Stěrače

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Stěrače

#1 Příspěvek od lumberjack » 06 zář 2014 17:27

Funkce hledat mi pod slovem "stěrač, stěrače" nic nenašla, tak kdyby to tu přeci jen někde bylo hoďte to tam.

Přestal mi chodit pravý přední stěrač. Zachroupalo v tom, potom už chodil jen levý. Dnes jsem tedy rozebral palubku a kouknul na to. Trubička, v níž běhá náhon, byla ohnutá. Holendr, který ji drží u motorku byl skoro vytočený. Tak jsem jí narovnal, vše promazal dotáhl a bohužel pravý stěrač přesto nechodí, jednou se rozjede a pak je slyšet, že ozubené kolečko přeskočí a stojí. Už jsem nestačil rozebrat motorek stěračů, protože tam byly šroubky 6,5mm a neměl jsem u sebe takový klíček a nechtěl šrouby poprasit. Zeptám se tedy těch, co mají s tímto zkušenost, jak to nejlépe vyřešit? Nezdálo se mi, že by ozubené kolečko bylo stržené a "ohoblované", ale může být, netuším jak hluboké zuby byly předtím. Šnekový náhon se mi zdál už trochu horší. Jde vyměnit třeba jen ten náhon, nebo se musí vyměnit celý ten mechanismus stěračů? Ten holendr má být dotažený nadoraz až u motorku, nebo se tim vymezuje i nejaká vůle dorazů? Předem díky za ochotu

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Stěrače

#2 Příspěvek od DanoDEF » 06 zář 2014 20:48

... vsetko sa da vymenit po castiach. Pravdepodobne potrebujes toto http://www.litep4x4.cz/detail/defender/ ... ka-sterace alebo samotny bowden ten neviem ci kupis samostatne ja som kupoval od :dance . Dost casto zvykne zahrdzaviet hriadelka tej prevodovy a motorcek je potom nadmerne namahany co si odnesie ten bowden.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Stěrače

#3 Příspěvek od lumberjack » 06 zář 2014 21:09

Tak pravda je, že je to zatuhlý, stěrač jsem musel strhnout stahovákem, ale pokud bych teda vyměnil celou tu převodovku, tak už bych vyměnil i ten náhon-bowden. Prosimtě a ten holendr má být u tý trubičky utáhnutý napevno k tomu motorku?

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Stěrače

#4 Příspěvek od DanoDEF » 06 zář 2014 21:16

lumberjack píše:Prosimtě a ten holendr má být u tý trubičky utáhnutý napevno k tomu motorku?
ano
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Stěrače

#5 Příspěvek od lumberjack » 06 zář 2014 21:25

Děkuji.

edit: Příčina byla přesně jak napsal DanoDEF, zatuhlá převodovka stěrače. Vůbec s tím nejde otočit jak je to zarezlý. Eliott zareagoval pružně a velmi ochotně jako obvykle, takže vše už zase chodí jak má. (ještě že je to defender, nedokážu si představit, jak takovouhle věc měnit v nějakém ultramoderním autě...)
Díky chlapi

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Stěrače

#6 Příspěvek od lumberjack » 27 dub 2016 22:23

Musím tedy říct, že netuším, jak předejít tomu, aby se originální převodovka stěrače "nezadřela". Dával jsem jí preventivní vstřiky WD, gumovou misku narval vazelínou, aby odradila vodu... Stejnak si to prostě zrezlo. Takže po zkušenostech (mám vlastně kompletně úplně nový stírací systém), kdy jsem měnil zatuhlou jednu převodovku, která způsobila mou nedbalostí výměnu celého nového motorku, který se díky tomu spálil a přemotat podle odborníka to nejde, protože se smál u toho a řikal, že takováhle konstrukce elektromotorku se jen tak nevidí.... a vlastně tam zbyly jen dvě trubičky (prostřední dlouhá a koncová krátká) originál... jinak je to všechno druhovýroba, ale zase to funguje... Doporučení pro lidi, co si to chtěji vyměnit sami, pokud koupíte převodovku stěračů od britpartu nebo co já vim, určitě ten nalisovanej čep na ozubeném kole zakápněte nebo si vymyslete nějakýho červíka, co to podrží, aby se to po chvilince utrhlo a protočilo a... nestíralo opět... Ušetříte si opětovné rozebírání přístrojové desky... což u mého defendera neni až tak složitý a opakování je.... prostě už to celkem umim :grin:
Jen jsem chtěl říct, že když prší nebo nedejbože padá sníh s deštěm a nefungujou vám stěrače, je to na pitchu... Ale u defa to jde vyřešit celkem levně a v pohodě...
Poradí mi někdo, jak ošetřit ty převodovky aby zase nezrezly?

Uživatelský avatar
Colonel
Příspěvky: 429
Registrován: 04 čer 2008 15:03

Re: Stěrače

#7 Příspěvek od Colonel » 30 led 2019 20:47

Ahoj, použiju tohle vlákno, mám problém. Disco I, z ničeho nic při jízdě začaly stirat přední stěrače a nejdou vypnout, stiraji ve všech polohách páčky, i na cyklovac (ten necykluje, ale to mi zlobilo už předtím) jen v té rychle změní rychlost. Stalo se to někomu, poradíte, kde hledat problém? Díky.
Disco I Modroush - holátko

Odpovědět