Rozebrani predniho diferaku Def?

D, TD, TDI, TD5
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#21 Příspěvek od VencaZE » 23 led 2018 13:16

Land Jirka píše: 23 led 2018 12:54
Hanys_a_Kaca píše: 23 led 2018 11:24 Stejně mi to vrtá hlavou, že by ten diferák nechal v nápravě a sundal jenom ten obal. Nedokáže sundat jenom ten obal, když stáhne unašeč kardanu ze vstupního hřídele? že by to podložil v té dělící rovině a hřídel zaťuknul dovnitř a tak postupně...
Vyndat obal a zbytek nechat v nápravě je technicky nemožné :-)
Snad jen ruskou golasadou (švajc a velké kladivo)


Můj názor je, že když někdo nezvládá postup (a nedokáže si ani sám najít někde na netu) jak demontovat diferák z nápravy, tak by to měl nechat udělat někomu, kdo to umí.
Ušetří si mnoho následných problémů.
Na dílně řeším mnoho oprav po amatérech. Někteří mají i firmu, říkají si odborníci a živí se autama...
K mnoha následným poruchám by nemuselo vůbec dojít, kdyby si dotyčný stáhl z netu dílenskou příručku a věnoval studiu postupu večer před opravou....

Každý svého štěstí strojvůdcem :mrgreen:
Jj, nechtěl jsem to napsat takhle natvrdo :D.
A vyjímečně souhlasím i s Wikim- ano pak trpí pověst značky :(.
V.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#22 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 23 led 2018 13:25

Souhlasím se studiem postupů napřed, párkrát jsem spal v defovi tak, že jsem věděl, že ráno dřív než si uvařim kafe začnu s opravou a nespal jsem a přemejšlel, co mne čeká, nakonec jsem skončil s čelovkou nad knížkou od haynese, nebo notebokem s RAVE a celé to rozmyslel dopředu, teprve pak jsem mohl usnout a ráno jsem se divil, že to jde najednou docela snadno, když to člověk má trochu v hlavě uležené. Tedy jsem měl klidnější i spánek i samotnou opravu.

Taky jsem pře par hodinama psal, že z hlavy nevím jak to tam vypadá, jsem v laborce a nemám přistup k jedinému schematu a dif z obalu jsem nevyndaval, tak mne hned nekamenujte...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3469
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#23 Příspěvek od Land Jirka » 23 led 2018 14:10

Hanys_a_Kaca píše: 23 led 2018 13:25 tak mne hned nekamenujte...
Tak tebe jsem zrovna neměl na mysli, protože tě řadím mezi borce, kteří s lanďákama něco dokázali a umí při řešení problému přemýšlet.

Musím si trošku ulevit...
Právě řeším jednu D2
Jeden "odborník" tak dlouho odkládal ťukání od zadní nápravy (tyčka stabíku) otázka pár stovek.
Tyčka se časem utrhla v kloubu, pístnice ACE na zadní nápravě se posunula do tak nepřirocené polohy, že se prodřely hydraulická hadice pístnice o kardan.
Následně se zadřelo čerpadlo ACE na motoru, protože jelo bez oleje a roztrhlo řemen příslušenství.
Pán chtěl mermomocí dojet pár km domů ale bez řemenu (nejde vodní pumpa) zadřel motor.
Teď nadává na LR, že jsou to krámy co nic nevydrží a místo tyčky stabíku za čtyři stovky má škodu za několik desítek tisíc Kč
A takových případů mám mraky
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#24 Příspěvek od Mira 101 » 23 led 2018 15:42

Land Jirka píše: 23 led 2018 14:10
Hanys_a_Kaca píše: 23 led 2018 13:25 tak mne hned nekamenujte...
Tak tebe jsem zrovna neměl na mysli, protože tě řadím mezi borce, kteří s lanďákama něco dokázali a umí při řešení problému přemýšlet.

Musím si trošku ulevit...
Právě řeším jednu D2
Jeden "odborník" tak dlouho odkládal ťukání od zadní nápravy (tyčka stabíku) otázka pár stovek.
Tyčka se časem utrhla v kloubu, pístnice ACE na zadní nápravě se posunula do tak nepřirocené polohy, že se prodřely hydraulická hadice pístnice o kardan.
Následně se zadřelo čerpadlo ACE na motoru, protože jelo bez oleje a roztrhlo řemen příslušenství.
Pán chtěl mermomocí dojet pár km domů ale bez řemenu (nejde vodní pumpa) zadřel motor.
Teď nadává na LR, že jsou to krámy co nic nevydrží a místo tyčky stabíku za čtyři stovky má škodu za několik desítek tisíc Kč
A takových případů mám mraky
Ten večer před opravou to řeším jak Hanys,ovšem ráno ještě zavolám Jurovi,ten mi to vysvětlí a potom to jde krásně od ruky :grin: ,díky Jirko,.....no a k té D2,je to marný,je to marný,je to marný...ještě mě napadá : Juro a říkáš jim to??? :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=wufKhd6pza4

horsik
Příspěvky: 1147
Registrován: 14 úno 2011 09:15

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#25 Příspěvek od horsik » 23 led 2018 16:06

Tak budes mit misto tycky za 500 vydelano hodne tisic, ne? 😅 Ano, vygooglit se da vsechno.O destrukci difu mi samozrejme nejde. To bych se neptal na findu a vzal do ruky autogen. . .

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#26 Příspěvek od MadTom » 23 led 2018 16:24

Pokud ten diferák nebyl v poslední době venku, tak bych toho využil a pořádně vyčistil celou nápravu uvnitř - při výměně oleje tam vždy něco na dně zůstane a postupně se to zhoršuje.
Když mi u D2 tekl olej ze spoje mezi obalem diferáku a nápravou, tak jsem to rozebral, očistil od starého silikonu a pokusil se to namazat nově. Docela prekérka byla, že i po 2 hodinách z obalu diferáku po jeho otočení trošku tekl olej - a to rovnou na nově natřený silikon. Takže následovalo nové očištění a vytření vnitřku diferáku od zbytečků oleje. :hmm: A napotřetí se to povedlo. :Pohoda:
Jinak je to píše Jirka - stačí se podívat do servisního manuálu - na webu je dostupný. Tedy přesněji nebýt líný a trochu u toho přemýšlet. Tyhle auta jsou jednoduchá a speciálních fíglů je tam málo.
U Defa je trošku nešikovné, že pro oddělání brzdičů od nápravy je potřeba odpojení brzdových hadic. To znamená nutnost odvzdušnit brzdy. To se mi nikdy nechtělo, tak jsem si příslušnou těhlici podstavil zvedákem, aby neteklo mazivo z koule, a oddělal jsem celej držák, kterej je zároveň držákem horního ložiska těhlice. Do budoucna ten držák upravím, nebo rovnou zruším.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#27 Příspěvek od DanoDEF » 23 led 2018 17:51

Tome a zrovna ty... este nikdy som neodpajal hadice a to som mal rozobrate uz "parkrat".
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#28 Příspěvek od Mira 101 » 23 led 2018 17:55

Taky jsem neodpájal,oni to akorát pustí :wink:

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#29 Příspěvek od MadTom » 23 led 2018 18:11

Tak nevím, ale já jsme potřeboval vyčistit celej vnitřek nápravy, takže poloosy musely komplet ven, nejenom povysunout aby se dal vyndat diferák. Nějak jsem to nadělení po zubním kazu musel dostat ven, a na to mi doopravdy nestačilo jenom poloosy povytáhnout. Snad hodinu jsem to pucoval nejdřív hadrem, potom benzínem a nakonec magnetem. Dokud z toho nepřestaly lézt železné špony. A ty zbytky oleje na dně byly také výživné. Podobalo se to zbytku po destilaci velryby, kterým v Číně mažou ozubená kola ve věcech, co potom posílají do Evropy.
Jak už jsem psal - když už bych to vytahoval někde " na dílně", tak pořádně a vyčistit. Něco jiného je někde "na poli", kam auto akorát tak dojelo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#30 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 23 led 2018 20:11

todle téma je víc hádanek než odpovědí.
Proč se rozpojují brzdy ? Proč nenechám brzdiče viset někde zapojené, na drátě třeba?
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#31 Příspěvek od MadTom » 23 led 2018 20:28

Protože u Defa jde z brzdiče kus trubky na plechovej držák, kterej je přišroubovanej k těhlici šroubama, co drží horní ložisko těhlice, a z toho držáku to nejde odšroubovat bez rozpojení. Teprve z toho držáku jde brzdová hadice.
Taky je mi záhadou, proč je to takto vymyšlené, když většina jiných aut má hadici přímo připojenou k brzdovému třmenu. Asi tehdy neuměli dělat hadice se vhodnějším šroubením. Na nějakém UK fóru jsem našel předělávku, kdy hadice byla přes průtokový šroub (podobně jako u D2) připojená přímo na brzdič. Docela to zvažuju, až budu repasovat brzdy - stejně budu nechávat dělat nové hadice. Nebo upravit držák, aby to šlo rozumně rozebrat - diskutuje se to aktuálně třeba tady: viewtopic.php?f=3&t=34900 - je tam i fotka toho držáku s přechodem mezi trubkou a hadicí.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Wobl
Příspěvky: 397
Registrován: 13 zář 2010 11:18
auto: Defender 110 300tdi
Bydliště: Praha

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#32 Příspěvek od Wobl » 23 led 2018 22:55

MadTom píše: 23 led 2018 20:28 Protože u Defa jde z brzdiče kus trubky na plechovej držák, kterej je přišroubovanej k těhlici šroubama, co drží horní ložisko těhlice, a z toho držáku to nejde odšroubovat bez rozpojení. Teprve z toho držáku jde brzdová hadice.
Taky je mi záhadou, proč je to takto vymyšlené, když většina jiných aut má hadici přímo připojenou k brzdovému třmenu. Asi tehdy neuměli dělat hadice se vhodnějším šroubením. Na nějakém UK fóru jsem našel předělávku, kdy hadice byla přes průtokový šroub (podobně jako u D2) připojená přímo na brzdič. Docela to zvažuju, až budu repasovat brzdy - stejně budu nechávat dělat nové hadice. Nebo upravit držák, aby to šlo rozumně rozebrat - diskutuje se to aktuálně třeba tady: viewtopic.php?f=3&t=34900 - je tam i fotka toho držáku s přechodem mezi trubkou a hadicí.
Tohle jsem vyresil tak, ze pri jednom rozebirani jsem ten plechovej drzak upravil flexou a vyriznul az k otvoru drazku a tou ten spoj normalne vytahnu ven. Staci jenom povolit matky z obou stran a je to.
Jeste obr pro nazornost
ANR5784.JPG
ANR5784.JPG (10.96 KiB) Zobrazeno 6021 x

Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#33 Příspěvek od Wiki » 23 led 2018 23:13

VencaZE píše: 23 led 2018 13:16
Land Jirka píše: 23 led 2018 12:54
Vyndat obal a zbytek nechat v nápravě je technicky nemožné :-)
Snad jen ruskou golasadou (švajc a velké kladivo)


Můj názor je, že když někdo nezvládá postup (a nedokáže si ani sám najít někde na netu) jak demontovat diferák z nápravy, tak by to měl nechat udělat někomu, kdo to umí.
Ušetří si mnoho následných problémů.
Na dílně řeším mnoho oprav po amatérech. Někteří mají i firmu, říkají si odborníci a živí se autama...
K mnoha následným poruchám by nemuselo vůbec dojít, kdyby si dotyčný stáhl z netu dílenskou příručku a věnoval studiu postupu večer před opravou....

Každý svého štěstí strojvůdcem :mrgreen:
Jj, nechtěl jsem to napsat takhle natvrdo :D.
A vyjímečně souhlasím i s Wikim- ano pak trpí pověst značky :(.
V.
souhlasím /nesouhlasím ,-to u prdele, asi všem :grin: , ale já natvrdo napsat mužu ledacos. Napriklad to že druhá část pošramocený povesti LR de na vrub použivání levnejch a nekvalitních náhradních dílu ,který vesele tu nabízey skoro šichni obchodníci :mrgreen: , Se sračkovým n. dílem udělá velký kulový i maister světa ,natož vobyčejney diletant,

Uživatelský avatar
panKotrč
Příspěvky: 101
Registrován: 21 úno 2016 12:12
tel.: 606552217
auto: Discovery 1

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#34 Příspěvek od panKotrč » 24 led 2018 22:26

Jelikož já umím anglicky jen pár slov a ty toho nemají s autama nic moc společného,skládal jsem všechno podle YouTube. Je tam těch videí celkem dost. Třeba ty nápravy,poloosy a je to tam hezky ukázaný. Ale co říkali,tomu jsem fakt nerozuměl :nech

horsik
Příspěvky: 1147
Registrován: 14 úno 2011 09:15

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#35 Příspěvek od horsik » 26 led 2018 13:37

Hotovo.Vytazeny poloosy, ocisteno a pretesneno.Nize foto jak to bylo zeblity.Ale zuby o.k. a vubec zadny spony.Olej v minulosti asi menen. . .
Přílohy
20180125_201917.jpg
20180125_203304.jpg

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#36 Příspěvek od mr-tomas » 14 kvě 2018 17:02

MadTom píše: 23 led 2018 20:28 Protože u Defa jde z brzdiče kus trubky na plechovej držák, kterej je přišroubovanej k těhlici šroubama, co drží horní ložisko těhlice, a z toho držáku to nejde odšroubovat bez rozpojení. Teprve z toho držáku jde brzdová hadice.
Na nějakém UK fóru jsem našel předělávku, kdy hadice byla přes průtokový šroub (podobně jako u D2) připojená přímo na brzdič.
Tohle by mě teda zajímalo jak je to přes ten průtokovej šroub řešený. Nemáš nějakej obrázek, nebo odkaz na to forum kdes to viděl. Mě se to přes google vypátrat nepodařilo. Oboje brzdové hadice jsem zkurvil když jsem se to pokoušel rozšroubovat, takže musím objednat nové a nevím jestli na tu předělávku na průtokovej šroub nepotřebuju tu hadici delší.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#37 Příspěvek od MadTom » 14 kvě 2018 18:14

Bude to podle mě jako u D2, která má na straně brzdiče průtokovej šroub. Takže asi stejné, jenom jde o to, jak dlouhou tu hadici potřebuješ. Při zachování originál řešení je asi nejlepší to oko na držáku proříznout, aby se hadice dala jenom vysunout bez rozpojení.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#38 Příspěvek od mr-tomas » 14 kvě 2018 20:38

Koukal jsem na to a na průtokovej šroub by se ta dosedací plocha musela přefrézovat protože je to hrbolaté. Takže asi zatím zachovám původní provedení. Jenom je problém, že nemá nikdo skladem pancéřované hadice ve std. délce, ale min +5cm. Může to něčemu vadit když bude delší?
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#39 Příspěvek od MadTom » 14 kvě 2018 23:19

S délkou neporadím, ale když mi jedna hadice z Goodride sady umřela, protože jeden konec nebyl správně nakrimpovaný, tak jsem si nechal náhradní udělat na míru. Kdybych si nechal udělat všechny, tak to bylo levnější, než sada.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Rozebrani predniho diferaku Def?

#40 Příspěvek od mr-tomas » 14 kvě 2018 23:24

Nakonec jsem se rozhodnul, že to zatím nechám jak to bylo. Koupim dvě gumové náhrady a pořádný hadice dám až budu dělat GO brzd. :grin:
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Odpovědět