Intercooler Td5

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
byx0
Příspěvky: 44
Registrován: 04 úno 2015 16:22

Intercooler Td5

#1 Příspěvek od byx0 » 05 zář 2019 11:00

Zdravim pani
Chcem sa spytat, mam v plane menit intercooler na Defe, preto sa chcem spytat ci ma vyznam dat nejaky lepsi alebo nechat povodny. Momentalne mam chip od Kokeska (stage 1 ak sa to tak da nazvat ), auto sice chodi pekne len IC ma uz svoje pekne roky za sebou, preto ho chcem prevetivne vymenit.
A ked uz lepsi, aku znacku alebo aku specifikaciu - robia sa fastroad a offroad. Pripadne daval uz niekto IC ktory nie je urceny priamo do Def Td5 ale napriklad nejaky univerzal (vacsi nez povodny ) ? Viem ze cena stock a napr Allisport je dost odlisna ale predsalen sa spytam.
Nasiel som tu nejake temy o IC ale napriklad rozdiel mezdi fast/offroad nie je nikde pisany. Logika mi dava uz len podla nazvu naco ktory bude len by som chcel ci niekto nema realne skusenosti, prípadne aj s nejakym uni IC.
Aby som nezabudol, je to 110 pomaly stavaná na expedicne vozidlo takze nejaky tazky offroad sa konat nebude. Nie som ziadny pretekar ale zas ani brzda premavky. S IC budem menit rovno hadice aj turbo.
Vdaka za odpovede a rady :)
LR Defender 110 Td5
Ex: LR Disco2 Td5
Svk/Topoľčany

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Intercooler Td5

#2 Příspěvek od MadTom » 05 zář 2019 11:15

Konkrétní typ ti neporadím, ale dvakrát se mi na cizím autě stalo, že hliníkové trubky na které se nasazují hadice byly tak měkké a s tak slabou stěnou, že se při dotažení hadic páskama zdeformovali a hadice netěsnily nebo padaly. Oboje bylo na celohliníkových intercoolerech. Jedno jsem do toho vyráběl vložky z nerezi, podruhé si majitel nechal navařit nové trubky.
Pokud už to takto chceš řešit, tak se zamysli, jestli dávat standardní nebo nějaké lepší turbo, a zároveň jestli tam nenaimplantovat měřič teploty výfukových plynů.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět