Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2725
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#41 Příspěvek od masar » 29 dub 2013 20:10

Jakej styl provozu jezdíš za těch 9l?
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#42 Příspěvek od petmic » 29 dub 2013 20:18

masar píše:Jakej styl provozu jezdíš za těch 9l?
tak to by aj mna zaujimalo. skor by som povedal ze "tak za 9" po presnejsom meranie znamena 11.5
if it ain't broke, don't fix it

Uživatelský avatar
Franta D1
Příspěvky: 1279
Registrován: 22 lis 2012 21:43
tel.: 731585433
auto: Disco 1 3.5 V8i

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#43 Příspěvek od Franta D1 » 29 dub 2013 20:41

Vepředu má špagát s hákem, tak si třeba občas někoho stopne a nechá se popotáhnout :)

Looky
Příspěvky: 28
Registrován: 11 zář 2012 12:40
auto: Def 110 SW Td5
Bydliště: Břeclav

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#44 Příspěvek od Looky » 30 dub 2013 00:00

dava píše::lol: Cestování je v ní příjemnější, to zas jo. Hardcore s tímhle neplánuju, tak si asi zvyknu, příjemná je spotřeba Td5, jezdí mi to tak za 9 na 32"AT, bez přepočtu podle tacho
masar píše:Jakej styl provozu jezdíš za těch 9l?
petmic píše:
masar píše:Jakej styl provozu jezdíš za těch 9l?
tak to by aj mna zaujimalo. skor by som povedal ze "tak za 9" po presnejsom meranie znamena 11.5
Nevím jestli je to plevelení, dodám výsledky mého pozorování. Sice né Disco, ale DEF Td5, vloni v létě, když byl u nás ještě čerstvě a něvěděl jsem co přesně od něj čekat a snažil se vše co nejvíc monitorovat, tak pod 9l to šlo. To byl to červenec, srpen, ježdění po okolí, spíše popojížděčky po lese atd., 5 až 30 km, někdy prázdný, někdy s přívěsem, 400 až 700 kg. Tankováno vždy jedna pumpa, stejný stojan a dvě nádrže po sobě, co jsem to žhavě sledoval, tak nájezd přes 800 km/na nádž (75l). Podle přepočtu na ujeté km, to pak vyšlo s přehledem pod 9l !! To je samozřejmě extrém, kdy auto nepotkalo žádné blato (bylo sucho jak cip :) ) a jezdili jsme fakt klídek s lehkou nohou. Jasně, když máš LR chceš se bavit, tak litr jsem, litr tam, ale píšu to proto, že i takový extrém je možný.. :Pohoda:
Jinak pneu 32" bfg trac edge, takže taky v podstatě AT..

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#45 Příspěvek od dava » 06 kvě 2013 22:11

:mrgreen: spotřeba... Nojo, jezdím tak nějak 16 km do práce po okresce a celkem to nehoním plus nějaký cmrndačky kolem po okrese. Semtam něco táhnu, ale momentálně počasí přijatelný, tak se diskoška poměrně fláká. Brno a zpět s konibusem byla zatím jediná zátěž, ropu si platil majitel koně a vyšlo to na 13 na sto.

Hele, dneska jsem zas učinil objev... jak zamknu dálkou a podržím, rozsvítí se vepředu tlumený asi na půl minutky... návod mlčí, jsou ještě nějaký funkce něčeho, co nejsou nikde napsaný?? :lol: Minule jsem objevil že nejde tacho když rupne H4.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#46 Příspěvek od Balú » 06 kvě 2013 23:58

dava píše:Hele, dneska jsem zas učinil objev... jak zamknu dálkou a podržím, rozsvítí se vepředu tlumený asi na půl minutky... návod mlčí, jsou ještě nějaký funkce něčeho, co nejsou nikde napsaný?? :lol: Minule jsem objevil že nejde tacho když rupne H4.
no taketo vseliake vychytávky by aj mňa zaujímali,pred Diskotékou som mal BMW a tam ich bolo tiež pár,no na LR nefungujú,bolo to celkom praktické,keď napr.stačilo 5sek podržať zamykacie tlačítko na diaľkovom ovládači a auto si zavrelo všetky okná a samozrejme zamklo sa tuto neviem akosi na nič prísť :hmm:

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2725
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#47 Příspěvek od masar » 07 kvě 2013 00:27

Jediný co mě napadá, ale většina stejně asi zná:

-při zamknutí dálkou se aktivují čidla pohybu v autě, při zamknutí klíčkem v zámku NE (dobrý vědět, pokud chcete nechat v autě třeba psa), ale auto se musí vždy odemknout dálkou jinak spustí alarm
-přikrátkém stisknutí tlačítka otevírání oken se spustí okna až dolu, nahoru to nejde
-při nedovřených dveřích a zamknutí dálkou "si auto zatroubí", taky troubí pokud byla otevřená kapota a to ikdyž byla zavřená správně
-při zařazení uzávěrky mezinápravy, vypnutí a znovu nastartování se deaktivuje ABS/TC/HDC
Naposledy upravil(a) masar dne 15 čer 2013 13:51, celkem upraveno 1 x.
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
luque
Příspěvky: 460
Registrován: 06 říj 2009 20:18
auto: LR DII
Bydliště: Bytčica

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#48 Příspěvek od luque » 07 kvě 2013 12:45

masar píše:Jakej styl provozu jezdíš za těch 9l?
Neviem či sa sem môžem ešte sr... :moon ale kým som mal ešte DII TD5 :cry a syn s ňou niekoľko mesiacov (7) pravidelne každý týždeň jazdil Žilina - Banská Štiavnica a späť (cca 120km), tzn. bežná cesta 1.triedy, kúsok dialnice (cca 10km jedna cesta) a zbytok po BS, čiže samý kopec (ten koto pozná BS, tak vie o čom hovorím) a vždy sa vošiel do 9lit :yes . Ale samozrejme žiadné naháňačky :muscle rýcholsť max. do 110km/h, žiadna ťažká noha na plyne. Obuté klasické letné a lebo zimné gumy a kobra otočená do zadu. Inak kobra do predu 1,5 litra navyše a na BFG MUD KM2 ďalší 1,5 litra navyše. Toť moja skúsenosť.

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#49 Příspěvek od Balú » 07 kvě 2013 20:03

to si ako odsledoval ten šnorchel ? :wring hrome keď mne sa to viac páči kobrou dopredu,žeby som trochu viac čekol tú spotrebu? aj keď u mňa to bude trochu problém,lebo večšinou sa iba motám okolo domu a spotrebu nesledujem,ale 1,5l je pomerne dosť, teda ak by to mala byť pravda,gumy-môže byť.

Uživatelský avatar
luque
Příspěvky: 460
Registrován: 06 říj 2009 20:18
auto: LR DII
Bydliště: Bytčica

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#50 Příspěvek od luque » 09 kvě 2013 07:37

Balú píše:to si ako odsledoval ten šnorchel ? :wring hrome keď mne sa to viac páči kobrou dopredu,žeby som trochu viac čekol tú spotrebu? aj keď u mňa to bude trochu problém,lebo večšinou sa iba motám okolo domu a spotrebu nesledujem,ale 1,5l je pomerne dosť, teda ak by to mala byť pravda,gumy-môže byť.
Tak ako som už písal, syn jazdil do BS a odsledoval tie spotreby on. Ja som tiež na to nebral ohľad lebo som jazdil len po okolí a ľahký terén, keď som išiel na drevo. Čiže zvýšenú spotrebu som pripisoval jazde v teréne ale opak bol pravdou. Kobra do zadu sa prejaví na spotrebe už aj pri jazdách na krátke vzdialenosti.

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#51 Příspěvek od discover » 09 kvě 2013 09:56

pro dava:
Když podržíš déle při zamknutí, rozsvítí se na 30 sec. tlumená světla, abys mohl večer po tmě
případně zavřít vrata nebo garáž apod. kolem auta.
One touch: pouze u předních oken. Jen se krátce dotknout spínače stah. oken a okna sjedou až dolů sama. Je možno kdykoliv dotekem přerušit. Zpátky nahoru je třeba podržet po celou dobu zavírání.
zámek: Pokud zamkneš dálkou, nestačí pak odemknout klíčem, není úplně otevřeno. Dokonalé zamčení a zabezpečení je jen dálkou! :-) :-) :-) St

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#52 Příspěvek od dava » 12 kvě 2013 22:58

No, objednával jsem dnes zadní brzdy a pár dalších krámů, musím říct že ceny dílů jsou fakt příjemný :lol:
Sice mě to auto občas vytáčí a co ho mám jsou všude mastný fleky, ale sbírá i kladný body, spojka za trojku, to je jak na fábku
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#53 Příspěvek od habakuk » 13 kvě 2013 11:49

Jo ceny dílů jsou jedna báseň krom pár věcí které jsou nechutně drahé.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Jindra
Příspěvky: 173
Registrován: 11 srp 2006 13:58
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#54 Příspěvek od Jindra » 13 kvě 2013 17:12

ještě málo ke spotřebě, normál jezdím +/-10l, (840km/84l) a dálku přes noc žádný spěch na nádrž 1159km. tankováno standartně 84l.

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#55 Příspěvek od dava » 13 kvě 2013 23:58

No, tak si ji asi začnu dávat do pucu, stejně nemám čas na kravení a akce terénu, budu rád když se utrhnu na lehkou románii , což auto zmákne s prstem v nose tak jak je. Jestli nenajdu fatální korozi, nechám si ji.
Rám je rezatej, ale jen povrchovka, to odrápu, ale kde mám hledat dál?? Podlahy vypadaj netknutý, ale nekoukal jsem na ně zevnitř, jen zespod, pod autem jsem nenašel nic oloupanýho, na poklep pevný, akorát na kastli v rohu nad čelním sklem je flíček tak centimetr. Takže kouknout pod zadní sedačky, nad nádrž?
Olej už neteče, byl hodně povolenej filtr na motoru a přídavka přeplněná.
První díl výfuku občas zaklepe o motor, je asi v háji vlnovec, bo je hodně slyšet turbo. Stačí dát jen novej vlnovec aby se to nedotýkalo, nebo nějak natvarovat ? Přijde mi tam hrozně málo místa u toho 90° ohybu.
A píská větrák topení, nebo větráček čidla klimy, ale nevím jistě, jak zastavím tak ztichne prevít .
Auto je celý na polyuretanech, podle monterpáky jsou bez vůle, ale auto se při trhnutí volantem nepřirozeně zavlní, totéž na muldách, kope trochu do stran. Jednou jsem nacouval na drc na obrubník kolmo a zadek jakoby zaklepal do stran, ale nic jsem nenašel, že by watt? Takže finty a zkušenostě sem, prosím
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#56 Příspěvek od habakuk » 14 kvě 2013 13:04

Napíšu co vím
-DII jsem ještě neviděl sežranou tak bych korozi ani neřešil prostě není.
-Na dílu výfuku s vlnovcem je jeden silenblok tak asi chybí jinak nic neklepe
-Pískaní větráku pokud píská v prostoru u volantu tak je to větrák co je u čidla klimatizace. Pokud od spolujezdce tak je to topení jeho namazání je otázka max. 30min. Je tady na to vlákno kde je to popsané
-Vlnění netuší možná uložení předního stabilizátoru
-Bouchaní do stran je Watt (mě odchází každej rok) :envy
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

hellozaizai
Příspěvky: 25
Registrován: 10 srp 2012 09:17
tel.: 1500508600
auto: Landrover TDV6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#57 Příspěvek od hellozaizai » 03 čer 2013 05:00

Vyhledávání v http://www.spobd2.com" onclick="window.open(this.href);return false;
where there is a will there is a way

Jurajkukuraj
Příspěvky: 74
Registrován: 17 říj 2011 21:20
tel.: 776810668
auto: D2

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#58 Příspěvek od Jurajkukuraj » 08 čer 2013 20:11

masar píše:Jediný co mě napadá, ale většina stejně asi zná:

-při zamknutí dálkou se aktivují čidla pohybu v autě, při zamknutí klíčkem v zámku NE (dobrý vědět, pokud chcete nechat v autě třeba psa), ale auto se musí vždy odemknout dálkou jinak spustí alarm
-při delším stisknutí tlačítka otevírání oken se spustí okna až dolu, nahoru to nejde
-při nedovřených dveřích a zamknutí dálkou "si auto zatroubí", taky troubí pokud byla otevřená kapota a to ikdyž byla zavřená správně
-při zařazení uzávěrky mezinápravy, vypnutí a znovu nastartování se deaktivuje ABS/TC/HDC
Ještě bych doplnil k tem vychytávkám, že při spálené pojistce brzdových svetel se mi po sešlápnutí brzdového pedálu rozsvítí kontrolka mezinápravy. Jestli je to umyslne z vyroby,tak taky dobra věc.
Timto bych chtel poprosit nekoho s D2,jestli by zkusil vyndat zmíněnou pojistku a zabrzdit...

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#59 Příspěvek od dava » 09 čer 2013 20:15

:roll: Je to tak, teď jsem to byl testnout. Sakra angláni, kdyby se o tom aspoň člověk někde dočetl... Není na to nějaká tabulka? Svítí mi trvale brzdy červeně ( ručka ) , ale co to je nevím, kapalina je, desky čidla nemají, ručka snímač OK, brzdy svítí, resp. vše svítí, neví někdo? Jednu dobu to zhaslo, ale teď už dlouho ne.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Jurajkukuraj
Příspěvky: 74
Registrován: 17 říj 2011 21:20
tel.: 776810668
auto: D2

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#60 Příspěvek od Jurajkukuraj » 14 čer 2013 22:41

Nedávno jsme objevili že jde u nastartovanyho auta (D2) vytahnout klíč ze zapalovaní a auto normálne jede..je toto normální?? Prosím,zkuste to taky nekdo. Díky :grin:

Odpovědět