PORADNA - výměna plastových oken v byte

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#21 Příspěvek od Jenda » 24 dub 2017 09:51

MadTom píše: 24 dub 2017 08:21 Já bych se na to podíval po vlastní zkušenosti z druhé strany - ty okna jsou od různých výrobců podobná, co se ale výrazně liší jsou schopnosti montážníků. O vlastní montáži bych neuvažoval - v případě jakéhokoliv problému bude řešení záruky velmi složité.
Dobrá parta montážníků to nejenom perfektně namontuje, ale zvládne to i rychle. Řešil jsem takto dva byty v paneláku, a po první zkušenosti, kde jsem si objednal okna i s partou, co to dělal sousedovi, jsem nemohl říct křivé slovo. Po 2 letech ale už tuhle partu neměli, ale tvrdili, že mají jinou, stejně dobrou, bohužel jsem uvěřil. Naštěstí jsem v tom bytě ještě nebydlel, ale opravy a opravy oprav řešili dalšího půl roku. A odřená okna, jak je nesli po schodech bylo to nejmenší.
Ano i sebelepsi okna ,,zabijou" montaznici,pokud to neumi.
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#22 Příspěvek od Steve » 24 dub 2017 22:06

Acon píše: 23 dub 2017 22:48 Neviem či fungujú aj v CZ no ja som na celom dome menil okná na jar v 98 takže majú 19r. (13 otváracích vrátane vetračky a špárového vetrania, 4 pevné, 2x balkónové dvere s vetračkou a 1x vchodové dvere) a teraz pred 2 týždňami som 1. raz nastavoval obe balkónové, trochu padnuté dvere na terasu.No stačilo 2x otočiť imbusom. Dvere sa používajú skoro častejšie ako vchodové, lebo cez obe vychádzame na terasu, do záhrady x krát denne a dosť často aj v zime, takže nie je to tým, že by neboli používané. 7 okien je veľkých 150x150 cm a kovanie nebolo treba ani raz nastavovať. Teda mimo prvej kontroly čo prišla firma spraviť v prvom roku. Je to firma, ktorá ich vyrába aj mi ich montovali, volajú sa Slovaktual, začínali ako Rakúska odnož Aktualu. POkial viem, dodnes hlavne vyvážajú do EU a nepodlahli cenovej politike, takže by si mali držať kvalitu. Ja osobne by som iných po vlastnej skúsenosti ani neoslovoval. Ale ako hovorím, neviem či fungujú aj v CZ.
Nějakou dobu jsem dělal vedoucího montáže. Teď jsem "na druhé straně" a zadávám a poptávám okna v rámci správy dvou areálů střední firmy. Teď aktuálně deset různých sestav, cca 40 oken, nedávno 149 kusů.
Firmy různé, kvalita oken podobná.
Honba za více a více komorami za každou cenu je nesmyslná, jen se stávající objem profilu dělí na menší komůrky s nepatrným přínosem, zatímco se tepelný most může projevit okolo rámu, zejména pod ním.
Je dobré si vyžádat certifikáty a řezy oknem, stejně jako popis řešení a obsah dodávky.
Může se např. stát, že firma popíše skladbu a montáž okna, ale někde dole a malým písmem uvede, že montuje třeba základní sestavu (ta je v ceně) a ne vše z popisu je obsaženo v cenové nabídce a musí se specifikovat samostatně! Na tuto zkušenost přišlo už pár lidí a nebylo to pro ně příjemné. Třeba parozábrany, komprimační pásky nebo jen zaomítání a pod.
Často je to podbetonování parapetu vcelku, tedy tepelný most jak víno.
Do méně komor lze instalovat větší (= pevnější) ocelovou výztuhu. Nejčastěji poptáváme okna 2600 x 3000 mm a tak vidím rozdíly různých variant.
Okna už jsou tak odladěná, že pokud se zákazník nežene po maximální láci, a vybere slušnou firmu, na oknech nemůže nic pokazit.
Co pokazit lze - a degraduje to pak veškerou předchozí snahu - jsou montážníci a jejich přístup k práci. A pak to řeší kompromisy, v časové tísni a pod. Nedejbože když je jim to víceméně "u prdele" - nedělají to pro sebe...
Malá firma většinou není dostatečně pružná na vykrytí drobných problémů v dodávkách, zdržení a pod.
Proto doporučuju větší firmy a lépe montáž buď přímo od výrobce nebo jejich smluvní (doporučené) montážní party.
Co obsahuje dodávka a montáž oken a na co si dát pozor lze snadno dohledat na netu.

Jedna z akcí v našem areálu byla subdodávka pro jinou firmu od firmy Slovaktual, takže potvrzuji - ano, pracují i v ČR. Alespoň tady na Moravě.
Discovery je životní styl.

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#23 Příspěvek od Steve » 24 dub 2017 22:20

Ještě bych doplnil:
Různé profily mají různé koeficienty v závislosti na rámečcích skla, typu a tloušťce skla a ne vše jde kombinovat se vším a jsou různé požadavky pro různé použití.
Např. tedy certifikáty můžou být "správně" a splňující požadavky, ale vztahující se např. pro výrobní objekty a ne pro bytové domy a pod.
V certifikátech to bývá vždy uvedeno, jen je třeba hledat a dát si to do souladu s dodanou nabídkou.

Úprava proti přehřívání je možná přímo typem skla nebo dodatečnou fólií a pod. Stopsol a pod.
Stejně jako zvukové parametry oken - doporučuju zvážit v hlučném prostřední - centrum města, magistrála, vlak....

No a doporučoval bych si nevybrat jen jednu firmu, o které mám dobré reference, ale poptat více firem (těch dobrých) a z nich si vybrat.
A nebazírovat za rychlé akci, občas se to projeví v kvalitě a i přes nabízenou příznivější cenu se to může prodražit.
Tím mám na mysli např. nevybrat levnější firmu s horšími parametry jen pro cenu a možnost rychlé montáže.
Jak jsem psal - slušná a kvalitní firma se zázemím má plno, "akční" slevy a termíny někdy slibuje firma s nestabilitou.
Řešit reklamaci po delší obě, kdy se něco objeví a firma už není nebo se převtělila do úplně jiné ve stejném sídle nebývá moc úspěšné...
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 499
Registrován: 23 dub 2009 21:40
tel.: 731584386
auto: Freelander 1
Bydliště: Horní Moštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#24 Příspěvek od Allan » 25 dub 2017 08:56

Jo Jo nová okna jsou pěkná, už jsem je měl v paneláku a teď je mam i na baráku .Ale bohužel od te doby řeším jenom plíseň,pokud jsem měl původní dřevěná tak jsem měl klid :-(

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#25 Příspěvek od Steve » 25 dub 2017 22:38

To je běžné, ale není to chyba oken.
Dřevěná okna netěsnila tak dobře a tak docházelo k nechtěnému neustálému mírnému provětrávání (ale nežádoucímu = únik tepla).
Plastová okna těsní daleko líp a tedy při špatném nebo nedostatečném větrání dochází ke srážení vlhkosti na chladnějších místech a vzniká plíseň.
Větrat se musí častěji.
Správné větrání je krátké, intenzivní, aby se vyměnil vzduch a nedošlo k ochlazení stěn.
Mikroventilace je dobrá v létě, pokud nemůže být okno jinak otevřené.
Ale nechat ji v zimě po dlouhou dobu je zásadní chyba! Vyvětráno moc nebude, k prochlazení dojde a plíseň se bude tvořit.
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#26 Příspěvek od erik » 26 dub 2017 08:17

Navrhuji pasivní domy/Passivhaus poradenstvo - designer/ a okna? Tak ty jsou velmi dúlečité, nejen v těchto barácích. Tak jaké plastové nebo dřevěné? Plastové mají větší podíl rámu ke sklu - asi 35%. Některá dřevěná /dřevohliníková /mají 20%. Je nutno dodat, že nejlepší tepelné vlastnosti má sklo . Čím je ho větší poměr , tak tím líp. Tedy nejlepší je tento spor vyřešit okny bez rámú. A tady se to snoubí s čistotou minimalismu.Pozri http://www.janosik.cz/bezramova-okna/ Další dúležitou vlastností je rámeček skla - ne AL, ale plast nebo nerez /Al -kondenzace na rámečku.../ Samozřejmě 3 skla /dobrou funkci skel poznáš, že se rosí zvenku/. Ne folie , ale venkovní stínění /Z 70 , Z 90... screenové rolety etc /, protože s foliemi přijdete o pasivní zisky. Jsou nezadbatelné. Vytopí i celý dúm, tak je i zima, pánové a je potřeba hospodařit s teplem...Mikroventilace?- zvěrstvo. Větrat rekuperašními systémy i třeba lokálními / 40% úspory energie větráním, ale klíčové je to, že větráš zprávně a ne nárazovitě pootevřeným oknem /. Osazení okna? Při osazení okna se ztratí 5%-100% tep. vlastností okna. A je jen na detailu osazení a na kvalitě montáže. Tak si vyberte, kudy cesta pro vás . A moje Motto? Okna jsou drahá , proto jejich otvírací části minimalizovat a maximalizovat zasklenou plochu. :Pohoda:
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#27 Příspěvek od Steve » 27 dub 2017 22:48

erik píše: 26 dub 2017 08:17 Navrhuji pasivní domy/Passivhaus poradenstvo - designer/ a okna? Tak ty jsou velmi dúlečité, nejen v těchto barácích. Tak jaké plastové nebo dřevěné? Plastové mají větší podíl rámu ke sklu - asi 35%. Některá dřevěná /dřevohliníková /mají 20%. Je nutno dodat, že nejlepší tepelné vlastnosti má sklo . Čím je ho větší poměr , tak tím líp. Tedy nejlepší je tento spor vyřešit okny bez rámú. A tady se to snoubí s čistotou minimalismu.Pozri http://www.janosik.cz/bezramova-okna/ Další dúležitou vlastností je rámeček skla - ne AL, ale plast nebo nerez /Al -kondenzace na rámečku.../ Samozřejmě 3 skla /dobrou funkci skel poznáš, že se rosí zvenku/. Ne folie , ale venkovní stínění /Z 70 , Z 90... screenové rolety etc /, protože s foliemi přijdete o pasivní zisky. Jsou nezadbatelné. Vytopí i celý dúm, tak je i zima, pánové a je potřeba hospodařit s teplem...Mikroventilace?- zvěrstvo. Větrat rekuperašními systémy i třeba lokálními / 40% úspory energie větráním, ale klíčové je to, že větráš zprávně a ne nárazovitě pootevřeným oknem /. Osazení okna? Při osazení okna se ztratí 5%-100% tep. vlastností okna. A je jen na detailu osazení a na kvalitě montáže. Tak si vyberte, kudy cesta pro vás . A moje Motto? Okna jsou drahá , proto jejich otvírací části minimalizovat a maximalizovat zasklenou plochu. :Pohoda:
Předpokládám, že jsi neměl na mysli nárazové větrání pootevřeným oknem... to se totiž vylučuje ;-)
Jasně, rekuperace je nejefektivnější, víceméně bezstarostné, ale pokud jde o výměnu oken - jak je tu prezentováno - a ne o již při stavbě domu realizované osazení jak správných oken, tak rekuperace, zbývá jen to nárazové větrání (mikroventilace fuj! souhlasím...).
Případně v horkých dnech nenechávat otevřené okno ve dne a větrat v noci pro ochlazení.
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#28 Příspěvek od erik » 27 dub 2017 23:02

Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#29 Příspěvek od Steve » 28 dub 2017 00:12

Pěkné!
Mám rád takové chytré vychytávky :mrk
Škoda, že to spousta lidí bere jako zbytečný luxus, zdržování a prodražování a tak je to doménou spíše jen nadšených fandů a nebo komplexního řešení hoooodně nadstandartních domů.
Přitom opak je pravdou.
Vyřiď kolegovi, že mu fandím.
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#30 Příspěvek od erik » 29 dub 2017 00:17

Steve píše: 28 dub 2017 00:12 Pěkné!
Mám rád takové chytré vychytávky :mrk
Škoda, že to spousta lidí bere jako zbytečný luxus, zdržování a prodražování a tak je to doménou spíše jen nadšených fandů a nebo komplexního řešení hoooodně nadstandartních domů.
Přitom opak je pravdou.
Vyřiď kolegovi, že mu fandím.
To všcbhno je trašný omyl. Když diskrétně vyřešíš tepelné mosty a zateplení. Potom dobře osadíš okna, tak potřeba tepla je jen 10% oproti standartnímu domu a investice do systému vytápění je cca 1000 € . Pak se celý systém stane ekonomicky návratný cca od 4 -6 let . A ti,co neví o čem je řeč, se zmúžou na výmluvu " je to drahé"... p.s. jestli se vyznáš v ekonomice, tak návratnost invetice 4-6 let se docílí, jen v nejlepší technologii automatizace :shock:
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#31 Příspěvek od Steve » 30 dub 2017 21:46

Právě tak jsem to myslel.
Spousta lidí neví o co jde a chtějí "osvědčený" a "levný" systém. Jakékoliv peníze "navíc" odmítají.
Spousta lidí neuznává např. tepelná čerpadla, protože jsou údajně drahá (tedy systém). Raději pak kupují značkové kotle s velkou účinností s pocitem, že je to nejen ekonomicky nejlepší řešení. O solárním ohřevu a fotovoltaice pak nechtějí ani slyšet (neví přesně o co jde a je to drahé...).
Už jsem se s tím setkal, i osobně.
Něco ve stylu - zateplení je možná dobré, ale drahé, nemám na to, platím hodně za topení....
Discovery je životní styl.

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#32 Příspěvek od Steve » 01 kvě 2017 00:41

Acon píše: 23 dub 2017 22:48 Neviem či fungujú aj v CZ................. Je to firma, ktorá ich vyrába aj mi ich montovali, volajú sa Slovaktual, začínali ako Rakúska odnož Aktualu. POkial viem, dodnes hlavne vyvážajú do EU a nepodlahli cenovej politike, takže by si mali držať kvalitu. Ja osobne by som iných po vlastnej skúsenosti ani neoslovoval. Ale ako hovorím, neviem či fungujú aj v CZ.
Líbil se mi jejich návěs s buňkou - měli vše, uskladněno, mobilní....
Slovaktual 20160420.jpg
Slovaktual 20160420.jpg (154.63 KiB) Zobrazeno 4440 x
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#33 Příspěvek od fugín » 02 kvě 2017 08:09

Slovaktual zvolila moje máma. Okna asi super,ale řemeslníci tragédie. Vlastní osazení bylo sice rychlé ale: okno v kuchyni zkřížené už od montáže,dvoje balkonové dveře ze tří jaksi napružené a jde li člověk na balkón tak je z venku prostě nedonutí být zavřené,a co se týče stavebního zapracování ve všech místnostech prostě tragédie,špalety by lépe zaplácalo dítě školkou povinné. Bohužel jsem u této "práce " nebyl přítomen a dohnat nyní autory k nápravě je díky špatně sepsané smlouvě maminkou nemožné.
Ve vlastním bytě jsme jako společenství zvolili Vekru. Přístup,řemeslníci i provedene práce prakticky bez chybičky. Ve všech 12ti tři plus 1ani po třech letech žádný problém,sklepní okénka to samé. První dva roky dokonce jezdil jejich pracovník všechna okna i balkóny kontrolovat a případně seřídit.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Bebop
Příspěvky: 707
Registrován: 29 lis 2010 13:54
tel.: 737 400 234
Bydliště: Praha

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#34 Příspěvek od Bebop » 08 kvě 2017 15:22

Mám Vekru už asi 8 let doma, 2 roky na chatě a teď nově rok v bytě u tety. Od zaměření až po montáž všechno profi, pošlou nabídku, všechno zkonzutujou, montážníci vynosej okna, odvezou starý, všechno zednicky do čista zapraveno. Za celou dobu žádný problémy. Protože jsem z Prahy, tak jsem všechno bral od Vekra Modřany - měl jsem tam i nějakou dobrou cenu, zkus si o ní případně říct. Montéři byli taky od nich. I když údajně nejlepší partu má Petr Fulín - myslím, že nějaká západočeská Vekra. Je to ten automobilovej závodník, jezdí se Seatem. Jeho táta byl před lety spoluvlastník český Vekry, on sám měl celý západní a snad i jižní čechy..
Tomáš

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#35 Příspěvek od Jenda » 16 črc 2017 20:14

Tak nakonec ASokna z Příbrami. Okna jsme dali pasivni,bylo s tím více prace ale jsou tam. Zatim me ohromuje to ticho. Montaznici super,ochotny,celkem jim to odsejpalo.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
Ivanek87
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2023 14:02

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#36 Příspěvek od Ivanek87 » 20 zář 2023 14:26

Chci vyměnit okna ve starém domě svých rodičů. Všude fouká, dvojitá okna nejdou otevřít. I když ne všechna okna potřebují vyměnit. Některá se dají opravit. Ale nevím, jestli existují takové služby na opravu oken, nebo musím hledat člověka, který tomu rozumí a na takovou opravu přistoupí. Možná mi tu někdo poradí?

Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1860
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#37 Příspěvek od jbizik » 20 zář 2023 16:18

Ja si myslim ze ide o uplnu beznu vymenu/ opravu okien ako v kazdom starom dome, treba len vo vasom okoli najst firmu , ktora sa zivy vyroboou/ vymenou okien....proste full service.
PoGooglite troska, uvidite ze najdete viac firiem v okoli....potom uz ide iba o naj cenovu ponuku!!
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#38 Příspěvek od habakuk » 25 zář 2023 07:52

Acon píše: 23 dub 2017 22:48 Neviem či fungujú aj v CZ no ja som na celom dome menil okná na jar v 98 takže majú 19r. (13 otváracích vrátane vetračky a špárového vetrania, 4 pevné, 2x balkónové dvere s vetračkou a 1x vchodové dvere) a teraz pred 2 týždňami som 1. raz nastavoval obe balkónové, trochu padnuté dvere na terasu.No stačilo 2x otočiť imbusom. Dvere sa používajú skoro častejšie ako vchodové, lebo cez obe vychádzame na terasu, do záhrady x krát denne a dosť často aj v zime, takže nie je to tým, že by neboli používané. 7 okien je veľkých 150x150 cm a kovanie nebolo treba ani raz nastavovať. Teda mimo prvej kontroly čo prišla firma spraviť v prvom roku. Je to firma, ktorá ich vyrába aj mi ich montovali, volajú sa Slovaktual, začínali ako Rakúska odnož Aktualu. POkial viem, dodnes hlavne vyvážajú do EU a nepodlahli cenovej politike, takže by si mali držať kvalitu. Ja osobne by som iných po vlastnej skúsenosti ani neoslovoval. Ale ako hovorím, neviem či fungujú aj v CZ.
Mám Slovaktual dneska 8 rokem trojskla profil 90mm na oknech není věk poznat. Část klasických bílých čas s dekorem. Tedy spokojenost jak s provedením tak v té době i cenou. Příští rok mě čeká výměna ještě ve dvou pokojích tak půjdu se pro tyto okna.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#39 Příspěvek od MadTom » 25 zář 2023 09:01

Celkem zásadní věc je kvalita party, která bude dělat vlastní montáž. Když mi přijeli chlapci, co měli vrtačky zabalené ještě v igelitech, tak byl výsledek tristní.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: PORADNA - výměna plastových oken v byte

#40 Příspěvek od VencaZE » 25 zář 2023 20:18

Jj, měl jsem tu montéry na plast okna stylem pár šroubů a pěna to jistí. Pak mi tu měnil čtyři okna kamarád duchodce a rozdíl proti "profíkům" byl obří. Minimum pěny, všechno přesně dozdil a usadil do styroduru. Samozřejmě časová náročnost mnohem vyšší..
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Odpovědět