Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#61 Příspěvek od MadTom » 28 dub 2016 13:46

Myslíš jako hod diskem? To by šlo, ale nejdřív bych musel trénovat, abych se pořádně trefil.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#62 Příspěvek od DjALF » 28 dub 2016 15:15

VencaZE píše:
MadTom píše:Co za účelem zisku, už jenom za účelem jejich odstranění, bude muset hledat někoho jiného, než nejbližší kovošrot.
Budu se muset podívat, jak naložím s použitými brzdovými kotouči, které už mnoho let podpírají na chalupě šopu. Jejich poslední použití rozhodně není auto.
Naházet je na MŽP do oken :envy :evil: ?
Tak je to správně :yes
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#63 Příspěvek od fugín » 28 dub 2016 15:18

MadTom píše:Co za účelem zisku, už jenom za účelem jejich odstranění, bude muset hledat někoho jiného, než nejbližší kovošrot.
Budu se muset podívat, jak naložím s použitými brzdovými kotouči, které už mnoho let podpírají na chalupě šopu. Jejich poslední použití rozhodně není auto.
Si mě ty kotouče mohl přivézt do Jihlavy. Bych je v práci přihodil k dalšímu šrotu do pece,oni by se tam hezky roztavily,pak by krásně prolezly obrobnou a mohl si mít nový :rofl :rofl
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#64 Příspěvek od Steve » 28 dub 2016 22:34

Podle

výkup jakýchkoliv dílů pocházejících z vozidel od fyzických osob, byť bez poskytnuté úplaty, je zakázán. Fyzické osoby mají možnost tyto díly zdarma odevzdat v rámci obecního systému nakládání s odpady či je mohou zdarma odevzdat provozovateli zařízení na sběr autovraků, který má tyto díly povinnost převzít

a

V případě, že fyzická osoba (občan) projeví zájem předmětný odpad, byť bezúplatně, odevzdat do zařízení ke sběru a výkupu odpadů (s výjimkou zařízení ke sběru a zpracování autovraků), je povinností obsluhy zařízení výkup odmítnout s odkazem na zmíněné ustanovení vyhlášky o podrobnostech nakládání s odpady.
(podle tohoto to ale v rozporu s předchozím u obce neudáš...)

za to nejen nemůžeš dostat prachy, ale dokonce ti to ani nevezmou - s výjimkou spešl sběren....
Nechápu. jaký je rozdíl (zejména z pohledu sběrny) mezi kapotou či výfukem nebo jinou, třeba čistou = nelakovanou částí z auta a třeba rezavou brankou...třeba i natřenou. Tu vezmou bez řečí.
Zajímalo by mě, co za matroš na MŽP hulí, asi to bude síla.... :nech
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
Franta D1
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 lis 2012 21:43
tel.: 731585433
auto: Disco 1 3.5 V8i

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#65 Příspěvek od Franta D1 » 28 dub 2016 22:45

No vemte si kolik let chrlí naše školství jednoho blba za druhým, lidi nepolíbený duchem ani rozumem, životní zkušenosti získávají z internetu, jejich život je bez tabletu nemožnej a postupně se tato paneláková lůza vtírá všude, kde se nepracuje a podle toho to vypadá. A bude hůř. Kolikrát se stačí podívat kolem sebe a to by se kolkrát jeden :puke

Uživatelský avatar
Massi
Příspěvky: 200
Registrován: 14 lis 2014 07:31
auto: D1 300 Tdi, ex Samík
Bydliště: Dobříšsko

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#66 Příspěvek od Massi » 03 kvě 2016 07:47

a máte někdo zkušenost, jak to funguje v reálu ve sběrnách? opravdu nás s kotouči atd. pošlou pryč? :hmm:
Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.

Uživatelský avatar
BeerRudolf
Příspěvky: 947
Registrován: 30 říj 2007 13:31
auto: Tak akorát

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#67 Příspěvek od BeerRudolf » 14 črc 2017 07:23

A další pecka o dočasném vyřazení (depositu) ani zmínka http://auto.idnes.cz/ckp-pokuta-za-nepo ... tomoto_fdv :evil: Víte někdo něco něco víc :?: Pakliže to tam "zapomněli" dát tak se někteří prohnou :!:
ČZ 150,Černá1951BABUŠKA/Ford Granada L MkI, 2,3V6 Automatic,SaturnGold1977PROFESOR/Simson S50 N,Červená1978MOPED/ Simca-Talbot Solara LS 1,3,ZelenáMetalíza1980TAŤKA/Simson S51 Enduro,Šedá1984SÍMA/Oltcit Club 11,Červená1988OLDÍK/Fiat Panda 4X4,Stříbrná2010

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#68 Příspěvek od masar » 14 črc 2017 08:07

Vždyť auto v depozitu je vyřazený z provozu, takže se to na něj nevztahuje, takhle to logicky chápu já.
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#69 Příspěvek od kryten » 14 črc 2017 19:30

Doposud bylo možné nemít auto pojištěné,pokud nestálo na veřejné komunikaci a nevyjelo na silnici.
To teď nepůjde,bude muset být vše pojištěné,nebo dočasně značky v depozitu.Aby to nebylo zbytečně jednoduché a mafie jménem čkp měla prostor pro vybírání dalšího výpalného jako před pár lety...
Je neuvěřitelné,jak si rychle tenhle zákon prošel...

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#70 Příspěvek od Maxsel » 14 črc 2017 22:12

Vím, že se takové opatření spoustě lidí nemusí líbit, ale zažil jsem bouračku, kdy do mě zezadu vrazilo nepojištěné auto. Policiie přijela, ale protože viníka odvezli do nemocnice s rozbitou hlavou a při prošetřování nehody Policií by kvůli zranění platil tučnou pokutu, dohodl se s policajty, že půjde z nemocnice na revers a nehoda se prošetřovat nebude. Mě na mou žádost orazítkovali záznam o nehodě, jako že všechny doklady jsou v pořádku a nebyl jsem pod vlivem. To bylo moje velké štěstí. Auto nebylo pojištěné i když jim viník ukázal zelenou kartu. Byla od jiného auta a oni si toho nevšimli. Byl jsem moc rád, že mi díky ČKP někdo zaplatil škodu. I tak jsem ještě musel jít půl roku na to vypovídat na GIBS, protože pány příslušníky prošetřovali (předpokládám, že za tu dohodu s viníkem nebo nedodržení služebního postupu...).
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#71 Příspěvek od kryten » 14 črc 2017 22:26

To samozřejmě chápu,od toho je ale policie,aby kontrolovala a přísně postihovala ty,co jezdí bez pojistky.Ale nechápu,proč by člověk nemohl mít auto,které neprovozuje,zaparkované na vlastním pozemku nebo garáži nepojištěné a musí strávit půl dne opruzu s tím,aby odnesl značky do depozitu a další půlden při vyzvednutí...
Třeba v Anglii jsou všechna auta průběžně za provozu snímána kamerovým systémem,který vyhodnocuje registrační značky a okamžitě zjistí,jestli je auto pojištěné.Pokud ne,je to otázka pár dnů,co je majitel obeslán a má z toho veliké problémy a platí tučnou pokutu...

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#72 Příspěvek od Maxsel » 14 črc 2017 22:42

Tomu taky rozumím. Sám mám cca rok odstaveného Bangleho Fiata, protože je nepojízdný. Za to ale nemůže pojištění, ale nedotažená legislativa.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Svedak
Příspěvky: 56
Registrován: 13 čer 2016 23:23
auto: LR 88 SIII
Bydliště: Turnov

Re: Legislativa aneb co na nás zase chystají Fóristi

#73 Příspěvek od Svedak » 17 črc 2017 03:13

kryten píše: 14 črc 2017 22:26 To samozřejmě chápu,od toho je ale policie,aby kontrolovala a přísně postihovala ty,co jezdí bez pojistky.Ale nechápu,proč by člověk nemohl mít auto,které neprovozuje,zaparkované na vlastním pozemku nebo garáži nepojištěné a musí strávit půl dne opruzu s tím,aby odnesl značky do depozitu a další půlden při vyzvednutí...
Třeba v Anglii jsou všechna auta průběžně za provozu snímána kamerovým systémem,který vyhodnocuje registrační značky a okamžitě zjistí,jestli je auto pojištěné.Pokud ne,je to otázka pár dnů,co je majitel obeslán a má z toho veliké problémy a platí tučnou pokutu...
Presne tak - pokud by veci fungovaly jak maji, nemuseli by nasi legislativni "dobroserove" generovat neustale nova vylepseni. Chytnou me na silnici bez pojisteni? Pokuta jak delo, auto okamzite na odtahovku a basta! K cemu je takovy depozit (dnes vyrazeni z evidence)? V podstate se nejedna o nic jineho nez buzeraci obcanu za neschopnost statu pohlidat si, aby na silnicich nejezdila nepojistena auta :-( Je to neco podobneho, jako zmena puvodniho systemu z "odhlasky" na jednom uradu a "dohlaseni" na druhem pri prevodu vozidla. To, ze nasemu statu zustavala vozidla v poloprevodu muze cele zrizeni dekovat jen samo sobe, neb si nedokazalo vynutit dodrzeni periody mezi obema ukony (bylo to tusim deset dni). Misto toho vymyslenkovali prevod na jednom uradu, cimz kupujicim/prodavajicim opravdu velmi zjednodusili zivoty......
LR 88 SIII "Koprivak"
Velorex 16/350
Tatra 603/II, model 1967
Ruzne zadokolky od Volva, serie 2,7,9

Odpovědět