Zkušenosti s úředníky a policií

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Frana
Příspěvky: 882
Registrován: 16 lis 2008 13:54
tel.: 608885886, OK3FJ
auto: Defender 130 HCPU
Bydliště: Podkrkonosi
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s úředníky a policií

#1 Příspěvek od Frana » 06 úno 2015 18:48

Ne, ale ja byl dneska s Defendrem na technicky a nikdo nic nerikal - nebylo zase tak slozity zapsat ARB naraznik, navijak, velky kola a dokonce i automatickou prevodovku. Tim padem nemusim resit takovyhle strachy ani pri kontrole na ceste, ani pri technicky. Jeste jsme si tam s chlapikem prijemne pokecali.
Defender 130 HCPU 300Tdi AT, OME +2", BFG MT KM2 285/75 R16, navijak 6t, Hannibal, Maggiolina, Engel

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#2 Příspěvek od JakubDolezal » 06 úno 2015 19:02

Taky mám v TP uvedenou každou byť sebemenší maličkost. Stačí zajít na úřad...
Jinak ta novela není zase takový nesmysl. Byla stvořena hlavně kvůli eliminaci vozidel, které na silnici nemají co dělat, protože jsou nebezpečná sama sobě a těm okolo. Např. klasická cikánská felda děravá od střechy po podlahu bez vejfuku, nákladní vozidla se zlomeným rámem, apod. Nebál bych se toho, že někdo začne likvidovat offroaďáky.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#3 Příspěvek od JakubDolezal » 06 úno 2015 20:19

Nivák píše:
Frana píše:Ne, ale ja byl dneska s Defendrem na technicky a nikdo nic nerikal - nebylo zase tak slozity zapsat ARB naraznik, navijak, velky kola a dokonce i automatickou prevodovku. Tim padem nemusim resit takovyhle strachy ani pri kontrole na ceste, ani pri technicky. Jeste jsme si tam s chlapikem prijemne pokecali.
Díky ti za mimořádně přínosný komentář.Představ si, že mě to už napadlo jít na úřad.Bohužel 35 kola, nehomologované nárazníky, naviják... u patrola normálně nezapíše nikdo.
Proto se ptám na tu zkušebnu.jak to funguje, za kolik...

jakub: to je sice hezké ale už teď má pčr právo tě doprovodit na stk, pokud se jim něco nezdá.Proto narážka ohledně prasklých rámů, cigánských aut ...je tak nějak zbytečná.
Naopak zbytečná není, protože ta "narážka" přímo vysvětluje, proč novela vznikla. Rozumíš mi? Chci ti tím vysvětlit, že to kravina není a je tu pro dobrou věc.
Jinak zmíněné oprávnění PČR tě doprovodit na STK je prakticky nesmyslem zpočátku dobře míněným a PČR, jmenovitě služba dopravní policie, ji téměř nevyužívá.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2725
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#4 Příspěvek od masar » 06 úno 2015 20:32

JakubDolezal: Ty jsi policajt?
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#5 Příspěvek od habakuk » 06 úno 2015 21:22

Nechápu moc podstatu tohoto vlákna až zákon schválí vejde v platnost a bude platit. Člověk bude jezdit dál a nic s tím nenadělá. Zastoupení Land Roveru je nakloněno zápisům úprav do papírů a že nedostaneš na patrol 35“ kola do je tvůj boj. Život půjde dál.
Naposledy upravil(a) habakuk dne 16 úno 2015 07:26, celkem upraveno 1 x.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#6 Příspěvek od JakubDolezal » 06 úno 2015 22:23

masar píše:JakubDolezal: Ty jsi policajt?

Bingo. Ale ještě ten, co si myslí a věří, že to dělá pro lidi.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#7 Příspěvek od Rover » 06 úno 2015 22:32

JakubDolezal píše:
masar píše:JakubDolezal: Ty jsi policajt?

Bingo. Ale ještě ten, co si myslí a věří, že to dělá pro lidi.
Za mně :yes vážně...
Country boy...

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2725
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#8 Příspěvek od masar » 06 úno 2015 22:37

JakubDolezal píše:
masar píše:JakubDolezal: Ty jsi policajt?

Bingo. Ale ještě ten, co si myslí a věří, že to dělá pro lidi.
A můžeš nám prosím dodat nějaký čísla, kolik nehod je zaviněno technickým stavem vozu, stačí mi to i v %, když už tu teda vznikl ten zákon jen čistě "pro naše dobro a blaho"?
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#9 Příspěvek od JakubDolezal » 06 úno 2015 22:54

masar píše: A můžeš nám prosím dodat nějaký čísla, kolik nehod je zaviněno technickým stavem vozu, stačí mi to i v %, když už tu teda vznikl ten zákon jen čistě "pro naše dobro a blaho"?
Taková čísla Ti bohužel nemůžu dodat, protože jsem "jen obyčejnej obvoďák". Ale mé tvrzení zakládám na svém svědomí, kolik takových vozidel na silnici potkávám, zastavuji a následně sankcionuji, případně oznamuji příslušným orgánům k projednání.
Ze stejného důvodu také došlo ke změnám v zákonu o registraci vozidel, protože vozidla, která nejsou řádně registrována, se dopouští nemalého procenta dopravních nehod a majitele, resp. provozovatele vozidel často nelze dohledat.

Pár aktuálních čísel z našeho šetření v našem obvodě na jednom sídlišti (byť se netýká přímo technického stavu vozidla) - 16 ze 150 kontrolovaných vozidel není řádně pojištěno. Několik z těchto vozidel nemá ani platnou STK. Domyslete si, co se stane, když do vás někdo "z těchto" narazí např. při nedodržení bezpečné vzdálenosti...
Naposledy upravil(a) JakubDolezal dne 06 úno 2015 23:09, celkem upraveno 1 x.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#10 Příspěvek od lumberjack » 06 úno 2015 23:05

JakubDolezal píše:
masar píše: A můžeš nám prosím dodat nějaký čísla, kolik nehod je zaviněno technickým stavem vozu, stačí mi to i v %, když už tu teda vznikl ten zákon jen čistě "pro naše dobro a blaho"?
Taková čísla Ti bohužel nemůžu dodat, protože jsem "jen obyčejnej obvoďák". Ale mé tvrzení zakládám na svém svědomí, kolik takových vozidel na silnici potkávám, zastavuji a následně sankcionuji, případně oznamuji příslušným orgánům k projednání.
Ze stejného důvodu také došlo ke změnám v zákonu o registraci vozidel, protože vozidla, která nejsou řádně registrována, se dopouští nemalého procenta dopravních nehod a majitele, resp. provozovatele vozidel často nelze dohledat.
Nevim no, nic proti, ale porovnávat shnilou cikánskou feldu, co ani nemá mít technickou, se zapsáním nějakých věcí nad rámec mi přijde hodně hloupý. Bohužel mám po nedávné technické opět zkušenost, že tebou zmiňované cikánské felície budou jezdit v pohodě dál. ale pokud si chceš na zachovalého a v podstatě znovu udělaného defa dát zhrádku, ke který nemáš papír, přídavný světla, který svítí jak mají, a blabla... je to problém a ... cikán s felicií? hmmm tak jo...

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2725
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#11 Příspěvek od masar » 06 úno 2015 23:14

Není to ani 1% :wink: Takže reálný přínos = 0
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#12 Příspěvek od JakubDolezal » 06 úno 2015 23:20

Pořád to ale lumberjacku nemění nic na tom, že novela je vedena proti vozidlům provozovaným na pozemních komunikacích ve špatném technickém stavu ohrožujícím ostatní účastníky provozu. Tebe už někdo za tu zahrádku se světly na střeše sankcionoval?

To, že stanice STK (samozřejmě soukromá) na silnici pustí vozidlo ve špatném stavu právě řeší ta novela, že tomu dotyčnému vezmu TP.

2x jsem byl na STK s upraveným Defem a 2x jsem neměl žádný problém. Co se týče silničních kontrol, vždycky jsem se setkal spíše s obdivem (aniž by dotyční policisté věděli, že jsem kolega - pozn. pro hnidopichy).
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#13 Příspěvek od JakubDolezal » 06 úno 2015 23:21

masar píše:Není to ani 1% :wink: Takže reálný přínos = 0
Nebudu to vyvracet, jak jsem řekl, nejsou mi tato čísla známa, ale za svým názorem si stojím.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#14 Příspěvek od VencaZE » 06 úno 2015 23:44

Muj soused má už několikátý auto za sebou naprostý vrak. Je to jednodušše proto že na lepší nemá a do města se nějak dostat musí. Nikdy žádnou nehodu nezpůsobil. Jezdí vedlejškama a dost opatrně. Prostě nemá na výběr.
Náklaďáky se zlomeným rámem ? To toho asi moc neodvezou ne :grin: ?
Prostě policie dostala další zneužitelnou hračku (pravomoc) a jak píše masar- z hlediska statistiky zbytečně.
A že tu pravomoc zneužívat občas bude, to je víc než jistý :evil: .
PS: Bezpečnost silničního provozu ohrožují naprosto jiný vozidla a řidiči, než než nějakej strejda nebo cikán s křápem který najede pár kiláků ročně..
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Nivák
Příspěvky: 18
Registrován: 14 lis 2014 18:54

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#15 Příspěvek od Nivák » 06 úno 2015 23:48

Odstraněno autorem tématu
Naposledy upravil(a) Nivák dne 14 úno 2015 13:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#16 Příspěvek od JakubDolezal » 07 úno 2015 00:00

Já už nemám argumentů, jak novelu hájit, nebo spíš nemám zájem se nějak hádat. Můj názor na věc z mých příspěvků asi už vyplynul. Snad každý má dost rozumu, jak se s tím popere. Pokud se někdo setkal nebo setkává s tím, že mu policisté křivdí a "buzerují" ho neprávem, tomu se za sebe jako policistu omlouvám a je mi to líto, stejně tak všech případu, kdy policisté evidentně selhávají a je mi za ně hanba. Pořád je tu možnost se spáchaným přestupkem na místě nesouhlasit a hájit se u správního řízení. Já osobně jsem se nikdy s mým 5 letým působením u PČR (2x na obvodě pořádkové policie a 2x na dopravním inspektorátu vč. na území hl. města Prahy) nesetkal s tím, že bych já nebo moji kolegové někoho řešili neoprávněně a už vůbec ne offroaďáka.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
stan
Příspěvky: 680
Registrován: 22 zář 2009 20:35
tel.: +420 603 499 869
auto: Discovery III - 4,4i
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#17 Příspěvek od stan » 07 úno 2015 00:02

JakubDolezal píše: Taková čísla Ti bohužel nemůžu dodat, protože jsem "jen obyčejnej obvoďák". Ale mé tvrzení zakládám na svém svědomí, kolik takových vozidel na silnici potkávám, zastavuji a následně sankcionuji, případně oznamuji příslušným orgánům k projednání.
Ze stejného důvodu také došlo ke změnám v zákonu o registraci vozidel, protože vozidla, která nejsou řádně registrována, se dopouští nemalého procenta dopravních nehod a majitele, resp. provozovatele vozidel často nelze dohledat.

Pár aktuálních čísel z našeho šetření v našem obvodě na jednom sídlišti (byť se netýká přímo technického stavu vozidla) - 16 ze 150 kontrolovaných vozidel není řádně pojištěno. Několik z těchto vozidel nemá ani platnou STK. Domyslete si, co se stane, když do vás někdo "z těchto" narazí např. při nedodržení bezpečné vzdálenosti...
Ach jo, kolik takových dobroserů, co to s náma myslí dobře, na světě chodí? Proč nenechat lidi, ať si sami na svou zodpovědnost posoudí, jestli s autem mohou na cestu nebo ne... Jenže to by plno PaChů nemělo za co buzerovat u cedulí obce apod.
Jak takový nesmysl můžeš ještě obhajovat???
Land Rover Discovery III - 4,4i V8 HSE - LPG, automat, rok 2006
nafta je palivo satanovo :)

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#18 Příspěvek od VencaZE » 07 úno 2015 00:14

Jakub Doležal: Ano, je možnost se hájit ve správním, ale kdo má dneska čas kvůli kdejaký blbosti absolvovat správní řízení, nebo kontrolní kontrolu na STK?
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Frana
Příspěvky: 882
Registrován: 16 lis 2008 13:54
tel.: 608885886, OK3FJ
auto: Defender 130 HCPU
Bydliště: Podkrkonosi
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#19 Příspěvek od Frana » 07 úno 2015 00:18

Lumberjack: Clovece, na ty technicky jsem byl i se zahradkou, kterou v papirech rozhodne nemam (proc taky, ze?). Nikdo ani necekl, nepadla o ni ani zminka. Naopak mne chlapik upozornil, ze mi rezne kardan, kdyz jsem se ho zeptal, jestli by mu vadilo kdybych si ho tam na jame promazal, rekl, ze to neni problem a jeste mi zapumpoval maznici. :-)

Tu novelu docela chapu a verim tomu, ze kolem nas jezdi fura aut, ktery nejsou v poradku. A situace, kdy mi prijde policajt ke dverim rict, ze mi cestou ze skoly nekdo prejel dite, protoze mu praskly shnily brzdovy trubky se mi ani trochu nelibi - to byl jen priklad. Nerikam, ze kazdy ma jezdit jen novym autem a vrazet tisice do servisu, ale vsechno ma svy meze a ty tady fura lidi dost prekracuje.

Dal moc nechapu, proc sem chodi brecet nekdo, ze mu nezapisou velky kola na Patrola a pak tady mele neco o cihlach, ktery prece zapis nepotrebujou, protoze velky kola neutoci.
Neverim tomu, ze jen trochu inteligentni clovek si nemuze na Patrola vybrat doplnky, ktery zapsat pujde. Nebo ze bude natolik soudny, ze si tam da ty nezapsatelny a pak se nebude divit, ze ho za to nekdo sejme na dve doby.

Vzhledem k poctu, charakteru a prinosnosti prispevku Nivaka mam dojem, ze se sem prisel vyplakat odnekud z offroadfora, kde je takovahle uroven diskuzi bohuzel celkem bezna. :-)

Nivak: Trochu mi s tou cihlou pripominas frajera, co vrazi do hospody "U Spartana" a zacne tam vyrvavat, ze Spartani jsou buzici, dostane tam na drzku a jeste se tomu divi... :-)
Defender 130 HCPU 300Tdi AT, OME +2", BFG MT KM2 285/75 R16, navijak 6t, Hannibal, Maggiolina, Engel

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Novela zákona-nevyhovující technický stav = sebrání TP

#20 Příspěvek od JakubDolezal » 07 úno 2015 00:22

stan píše:
JakubDolezal píše: Taková čísla Ti bohužel nemůžu dodat, protože jsem "jen obyčejnej obvoďák". Ale mé tvrzení zakládám na svém svědomí, kolik takových vozidel na silnici potkávám, zastavuji a následně sankcionuji, případně oznamuji příslušným orgánům k projednání.
Ze stejného důvodu také došlo ke změnám v zákonu o registraci vozidel, protože vozidla, která nejsou řádně registrována, se dopouští nemalého procenta dopravních nehod a majitele, resp. provozovatele vozidel často nelze dohledat.

Pár aktuálních čísel z našeho šetření v našem obvodě na jednom sídlišti (byť se netýká přímo technického stavu vozidla) - 16 ze 150 kontrolovaných vozidel není řádně pojištěno. Několik z těchto vozidel nemá ani platnou STK. Domyslete si, co se stane, když do vás někdo "z těchto" narazí např. při nedodržení bezpečné vzdálenosti...
Ach jo, kolik takových dobroserů, co to s náma myslí dobře, na světě chodí? Proč nenechat lidi, ať si sami na svou zodpovědnost posoudí, jestli s autem mohou na cestu nebo ne... Jenže to by plno PaChů nemělo za co buzerovat u cedulí obce apod.
Jak takový nesmysl můžeš ještě obhajovat???
Protože prostě věřím, že to má smysl. Kdyby všechno záleželo na samotných občanech, tak tady je bordel ještě větší, než teď je. Opět, ze svojí zkušenost, státní policie "hned za cedulí" opravdu neměří - alespoň ne na okresu Rychnov nad Kněžnou nebo Praha hl. město. (v r. 2009, kdy jsem tam sloužil). A i kdyby to tak bylo, zákon ti stanoví dodržovat rychlost v obci 50km/h. Nejsi schopný to dodržovat a respektovat? Tak máš za to být taky sankcionován. Bohužel v naší zemi má každý jen práva, ale povinnosti si téměř nikdo neuvědomuje... v cizině by o tom nikdo ani nedebatoval. V Polsku by za takový přestupek mohli použít i služební zbraň jako donucovací prostředek v rámci dodržení bezpečnosti zasahujících policistů. A u nás...? Právě takoví, jako Ty přispívají k tomu, aby společnost, slušnost a vychování upadaly.
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Odpovědět