Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#81 Příspěvek od default » 13 kvě 2016 15:02

MadTom píše:A ťuklo to až do zadní nápravy? Jestli jo, tak zkontrolovat jestli není třeba prohnuté to plechové víčko, jestli je, tak kontrola diferenciálu.
A pod obrázku - ty jsi u toho couval? :mrgreen:
Ne já jsem zastavil a on to až tak úplně nestihl - není divu mám tam fungl nové brzdové destičky...
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#82 Příspěvek od default » 18 kvě 2016 13:01

Takže včera jsem opět navštívil Autoservis HOFFMAN na Průmyslové. Po pravdě řečeno přejímací technik byl velmi vstřícný a opravdu se všichni (+kolega) snažili pro mě něco udělat. Takže mají plusové body. FAKT!
Problém je v tom že mi do zakázkového listu napsali že tažné je NEZPŮSOBILÉ K PROVOZU. Prý se musí vyměnit, jelikož nikdo není schopen nedestruktivně posoudit, zda je po nárazu stále schopno plnit svou funkci a ještě s těma 3,5t na které je psané... Vzhledem k tomu, že mě to donutili podepsat, tak se z toho už nevykecám...
Tak jsem neprodleně kontaktoval pojišťovnu AXA a s nadhledem jsem je o tom informoval. Paní na telefonu bylo toho názoru, že pokud mi nejsou schopni sehnat adekvátní vůz, mám si ho sehnat sám. Po nezbytnou dobu opravy. Autoservis ovšem vozidlo do opravy nepřevzal s tím, že až budou mít příslušné ND tak mě kontaktují a pak to teprve budou opravovat.
Pokud mi s tím vzniknou nějaké náklady, tak je mám dokladovat. A ne nechtěla mi říct jestli to opravdu zaplatí. To prý rozhodne likvidátor... A ne nemůžu s ním mluvit. Mám jim to poslat mejlem
Tady je:
Dobrý den,
v příloze jsou fotografie z místa nehody. Před námi byl ještě jeden vůz, na který byl vozem viníka odražen můj vůz (Land Rover). Řidička tohoto vozu se rozhodla že na svém majetku nemá žádné poškození a odjela.
V současné době je pro mě velmi problematická nemožnost užívání tažného zařízení na poškozeném voze Land Rover, o čemž mě včera informoval pracovník Vašeho smluvního servisu.
V pátek mám nasmlouvánu montáž a následné uvedení do provozu tepelného řerpadla Carrier u Hradce Králové. Toto čerpadlo bych měl vyzdvihnout v pátek ráno v Hradci u spediční firmy a na stavbu zavést osobně.
Bez možnosti použití tažného zařízení to není lze.
Na stavbě budou přítomni i další pracovníci návazných profesí. Vzhledem ke smlouvě s generálním dodavatelem jdou jakékoliv prodlevy/zdržení za mou firmou, včetně případné penalizace za nedodržení smlouvy - ve stavebníctví je to běžné.
V rámci prvního telefonického hovoru s Vaší pracovnicí jsem byl informován, že automobil si musím nechat opravit ve Vašem smluvním servisu s tím, že mám nárok na náhradní vůz po dobu opravy. Autoservis, který Jste mi označili mi bohužel není schopen takové vozidlo zajistit. Na můj následný dotaz mě Vaše pracovnice informovala, že si v takovém případě mám náhradní vozidlo zajistit sám a pak následně veškeré plnění spojené s takovou službou nárokovat na Vaší pojišťovně. Bohužel mi již nebyla schopna potvrdit, že mi toto plnění bude z Vaší strany následně uhrazeno.
Žádám tedy o urgentní řešení celé věci - pátek je za dva dny...
Abych mohl dále vykonávat činnosti ke kterým jsem smluvně vázán, potřebuji dopravní prostředek které je schopen přepravit 2 pracovníky včetně příslušných nástrojů a nářadí, k tomu materiál v délce 5bm a současně bude mít tažné zařízení na min. 1,5t.

Dále jsme v rámci přistavení vozu do servisu a následného pořizovaní soupisu škod včetně fotodokumentace zapomněli na stupačku pod zadním nárazníkem (viz příloha) kterou po nehodě musel demontovat a zůstala uložená v zavazadlovém prostoru. Je tam stále a kdykoliv jsem schopen jí ukázat.

Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem
Jiří MOC

P.S: tento email je současně přeposlán (s dalšími dotazy jimiž Vás nehodlám zatěžovat) i na právní zastoupení mojí společnosti.


Jo a jdu tam zavolat. Pokud to dnes nevyřídí, tak mě tam zítra ráno mají osobně. Kdyby měl někdo čas a chtěl to natočit na kameru, tak slibuji že to bude stát za to... Znám se...
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#83 Příspěvek od Rover » 18 kvě 2016 13:33

:yes držím palce, těším se na další zprávy, kdyby bylo video bylo by to super :chuckle
Country boy...

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#84 Příspěvek od default » 18 kvě 2016 16:31

Video nebude... autoservis se lepší kudy chodí...
Takže na pátek mi půjčí vlastní dodávku, kterou mají na zavážení rozměrnějších dílů (nárazníky a pod = co se nevejde do osobáku). No a než jim příjdou všechny díly (a doporučil jsem jim na shánění eliota a litep) tak mi případně ještě kdykoliv vypomůžou z vlastních zdrojů. Jak si to vyřídí s pojišťovnou mě nezajímá.

Děcka pozor na pojišťovny =
- nárok na zapůjčení vozu máte po dobu opravy
- doba opravy = práce na vozidle v rozsahu 8člověkohodin
- mimo tuto dobu nemáte nárok na nic =
- - v pondělí dáte auto do servisu a oni ho odstrojí (cca 8člověkohodin)
- - - v rámci odstrojení se zjistí že je potřeba ještě nějaký náhradní díl
- - v úterý - čeká se na díl = na autě se nepracuje = NEMÁTE NÁROK NA NÁHRADNÍ VŮZ
- - středa + další třeba měsíc - - čeká se na díl = na autě se nepracuje = NEMÁTE NÁROK NA NÁHRADNÍ VŮZ
- jednou ten díl dorazí, auto se opraví a nastrojí zpátky (neuvažuji lakování a pod = další prodleva kdy se na autě nepracuje) a v rámci této opravy a nastrojení vozu máte nárok na náhradní vůz pouze v případě pokud celková doba přesáhne 8člověkohodin.

Opravdu by mě zajímalo jestli je to právně správně. Dokonce jsem ochoten se podělit o cenu za právní rozbor takovéto záležitosti a to specielně ve smyslu - měl toto zákonodárce na mysli při přijímání zákona o provozu na pozemních komunikacích? I kdybych měl k ústavnímu soudu jako svědky nechat obeslat celou horní i dolní sněmovnu (a pár lidí tam znám osobně). Samo sebou někdy před volbama... jinak to nemá smysl...

V rámci osobní přidané hodnoty na téma zapůjčení náhradního dopravního prostředku vlastními silami je třeba k tomuto doložit:
a) VTP
b) Smlouvu
c) Doklad o pojištění
d) důkazy dokládající potřebnost předmětu zápůjčky (= náhradní automobil na který máte podle pojišťovny nárok)
e) předmět zápůjčky musí být:
1. stejné nebo nižší kategorie než nahrazovaný předmět
2. za cenu průměrně obecně stanovenou
3. ve stejné nebo nižší uživatelské výbavě/standartu
f) pronajímatel musí mít na oprávnění na pronajímání dopravních prostředků (živnostenský list)
g)to další jsem už ani moc nevnímal ale končilo někde u
z) - viz g)
mimochodem vše v originálech nebo úředně ověřených kopiích

AŤ ŽIJE AXA pojišťovna
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#85 Příspěvek od default » 18 kvě 2016 17:15

Jen bych rád poprosil o případné nabídky
viewtopic.php?f=22&t=30207
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#86 Příspěvek od default » 18 kvě 2016 17:55

Tak to je (nemáme smajlíka BOMBA ???)
viz: 17:00
Od: tomas.picha@AXA-ASSISTANCE.CZ
RE: Pojistná událost číslo: sorry - příloha: Registrace poškozený
Ahoj holky,

Prosím o přeposlání následujícího textu na mail poš.: moc@morese.cz. Děkuji. TP

TEXT:

Dobrý den,

je možné zapůjčení náhradního vozu u Vámi vybrané půjčovny a poté předložení tohoto nároku na pojišťovně, podmínky zapůjčení náhradního vozidla Vám dle záznamů již byly sděleny telefonicky.

S pozdravem,
oddělení likvidace

Tato zpráva a všechny její přílohy jsou důvěrné a jsou určeny výlučně jmenovanému adresátovi. Pokud nejste adresátem, jakékoliv zveřejnění, zneužití, zprostředkování nebo jiné použití těchto informací je přísně zakázáno. Jestliže jste tento e-mail dostali omylem, uvědomte prosím odesílatele a smažte tuto zprávu i její přílohy.
Prosíme rozmyslete si, zda chcete tento email a jeho přílohy opravdu vytisknout.

This message and any attached files are confidential and intended solely for the named addressee. If you are not addressee any publication, transmission or other use of the information is strictly prohibited. If you receive this e-mail in error please contact the sender and delete the message as well as all attached documents.
Please consider if you really need to print this email and its attachments.


-----Original Message-----
From: moc@morese.cz [mailto:moc@morese.cz]
Sent: Nikdy
Subject: Re: Pojistná událost číslo: sorry - příloha: Registrace poškozený
viz výše
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#87 Příspěvek od default » 18 kvě 2016 18:00

A POZOR
17.14
Od: tomas.picha@AXA-ASSISTANCE.CZ
Odvolání: Pojistná událost číslo: sorry - příloha: Registrace poškozený
PÍCHA Tomáš by chtěl/chtěla odvolat zprávu: Pojistná událost číslo: sorry - příloha: Registrace poškozený.


Ty "vole" tak teď opravdu nevím co se děje...

Mimochodem mezi ty jeho mejly jsem tak lehce propašoval toto:
Dobrý den,
můžete mi laskavě veškeré podmínky pro případné zapůjčení adekvátního dopravního prostředku, což mi bylo přislíbeno Vaší operátorkou, za můj poškozený sdělit písemně?
Jen pro Vaší informaci přeposílám specifikaci toho dopravního prostředku tak jak jak jsem jej obecně poptával:
Dobrý den,
vážené dámy a pánové,
v rámci vyřizování pojistné události jsem byl pojišťovnou AXA vyzván k tomu, abych si po dobu nezbytně nutnou k vyřízení opravy automobilu dle následující specifikace (viz níže) pořídil adekvátní automobil:
Land Rover Discovery II 1999 motorizace TD5
Počet míst: 7 - 7- 0 -0
Závěsné zařízení 3500/750kg (bržděný/nebržděný) třída A50X, ORIS, typ D137
Přední ochranný rám zvyšující celkovou délku vozidla o max. 110mm
Ráfky z lehké slitiny
Počet míst: 7 - 7 - 0- 0 (dle OTP)
zadní pneu o min hmotnostním indexu 104
dvě elektrická střešní okna, klimatizace digitální dvouzónová, el. stabilizační systém
vzduchové pérování zadní nápravy
Vozidlo musí plnit techn. požadavky zákona č.56/2001 Sb. ve znění pozdějších změn a doplňků
homologace ES

Zapůjčitel musí mít oprávnění k pronájmu a půjčování movitých věcí včetně dopravních prostředků a cena za zapůjčení této speciality musí být přiměřená.
Jsem zvědav kolik DII v této republice má 7 míst a oba el.šíbry + dvouzónovou digi klimu. To se totiž standartně nedělalo. Buďto klima nebo šíbry...
Jo a abych to moc nekomplikoval tak předek je facelift....

Nechci nic víc (kdo mě zná tak ví, že jsem krásnej chytrej a hlavně skromnej kluk)= hledám jen a pouze adekvátní vůz... na nic víc nárok nemám...

Případné odpovědi z této veřejně dostupné poptávky Vám s radostí zašlu. Připomínám že limitní termín je odběr zařízení Carierr v pátek ráno v 08:00 v depu spediční společnosti v Hradci Králové. Pokud se tento termín nepodaří zajistit bude následovat penalizace mé společnosti ze strany generálního dodavatele stavby. Ostatní materiálové požadavky jdoucí za mou společností se mi podařilo telefonicky zajisitit u dalších subdodavatelů.
Takže suma sumárum je celý den v hajzlu = od rána řeším neschopnost pojišťovny místo toho abych dělal něco z čeho budu schopen následně platit své závazky...
Děkuji za pochopení
Jiří MOC
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#88 Příspěvek od default » 18 kvě 2016 18:04

A zde je má reakce na jeho odvolání jeho zprávy (připomíná Pyšnou princeznu)

Jak tomu mám rozumět?
Komunikační schopnosti zaměstnanců Vaší společnosti se podle mých nahrávek telefonických rozhovorů pohybují na hraně toho, co by se s úspěchem dalo nazvat zaváděním v neprospěch poškozeného.
Např. JUDr. ŠTORKÁN má dle jeho názoru závažné pochybnosti ohledně Vašeho "příkazu" že jsem povinen nechat auto opravit ve Vámi vybraném "smluvním" autoservisu (viz záznam naší první komunikace = nahlášení škody).
Tento rozhovor je zaznamenán (jak z Vaší tak z mojí strany). Kopii mé nahrávky již můj právní zástupce obdržel. Předpokládám že je stejná jako ta Vaše.
Zkuste se prosím nějak zamyslet nad možnou domluvou dříve než nám oběma něco = cokoliv nařídí příslušný soud.
Jiří MOC

Dne 18.5.2016 v 17:14 PÍCHA Tomáš napsal(a):
> PÍCHA Tomáš by chtěl/chtěla odvolat zprávu: Pojistná událost číslo: sorry - příloha: Registrace poškozený.
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#89 Příspěvek od MadTom » 18 kvě 2016 18:19

Zaráží mě jedna věc - nutnost půjčení vozidla od půjčovny? Proč? Tak jako si od souseda mohu za úplatu půjčit vrtačku, tak to jde i s autem. Je to stejná movitá věc, jako každá jiná. Jediné o co jde, je aby to nebylo ze strany souseda neoprávněné podnikání - tedy že nebude to auto půjčovat opakovaně. A že příjem řádně zdaní.

Doba trvání opravy - od té chvíle, kdy auto přistavím do servisu, do té chvíle, kdy mi ho opravené vrátí. Jednak ho v mezidobí nemohu používat, a jednak za něj v té době odpovídá servis. Postup s 8 hodinovou pracovní dobou je nesmysl, už z důvodu, že jde o tvoje auto, který by jsi jinak mohl používat klidně celých 24 hodin denně, a v čem ti bylo jednáním škůdce zabráněno. Pracovní doba servisu tě naprosto nemusí zajímat. Jediné kde by se mohli vytáčet je, kdyby jsi zdržoval převzetí vozidla.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#90 Příspěvek od lumberjack » 22 kvě 2016 23:35

Netuším, kolik lidí tady mají Defendera vyloženě na práci. V mém malinkém okruhu jsou to 4 lidi, samozřejmě děláme v lese. Dvěma lidem jsem po své zkušenosti defa doporučil, naopak vychválil ho do nebes a tak se zaprodal k neustálým dotazům a shánění přeze mě, ale mě to nevadí... Dva lidi jsou chlapíci přes 55 let, co na nějakej internet v klidu serou, takže cokoliv... jim sháním holt já, a to nejsem taky žádnej nadšenec do internetu. Všichni stejně víme, že jsme si pořídili dětskej sen a ještě nám pomáhá k obživě. Postupně řešíme takový ty věci, co řeší "zkušený" offroudisti, takový ty nemoci a maléry, co se stanou. Zatím, se kromě vysypanýho kříže na kardanu, každému stalo něco jiného, takže se učíme navzájem od sebe co a jak. Nemáme špičkově vybavený dílny a díly hnedle po ruce, což nám dost někdy udělá velkou čáru přes rozpočet, poňevadž jsme všichni živnostníci a teď děláme nejen soboty, který jsou vlastně už standart, ale díky kůrovci i neděle a... Pak se ti stane nějakej nesmysl, v sobotu. Vysvětluju, že je jasný, že v neděli chtějí lidi mít klid, proto se neozvou (omluva Eliottovi, kterej stejně funguje velmi, velmi nadprůměrně a to jsme od sebe celkem kousek cesty...), pak jsou ještě další ochotný lidi a chápavý, co ti pomůžou... Chechtáme se spolu s klukama, že na nás vydělaji už jen kůli tomu, že se v lese otáčíš. Největší spotřeba zadních světel a odrazek všeho druhu, zřejmě očarovala naše stromy, protože jinak nevim... :-) Defendera mám rád... Už jsem tu párkrát napsal, že lidi ho dokážou zkurvit nesmyslama, je to můj názor a moje právo... Vždy jsem sklidil kritiku, že jsem tu nový, nic jsem nepředvedl, balabla... Hmmm kdo tu určuje hranice chytrosti a užitečnosti...já určitě ne :-D Jelikož jsem zhulenej nazdárek, který nemá přehled o tržním okrádáním lidí, tak :-D (má reakce na defa na prodej od Luboše M.)... Jo, ok... Sice jsem nekuřák čehokoliv... Odešl jsem dělat s pilou do lesa, vlastně přesně kvůli lidem... Někdy byste se mohli taky jít nadechnout... Všechny ty řeči... je mi to vážně fuk. Ale jsou na tomhle fóru stále lidi, který se nejdřív zeptají, hele jak si to myslel vole? to nevim, to se musíme nějak domluvit jestli máš zájem... Ale asi by jsme se nějak domluvili a řekli si co vlastně chceme vzájemně... Zbytek stáda, co napíše, že jsem trotl !!! Děláš si prdel, chceš ho okrást? to se nesmí, to je zakázaný... Ok, nemám s tím problém... :mrk Klucí, zkuste to někdy... vzít si pilu a jít do těžby kácet stromy... je to práce pro celý chlapy! (jak mi tlouk do hlavy člověk, kterej mě to učil). Je mi vlastně fuk, co si o tomhle myslíte, podle mě je def hodně vhodný auto pro dřevorubce... Všichni ho máme v základu a modlíme se, abysme něco neurazili... Možná někdo chytí mojí myšlenku, co jsem tím chtěl vyjádřit, možná budu zase trotl se špatně nastevenejma hranicema... Jediný, co jsem chtěl říct vlastně nakonec je, že defender je velmi vhodné auto pro dřevorubce... To se už ví :D

(Přiznávám, že jsem měl potřebu se vykecat o ničem a sdělit okolí pár vět, který je stejně nebudou zajímat... Závěrem bych rád podotknul, že LR je LR, takže srdce bije nepravidelně a občas krvácí... no a co...)

Uživatelský avatar
Gumidek2012
Příspěvky: 132
Registrován: 14 říj 2014 15:27
auto: DISCOVERY 1

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#91 Příspěvek od Gumidek2012 » 19 čer 2016 07:07

Tak jsem byl včera na fotbalovém turnaji s vnukem. Jedno mužstvo mne zaujalo svými dresy. :D
Přílohy
IMG_0380.JPG
IMG_0380.JPG (43.52 KiB) Zobrazeno 8536 x


Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#93 Příspěvek od fugín » 29 čer 2016 14:13

Zdar chlapi,posílám pozdrav z Bulharska kam mě téměř násilím odtáhla zákonná manželka. Hned po příletu vylezu z letiště a první co vidím je pěkná 110ka před halou. Mé oko se zalíbením spočinulo na tomto skvostu techniky. Neodolám a běžím si pokecat s řidičem,jenže vtom mě žena doběhne (potvůrka jedna mrštná) se slovy nedělej ostudu cvoku to jsou policajti. Já na to že policajt i když bulharskej kterej jezdí v defíkovi nemůže být přeci žádnej blbec. Ale to už mě táhla do nějakýho autobusu. No nic říkám si dočkáš se a ono jo! Po příjezdu na hotel a první strávené noci hned po snídani mě žena našla u plakátu na kterým mě lákali k úžasným zážitkům offroad jízdy. Sice v jeepce ale sakra proč ne. Vylovil sem v kapsách umně schované ojra a že bych teda jako vyrazil. Ještě před odjezdem sem projevil v ruském jazyce zájem o to že bych si tu jeepku chtěl mimo silnici řídit sám což se k mému velkému údivu nesešlo s pochopením majitele. Mumlal cosi jako že to nejde,že je to těžký terén a že tam jsou brody atd atd. Nedám se a vytahuju řidičák na což bulhar nereagoval. Zalovil sem tedy v mobilu a ukazuju mu nějaký fotky z posledních akcí v čechách a pár fotek z loňského rumunska. To jako aby se nebál mě tu jeepku půjčit pak i nějakou tu fotku z brodění. Chvilku se na ty fotky koukal a pak obrátil oči k nebi,zakvílel cosi jako Maria a byl v prdeli i s jeepkou. Od tej doby se u hotelu neukázal,takže trénuji místní barmany. ....už si dva prošoupali podrážky,další dva mají od pípy mozoly na rukou a další tři začali vážně přemýšlet o změně povolání :rock .
Přeji všem hezký léto a fajnový dovolený.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
pete805
Příspěvky: 358
Registrován: 13 bře 2015 15:43
tel.: +421905314815
auto: DII td5 ,P106 1,5d
Bydliště: Brezno-okolie

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#94 Příspěvek od pete805 » 01 črc 2016 18:33

fugín však ty im rozvraciaš národné hospodárstvo a znižuješ rast ekonomiky :-)
Británie měla na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolila hanbu a bude mít válku.
( W.Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#95 Příspěvek od fugín » 01 črc 2016 22:24

pete805 píše:fugín však ty im rozvraciaš národné hospodárstvo a znižuješ rast ekonomiky :-)
Seru na ně :mrgreen: ráno se jdu potápět. Jestli to nepřežiju tak ten kdo na funusu vypustí nejvíc slz tak dědí Žofinu :rofl . Ta wifina tady je na baterky,ale sleduju vás kluci Lanďácký a už mi fakt chybíte :mrgreen:
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#96 Příspěvek od default » 11 črc 2016 15:15

A jéje...
Akce: musíte do našeho smluvního servisu má pokračování...
Na autě se objevil nový nárazník nová stupačka nové pravé světlo do nárazníku (cestou na chatu sice vypadlo ale to už jsem opravil sám = nereklamoval jsem to)
Co se týká svítící kontrolky SRS tak jsem byl ubezpečen že to s touto nehodou nesouvisí = jedná se o poruchu bočního airbagu. Teda na rovinu už se v tom vrtám léta ale boční airbag jsem ještě nenašel... (pokud by měl někdo pochybnosti ohledně mého automechanického úsudku, eventuelně schopností, zkušeností, atd - tak se ještě jednou mrkněte na to auto). Když jsem to lehce nadhodil, tak se zjistilo (na místě = dvorek) že to může být způsobenou celou řadou chyb kontaktů, kabeláže, a kdesi čehosi - asi si to mám najít sám... ale to ještě probereme...

Další problémek je s tažným. Moje původní se z nějakých důvodů nedá sehnat, takže jsem dostal adekvátní náhradu. Jen k tomu nebyla ta koule... jako že přišlo tažné bez koule. Hotovo...
No když ta koule nejni, tak mě napadlo že bych si snad mohl nějakou vybrat a případně si doplatit rozdíl...
Takže hele co asi udělá průměrně inteligentní uživatel tohoto fórového nesmyslu??? No mrkne se na dva základní weby =
http://land-rover.eliott.in/ tady se dají najít i moc pěkné koule včetně kombinací s hákem a podobně... prostě tady ten obchod koule
no ale aby to nebylo tak jednoduché tak je ještě potřeba zkontrolovat, jestli někde nemají i jiné zajímavější koule...
takže http://www.litep4x4.cz/detail/discovery ... e-zarizeni a ejhle jiné zajímavější koule sice nemaj ale pozor mají tady co jsem na tom autě měl...

Když jsem na to lehce (telefonicky) upozornil HOFFMAN všechny auta včetně LR servis, dostal jsem následující odpověď:
Rád bych Vám předal informace ohledně tažného zařízení.

Dle vyjádření servisu Land Rover ČR je Vaše původní, respektive Vámi na internetu nalezené tažné zařízení ANR6643 již pro evropský trh trvale nedostupné, tudíž nelze oficiální cestou tažné zařízení objednat.

Toto tažné zařízení, které jste nalezl na neoficiálních stránkách, pochází pravděpodobně ze starých skladových zásob nebo z tzv. „šedého dovozu“. Namontování takového tažného zařízení by mohlo být odmítnuto pojišťovnou a vyňato s pojistného plnění. Zároveň bychom nebyli schopni na takové tažné zařízení poskytnout záruku.

Dalším rizikem, které by zde vyvstávalo, je náš zákaz nákupu náhradních dílů z neověřených zdrojů. Například ve chvíli, kdy bychom provedli nákup z neověřeného obchodu a díl by v průběhu montáže nepasoval, pravděpodobně by jej již nebylo možné reklamovat a v tu chvíli by jste pak náklady na nákup musel nést vy, jakožto zákazník a toto bohužel jako servis nemůžeme riskovat.


Takže z toho mám pocit, že Litep má buďto staré (a asi již prošlé) skladové zásoby, nebo podniká v rámci "šedého dovozu" - zkusím zjistit o co se jedná...

Závěrem jdu provětrat mozkové závity na pojišťovně. Jízda s tím pluhem (viz foto) co mi tam namontovali podle mého názoru snižuje užitkovou hodnotu auta (zadní nájezdový úhel) a ještě mě nutí někam běhat a nechávat si zapsat jiné tažné do velkého techničáku a podobně...
Auto od servisu zatím nehodlám převzít...
Přílohy
IMAGE_327.jpg
IMAGE_328.jpg
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#97 Příspěvek od Maxsel » 11 črc 2016 15:40

Ty máš a oni ne, tak proto ti jí tam nemohli dát. :D Držím palce. :yes
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
zidon
Příspěvky: 1290
Registrován: 17 dub 2016 13:32
auto: ex Disco I. 200tdi
Bydliště: Pelhrimov (obcas Hlinsko v C. ) ;-) POVOLANI: Zachranar ( aneb poslani k posrani :D )

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#98 Příspěvek od zidon » 28 črc 2016 09:55

Jeden pan vcera u nas v Pejru zkousel brodeni s H2 - docela neuspesne :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Cim lepsi gumy tim dal se jde pro traktor :D
FOTO: http://zidon155.rajce.idnes.cz/
VIDEO: https://www.youtube.com/user/zidon155

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#99 Příspěvek od fugín » 14 zář 2016 22:17

Jak fugas stěhoval 5timetrový lino do patra :mrgreen:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G388F pomocí Tapatalk
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Kecárna o ničem - aneb cokoliv co chcete sdělit okolí - jen tak

#100 Příspěvek od Steve » 08 říj 2016 20:40

Tohle bych asi nemohl dělat, trhalo by mi to asi srdce.... :(

https://www.youtube.com/watch?v=J0B9sBiouJo
Discovery je životní styl.

Odpovědět