ochanari, vecne spory - riesenie

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Uska
Příspěvky: 463
Registrován: 22 črc 2010 18:27
auto: Defender 110
Bydliště: Brno

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#81 Příspěvek od Uska » 12 pro 2016 15:17

KDyz chci do lesa, tak si bafnu kolo nebo vemu psa a jdu pesky. Proc tam mermomoci musim jet autem?[/quote]



a když jsi v lese, tak máš celou dobu psa na špagátu ?

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#82 Příspěvek od Mira 101 » 12 pro 2016 16:00

Hmm, myslím už se dostáváte někam kam jste nechtěli, několik poznatku ,v Anglii lesy vždy někomu patřily a lidé se naučily se nějak chovat,neměli tam 40 let komunizmus, kdy všechno bylo všech a co je všech se muže sku..it,protože tak se lidé chovají dodnes u nás...,jasné,že se v lese těží je samozřejmost jako že se v nemocnici léčí,není to jen těžba v mítním věku,jsou to probírky,kurovec,výsadba,opravy koryt potoku,opravy cest,zbudování překladišt,.....takže to že se na lesních cestách pohybují pracovníci,vyvážečky ,harvestory,traktory,klaďáky je tedy samozřejmé jak u VLS tak LčR...jasné,že nejsou uzké cesty kde se nevyhne je další utopie,cesty kde jezdím já jsou většinou svah,potok,cesta sotva 3m a zase svah,když na ní stojí kladák a nakládá,musím počkat,jasné,...když se v takových místech těží,logicky to musí naházet na cestu,odvětvit,rozmanipulovat,odvést na skládku,musím počkat..jasné. Většinou si to označí kus na obě strany kvůli bezpečnosti a pustí se do toho,když mu tam projede jeden troubelín který jede na houby a ještě to jde,tak ho pustí,když je ten troubelín třeba desátý a má tam pracovník na 2 hodiny co dělat,nedivím se že už ho nebaví znovu vysvětlovat proč....jasné,Za mě souhlas s Timem,nejde to povolit všem vjezd bez pravidel do lesa,stačí když Libavou otevřou na jeden den na Bílý kámen a je tam 5 urazu,5 stracených,bordel na pul roku,zvěř ve stresu,všude humus,....jasné,když si kluci z offora vyrazí tak zničená cesta,potok,brody,bordel na zemi,nikoho nezajímá že po té cestě jezdí 50 let děda ke včelínu a už to nejde,Tome Olomouc má 100000 obyvatel,kdyby každý z nich měl tu myšlenku co Ty,že si zajede do lesa autem s dětma,tak ani těch pár míst co nám tam zustaly,nikdy děti nepoznají a srnu,laň,lišku....,budou znát jen ze Zoo,
Vím který skratky myslíš a kde už jsou závory,to je divný,ale tohle je myslím věc obce než Lčr,každopádně to nějaká pravidla mít musí,bylo by to strašné,bohužel,
Mira

Uživatelský avatar
paramount2
Příspěvky: 756
Registrován: 24 dub 2010 16:19
tel.: 775958013
auto: LR DI 300, 200
Bydliště: Jihlava

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#83 Příspěvek od paramount2 » 12 pro 2016 19:43

Tim píše: Paramount - promiň ale ne, nevíš..
a jak víš, že nevím ?...
myslíš, že se kolem těžeb-tím pádem i po lesních cestách- pohybuješ jedinej?...projde mi "rukama" pěknejch pár tisíc m3 ročně...

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#84 Příspěvek od Tim » 12 pro 2016 22:30

Paramount - no protože jinak bys to nenapsal. A nebo jsi natolik klidný a trpělivý člověk, že Ti musím strašně závidět :angel

VencaZe: nestalo se Ti, aby jsi postavil auto na cestě a nepřekáželo? To bych chtěl docela vidět v některých úsecích, když má cesta 3 metry a z obou stran je příkop nebo stráň...
A věř mi, lesní cesty nejsou z Tvých daní. Ten les si na ně vydělá...
Jsem ochotný přistoupit na myšlenku zprůjezdnění některých lesních cest. Tady u nás např. bývalé pásy pohraničí stráže, tzv. signálka a překrytí. To jsou slušné přehledné cesty, kde by provoz byl možný téměř bez omezení... Ale všechny vážně ne...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#85 Příspěvek od VencaZE » 13 pro 2016 00:41

Kde překážím, tam nezastavuju a dojdu pár metrů pěšky třeba- jsem na návštěvě, tak to beru. Dokonce i u sebe v lesíku mám takový podivný zvyk stát mimo cestu, jakkoliv je to můj vlastní pozemek, ale volně průjezdný.
Uznávám že věci musí mít svůj řád, ale ty plošný státní direktivy, ty mě štvou protože jdou hlavně proti normálním lidem. A lidi co se v lese nechtějí chovat normálně, těm je to stejně všechno jedno.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#86 Příspěvek od Krasty » 13 pro 2016 12:54

Mira 101 píše:Hmm, myslím už se dostáváte někam kam jste nechtěli, několik poznatku ,v Anglii lesy vždy někomu patřily a lidé se naučily se nějak chovat,neměli tam 40 let komunizmus, kdy všechno bylo všech a co je všech se muže sku..it,protože tak se lidé chovají dodnes u nás...,jasné,že se v lese těží je samozřejmost jako že se v nemocnici léčí,není to jen těžba v mítním věku,jsou to probírky,kurovec,výsadba,opravy koryt potoku,opravy cest,zbudování překladišt,.....takže to že se na lesních cestách pohybují pracovníci,vyvážečky ,harvestory,traktory,klaďáky je tedy samozřejmé jak u VLS tak LčR...jasné,že nejsou uzké cesty kde se nevyhne je další utopie,cesty kde jezdím já jsou většinou svah,potok,cesta sotva 3m a zase svah,když na ní stojí kladák a nakládá,musím počkat,jasné,...když se v takových místech těží,logicky to musí naházet na cestu,odvětvit,rozmanipulovat,odvést na skládku,musím počkat..jasné. Většinou si to označí kus na obě strany kvůli bezpečnosti a pustí se do toho,když mu tam projede jeden troubelín který jede na houby a ještě to jde,tak ho pustí,když je ten troubelín třeba desátý a má tam pracovník na 2 hodiny co dělat,nedivím se že už ho nebaví znovu vysvětlovat proč....jasné,Za mě souhlas s Timem,nejde to povolit všem vjezd bez pravidel do lesa,stačí když Libavou otevřou na jeden den na Bílý kámen a je tam 5 urazu,5 stracených,bordel na pul roku,zvěř ve stresu,všude humus,....jasné,když si kluci z offora vyrazí tak zničená cesta,potok,brody,bordel na zemi,nikoho nezajímá že po té cestě jezdí 50 let děda ke včelínu a už to nejde,Tome Olomouc má 100000 obyvatel,kdyby každý z nich měl tu myšlenku co Ty,že si zajede do lesa autem s dětma,tak ani těch pár míst co nám tam zustaly,nikdy děti nepoznají a srnu,laň,lišku....,budou znát jen ze Zoo,
Vím který skratky myslíš a kde už jsou závory,to je divný,ale tohle je myslím věc obce než Lčr,každopádně to nějaká pravidla mít musí,bylo by to strašné,bohužel,
Mira
Konecne nekdo, kdo zvladl napsat jinyma slovama to same jako ja. U meho textu se chytate kravin a mych blbych prirovnani, ale jde v celku o to, ochranit les pro budoucnost tak aby zustal lesem a nestal se skanzenem tak jako se deje vsude okolo. Oploti 3 hektary, daji tam smecku vlku a hraji si na to jaka je to krasna prirozena priroda...nebo udelaji nejakou vysokou rozhlednu uprostred lesa, kde prolezou denne tisice lidi no a kam s jejich auty? No na parkoviste a to samosebou co nejblize te rozhledne a kdyz uz tak nejakou restauraci k tomu atdatdatd. Jak pise Mira, co kdyby to zacal delat kazdy...navstevovat les autama?

Takze ja to beru tak, ze zakaz je kvuli te ochrane (tak jako cyklista na dalnici) ale v tuto chvili nejde o zdravi cyklisty, ale o prirodu.
a sorry, ze nekdo nekde parkuje a prekazi nebo neprekazi a takovy ty detaily...o tom to fakt neni. Myslim si, ze ten zakaz je vseobecne proto, aby se ten les chranil.

Je to vec priorit...ja bydlim v prdelakove a mam les, co by kamenem dohodil, tak holt tam kdykoliv hodim (dojdu), kdyz se mi zachce, ale na druhou stranu nemame v nasem prdelakove mcdonald a jiny veci. Ja si zvolil bydlet tady kvuli tomu, ze mi je prednejsi les (priroda a klid, proste prdelakov) nez mcdonald a rozhodne nejsem z tech, co by tu rvali, ze tu mcdonalda chteji mit, protoze dkyz muze byt v Praze, tak proc ne tady...ja si prece taky chci dat tu housku. Jenze tema mcdonaldama by to uz nebyl ten hezky prdelakov.
Chapu vas mimoprdelakovske, ze se vam chce utikat z mesta do prirody...

MCdonald je metafora, tak to prosim nerozebirejte do detailu...
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#87 Příspěvek od Tim » 13 pro 2016 14:15

VencaZE píše:Kde překážím, tam nezastavuju a dojdu pár metrů pěšky třeba- jsem na návštěvě, tak to beru. Dokonce i u sebe v lesíku mám takový podivný zvyk stát mimo cestu, jakkoliv je to můj vlastní pozemek, ale volně průjezdný.
Uznávám že věci musí mít svůj řád, ale ty plošný státní direktivy, ty mě štvou protože jdou hlavně proti normálním lidem. A lidi co se v lese nechtějí chovat normálně, těm je to stejně všechno jedno.
A víš že bych třeba někdy rád zastavil na kraji lesa a šel se projít? Nebo že bych chtěl mít čas zastavit o "pár metrů vedle". Jasně, když je to o sto metrů, tak s tím nemám problém. Pokud je to ale půl kilometru, neudělám to. Už to není jako kdysi, 500ha lesa. Ty to budeš znát, bydlíš kousek. Mám úsek cca. od cesty Chodský Újezd - Žďár až k hranicím. Pak podél hranic až k silnici co vede přes Tachovskou Huť do Tří Seker a zase zpátky po silnici Tři Sekery-Broumov-Zadní Chodov-Chodský Újezd. To je strašnej flák lesa a když mám oběhat vše co potřebuji a pak hrát doma ještě tu papírovou válku, nemůžu se moc zdržovat, každá půlhodinka dobrá....
S posledním odstavcem nezbývá než souhlasit. Vždy jsou na tom hůře Ti slušní...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#88 Příspěvek od VencaZE » 13 pro 2016 18:28

Krasty: Já v prdelákovicích žiju a proto mě fakt štve že se nemůžu projet rodným krajem.
Tim: No ale v tom je ten rozdíl. Kdo je v práci, má přednost. Kdo je na výletě, čeká nebo se uklidí stranou.
Onehdá jsme čekali v Krušných horách než štěpkovač v lese nasype návěs. Protože měli všude roztahaný větve tak nešlo projet. Ty lidi jasně věděli že tam nemáme co dělat (v zákazu samosebou). Tak jsme si uvařili kafe, koukali jak štěpkují a doufali že nás nechají lesáci na pokoji, bo to byla jediná cesta zpět :mrgreen: . Potom na konci cesty za námi hezky zavřeli závoru a ještě pozdravili :grin: .
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#89 Příspěvek od Tim » 13 pro 2016 22:35

Jasný. Je pravda, že někdy už jsem vytočený a nechovam se úplně jak bych chtěl, ale jinak se taky snažím na ty lidi co tam nemají co dělat být slušný. A pokud to opravdu není v mé práci nijak na závadu, neřeším to vůbec. Jen bych byl vážně nerad, aby ten provoz byl větší... Zřejmě bych se zbláznil... O tom to celé je...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#90 Příspěvek od Krasty » 14 pro 2016 10:05

Venco, vzdyt ja taky nemuzu vjet do lesa a taky me to stve, ale radeji to takto snesu, nez aby se to povolilo a semnou tam jezdila pak halda nevychovanych lidi. To by me pak stvalo, ze se sice muzu projet svym rodnym krajem, ale on uz by nevypadal tak jako drive.... o tom to cele je ten muj pohled na tuto vec.
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#91 Příspěvek od kupec18 » 14 pro 2016 10:59

Osobně jsem toho názoru že je dnes nemožné dodržovat všechny zákazy a nařízení, takže na většinu z nich seru,,včetně vjezdu do lesa a zároveň jsem slušně vychovaný člověk který se při svém jednání snaží přemýšlet.

Spousta z vás tady asi ty lesní zkušenosti fakt má, rad toho využiji.

Takže co je ten problém proč tam ty auta nesmí jezdit, lidi venčit psy atd?



Btw. To že někdo nechá spadlou kladu přes cestu vypovídá jen o tom že je debil. Žádnou omluvu to nemá.

marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#92 Příspěvek od marianh » 14 pro 2016 11:14

Tiez pouzivam "sedliacky rozum" a nie zakazy ktorych mame pozehnane. Tj idem kde potrebujem ak tym nikomu/nicomu nesposobim skodu.
(s tym ze napr. ziapanie polovnika ktory vedla mna zastavi s Nivou a zacne pindat ze moj pes na voditku plasi zver ignorujem ako nazor debila)

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 954
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#93 Příspěvek od Adam P. » 14 pro 2016 12:53

je sranda, jak se to tady nakonec stejně srazilo, ty dva hlavní postoje. odráží to přesně realitu. pár lidí tady tvrdošíjně tlačí jednoznačný zákaz všeho pro všechny, aniž by měli v ruce jakýkoliv schopný argument (pochopil jsem, že to sou povětšinou lesáci, myslivci, správci, majitelé, ...). a druzí na tyto zákazy naopak serou, protože jim přijdou jako nesmysl :) pokud jsme teda všichni (většina a tady na LR fóru snad opravdu všichni) rozumní a slušní a ohleduplní, tak je to tak asi správně: ti co chtějí zákazy ať je mají a jsou spokojení. my na zákazy naopak kašlem a jezdíme tam s rozumem (přesně jak popisuje třeba Venca) a jsme taky spokojení. akorát je to trochu na palicu a jako v kocourkově. ale aspoň je sranda to sledovat. no a pak jsou tady kreténi, kteří po lese jezdí na čtyřkolkách nebo v offroadech a prasí to tam. a jak už tady zaznělo, tak ti tam budou "to svoje" dělat i když zákaz nebude, stejně tak jako to dělají i nyní, když zákaz existuje. z osla dostihového koně prostě neuděláš :( takže teď je to vlastně, chlapci lesáci, myslivci a správcové jen a jen na vás, abyste byli objektivně schopní posoudit, kdo je v lese kdo a jak se tam chová a neházeli všechny do jednoho pytle a trestali opravdu jen ty, co si to zaslouží...
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#94 Příspěvek od marianh » 14 pro 2016 14:50

A preto sa mi pacia anglicke pravidla kde ti rozumni nic neporusuju a ti co to prasia mozu dostat fajnove pokuty.
Ale to by museli lesaci / polovnici ustupit na nejaku kompromisnu poziciu a to je nerealne.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#95 Příspěvek od Tim » 14 pro 2016 17:59

Ono to ale vůbec není o ústupu lesáků a myslivců. My zákony neděláme.

Adame, já to sice můžu objektivně posoudit, ale houby s tím udělám. Ano, dal jsem si před pár lety tu práci a postupně "pochytal" pár kluků co dělali po lese bordel na motorkách, ale je to hodně práce a času. A toho já mám bohužel málo, přemálo... Nehledě na to, že taky jednou můžu dostat někde parádně po tlamě a kluka na mašině bez SPZ v helmě bych těžko dohledával.
Pochopitelně je fůra slušných lidí a fůra neřádů, třídit to ale na první pohled neumím. Vždycky jsem říkal, že svini poznám i na obrázku, že to mám natrénované z bilboardů před volbami, ale někteří lidé jsou dobří herci.. A ať je to jakkoliv, vím ze své zkušenosti, že i slušný a rozumný člověk v tom lese dokáže překážet, i když třeba nechce. Je to tim, že ho to nenapadne. A taky vím, že jsou i lidé respektující zákazy a jejich auta stojí před lesem. Kdyby ovšem ten zákaz nebyl, jsou tam také a toho se strašně bojím, jelikož už ta cca. třetina co do lesa vjede mně a klukům co u mně dělají způsobuje občas nemalé problémy... Asi by to chtělo zažít, aby jsem byl pochopen.

Marianh - jestli Ti nadává myslivec za psa na vodítku, vůbec se s ním nepárej. Bohužel i takové kolegy mám. Přesto že jsem sám myslivec, mám s nimi občas problémy. Nemohu jim vysvětlit že si pouze pronajímají právo myslivosti, že ten les si nekoupili. Akorát někteří to nechápou...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#96 Příspěvek od Tim » 14 pro 2016 18:29

kupec18 píše: Btw. To že někdo nechá spadlou kladu přes cestu vypovídá jen o tom že je debil. Žádnou omluvu to nemá.
A to je právě ono. Když v tom člověk nedělá, tak prostě neví, neuvědomuje si to. Ne, věř mi, to není debil. Ono to občas jinak nejde. Když třeba težař u cesty odkacuje nálet pro harvestor, tak to prostě musí házet špicema ven přes cestu. A protože harvestor je mašina docela rychlá, jde tam težař o mnoho dříve a musí to na té cestě nechat ležet - teď neříkám že to je případ co popisoval VencaZe.
Nebo prostě težař dělá a traktor přijede později, nebo cokoliv jiného. A jsou to lidé jako my, musí živit rodiny, platit hypotéku, jíst... A věř mi, že práce v lese není med a jsou to těžko vydělané peníze. Když jsem dělal v lese s pilou a byla nějaká fakt blbá práce, občas jsem byl rád že jsem za ten den vydělal na benzín a svačinu i když jsem se hodně snažil mít to za sebou.
Je to jako třeba když jsem kdysi nadával na řidiče kamionů. Zkusil jsem si to a už to nedělám. Tohle bude ten samý případ...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#97 Příspěvek od kupec18 » 14 pro 2016 21:10

Tim píše:
kupec18 píše: Btw. To že někdo nechá spadlou kladu přes cestu vypovídá jen o tom že je debil. Žádnou omluvu to nemá.
A to je právě ono. Když v tom člověk nedělá, tak prostě neví, neuvědomuje si to. Ne, věř mi, to není debil. Ono to občas jinak nejde. Když třeba težař u cesty odkacuje nálet pro harvestor, tak to prostě musí házet špicema ven přes cestu. A protože harvestor je mašina docela rychlá, jde tam težař o mnoho dříve a musí to na té cestě nechat ležet - teď neříkám že to je případ co popisoval VencaZe.
Nebo prostě težař dělá a traktor přijede později, nebo cokoliv jiného. A jsou to lidé jako my, musí živit rodiny, platit hypotéku, jíst... A věř mi, že práce v lese není med a jsou to těžko vydělané peníze. Když jsem dělal v lese s pilou a byla nějaká fakt blbá práce, občas jsem byl rád že jsem za ten den vydělal na benzín a svačinu i když jsem se hodně snažil mít to za sebou.
Je to jako třeba když jsem kdysi nadával na řidiče kamionů. Zkusil jsem si to a už to nedělám. Tohle bude ten samý případ...
Že to není lehká práce vím moc dobře, taky se pily nebojím.. Ale prostě je ten poslední problém to říznout a hodit bokem autem traktorem čim koliv... asi bych to ještě pochopil že to tam zůstane na odpoledne nebo přes noc...Ale třeba co leželo na příjezdovce k naši chatě kam mam i povoleni od Lčr tak tam leželo ,minimálně víkend. Nemít auto co to objede, normáně vytáhnu pilu a nafláka jim to tam na špalky.

Ale o to nejde,,,to je fakt člověk od člověka jak se zachová ,,,,mě úplně nejvíc zajímá jak se teda chovat, nebo jak se chovají ti co hajným lesníkům atd vadí.

Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1860
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#98 Příspěvek od jbizik » 12 črc 2017 09:54

jbizik píše: 06 pro 2016 12:57 Paraada Viktorko
Myslim, ze mal by si hlavne zacat od seba a od tvojich kamaratov z VLK-a......aby sa lady pohli v tvojej problematike.
Lovu zdar....tvoj obdivovatel z Turca :hi :S
PS: a preco to hovorim??? Pretoze ako jeden z organizatorov Land Rover Zrazov v Turci, mozem za seba o ostatnych organizatorov povedat ...ze ludia ako ty nam hadzu polena pod nohy pri organizacii NAOZAJ SLUSNYCH ZRAZOV MEDZINARODNEHO CHARAKTERU.
Pani....opät aktualna tema pre nas organizatorov Land Rover zrazu v Turci.
Neda sa mi o tom nenapisat ale chcem aby ste vedeli... ze tato osoba " Viktorcech" menom Viktor Čech( aktivista, "ochranar", zaškodnik) sa pokušal v podobe ohlasovania a nahlasovania tejto akcie na prislušne organy a institucie, prekazit tuto akciu !!!!!
Avsak mu to nevyslo a ani nevyjde, pretoze tato akcia je ako spolocensko-sportova udalost ohlasena vsetkym dolezitym organom podla zakona č.1/2014 Z.z o organizovani verejnych športovych podujati :wait :hi. A uskutocnuje sa v sportovom areali na to urcenom !!!! Dufam ze si to tu mily Viktorcech aj precitas...
s pozdravom Jbizik :hi
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#99 Příspěvek od bobo7 » 12 črc 2017 23:25

Tim píše: 14 pro 2016 17:59 Ono to ale vůbec není o ústupu lesáků a myslivců. My zákony neděláme.
Prepáč, ale s týmto nemôžem až tak súhlasiť. Neviem ako je to u vás na západe, ale tu je v parlamente toľko ľudí, ktorých živí ťažba dreva, a toľko papalášov, ktorých hobby sú poľovačky, že aj keď to nie sú oficiálni predstavitelia týchto skupín, tak vplyv na zákony je tam obrovský....Verím, že časť komunity, ktorá stále vykonáva v dobrej viere remeslo ako také, bez ambícií niekoho v niečom obmedzovať, sa cíti dotknutá nespokojnosťou ľudu, ale ste súčasťou komunity, ktorá má obrovský dosah na zákony a využíva to hlavne vo svoj prospech...Takže nespokojnosť je na mieste. Nenávisť voči radovým lesníkom však nie. Antipatie k agresivným poľovníkom áno :) Tak to vidím ja :)

btw. patrím k tým, čo jazdia hlavne na voľnobeh a len po cestách a slušne zdravím každého, aj tých v zelenom.... :D
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Uživatelský avatar
sonorek
Příspěvky: 232
Registrován: 21 bře 2012 11:56
auto: FreeLander 2.0 TD4

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#100 Příspěvek od sonorek » 13 črc 2017 14:51

Já jsem rád, že u nás je klid. Lidi si v klidu zajedou do lesa po lesní cestě. Bordel nikdo nedělá. Osobně naložím děti, děti kamarádů (sedí ve trojce, okno stažený a zezadu je slyšet jenom smích), sud, stany, maso a kamarády a jedem. Dva dny kempujeme, pijeme pivo, žereme maso, děti mají volný režim. A až to všechno dožereme a vypijeme tak po sobě uklidíme a jedeme domů. Majitelé pozemků jsou lidi z naší dědiny. Co na to říkají? Je fajn, že ty smrady berete ven. Jo a suchý dřevo si vemte. Díky bohu za zdravý rozum.

Odpovědět