Cedule na přívěsu - pochopíte?

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Cedule na přívěsu - pochopíte?

#1 Příspěvek od jbb » 04 úno 2017 15:21

Ahoj všichni,
v rámci plánovaného nasazení naší soupravičky (Disco2 + vlek Cheval 4004) o plánované hmotnosti cca 6,5t řeším jak vysvětlit řidičům, že moje brzdná dráha je docela dlouhá a kopytníci nejsou tak stabilní, jako třeba hromada písku. Na zadní čelo jsem tak zrobil tuto vysvětlující ceduli:
Obrázek

A dovolím si otázku, chápete co tím chtěl autor říci? Nebo je to pro neznalého řidiče k nepochopení?
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

cyril1967
Příspěvky: 40
Registrován: 15 zář 2015 22:09
auto: RR P38

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#2 Příspěvek od cyril1967 » 04 úno 2017 15:33

Za mňa je to úplne jasné :yes

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#3 Příspěvek od MadTom » 04 úno 2017 15:47

Ještě bych nad to v podobné velikosti doplnil ty koně, aby bylo všem jasné, co vezeš.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
michal-7610
Příspěvky: 205
Registrován: 25 pro 2010 11:21
tel.: 603155250
Bydliště: Pilszcz/ PL

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#4 Příspěvek od michal-7610 » 04 úno 2017 21:45

Myslíš že ta cedule něco vyřeší ?

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#5 Příspěvek od habakuk » 04 úno 2017 22:03

michal-7610 píše:Myslíš že ta cedule něco vyřeší ?
To asi ne, ale chytrému napový.



Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#6 Příspěvek od Wiki » 04 úno 2017 22:20

habakuk píše: 04 úno 2017 22:03
michal-7610 píše:Myslíš že ta cedule něco vyřeší ?
To asi ne, ale chytrému napový.



Sent from my iPhone using Tapatalk
s chytrejma nebejvaj problémy ..., :grin:
ale ja bych šel jinou cestou , to by snad pochopilii ti největší hlupáci , dal bych tam poněkud jinou cedulku :mrgreen:
images.png
images.png (2.97 KiB) Zobrazeno 9397 x

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#7 Příspěvek od VencaZE » 04 úno 2017 22:43

Myslím že než si běžný řidič srovná v hlavě co na té ceduli vlastně je, bude to fuk. Je to boj s větrnými mlýny. Kamioňáci o tom vědí svoje (když už je o nich ve vedlejším vlákně řeč).
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#8 Příspěvek od jbb » 05 úno 2017 09:43

Děkuju za reakce.
Tak samozřejmě že existujou hovada, na ty nic nepomůže. Ale vycházím z toho, že většina řidičů nejsou hovada, ale že jsou neinformovaní (například známá se velmi divila, "odkud že jako vím, že srny chodí ve větší skupině" - to když jsem po přechodu první zabrzdil a čekal, než se objeví další...). Takže opravdu většině řidičů nedojde, že brzdné schopnosti 6,5t soupravy nejsou úplně ukázkové. A že (ne)stabilita koní je taková, že v mezní situaci raději sundám třeba srnu, než bych brzděním riskoval nohy.
Tudíž mým cílem je edukovat - pokud Vás napadne úplně jiná cedule, která sdělí "jestli mi to pošleš před čumák, tak ti ustřelím prdel", tak sem s ní! Já asi nakreslím cokoliv, ale ten nápad by to chtělo. A víte co, ono i to hovado nechce o svůj zadek přijít, takže i tam by to mohlo pomoci.

P.S. Nápis "KONĚ VEZU - NEBRZDÍM! RADŠI TI PRDEL USTŘELÍM!" By byl asi ještě složitější k pochopení než nějaký piktogram.
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Cedule na přívěsu - pochopíte?

#9 Příspěvek od habakuk » 05 úno 2017 11:23

Obrázek je rozhodně lepší. Jako řidič mě celkem nemusí zajímat co máš napsané na zadním čele, ještě rádoby vtipnou říkankou. Obrázek + přeprava koní bohatě stačí.
Jsem docela zvědaví co bude D2 říkat na tak těžký vlek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Uska
Příspěvky: 463
Registrován: 22 črc 2010 18:27
auto: Defender 110
Bydliště: Brno

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#10 Příspěvek od Uska » 05 úno 2017 12:32

určitě dobrej nápad :yes vozím za defem 3,5t vozík se dřevem a řeším někdy podobnej problém s předjíždějícími řidiči :angry jestli neni cedule chráněna autorskými právy, tak si ji pověsím na vozík taky.

Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#11 Příspěvek od Wiki » 05 úno 2017 13:30

no jestli nějaká cedulka, de facto kus papíru umístěná na vlek umravní v dnešní době řidiče ?, to časem uvidíme :grin: spíš bych viděl že dotyčný dostane pokutu od policie s tím, že ta cedulka/tabulka není řádně schválená atd :grin:

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#12 Příspěvek od jbb » 05 úno 2017 13:52

habakuk: Co bude říkat diskoška, na to jsme zvědaví všichni. Ale holt není mnoho aut, která ty 3,5t mají psané v papírech. Takže doufám, že nebude říkat nic a bude táhnout - pomalu, ale jistě. Není to na kšeft, ale na soukromé jízdy, takže jestli najezdím takhle třeba 2000km ročně, bude to až dost. Nemusím pospíchat, ale čtyři koně odvézt potřebuju.

Uska: O ceduli se rád podělím - mohu krom jpg poskytnout třeba cad na výřezy (nechám si jí nařezat z fólie, aby to vypadalo)

Wiki: Je pravdou, že orgáni policie mají o zákonech velmi nulové povědomí. Nicméně dokud platí LPZ, ve které se krom jiného uvádí že "co není zákonem zakázáno, je zákonem povoleno", mohu si na p*del svého vleku lepit co chci. Jistě, nemohu tam třeba popírat Osvětim nebo hanit neoblíbené etnikum, ale jinak je tento nápis zcela na úrovni cedulky a fotky "Miluji soudruha ne-stb Babiše" nebo těch velkých reklam na zadcích žlutých autobusů...

P.S. Na dvoutunovém dvoukoňáku tu ceduli nemám a za těch pět let používání se mi před čumák zas tolik aut nezařadilo (nohu jsem sundal z plynu tak čtyřikrát a jednou-dvakrát jsem aj trochu brzdil). Ale sám mám ze čtyřkoňáku trošku respekt, tak nechci nich ponechat náhodě - pořídím z Číny aj hlídání tlaku v pneumatikách a asi i kameru dovnitř. A asi se musím poohlédnout i po nástavcích pro zrcátka, on má totiž vlek 2,3m a moc toho dozadu nevidím. Zatím jsem ho vozil jen prázdný a zase docela budí respekt - když hodím blinkr, tak mi to místo většinou udělají hned.
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Uživatelský avatar
michal-7610
Příspěvky: 205
Registrován: 25 pro 2010 11:21
tel.: 603155250
Bydliště: Pilszcz/ PL

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#13 Příspěvek od michal-7610 » 05 úno 2017 16:29

Hlavně by se ti vyplatila kamera dopředu abys uhájil případný karambol.

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#14 Příspěvek od OC » 05 úno 2017 16:57

Mně to přijde zcela pochopitelné a smysluplné.

Samozřejmě je otázka, nakolik se ukáže v praxi, že právě ti idioti, již předjíždějí jako vepři, si toho nevšimnou/to nepochopí? Ale to už se asi musí zkusit.

A možná bych jen do toho přívěsu přikreslil siluetu koně/koňské hlavy?

A dopředu pro jistotu nejen kameru, ale také pevnosťák :wink:
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#15 Příspěvek od Zizal » 05 úno 2017 22:08

Ceduli každý přehlídne jako reklamu. Na většině vozíků se dozvíš že před tebou jede Franta Pampeliška stolař telefon 601 000 000 a vyrobí ti na zakázku modré z nebe. Takže radši koukám do protisměru, ať ho vklidu předjedu, protože stolaře 300km od baráku fakt nepotřebuju. Pokud to není bezmozek má dostatečný odstup od auta před sebou a ceduli nepotřebuje. Jezdil jsem s vlekem, tak vím že jak se vleču za kamionem, který nepředjedu a budu mít malý odstup někdo se tam nacpe. Jak si nechám místo závodník se nalepí za kamion a nechá mi prostor k brždění. Klasika kamiony co si mezi sebou nechají 4m a je jich 5 v řadě a diví se že je lidi předjíždí po jednom a cpou se mezi ně.
BTW vyhláška říká že zařadit se máš hned po předjetí, pokračování v protisměru pokud se můžeš zařadit je špatně. Na školení řidičů na to extra upozorňovali - předjedu, mám rezervu cca půl auta a zařadím se.

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#16 Příspěvek od jbb » 05 úno 2017 23:14

Kameru vpředu mám už od předcházejícího majitele Diskošky. Respektive míří i dozadu, ale to mi asi s mým vlekem nebude úplně k užitku... Pevnostňák nemám a pořizovat nebudu - už proto, že naše priority jsou v pořadí 1)lidi 2)koně 3)auto. A pevnostňák by asi uchránil č. 3, ale seskládal č.2...
Jak už jsem psal, necílím ani na prasící deb*ly (ono těch zas tolik není), ani na ty "co nejsou bezmozci a vědí, že je třeba nechávat odstup". Cílím na tu mlčenlivou většinu, která sice ví, že musí mít novou lékárničku a že bez zimních gum 1.11. je to strááášně nebezpečné (neboť oboje tyhle věci prý říkají na Nově), ale už nepřemýšlí a neuvažuje v souvislostech (a tudíž je dlouhá brzdná dráha vůbec nenapadne).
A koneckonců vzhledem k výměně kompletního obvodového pláště vleku stejně řeším grafiku na předek a boky, tak proč nevyřešit i grafiku na zadní rampu - nápisy "PŘEPRAVA KONÍ" a "HORSES IN TRANSIT" budou asi na horním okraji nástavby, na rampu pak na kraje přibyde asi takové to bílo-červené reflexní šrafování a možná se donutím i k té velmi hloupé, ale zato oficiální tabulce "Přeprava zvířat" - to je ta tabule, kde je spoustu zvířat a není z dálky jasné co to má být - https://www.google.cz/search?q=samolepk ... x_pmNEY7vM:
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#17 Příspěvek od Wiki » 07 úno 2017 22:04

jbb píše: 05 úno 2017 23:14 Kameru vpředu mám už od předcházejícího majitele Diskošky. Respektive míří i dozadu, ale to mi asi s mým vlekem nebude úplně k užitku... Pevnostňák nemám a pořizovat nebudu - už proto, že naše priority jsou v pořadí 1)lidi 2)koně 3)auto. A pevnostňák by asi uchránil č. 3, ale seskládal č.2...
Jak už jsem psal, necílím ani na prasící deb*ly (ono těch zas tolik není), ani na ty "co nejsou bezmozci a vědí, že je třeba nechávat odstup". Cílím na tu mlčenlivou většinu, která sice ví, že musí mít novou lékárničku a že bez zimních gum 1.11. je to strááášně nebezpečné (neboť oboje tyhle věci prý říkají na Nově), ale už nepřemýšlí a neuvažuje v souvislostech (a tudíž je dlouhá brzdná dráha vůbec nenapadne).
A koneckonců vzhledem k výměně kompletního obvodového pláště vleku stejně řeším grafiku na předek a boky, tak proč nevyřešit i grafiku na zadní rampu - nápisy "PŘEPRAVA KONÍ" a "HORSES IN TRANSIT" budou asi na horním okraji nástavby, na rampu pak na kraje přibyde asi takové to bílo-červené reflexní šrafování a možná se donutím i k té velmi hloupé, ale zato oficiální tabulce "Přeprava zvířat" - to je ta tabule, kde je spoustu zvířat a není z dálky jasné co to má být - https://www.google.cz/search?q=samolepk ... x_pmNEY7vM:
pevnostňák by nic neuchráníl , /na to splolehaj greenhorni :grin: / naopak by bylo víc škody jak užitku a to i na autě na kterým je tan pevnostňák namontovaný , a nedej bože aby se srazil pevnostňák s pevnostňákem :idea:

Uživatelský avatar
michal-7610
Příspěvky: 205
Registrován: 25 pro 2010 11:21
tel.: 603155250
Bydliště: Pilszcz/ PL

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#18 Příspěvek od michal-7610 » 08 úno 2017 21:04

A jedna dost podstatná věc školení přepravce zvířat máš?

jbb
Příspěvky: 129
Registrován: 15 led 2017 22:24

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#19 Příspěvek od jbb » 08 úno 2017 21:56

michal-7610 píše: 08 úno 2017 21:04 A jedna dost podstatná věc školení přepravce zvířat máš?
Jo školení přepravce. To Vám byla fakt hlína. Nejdříve nám ukázali, jak naložit prase. Vlastně dvě prasata. Takovou desku na to měli. Potom nám ukázali krávu (né jak jí naložit - prostě jsme šli jen kolem). A pak nám přivedli ukázat koně (né naložit - ukázat). Z těch 36 účastníků tam bylo 34 lidí, kteří vozí koně. Jenom koně. Takže nás to všechny opravdu zaujalo. A pak jsme seděli na učebně a pak se psal test - což byla pro mne otázka asi pěti minut. Opravdu přehlídka ztraceného času - den včoudu a dva tisíce taky.

Výsledkem je, že mám průkaz který opravdu nepotřebuju - neboť si vozím pouze vlastní koně vlastní technikou a to v nevýdělečném režimu (a na to je výjimka) a pokud by někdo prudil, tak jedu "sezónní pastvu" - tedy do 50 km (a na to je taky výjimka). A vlastně kdo by prudil, když opicisté o tom vědí kulové (ti kontrolují pouze zelené karty, techničáky obou vozidel a zda-li mám B+E - opakovaná zkušenost) a navíc to ani kontrolovat nemohou (může jen KVS, ale ta zase nesmí zastavit vozidlo na silnici).

Tudíž možná kdybych jezdil na závody do ciziny. Možná kdybych jezdil na závody po republice. Možná kdybych se tím chtěl živit a vozil cizí koně. Ale takhle jsem vyplázl prachy a utratil čas za jeden velkej nesmysl. A to já trotl na začátku myslel, že nám tam aspoň řeknou něco zajímavého, třeba se přiučím jak nakládají jiní koně, pár fíglů. A ono prd, velebnosti. No tak jsem si aspoň pokecal s Hakrem, který tam taky byl jako jeden z účastníků.
Hyundai SantaFe 2003 2,4i+LPG (do práce)
LR D2 - MY2000 Td5 manuál (na weekend)
LR D2 - MY2004 Td5 automat (pro manželku)
Zetor 5718 (kolem domu)

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Cedule na přívěsu - pochopíte?

#20 Příspěvek od RudaK » 12 úno 2017 10:59

jbb píše: 08 úno 2017 21:56 Ale takhle jsem vyplázl prachy a utratil čas za jeden velkej nesmysl.
A o to jim šlo ..... :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět