která uzávěrka první ...

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: která uzávěrka první ...

#41 Příspěvek od Jacko » 13 pro 2010 16:53

teslo píše:Ja som za celu eru jazdenia s LR strihol iba jednu prednu poloos na mojom RRC. Bola to 10 drazkova verzia a 34" Simex. A bolo to skor chybou obsluhy( koleso zapadnute a zahryznute v kolaji, nedostalo ziadnu sancu...)
Slaby clanok prednej napravy su pri 10 drazkovej verzii samotna poloos( v drazkovani pri diferaku) a pri 24 drazkovej verzii (ABS verzia) spoj homokinetak/poloos.
Ked sa porovnaju tieto dve slabe miesta, tak pevnejsie vychadza 10 drazkova verzia.
Idealne je pouzit 23 drazkovy homokinetak( napr. AEU2522) a 24/23 drazkovu poloos. Pre tych co maju ABS a chcu zachovat jeho funkcnost je jedina moznost bud Ascroft, alebo KAM (mozno maxidrive).
Teslo,ja som práve myslel že dať pevnostné poloosi a nechať origo klb a koncový hríbik - ked sa to má posrať,tak nech to nepokazí diff. To by bolo podla mňa asi najmenšie zlo,nie?
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: která uzávěrka první ...

#42 Příspěvek od Jacko » 13 pro 2010 18:08

nudil som sa trocha a tak som začal snoriť na paddocku a našiel som tam Detroit Locker na prednú nápravu??? Som trocha v pomykove,lebo niekto tu spomínal,že to nieje dobrý nápad dať takú "uzávierku" na prednú nápravu,ked je pohon auta permanentná 4kolka... Ja mám vzadu tiež niečo také a zatial som spokojný - musím zaklepať na drevo a v ďalšej fáze by som chcel namontovať aj prednú,len neviem akú... Vedel by mi to tu niekto "fundovaný" osvetliť?
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: která uzávěrka první ...

#43 Příspěvek od Miky_CZ » 13 pro 2010 19:43

Jacko píše:nudil som sa trocha a tak som začal snoriť na paddocku a našiel som tam Detroit Locker na prednú nápravu??? Som trocha v pomykove,lebo niekto tu spomínal,že to nieje dobrý nápad dať takú "uzávierku" na prednú nápravu,ked je pohon auta permanentná 4kolka... Ja mám vzadu tiež niečo také a zatial som spokojný - musím zaklepať na drevo a v ďalšej fáze by som chcel namontovať aj prednú,len neviem akú... Vedel by mi to tu niekto "fundovaný" osvetliť?

dopredu jedine true track anebo ovladanou uzaverku, nemam cas to hledat ale kdys das vyhledat true track najdes tu nekde tema kde jsme to probirali
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: která uzávěrka první ...

#44 Příspěvek od Jacko » 13 pro 2010 19:54

Miky_CZ píše:
Jacko píše:nudil som sa trocha a tak som začal snoriť na paddocku a našiel som tam Detroit Locker na prednú nápravu??? Som trocha v pomykove,lebo niekto tu spomínal,že to nieje dobrý nápad dať takú "uzávierku" na prednú nápravu,ked je pohon auta permanentná 4kolka... Ja mám vzadu tiež niečo také a zatial som spokojný - musím zaklepať na drevo a v ďalšej fáze by som chcel namontovať aj prednú,len neviem akú... Vedel by mi to tu niekto "fundovaný" osvetliť?

dopredu jedine true track anebo ovladanou uzaverku, nemam cas to hledat ale kdys das vyhledat true track najdes tu nekde tema kde jsme to probirali
Miky,už som to tu presnoril a čítal všeličo,oči mám ako veverička pi...u a takmer nič som sa nedozvedel,len to čo si myslím. Niečo písal Teslo a ešte som našiel v jednom príspevku niečo od Meškyho,ale potom sa tam už nič nepísalo. Práve Mešky tam písal o nejakom Classicu 200Tdi,ktorý chceli upravovať,ale potom sa na to asi zabudlo.Skúsim Meškymu napísať SZ a uvidím. Ale aj tak tu môžu svoje postrehy kludne napísať aj iný,ktorý majú skúsenosti...Myslím že to nejednému z nás ušetrí čas a nervy.
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: která uzávěrka první ...

#45 Příspěvek od Miky_CZ » 13 pro 2010 20:05

Jacko píše: Miky,už som to tu presnoril a čítal všeličo,oči mám ako veverička pi...u a takmer nič som sa nedozvedel,len to čo si myslím. Niečo písal Teslo a ešte som našiel v jednom príspevku niečo od Meškyho,ale potom sa tam už nič nepísalo. Práve Mešky tam písal o nejakom Classicu 200Tdi,ktorý chceli upravovať,ale potom sa na to asi zabudlo.Skúsim Meškymu napísať SZ a uvidím. Ale aj tak tu môžu svoje postrehy kludne napísať aj iný,ktorý majú skúsenosti...Myslím že to nejednému z nás ušetrí čas a nervy.
http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... true+track" onclick="window.open(this.href);return false;
http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... true+track" onclick="window.open(this.href);return false;

jednoduse reseno pokud chces dopredu automatickou uzaverku tak jedine true track, neni to stoprocentni uzaverka, vice o jeji funkci se dozvis v tom prvnim tematu, na aute vepredu ji ma napr RudaK nebo sloon
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: která uzávěrka první ...

#46 Příspěvek od Miky_CZ » 13 pro 2010 20:07

no a pokud chces dopredu klasickou uzaverku uzaviratelnou rucne tak budiz ale musis s tim pak umet zachazet jinak lehce neco rozlames
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
Jacko
Příspěvky: 680
Registrován: 03 lis 2009 21:02

Re: která uzávěrka první ...

#47 Příspěvek od Jacko » 13 pro 2010 20:16

Miky_CZ píše:no a pokud chces dopredu klasickou uzaverku uzaviratelnou rucne tak budiz ale musis s tim pak umet zachazet jinak lehce neco rozlames
jj,to viem už z princípu - som automechanik a viem byť citlivý aj k strojom... :Pohoda:
Range Rover Classic 300Tdi , Range Rover Classic vogue s 2,5TD

Uživatelský avatar
skritekcrx
Příspěvky: 397
Registrován: 10 říj 2009 20:05
tel.: 777 27 35 35
auto: RRC
Bydliště: České Budějovice

Re: která uzávěrka první ...

#48 Příspěvek od skritekcrx » 26 pro 2010 16:41

Tak jsem to dnes vyzkousel a jsem moc spokojenej. Nejprve jsem vyjizdel kopecek kdyby nebylo zmrznuto tak naprosto bez problemu a tak jsem to zkusil pomalu , nee - tak s rozjezdem ,taky nee - tak zadni spera mirny rozjezd a hop byl jsem na hore ale bylo to dost clenity a prava strana byla vys takze to sjelo doleva a konec, dopredu jen v plnym rejdu protoze tam byl strom a bez sance a dozadu to neslo tak jsem zapnul predni speru a auto jelo jako kdybych byl na asfaltu fakt temer na volnobeh a uplne v pohode jsem to vyjel. Pak jsem zkusil prejet takovy usek z bahna ale bylo to zmrzli jen samy vyjety koleje vsema smerama temer porad to bylo pod plynem a dopredu, dozadu a takhle porad. Pak jsem zapl zadni speru a auto zase jelo jako po asfalte jen to hopsalo a stacilo trochu plynu a zadny vpred a vzad, jenom vpred :D . A bylo toho spousta snazil jsem se jezdit bez sper ale porad jsem nekde zustal takze kdyz jsem se nepotreboval rozjet tak jsem zapnul obe a naprosto v pohode odjel kdyz jsem se musel rozjizdet tak jen zadek. No a nakonec se prolomil led a prava kola az po napravu v bahne a leva strana na lede bez sper ani o centimetr se sperama jsem se pohyboval o metr vpred a vzad a tak jsem tam nahazel ty kusy ledu popojel dozadu zahazel zbytek diry ledem a vyjel ven. FAKT jsem moc spokojenej dnes bych se bez nich tahal temer porad navyjedlem Tot me prvni zkusenosti a je pravda ze bez predni bych polovinu veci neprojel takze jsem rad ze jsem dal obe.

ale jednou jsem zapad tak ze ani spery nepomohli a navyjedlo zklamalo zamrzlo mi volnobezka takze jsem se krasne privazal ke stromu ale netahal jen to prokluzovalo ale kdyz me vytahli tak jsem to rozchodil je to ale hruza nemam rad zimu

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2655
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: která uzávěrka první ...

#49 Příspěvek od teslo » 27 pro 2010 09:44

skritekcrx píše: ale jednou jsem zapad tak ze ani spery nepomohli
cim viac upravujeme nase auta, tym viac zapadame v este vacsich srackach... :twisted:
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7823
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: která uzávěrka první ...

#50 Příspěvek od Sláma Karel » 27 pro 2010 10:43

To je zajímavé, že když jsem zapadlý já, tak mě uzávěrky nikdy nepomůžou. :hmm:

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: která uzávěrka první ...

#51 Příspěvek od tagr » 27 pro 2010 17:37

No jo Karle to je tam musíš dát dřív než zapadneš a když už se špérama zapadneš tak jedině navy :D ,když ty jsi hrozný :devil na terén :D :D :yes
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: která uzávěrka první ...

#52 Příspěvek od DanoDEF » 27 pro 2010 18:20

Sláma Karel píše:To je zajímavé, že když jsem zapadlý já, tak mě uzávěrky nikdy nepomůžou. :hmm:

K :dance
... no to ja zapinam uzavierky este pred kritickym miestom a potom mi "cumilove" vravia no ty si frajer ked ides s uzavierkou a ja im vravim a naco ju tam mam ! aby som ju zapol az som v sracke ?

... ale aspon raz na kazdej akcii sa mi stane, ze ani obe napravove mi nepomozu lebo dodatocne zistim, ze nemam zaradenu medzinapravu... :mrgreen:
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: která uzávěrka první ...

#53 Příspěvek od tagr » 27 pro 2010 18:32

:D není co dodat :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7823
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: která uzávěrka první ...

#54 Příspěvek od Sláma Karel » 27 pro 2010 21:10

DanoDEF píše:
Sláma Karel píše:To je zajímavé, že když jsem zapadlý já, tak mě uzávěrky nikdy nepomůžou. :hmm:

K :dance
... no to ja zapinam uzavierky este pred kritickym miestom a potom mi "cumilove" vravia no ty si frajer ked ides s uzavierkou a ja im vravim a naco ju tam mam ! aby som ju zapol az som v sracke ?

... ale aspon raz na kazdej akcii sa mi stane, ze ani obe napravove mi nepomozu lebo dodatocne zistim, ze nemam zaradenu medzinapravu... :mrgreen:

Naprosto stejně. A to právě znamená, že když už zapadneme, tak nám žádná uzávěrka nepomůže. Protože pokud jsem zapadl, pak bych teprve dával uzávěrku a vyjel, tak jsem přeci vlastně nezapadl.

A s tou mezinápravou si ze mě dělali srandu, že mi to napíšou zevnitř na přední okno.
Si vždycky jedu a najednou nejedu, tak zadní uzávěrka nejedu dál, tak přední a zase nejedu dál. Kouknu z okýnka a buďto přední, nebo zadní kolo se netočí. :hmm: Pomyslím si zase něco prasklo. :devil
Otázka některého z kamarádů: A mezinápravu máš? Odpověď: Aha. :oops:
Zařadím a jedu dál. :Ja blb:

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: která uzávěrka první ...

#55 Příspěvek od DanoDEF » 27 pro 2010 21:17

Sláma Karel píše: A s tou mezinápravou si ze mě dělali srandu, že mi to napíšou zevnitř na přední okno.
Si vždycky jedu a najednou nejedu, tak zadní uzávěrka nejedu dál, tak přední a zase nejedu dál. Kouknu z okýnka a buďto přední, nebo zadní kolo se netočí. :hmm: Pomyslím si zase něco prasklo. :devil
Otázka některého z kamarádů: A mezinápravu máš? Odpověď: Aha. :oops:
Zařadím a jedu dál. :Ja blb:

K :dance
... uplne rovnake pocity. Ku..a zas som nieco odtrhol. :mrgreen: Uz som dokonca uvazoval o nejakej zvukovej signalizacii. :mrgreen:
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

DEFista
Příspěvky: 73
Registrován: 23 srp 2012 11:45

Re: která uzávěrka první ...

#56 Příspěvek od DEFista » 24 srp 2012 12:28

Prosím, z čoho by sa dalo dorobiť prednú a zadnú špéru na De Feek?

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2655
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: která uzávěrka první ...

#57 Příspěvek od teslo » 24 srp 2012 13:41

Na defender?
No predsa z ARB, Ashcroftu, maxidrive-u a pod.
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: která uzávěrka první ...

#58 Příspěvek od Acon » 24 srp 2012 16:03

človeče, to sa Ti zdá, že je tu o úpravách Defíka málo popísané? O uzávierkách je tu toho... Navyše v sekcii "nabídka služeb a zboží..." je X predajcov aj uzávierok ak nechceš objednávať z UK
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

DEFista
Příspěvky: 73
Registrován: 23 srp 2012 11:45

Re: která uzávěrka první ...

#59 Příspěvek od DEFista » 24 srp 2012 16:14

Nedalo by sa z niečoho iného?
Nepotrebujem nové, stačia aj používané.
Kľudne aj z nejakého auta na diely.

DEFista
Příspěvky: 73
Registrován: 23 srp 2012 11:45

Re: která uzávěrka první ...

#60 Příspěvek od DEFista » 25 srp 2012 15:03

Nikto neporadí?

Odpovědět