LED žárovky do předních světel

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mrky DII
Příspěvky: 633
Registrován: 27 zář 2011 17:57
tel.: 605517364
auto: Už jen Free I 3x
Bydliště: Smržovka

Re: LED žárovky do předních světel

#21 Příspěvek od Mrky DII » 24 bře 2015 21:24

Jo, s tím oslňováním to beru, to je na prd. Taky to nemám rád. No jo, tak jste mě ukecali. Prostě to nefunguje a nebudu to řešit :).
To se pěkně vezem, se špínou a rezem ...

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky do předních světel

#22 Příspěvek od Maxsel » 30 črc 2017 17:50

Chtěl bych oživit tuto diskusi. Uvažuju o LED žárovkách místo poziček (kombinace žlutých a xenonů se mi nebílí) a narazil jsem na to, že už existují homologované LED žárovky a to dokonce i homologované LEDky do hlavních světel jako náhrada za klasické. Né, že bych chtěl uvalit takovou raketu za žárovky, ale doba jde dopředu a třeba už má někdo víc reálných zkušeností.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: LED žárovky do předních světel

#23 Příspěvek od MadTom » 30 črc 2017 20:24

Hezké, až na tu cenu. Akorát by mě zajímalo, jak se to jako má chladit a kam se to má vejít? Co jsem kde vyděl u firem co vyrábějí LED jako takové vzorové projekty na LED světla pro auta, která měla fungovat jako hlavní světlomety, tak vždy řešili nějaké štěrbiny, kterýma okolo chladiče na zadní straně těch světel proudil chladící vzduch. Tahle náhrada H4 žárovky bude zavřená někde za světlem, kde s tímto není primárně počítáno.
LED obrysovky mají malinkej výkon, takže se nemusí tolik chladit, blinkry zase svíti jenom chvilku. Ale hlavní světla musí svítit furt, a to i v létě v teple. A vysoká teplota je věc, která LEDkám škodí - zkracuje životnost případně snižuje světelný výkon.
A zajímalo by mě, co si představují pot pojmem, že jsou homologované. Docela by mě zajímalo pro co jsou homologované.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 153
Registrován: 27 črc 2017 10:23

Re: LED žárovky do předních světel

#24 Příspěvek od Sniper » 30 črc 2017 21:29

Velice pěkné ty H4 led, cena 2x vyšší jak za solidní výbojku, ale rád bych je zkusil také. Co se týče toho chlazení, vytvoří více tepla, jako kalsická žárovka? To nejspíše ne. Ale si bude problém, že klasický žárovka se hřeje u vlákna, zatím co led modul za paticí, že? Nevím jak LR obecně, ale některá světla mají plastová víčka otvoru pro výměnu žárovky a dá se jezdit i bez toho víčka, aniž by se tam dostala voda. Ovšem s prachem je to už asi horší, takže tudy taky cesta nevede.
Nejspíš tedy doufat, že to výrobce sestrjil tak, aby vydržely a pokud ne, dvouleté záruka by to měla jistit, ne?
Výkonnost stroje není závislá jen na počtu koní, nýbrž i na stupni porozumění mezi člověkem a strojem...

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: LED žárovky do předních světel

#25 Příspěvek od MadTom » 30 črc 2017 21:35

Ono je teplo a teplo. Vlákno žárovky má teplotu hodně přes 1000°C a to se také chladí. LEDka potřebuje udržet teplotu čipu co nejníže 80°C už je dost na to, aby se zkracovala životnost vlastních svítících čipů. A to je ten zásadní rozdíl. Co se týče množství tepla, tak pro zjednodušení můžeme klidně uvažovat, že 55W žárovka vytopí 55W tepla a 25W LEDka vytopí 25W tepla. Reálně je to o kousek méně, ale ne o moc.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 153
Registrován: 27 črc 2017 10:23

Re: LED žárovky do předních světel

#26 Příspěvek od Sniper » 30 črc 2017 21:41

Zase předpokládám, že by nevymysleli něco, co nebude fungovat. Každopádně tady vidím problém ve dvou věcech a to je barva tepla, která se blíží k fialové, sice efektní, ale za šera po dešti téměř nulová viditelnost. Optimum kolem 4.500 - 5.000 pro normální provoz.
A druhá věc je ten veliký chladič, aby to šlo vůbec do některých světel namontovat.
Pak je otázkou, jestli není lepší investice do nějakého špičkového Osramu s větší svítivostí ( watáž sériová ) se kterými mám vynikající zkušenosti a cenovka je cca 600,- Kč/pár.
Výkonnost stroje není závislá jen na počtu koní, nýbrž i na stupni porozumění mezi člověkem a strojem...

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky do předních světel

#27 Příspěvek od Maxsel » 30 črc 2017 22:32

Cenově je to samozřejmě nesmysl, ale to dávám za vinu té homologaci. Číňani to umí levnějc, nebo mají verzi s chladičem + ventilátor. Proto jsem znovu pošťouchnul to vlákno, jestli nemá někdo nějaké nové zkušenosti. Podle mě otázka času, než to bude opravdu použitelné a půjde to ofiko.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
victom
Příspěvky: 539
Registrován: 07 bře 2016 21:41
tel.: 00421905467739
auto: Defender puma 110 SW
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: LED žárovky do předních světel

#28 Příspěvek od victom » 30 črc 2017 22:56

Original Hlavne svetla 7" v preavedeni LED od J.W.Speekers za cca 700,-€ svietia velmy "pekne", trocha do fialova, a vo vysokej trave, v prachu, a pocas mrholenia.... aj dazda tak trocha viacmenej na H....o . Ale svetla z Defendra zo ziarovkou " + 90% svietivosti" za 20,-€ som velmi spokojny za kazdeho pocasia aj terenu.

Takze ta LED technologia asi nie vsade, a urcite nie ako nejaka nahrada za H4 do pôvodneho svetlometu.

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: LED žárovky do předních světel

#29 Příspěvek od Macej » 11 lis 2017 19:50

Ja jazdím LED H4 už cca od februára a už sa neplánujem nikdy vrátiť k obyčajným halogenom. Mám vyskúšané že fungujú aj v klasickej optike aj ke´d ja ich osobne v mojom RRC používam v čírych svetlách. Je nutné svetlá sklopiť na uplne maximum dole pretože vyžarovanie týchto LEDiek je pri tlmených 270 stupňov a tak to pri normálnom nastavení oslňuje ale čo sa týka viditelnosti v tme + v daždi a podobne sa to s Nightbreakermi nedá ani zdaleka porovnať. Tie moje sú 36W s farbou 6500k s pasívnym chladením (rebrovanie) plus ventilátor tak sú o trochu väčšie než klasiky H4. jazdím s mojím Classicom denne do práce prípadne priatelku a kadetade centrom Bratislavy aj po tme a nikdy ma za to nikto nezastavil. Takže ak chceš naozaj vidieť bez prídavných svetiel, choď do toho.

Herco
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2017 17:54
tel.: +421904496524
auto: Freelander Td4 2003
Bydliště: Bratislava, SVK

Re: LED žárovky do předních světel

#30 Příspěvek od Herco » 13 lis 2017 07:47

Macej, a nemohol by si dať aj link na produkt, ktorý konkrétne používaš?
Herco ( Tomy H. )
Free Td4 2003

Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: LED žárovky do předních světel

#31 Příspěvek od bobo7 » 13 lis 2017 07:58

ja vám len poviem, čo mi povedali vo firme, kde sa renováciami a prestavbami svetlometov živia....tiež som najprv chcel "len tak tam čosi lepšie dať za pár korún", lenže problém s výmenou všelijakých lepších led/hid žiaroviek s chladičmi a ventilátormi je, že málokedy majú podobnú veľkosť aby svietili v parabole z toho miesta ako by mali, hreje to, žltnú sklá, pália sa paraboly a podobne...Ak sa to má spraviť naporiadok, tak je lepšie osadzovať komplet projektor s čočkou...Pokiaľ sú mechy na aute, tak je nivelácia zabezpečená a problém s osvetľovaním nie je...Tiež som kedysi špekuloval s rôznymi bielymi/modrými žiarovkami na rôznych autách a takmer nikdy to nebol nejaký viditeľný zisk, skôr strata pri mokrej vozovke a podobne...Tam bol lepší kvalitný žltý halogén. Verím, že všeličo môže fungovať a to aj naozaj dobre ako chalani píšu, ale záruku ti za to nikto nedá. Preto som šiel do prestavby na bi-led projektory a keby sa ma Ronny Dahl pýtal, "whats your best upgrade?" tak by som povedal, že sú to tieto svetla :)
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Herco
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2017 17:54
tel.: +421904496524
auto: Freelander Td4 2003
Bydliště: Bratislava, SVK

Re: LED žárovky do předních světel

#32 Příspěvek od Herco » 13 lis 2017 08:55

Dúfam, že nie moc off-topic. Práve som objavil pre Disco 1/2 toto:
https://www.ebay.com.au/itm/15220191057 ... 1555.l2649
Herco ( Tomy H. )
Free Td4 2003

Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: LED žárovky do předních světel

#33 Příspěvek od bobo7 » 13 lis 2017 14:16

to je podľa mňa hnus :puke to by som na auto nedal :shake
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: LED žárovky do předních světel

#34 Příspěvek od Macej » 13 lis 2017 18:28

Bobo: svetlá žltnúť určite nebudú pretože tie LEDky produkujú minimum tepla narozdiel od normálnych halogénov plus majú svoj vlastný ventilátor plus pasívny chladič čiže sa trochu obávam namrzania svetiel v zime.

Herco: Skus popozerať Ebay. Jedná sa o H4 COB LED bulbs ak tak sjkús pozrieť do vyhládavania protže už je to nejaká doba čo som to riešil.

tieto som mal a ešte aj stále mám len už v druhom aute a bezproblému zvládali prskance vody a blata. Teraz mám nejaké trochu iné a tie neviem nájsť
https://www.ebay.co.uk/itm/2pcs-High-Pe ... 0505.m3226

Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: LED žárovky do předních světel

#35 Příspěvek od bobo7 » 13 lis 2017 19:46

Si myslím že to, že majú chladič a ventilátor znamená, že sa hrejú :nod ....Taká halogénová žiarovka chladič nemá, tak ja neviem čo hreje viac, ale logicky by som povedal že ledka :D robím si srandu, nič o tom neviem...Chcel som len povedať to, že čo nie je origo, to sa môže správať neštandardne a je to bez záruky že to niečo nepoškodí a z toho som vychádzal ...
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: LED žárovky do předních světel

#36 Příspěvek od Macej » 13 lis 2017 20:02

Ak si si niekedy všimol, tyk aj bytové LED pásy sa montujú na k danému typu predurčené Al lišty práve kvôli odvodu tepla. Samozrejme sa hrejú aj tieto ale to vyžarované teplo do skla a paraboly je minimálne. Ak niekedy skúsiš po jazde chytiť sklo svojich svetiel tak budeš cítiť, že su zohriate. To sa mne nestáva.
Čo sa týka poškodenia - skúšal som aj 100W halogeny ktoré mali za následok poškodenie pripojovacích patíc alebo samotného vypýnača. Tieto moje LEDky majú 36W čo je ešte menej než štandartné H4 ktoré majú medzi cca 50 až 60W ale rozdiel vo svietivosti je neporovnatelný. Klasická H4 okamžite vyzerá akoby bola zapnutá iba parkovačka :D .
ďalšia vec ktorej som sa bál bola práve farba svetla. Skúšal som halogeny s farbou viac než 5000 a to je uplne na h... nič za mokrého počasia plus tmy. Jednoducho klasika je už modrá ale LED žiarovka stále vyžaruje čisto biele svetlo dokonca pri mojích súčasných 6500k. Pri jazde v daždi vôbec nemám taký ten blbý pocit akoby cesta pohlcovala svetlo (ak si skúšal niekedy tie obyčajné halogen Xenon efekt kok..tiny tak vieš čo myslím)

Kvôli oslnňovaniu mám svetlá nastavené na maximum dole. Z časti kvôli výške auta ( ako som vo vedlajšom vlákne zistil mám to cca 3" a viac hore plus pneu) nakolko tieto svetlá svietia celým obvodom paraboly. To by sa dalo vyriešiť použitím šošovkových svetiel - moj typ, zatial neviem pretože som neskúšal.

Skúsim to najbližšie odfotiť ako to svieti a hodím sem foto

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: LED žárovky do předních světel

#37 Příspěvek od MadTom » 14 lis 2017 07:25

Žárovky i LED hřejí. LED trochu méně, ale taky se musí chladit na podstatně nižší teplotu, jinak by ty čipy prostě umřely. A proto ten velký chladič nebo rovnou i ventilátor.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět