Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#101 Příspěvek od xxx » 08 dub 2018 13:46

kodl80 píše: 05 dub 2018 09:09 Takže Varta asi není to nejlepší....nebo jsem měl smůlu na špatnej kousek. Bohužel jsem ji již 2x reklamoval, ale firma Pema stále opakuje, že je vše OK (jak jinak co). Je zajímavé, že moje stará bat. z roku 2011 funguje a ta nová je po pár km a nastartování mrtvá (auto nenastartuji)!

Kdo chce koupit baterii tak NEDOPORUČUJI tuto firmu:
www.autobaterie-pema.cz

www.autodily-pema.cz
www.aaavyfuky.cz
www.oleje-pema.cz

Reklamoval někdo někdy baterii? jaký je nejlepší postup? Kde ji nechat nezávisle otestovat?

Dík moc
a důvod? Už jsem od nich bral 4 baterie a vždy to bylo OK. Nejsou jen internetoví, ale mají i kamennou prodejnu.

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 956
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#102 Příspěvek od kodl80 » 08 dub 2018 14:21

Take jsem od nich jiz bral v minulosti pro BMW R1200GSA a vse ok. Nicmene tato Varta po instalaci vydrzela par dnu a KO. Prvni reklamace neuznana a zaslana zpet. Dal jsem ji do auta a zase jen par dnu a uz jsem ani nenastartoval. Zaslano zpet a zase se mi vrati ze je pry v poradku. Od prosince tedy stale pouzivam svou puvodni z 2011 ktera funguje jak ma. Teda uz to neni nejlepsi ale vzdy nastartuji. Proto jsem chtel novou na zimu. Coz se teda nepovedlo. Auto jsem si nechal zkontrolovat a vse ok. Vse funguje, dobiji atd... Bohuzel jejich tvrzeni je ze Varta funguje jak ma a neni tedy co reklamovat. Ja tvrdim ze auto je ok a vse funguje i na starou baterii a ze vzdy nastartuji i kdyz bylo -20°C. Ta Varta uz druhy den vykazovala horsi starty a treti uz ani cuk. Toto se vzdy opakovalo. Pri prvni reklamaci zaslali protokol o zkousce, tam bylo ze hustota byla pri prijmuti bat. nizka a mela vysoke povrchove napeti. Po jejich nabiti pry ok. Bohuzel tento protokol nechteji zaslat pro mou druhou reklamaci. Pry mi musi stacit kejich vyjadreni ze je bat. ok. Nechapu proc to nezaslou. Kazdopadne ted pry jeste zaslou baterii do Varty v CL. Tak uvidime. Stve me, ze baterii kterou jsem potreboval hlavne na zimu si tady posilame tam a zpet...a myslim si ze penize za baterii proste vyhodim z okna a budu muset poridit jinou. Uvidime jak dopadne ten posledni test ve Varte. Snad bude nakonec reklamace uznana. Ono testovat baterii v laboratori je neco jineho nez realny provoz v -20°C. Ale jak jsem psal, moje stara nastesti stale funguje takze jsem mohl jezdit a bez problemu na ni jezdim i ted. Cim to muze byt ze stara bat. funguje a auto nastartuje klidne i po tydnu stani a nova vzdy do par dnu chcipne? Je to baterii nebo autem?
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#103 Příspěvek od NOTIX » 16 dub 2018 18:18

Zalezi na pouzivani auta, jak jezdi. A podle toho volit řadu. Kdyz auto jezdi kazdy den tak Silver, ale kdyz 2x do tydne tak Professional. Kamarad je dealer Varty a mam tyto info. Kdyz se da Silver do auta co tyden stoji apak vyjede je po baterce do roka.
Ja dal do D3 taky Vartu, ale protoze s ni vyjedu 2x do tydne tak jasna Profssional ale v provedeni Dual Purpose. Zatim 6 mesicu drzi :mrgreen:
Predtim jsem mel Banner Power Bull PROfessional a ta vydrzela jen 3 roky :ne
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 954
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#104 Příspěvek od Adam P. » 16 dub 2018 18:25

NOTIX píše: 16 dub 2018 18:18 Zalezi na pouzivani auta, jak jezdi. A podle toho volit řadu. Kdyz auto jezdi kazdy den tak Silver, ale kdyz 2x do tydne tak Professional. Kamarad je dealer Varty a mam tyto info. Kdyz se da Silver do auta co tyden stoji apak vyjede je po baterce do roka.
Ja dal do D3 taky Vartu, ale protoze s ni vyjedu 2x do tydne tak jasna Profssional ale v provedeni Dual Purpose. Zatim 6 mesicu drzi :mrgreen:
Predtim jsem mel Banner Power Bull PROfessional a ta vydrzela jen 3 roky :ne
jasné, ale jako vartu už asi fakt raději ne. měl jsem tam tuším tu silver, ježděno téměř denně delší trasy a stejně vydržela úplné prd :(
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#105 Příspěvek od NOTIX » 16 dub 2018 18:37

V pohode, to nebyla agitace za znacku, jen nejake info k vyberu. Ale kdyz jezdis denne a delsi trasy tak je jasne v pr :moon
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 956
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#106 Příspěvek od kodl80 » 16 dub 2018 19:55

Defem jezdim denne. Nekdy 20km a nekdy 80km...ale aby nova baterie nevydrzela ani 2dny a pak ani necukla tak to je brutus...vrazil jsem tam zpet starou a vrkla bez problemu a stale funguje (bez nutnosti dobijet externe), jinak zene jsem koupil do Free jednu z Tesca a je to skoro rok a furt super :) 72ah za 1300,- a to autem jezdi tak 3-5x za mesic! Vetsinou si ho pujcim abych vse poradne prohejbal.
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Uživatelský avatar
myso87
Příspěvky: 205
Registrován: 12 dub 2017 11:36
auto: Defender 110 300tdi

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#107 Příspěvek od myso87 » 17 dub 2018 23:52

Ja mam od znameho asi 4-5 rocnu pouzivanu 75Ah Starline, ktoru som kupil len ako docasne riesenie za 20eur. Uz ju mam rok a je uplne v pohode. Zvladla starty v -10 aj celonocne svietenie obrysovkami. Jazdim tak 1-2x do tyzdna. Takze niekedy je najjednoduchsie riesenie najlepsie

Uživatelský avatar
victom
Příspěvky: 539
Registrován: 07 bře 2016 21:41
tel.: 00421905467739
auto: Defender puma 110 SW
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#108 Příspěvek od victom » 22 pro 2018 21:29

Ja mam uz skoro 2 roky štartovaciu Banner agm a zaloznu mam 6rocnu original LR. Funguje to super, len treba po vypnuti kluca mat rozpojene baterky a po zapnuti kluca oneskorene spájať.

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#109 Příspěvek od Rennie » 22 pro 2018 22:22

victom píše:Ja mam uz skoro 2 roky štartovaciu Banner agm a zaloznu mam 6rocnu original LR. Funguje to super, len treba po vypnuti kluca mat rozpojene baterky a po zapnuti kluca oneskorene spájať.
Bud cyrix nebo stačí rele denniho sviceni

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#110 Příspěvek od marwak » 22 pro 2018 22:39

Rennie píše: 22 pro 2018 22:22 Bud cyrix nebo stačí rele denniho sviceni
Nejsem nějaká hvězda v elektrice, ale chápu to správně tak, že pokud budu mít dvě baterie jednoduše propojené např. tím Cyrixem, tak to de facto znamená, že budu mít k dispozici více ampérhodin (nechytejte mě za slovo s jednotkama), když nepotřebuje 24V, ale stačí mi klasicky 12? Dobíjí se to alternátorem za jízdy naráz? Nebo ten Cyrix řídí, kterou kdy zrovna dobíjet podle jejich aktuálního stavu?
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#111 Příspěvek od Rennie » 22 pro 2018 22:45

marwak píše:
Rennie píše: 22 pro 2018 22:22 Bud cyrix nebo stačí rele denniho sviceni
Nejsem nějaká hvězda v elektrice, ale chápu to správně tak, že pokud budu mít dvě baterie jednoduše propojené např. tím Cyrixem, tak to de facto znamená, že budu mít k dispozici více ampérhodin (nechytejte mě za slovo s jednotkama), když nepotřebuje 24V, ale stačí mi klasicky 12? Dobíjí se to alternátorem za jízdy naráz? Nebo ten Cyrix řídí, kterou kdy zrovna dobíjet podle jejich aktuálního stavu?
Cyrix a rele denniho sviceni se chova velmi podobne. Po vypnuti kličku se druha baterie odpojí ze systemu a tu muzou pridavny spotřebiče který jsou na ni napojený ji vysosat do nuly. Tim je zajisten start na hlavní baterii na kterou je jen standardni system vozu . Po nabuzeni alternatoru se pripoji obe baterie a jsou počas jizdy nabijeny

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#112 Příspěvek od MadTom » 22 pro 2018 22:49

Banner AGM mám v D2 už víc než 6 let, předloni jsem ji dal ji jako druhou baterku, místo původní karavanové.
Spínání mám pouze přes relé od klíčku - tyhle baterky to dají, karavanové chtějí trošku jiné řešení. Originál LR řešení je spínání od kontrolky mazání - když zhasla, tak se teprve baterky spojily. Kontrolka mazaní je u starých motorů to nejjednodušší, jak zjistit, že motor točí.
Ano, dvě 12V baterky v 12V autě znamenají, že mám k dispozici víc elektriky. Základní rozdělení je na baterku pro startování a jízdu a druhou baterku pro bufík, ledničku a podobné věci, které se používají, když auto stojí. Je potom jistota, že nehrozí stav studeného piva vypitého včera a nestartujícího auta dnes ráno. Druhá možno st je krmení elektrického navijáku - alternátor dá méně, než naviják potřebuje.
Když motor nevrčí, je třeba baterky od sebe rozpojit, jinak se začnou vybíjet navzájem. Nabíjení běžně řeší pouze alternátor - může v klidu nabíjet obě baterky, pokud jsou "startovací". Karavanové baterky nesnáší velké proudy - jsou jinak konstruované, tak potřebují trošku jiné nabíjení. A navíc často nesnáší ani vibrace, takže do našich aut se moc nehodí.
Olověné baterie v autě se nabíjí zdrojem napětí (alternátor) s omezením proudu, protože nesmí plynovat, aby se nemusela furt dolévat voda, tak nabíjení na začátku běží velkým proudem (takovým co alternátor zvládne dát), a proud postupně klesá, podle stavu nabití akumulátoru. Takže se to reguluje "samo". U akumulátorů pro "elektroniku" jako jdou NiCd, NiMH nebo LiON a podobně je to jinak - nesrovnávat. A obecně - jak rychle se dá akumulátor vybít, tak rychle se dá i nabíjet. Startér bere podstatně víc, než je schopen dát alternátor, takže poškození akumulátoru přílišným proudem, pokud alternátor funguje jak má, nehrozí.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#113 Příspěvek od marwak » 22 pro 2018 22:53

Rennie píše: 22 pro 2018 22:45
Cyrix a rele denniho sviceni se chova velmi podobne. Po vypnuti kličku se druha baterie odpojí ze systemu a tu muzou pridavny spotřebiče který jsou na ni napojený ji vysosat do nuly. Tim je zajisten start na hlavní baterii na kterou je jen standardni system vozu . Po nabuzeni alternatoru se pripoji obe baterie a jsou počas jizdy nabijeny
A pod pojmem "přídavný spotřebiče" si můžu představit kromě takových těch klasických věcí jako lednička apod. třeba i Webasto? Jde mi konkrétně o provoz předehřevu, případně větráků v autě před nastartováním teď v zimě a o zajištění nějakého rozumného chodu bez pravidelného dobíjení přes noc...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#114 Příspěvek od MadTom » 22 pro 2018 23:24

Teoreticky by se dal i ten předehřev a větráky, ale rozhodně to nebude jednoduché celé předělat a originálního řešení. Spíš jde o to, jakou kapacitu baterky na to potřebuješ.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#115 Příspěvek od marwak » 23 pro 2018 01:10

Možná jsem to z tvého předchozího popisu špatně pochopil, ale originální řešení by to mělo umět taky ne? Pokud je nastavené tak, že všechno kromě startování řeší z náhradní baterky? Nebo je to tak, že z druhé baterky napájí jen vybraná připojená přídavná zařízení? Mimochodem - to originální řešení se dá někde "koupit", sehnat? Myslím, co je k tomu třeba, aby se to mohlo provést dle původního záměru výrobce, když v mojí verzi druhá baterka není/nebyla?
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#116 Příspěvek od fugín » 23 pro 2018 01:54

fugín píše: 27 pro 2016 11:00 Já sem s bateriema zatím skončil u Cargo GS-640 SHD 115 Ah 1000A. Do D2 se vejde jen tak tak,ale vejde se a i dekl jde zavřít. Zatím nemám důvod přemýšlet o jiné. Mám ji vyzkoušenou a drží zatím jako žádná jiná co jsem za svůj život v autech měl. ObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G388F pomocí Tapatalk
Zkušenost po dvou letech provozu. Jezdím 5 krát týdně (někdy míň,někdy vic) do práce 16 km tam,pak 12 hodin pauza a zase 16 km zpět (takže na prd),minimálně jednou měsíčně jedu víc jak 100 km v tahu. V létě na výletech (7-14 dní) po zastavení kompresorka lednice minimálně 8 hodin chlazení denně. V zimě třeba jen 5 km na ryby a pak 3-4 hodiny Planar,na zimních výletech po ježdění kvůli synkovi až deset hodin topení bez motoru. Baterie za celé dva roky nebyla na nabíječce ani sekundu. V autě mám pouze jednu baterii. Tuhle zimu už určitě vydrží, a pokud během třetího roku provozu umře,tak jdu bez váhání do té samé. Nevím jestli sem měl štěstí na středeční kus,ale pokud í ta příští vydrzi stejné zacházení,tak nemám důvod hledat cokoliv jiného
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#117 Příspěvek od habakuk » 23 pro 2018 08:28

K těm baterkách bych chtělo aby jste napsali kolik Vás stála ať to nemusím pořád hledat. Jinak já bral Vartu co tam patří dle papírů, minulá dala nějakých 6 let tak jsem nechtěl dělat pokusy nová valí třetí zimu a zatím cajk. Dával jsme ta ni nějakých 3500.


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

fajfka
Příspěvky: 43
Registrován: 06 lis 2017 14:15
Bydliště: Praha

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#118 Příspěvek od fajfka » 23 pro 2018 15:16

http://www.auto.cz/nespolehlivost-bater ... edium=dave Jestli je všechno co se tu píše stoprocenní pravda, nedokážu posoudit. Taky nemáme v rodině žádné auto mladší než 10 let. Do nich koupím, když na to dojde, klasickou nalévací Yuasu. Koupím ji suchou,sám si ji naleju a mám jasno jak dlouho je v chodu. Taková AGM baterka je paráda, ale u RR r. 2002 mi jde z alternátoru 14,2V takže bych ji vlastně nikdy plně nenabil

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#119 Příspěvek od MadTom » 23 pro 2018 15:45

Ten článek je v principu správně a plyne z něj jedna podstatná věc - baterku je třeba volit i podle způsobu, jak v autě funguje alternátor. U klasického alternátoru není co řešit, u "inteligentního" může nastat "zábava".
Podstatné je, že nové baterky až na výjimkou nejsou dolévací, takže nabíjet je nějakou nabíječkou co používal už děda k traktoru nemusí být zrovna ideální. Na druhou stranu, věci typu desulfatace a podobně už jsou tak trošku magie, respektive je to celé o hodně složitější. Základy jak to funguje v reálné baterce trošku do detailů mi vývojáři v Linci u Banneru vysvětlovali přes půl dne, a to byly jenom základy, abychom se měli dál o čem bavit.
Co se týče výdrže, tak jsem před zimou vyměnil baterku v Mondeu 2,2 Tdci z roku 2006 - byla ještě originál, ale už dva roky jsem ji přes zimu pravidelně resuscitoval nabíječkou, hlavně protože moc nejezdím. V D2 mám Banner AGM už 6 let a funguje v pohodě, ale musím říct, že jsem ji mě za velmi výhodnou cenu, takže jsem o jiné ani neuvažoval.
Vždy když jsem kupoval baterku tam podle svinovacího metru - změřilo se místo které na ni je k dispozici, a vzalo se to největší, co se tam vešlo.
Zničit se mi podařilo baterku několikrát - u auta které moc nejezdilo, teda spíš vůbec, tak po půl roce sice po nadráždění nabíječkou auto nastartovalo, ale baterka byla podstatně horší než před půl rokem a vydržela do prvního poklesu teploty. Dále pak u auta, kde několikrát po sobě během roku byl problém s dobíjením - KO uhlíky, KO alternátor, KO řemen, a pokaždé se dojíždělo jenom na baterku - hluboké vybití jí velmi neprospělo, a jednou po poruše alternátoru baterka vybublala kvůli přebití.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Old Black
Příspěvky: 746
Registrován: 07 čer 2008 21:08
tel.: +420 736 626 161
auto: SI, SIII
Bydliště: Bělizna, Pucov
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#120 Příspěvek od Old Black » 25 pro 2018 21:42

Když mám dvě baterky propojené přes Cyrix, tak se za jízdy dobíjí obě? A při stání na kempu a připojení druhé na nabíječku se dobije i hlavní? Nějak to nechápu...
Designové a průmyslové podlahy: http://www.profimat.cz

Odpovědět