vyvedenie výfuku do blatníku

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

vyvedenie výfuku do blatníku

#1 Příspěvek od bobo7 » 29 kvě 2017 15:55

Nazdar hoši, ako máte spravený vývod vúfuku nabok do blatníku? Aku veľkú máte dieru, resp. medzeru medzi výfukom? Výfuk máte cez ňu vystrčený, či urezaný ešte pred dierou zvnútra :?: :?: :?:
Ide mi o to, že v istých situáciach (stúpavá pravotočivá zákruta) mi to celé drnčí o seba, podľa všetkého výfuk o ten hliníkový plech, ktorý lemuje dieru. A teraz neviem, či skrátiť výfuk (aby to zase nedymilo pod blatník), alebo zväčšiť dieru (ten lemovací plech dať dole nebude zadarmo) :?: :?: :sad :think
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: vyvedenie výfuku do blatníku

#2 Příspěvek od MadTom » 29 kvě 2017 17:25

Já jsem o tom uvažoval, když se mi podařilo při couvání výfuk tak trošku smotat. Nakonec jsem to neudělal a pouze jsem asi o 10cm zkrátil koncovku, takže výfuk končí pod autem. A mám klid.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vyvedenie výfuku do blatníku

#3 Příspěvek od Maxsel » 30 kvě 2017 10:26

Také jsem to na D2 měl vyvedené do boku. Je potřeba mít opravdu velký otvor, aby se to nedotýkalo, nebo mít tu díru dostatečně vystlanou nějakým tlumením, nebo si s tím pořád hrát. Tepelná roztažnost způsobuje, že se ten výfuk kroutí a pořád se někde opírá. Krom toho s něj občas fouknou saze někomu na kalhoty. Dnes už bych do toho nešel a udělal bych podobně, jak píše Tom.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Odpovědět