Výměna čelního skla Brno

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Výměna čelního skla Brno

#1 Příspěvek od hrochado » 19 bře 2018 08:39

Zdar borci,

ještě bych měl otázečku, nevíte-li, kde v Brně nechat vyměnit čelní sklo na Dé 2. Mám povinné mručení u Allianz a připojištění čelních skel a jelikož tam mám ďubanec od kamínku, tak bych to v rámci té pojistky rád vyměnil ...
Ptám se proto, že jako každá věc na těch našich autech, tak prej i výměna toho skla je záludná záležitost ... nechtěl bych mít teda vyměněné sklo a aby mi pak do auta třeba teklo nebo něco jiného ...
Prostě jestli víte, kde to umí a co to obnáší?
Musí se vyměnit i ty plastové lišty nahoře a dole?

Jo a to sklo je vyhřívané :)


Díkec.

Ondřej
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Propet
Příspěvky: 47
Registrován: 24 led 2011 17:33

Re: Výměna čelního skla Brno

#2 Příspěvek od Propet » 20 bře 2018 21:36

Ahoj, zkus autosklo auris na vídeňské, měnil jsem tam 3 skla a maximální spokojenost.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Výměna čelního skla Brno

#3 Příspěvek od habakuk » 21 bře 2018 11:12

Na D2?
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Výměna čelního skla Brno

#4 Příspěvek od hrochado » 21 bře 2018 13:11

No, právě ... té D2 se trochu bojím ... ono asi bude dost firem, který to dělají dobře, ale z doslechu vím, že to asi není sranda, tak proto se ptám, jestli má někdo praktickou zkušenost právě s D2...
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Výměna čelního skla Brno

#5 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 21 bře 2018 13:28

Samotné lepení je standardní, ale odstrojit a nastrojit to je trochu specifické, sloupky apod. Ale sám jsem to ještě nedělal a v brně už vůbec ne :-) Ale jsou lepiči oken, kteří dojedou i někam na místo, pak je možnost si to odstrojit sám a nechát je jen lepit okno a pak zase piplačkovat sám. rozhodně si pohlídej, aby po operaci bylo okno také vyhřívané, cena je dost rozdílná a opravdu to je rozdíl po pár minutách jízdy. Vyhřejvané se prostě nezamlží vůbec, ale te´d mám nevyhřívané a když do toho auta lezu nejčastěji v holinkách a prostě spodních několik centimetrů podlahy je bláto a sníh a vlezu do toho ráno, tak se mi to mlží i několik kilometrů fest. Celkově při delší jízdě je to fuk, ale ty první momnety, kdy do toho člověk třeba vleze zmáčenej deštěm - to to vyhřejvání pomůže dost proti mlze.

jinak standardní obchodní schéma různých vyměňovačů z pojistek (hlavně teda povinné ručení) je takové, že nějakou spoluúčast nebo práci si schovaj do provize v ceně skla, podle podmínek pojišťovny, zkrátka tak, aby zákazník zaplatil nulu, ale to znamená, že maj na práci třeba jen pár stovek - prostě, že to za hodinku vyměněj, což se asi na fabii vyplatí, ale na D2 se jim to vubec vyplatit nemusí a oni to dobře věděj (podle času), takže až se s tím budou sr*t moc dlouho, tak to pak možná odfláknou - všichni víme, jak jsme pečliví, když jsme nasraní :-) Třeba si jen nebudou chtít nakrknout pojiš´tovnu, že zrovna tvoje okno měnili 4 hodiny, záleží na podmínkách toho krytí pojištění...

Ty lišty by podle mne měly jít použít znova, ale musej se 100% očistit, a to jsme zas...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Výměna čelního skla Brno

#6 Příspěvek od fugín » 21 bře 2018 17:14

Taky to mám v plánu. Fungl okno mám už skoro rok v garáži. Koupil sem ho za dobře i s horním bausetem. Tak nějak souhlas s Hanysem. Já sice připojištění čelního skla nemám, proto sem si ho taky sehnal sám abych neplatil překupníky a plán je si to maximálně odstrojit sám a mechanikovi co bude lepit naznačit,že kvalitní práci umím ocenit. Akorát že to budu muset nějak sladit s lakýrou,protože chci zároveň nechat opravit přechod střechy k oknu. (místy rezavé body po kamíncích co to za ty roky schytalo).
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Propet
Příspěvky: 47
Registrován: 24 led 2011 17:33

Re: Výměna čelního skla Brno

#7 Příspěvek od Propet » 21 bře 2018 18:58

Měnil jsem tam okna na jiných autech, ale jsou dle mých zkušeností nadstandardně vstřícní. Přišla mi s nimi dobrá domluva a i s prací, byť jsem byl spokojen. Ty varianty s výměnou okna jinde než na dílně mi přijdou na prd. Každý nejlíp odvede svou práci ve své dílně a ne někde na parkovišti.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čelního skla Brno

#8 Příspěvek od Mirko » 21 bře 2018 21:53

Co se týká problematiky, kterou zmínil fugín, tak jsem tohle nechal dělat na Classicovi teď u Assistcaru na Tcalcovské (za bývalým GypsySparem, dnes Albert) Už mě tam jedno opravovali lak na Classicovi a teď jsem tam řešil pojistnou událost čelního skla s tím, že mi po vyndání skla opravili (no nakonec nebylo co, rez se na tomhle moc nepodepsala) a nalakovali A-sloupky a teprve poté se nasadilo nové sklo (u mého Classica je to ještě klasicky do gumy) Vyřizují tam i pojistné události, mají tam přímo likvidátora Axy pro Brno, nicméně vzhledem k dostupnosti skel na Classica jsem musel sklo a těsnění sehnat sám, pojišťovna ho pak přes ně proplatila. Auto jsem si rozebral a poskládal u nich na dílně taky sám - kapotu, dveře, strop atd. Kontaktovat když tak přímo pana Zahradníka (kontakt má na webu), který je velmi ochotný, i když takové zákazníky jako já jsou za trest: Range lakovali dvakrát, protože i když jsme to spolu vybírali na základě A4 vzorků dle vzorníku LR, tak prostě westminster grey na autě nepasoval vůbec a nakonec s pomoci spektrometru musela posloužit nějaká šedá metla z Nissanu. Vše nakonec k mé spokojenosti a bez příplatku.

Odpovědět