Rumunsko - Apuseni, Bihor

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Rumunsko - Apuseni, Bihor

#1 Příspěvek od azni » 16 lis 2015 23:46

Ahoj, letos jsem se tam dvakrat zastavil a je to vazne kouzelnej kus sveta. Bohuzel nebylo moc casu ale kdyz jsem dalekohledem videl vsude ty spousty cest po kopcich a ubocich, rikal jsem si ze tohle sakra stoji za navrat... Neznate tam nekdo, prosim, nejake zajimave trasy ? Zadny tezky off, spis tak na pokochani, zajimave vyhlidky, opustena mista, vesnicky... :) Motorkari jezdi take na Nagy-Bihar (k vysilaci) - nebyl jste tam nekdo uz i autem, prip. nemate nejaky tip kudy tam ? Prip. nechystate se do tech koncin nekdo vyhledove ?
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2276
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#2 Příspěvek od fugín » 17 lis 2015 18:04

Když už tam budeš a pokud máš rád zajímavý vyhlídky rozhodně bych nevynechal Cetatile Ponorului,autem se tam sice nedostaneš ale za těch pár kroků to stojí. Není špatný nechat auto u chaty Cabana Cetatile Ponorului,je to pak fajnová procházka a je to i značený. Mimochodem jeden chlápek z té chaty vlastní D1 a docela dobře tam i vaří.
https://www.google.cz/maps/@46.5633505, ... a=!3m1!1e3
Ono je tam v okolí spousta super cestiček.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#3 Příspěvek od azni » 17 lis 2015 18:29

Jj, kousek jsme tam v tech roklich byli, je to kouzelny zvlast kdyz se to zacina barvit. Bohuzel velkou turistiku uz mi moje sesroubovana noha nedovoli... :( Jeli jsme pak dal lesem nahoru na Padis a dal do kopcu na Piatra arsa (https://www.google.cz/maps/place/Piatra ... 4ee9d32965 ). To byl ale tankodrom a kamenolom dohromady, jinak nadhera ! Idealni by bylo s sebou vozit krosku... :)
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2276
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#4 Příspěvek od fugín » 17 lis 2015 19:43

Jo to je kousek. Nad Padisem to taky nebylo špatný. Letos sme tam vyrazili už na prvního máje,nahoře ještě kupy sněhu a v údolí hromady bahna a vody :yes . Na lehčí poježdění to vloni nebylo špatný nad Belis-Fantanele mezi Dealu Botii,Balcesti a Belis. Jsou tam hezký stoupavý cestičky:
aa.jpg
Ale dost často to končilo tak že po pár hodinách to prostě dál nešlo...leda vrtulníkem :rofl :
bb.jpg
Zpět dolů to bylo trochu horší,ale za sucha pohoda,naviják jen občas.
Ono je vlastně jedno na kterou stranu se člověk vydá,všude je tam krásně. Podrobnější mapy se tam ale shánějí blbě :ne ,lepší být připravenej dopředu
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#5 Příspěvek od azni » 17 lis 2015 22:56

Souhlas ! Rumunsko jezdime pres dvacet let a porad plati to, ze : "Nikdy never rumunskym mapam !" :D Ale o to je to zajimavejsi... My to letos poprve "prolitli" cestou z Pietroasa pres Padis do Huedinu a pak druhou stranou po hlavni pres Poiana Horea do Albac. Plus nejaky cesticky kolem a pak jsme uz pospichali dolu do delty. Podruhy jsme pocestovali uvnitr a v jv casti a priste bych rad mrknul i mezi Campeni - Turda - Cluj-N. Uzasny mista...
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#6 Příspěvek od xxx » 17 lis 2015 23:01

jezdím do Apuseni 2-3x za rok už několik let, je tam nádherně a pořád je kde jezdit, hlavně je to kousek z ČR :Pohoda:

Vysílačů je tam několik, kam se dostaneš i autem.
Např. na Cucurbata Mare (Nagy Bihor) 1848m vedou 3 cesty. 2 jsou více offroadové, třetí je krásná šotolinka a vede tam z Arieseni. Potom třeba další zajímavý vysílač je Vladeasa 1836m, kde vedou 2 cesty, ta pohodová vede přes Rogojel.

Fugín má sice pravdu, že tam podrobné mapy nekoupíš, ale dají se krásně koupit u nás. Podrobné turistické, kde je každá stezka.

Pro danou oblast je dobré mít tyto 2 mapy:

http://www.kralovstvimap.cz/munti-vlade ... 0/d-70975/
a
http://www.kralovstvimap.cz/bihor-turis ... 0/d-73913/

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#7 Příspěvek od azni » 17 lis 2015 23:25

xxx : tak to tam jsi uz jak doma, diky za info ! :yes Ja se tam pokousel letos opakovane koupit mapy na infocentrech ale nikdy tam nikde nebyla ani noha... :(
Myslis, ze bys mi mohl poradit jeste nejake pekne vyhlidky ? Prece jen uz jezdime vic turistit a fotit nez "offit"... :)
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Uživatelský avatar
HST
Příspěvky: 1040
Registrován: 14 črc 2012 09:02
auto: Disco 3
Bydliště: Praha 4

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#8 Příspěvek od HST » 19 úno 2016 12:12

Ahoj, at nezakladam nove vlakno...
Pristi tyden v utery se chystame na par dni na "mikro" vypravu do Rumun, pudovne byl plan jet ciste na snih zkusit bivakovat, je to fakt spontanni napad, nafta je za 25,- penez, mozna to otocime na 1 snehovem zavalu a zmizime to pensionu, nevim, naprosto otevrena akce.

Apuseni a "vyssi" hory predpokladam budou pod snehem, tam to asi nema cenu ani zkouset coz?

Premyslim o Maramuresi, planiny mezi Sapantou a Baia Mare, tam je to kolem 1000metru, tam by to snad mohlo byt nejak projetelne...

Co myslite, nejake tipy? Byl nekdo v tech koncinach v unoru?
Diky, H.
Vyrábím XLifter (https://www.xlifter.com) = ovladač vzduchového pérovaní pro D3,4,RRS. (a také http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... =6&t=28825).
Diskoška 3 ve verzi "HST" - předělaná na výletování (a reinkarnovaná Hubertem :D )

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#9 Příspěvek od azni » 19 úno 2016 14:42

Ahoj, ono je to kazdou zimu jiny. O to neprojeti bych se nebal, udrzba je tam lepsi nez v cesku a rumuni si v pohode udrzuji i nejake ty ucelovky, tak jak to byvalo i u nas v horach... Vylozene horsky useky (Fagaras,...) budou uzavreny ale zase se da dojet k lanovce, tam pobliz treba zabivakovat a pak si udelat vejlet nahoru... Kazdopadne bych omrknul nejaky webkamery, protoze ani u nas (Krkonose) uz v tisici metrech neni skoro nic (mimo technickejch sra*ek na sjezdovkach)... :(
Ja se letos taky tesil na zimni Rumunsko ale zacatkem ledna to bohuzel nevyslo, tak snad pristi zimu... Ted me spis laka takove to "predjarni" Apuseni - hned jak zacne byt v breznu trochu slunicko... :) Drzim palce !
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#10 Příspěvek od azni » 27 čer 2016 12:50

,
Naposledy upravil(a) azni dne 27 čer 2016 12:51, celkem upraveno 1 x.
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

azni
Příspěvky: 393
Registrován: 10 úno 2014 21:51
auto: Disko II TD5 r.2002

Re: Rumunsko - Apuseni, Bihor

#11 Příspěvek od azni » 27 čer 2016 12:51

Ahoj, nechystate se ted nekdo do Rumun - klidne i s Ukrajinou ? Ale zadny tvrdy off, jen pohodove jizdy prirodou mimo turisticke trasy. Nebo kdyby se nekdo chtel pridat, uvolnily se nam dve mista v aute... :( ( Ukrajinu neznam, Rumunsko dobre... )
Teprve s nakupem LR jsem zjistil, kolik veci na aute se vlastne muze pokazit...

Odpovědět