cesta do ruska

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
stanislavrottner
Příspěvky: 3
Registrován: 10 zář 2018 11:28

cesta do ruska

#1 Příspěvek od stanislavrottner » 10 zář 2018 11:30

Ahoj. Mám v plánu cestu do Ruska a chci se zeptat jak řešíte víza a jestli nemáte někdo zkusenosti v firmama co to za Vís vyřídí jako tahle http://rusko-viza.cz/
Narazil jsem na to nahodou a nikdy jsem o tom neslysel tak nevim.
jestli to vyjde casove a cenove lip, tak super..
Nevite nekdo?
Diky

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: cesta do ruska

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 10 zář 2018 13:10

Co dodat?
V podstatě bych řekl, že už většinu informací máš, maj pobočku v dejvicích (ano kousek od ruske ambasády) a není náhoda, že paní, co tam má na starosti ruská víza je ze střední asie (bývalý sojuz), mluví dobře česky a rusky a celá letuška se dřív jmenovala asiana a ta paní je tam od doby, kdy celá společnost byli asi jen tři lidi... Zavolej si tam a zeptej se na podminky, co tě zajímají. Když se do toho pustíš sám, tak podle mne uštříš sotva pár stovek. Poslední roky jsem tam (rusko) nebyl, ale zkusil jsem v minulých 20 letech ledascos (jedna z otázek na vstupu do RF je, kolikrát jste byl v Ruské Federaci, a mám dycky problém to spočítat, posledních několik návštěv už jsem to jen odhadoval...), včetně několika hodin ve frontě u ambasády...
Dneska bych dal pas do letušky a vyzvedl si to celé hotové - vyřízené.

Co je větší otrava je to plánování, naposledy jsem to řešil asi před necelým rokem, kdy se jako každé vánoce objevil nápad jet po zemi do mongolska, což znamená vymyslet termíny cesty tam a zpět a zjistit, kolikavstupové vízum dostaneš (nejspíš jen jednorázové) atd - na jak dlouho..., stejně tak s délkou pobytu... , tur vizum je myslím posledních dvacet let jen na 30 dní, takže když jsme potřebovali delší, tak jsme prostě dělali pracovní - i to letuška umí, asi je to trochu dražší, ale uplně bezproblémů to udělaj. Dělal jsem jednou nějaké pracovní i sám a byl to totál porod, najít v čr někoho, kdo ti napíše, že pro něj budeš dělat v rusku (fiktivně) navíc bez místa pobytu, pokud se jedná o expedici, zvolili jsme tehdy něco jako novinář reportéři, což když tě pak někde zavřou a zjistěj že jsi novinář, tak to výslechy nezjednodušší - ale doba určitě pokročila a demokracie v rusku kvete minimálně tak úspěšně jako u nás, tak se třeba vyšetřovací metody změnily... ... no víc to rozepisovat nebudu, dneska bych to dal rovnou te letušce, postará se o všechno - je to pro ně rutina.
Poslední vychytávka je, že při těch hromadnejch podání těch cestovek nikdo z ambasády neřeší, jestli jsi zrovna fyzicky v ČR, což znamená (vzhledem k tomu, že můžeš mít víc pasů), že tady může ležet tvůj další pas a další ruský vízum ti ty společnosti udělaj kdykoliv jim zavoláš (třeba z mongolska), což prostě sám jako fyzická osoba nedáš - to tě chtějí vidět osobně, nebo zkoumaj jak stará je plná moc (když tam chceš poslat kamaráda, kterýho na tý ambasádě neznaj) apod. - ověřeno vlastním pokusem...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: cesta do ruska

#3 Příspěvek od habakuk » 10 zář 2018 15:22

V Brně jsem využíval www.zkvisaservice.cz vždy domluva a dodání bez problémů.


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Odpovědět