Banat 2008

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc krajanům

#21 Příspěvek od Miloš II » 01 zář 2008 10:03

erik píše:
Miloš II píše:Jedeme tam na deset dnů odjíždíme v pátek odpoledne kdo chce pošlete SZ co by se dalo doručit (knihy,pohátky atd).a přispějte něco pro místní omladinu. Povezu nějaký skicáky, bloky a tužky pro místní školu. Zdraví Miloš II :idea:
Frantisek-reditel skoly ve Svate Helene , bude mit radost...V knihovne maji na pujceni i kazety s ceskymi pohadkami. Tak kdo je ma a uz nema kazetak...
František byl v Česku přebral jeho syn. Přispělo se celkem třem školám.

Sem si dovolil kopírnout část odpovědí padagoga.

> Svaté Heleně kritické poznámky na tyto motorizované expedice neposlouchaly
> příliš dobře. Já osobně proti podobným expedicím nic nemám, ale na druhou
> stranu vím, že lidem v terénních autech často chybí trocha pokory. Krajinu
> berou jen jako prostor pro uspokojení svých zálib a pocitů, ale - "po nich
> potopa".
>
>
>
> Při setkání naší skupiny s defendery, opravdu nebyl nikde ani náznak
> negativní reakce, z naší strany to bylo spíše překvapení, rozpačitost a
> nepochopení lidí, kteří si tu nádhernou krajinu vychutnávají za okénky
> automobilů. Negativní rozpoložení v nás postupně narůstalo teprve cestou
po
> červené turistické značce do Sv. Heleny.


Také jsme jeli po červené turistické značce od Svaté Heleny. Nutno podotknout, že jezdí pravidelná linka Praha - Brno - Sv. Helena a to dvakrát týdně s turisty a nájezdy do a Banátu pořádají cestovní kanceláře např. Kudrna minulý týden do obce Šumice dva autobusy.
Uvedenou cestou jezdí vozidla a trktory pokud se tomu dá tak říct ve stavu, kdy jsou dá se říct po smrti. Že teče olej po zemi a plastové láhve a odpady vyhazují domácí v podstatě kde se dá se učitel pisatel asi tomuto záměrně vyhnul. Spali jsme v kempu kousek za Gernikem v údolí " u Petra" kde se mu také říká u Mlýnků (vede k němu kamenitá cesta) je vybudován zřejmě úderkou pedagoga dle popisu lávky přes potok a bylo tu ohniště a v něm konzervy zřejmě po těchto budovatelích. Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#22 Příspěvek od RudaK » 01 zář 2008 16:24

Taky se přidám.
Potkali jsme jako turisty,kteří se holedbali jaký jsou přínos pro české obce v Banátu a byli unavení nejen alkoholem ( i mariánkou ). :shock:
Tak že shrnuto a potrženo není turista jak turista.Plastových lahví a podobného odpadu je tam hafo a myslím si,že odpad odvezou spíš motorizovaní než pěší.Ale to je suběktivní názor. :!: Je akademická rozmluva,kteří turisti mají větší přínos ke krajině místní. Pravdou je že ekologii místní neřeší ( mají jiné problémy a větší ).Kdo tam byl,tak ví o čem "GO".Toť vše Ruda
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od erik » 09 říj 2008 22:41

Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od low » 10 říj 2008 11:48

jo jo znam, a mam takovej pocit, ze nejen ja z tohohle fora je znam :-)))

Uživatelský avatar
Karolcom
Příspěvky: 105
Registrován: 20 úno 2008 14:44
auto: D1 V8
Bydliště: BA

#25 Příspěvek od Karolcom » 10 říj 2008 13:36

RudaK píše:Taky se přidám.
Potkali jsme jako turisty,kteří se holedbali jaký jsou přínos pro české obce v Banátu a byli unavení nejen alkoholem ( i mariánkou ). :shock:
Tak že shrnuto a potrženo není turista jak turista.Plastových lahví a podobného odpadu je tam hafo a myslím si,že odpad odvezou spíš motorizovaní než pěší.Ale to je suběktivní názor. :!: Je akademická rozmluva,kteří turisti mají větší přínos ke krajině místní. Pravdou je že ekologii místní neřeší ( mají jiné problémy a větší ).Kdo tam byl,tak ví o čem "GO".Toť vše Ruda

Suhlasim!! pesaci idu s 30kg batohom na chrbte o spat idu uz len s 10kg.. :evil:
ale hlavne ze auta znecistuju
Disco 1 V8 ES 98 'first owner'

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

#26 Příspěvek od cyril » 11 říj 2008 16:03

low píše:jo jo znam, a mam takovej pocit, ze nejen ja z tohohle fora je znam :-)))
Pár jich znám :lol: ....myslím, že se chovají jako většina lidí,kteří tam jedou kvůli off roadu na motorkách. Nepokora je jedna věc, kdo je ale prase a hovado nerozlyšuje druh dopravního prostředku. Hodně důležitá věc je také pocit, který ubohý a většinou zamindrákovaný (nejen) čech "konečně" zažívá v Banátu....je tam za světáka "kapitalistu" a někdo to prostě neunese a dává to v té euforii zbytečně moc najevo. To potom místní, kteří mají zaplaťpánbůůů také svoji hrdost dost štve a může docházet k nepochopením a zbytečným konfliktům. V Banátu jsem byl na mašině jen jednou (1xGernik, jinak k dnešnímu dni asi 6x mimo Banát) a dokonce jsme tam chtěli koupit klubový domek. Nakonec z toho naštěstí sešlo,jezdíme raději jinam, civilizaci se pokud to jde vyhýbáme. Za sebe podotýkám, že odpad, který vyprodukujeme se snažíme spálit v táboráku, zbytek odvážíme do civilizace k popelnicím. Vím, že místní mají ekologii docela na háku, to mě však myslím neopravňuje ke stejnýmu chování..obzvláště pokud jsem v jejich zemi jenom na návštěvě.
Závěrem tedy můj názor...buran zůstane buranem i když jej z motorky posadíš do terénního auta ......a opačně...
Přílohy
banat2.jpg
banat2.jpg (48.08 KiB) Zobrazeno 3099 x
banat1.jpg
banat1.jpg (42.06 KiB) Zobrazeno 3097 x
Naposledy upravil(a) cyril dne 12 říj 2008 08:18, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od erik » 11 říj 2008 16:31

low píše:jo jo znam, a mam takovej pocit, ze nejen ja z tohohle fora je znam :-)))
Motorka je krasna vec. A i mezi nami jsou motorkari. Ja jsem zacal na Banditu a kdyz si syn poridil Afriku, tak jsem 3 roky na Bandita ani nesahl.Pak jsem si poridil vetsiho psa a presel jsem na Defendera.
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Odpovědět