N: Soustružník Brno

Moderátor: stan

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2815
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

N: Soustružník Brno

#1 Příspěvek od Mirko » 24 říj 2019 22:40

Nevím, jestli to sem dle pravidel patří, případně to admini přesuňte nebo smažte.
Byl jsem dnes u svého soustružníka v Brně, který mi občas pomáhá s nějakýma výrobkama, které si sám neumím udělat, a na konci se mě trochu nesměle ptal, jestli bych nevěděl o někom, kdo by potřeboval nějaké soustružnické práce - jinými slovy: není vytížený. Jelikož je to velmi ochotný a poctivý starší chlap, tak bych téhle komunitě rád předal kontakt na něj, protože to znám sám, že ne každý zná někoho, kdo to umí, má profesionální vybavení (i když staršího data), nechce za svou práci nesmysl atd. Kolikrát na těch naších autech řešíme různé předělávky, úchyty atd. Dělal mi i kdysi speciální nářadí na motor Jeepa atd. Není to ale motorář, takže hlavy atd. ne, ale prostě soustružničina a zámečničina není problém. Sídlí v Brně-KrPoli a vzhledem k tomu, že jsem se ho na tuhle iniciativu neptal, ale rád bych mu pomohl, tak pošlu tomu, kdo mi napíše SZ, kontakt na něj.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: N: Soustružník Brno

#2 Příspěvek od MadTom » 24 říj 2019 23:15

Sice to mám trošku z ruky, ale co takhle doplnit informaci o velikosti soustruhu - tedy co tam upne a jak velkou to má díru ve sklíčidlu. Posledně jsem potřeboval stočit konce na duralové trubce o průměru 100 mm a délce okolo 4 m. Nakonec to skončilo dírou ve zdi, aby to do soustruhu prošlo.
Každopádně každá takováto informace o někom šikovném je dobrá. Dost často totiž, když si neporadí sám, tak zná někoho dalšího, kdo má na danou věc vybavení.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Zamčeno