kúpim autostan

Moderátor: stan

Zamčeno
Zpráva
Autor
Janotifo
Příspěvky: 243
Registrován: 28 úno 2013 21:41
auto: RRC, ex Defik, D4,
Bydliště: Žilina

kúpim autostan

#1 Příspěvek od Janotifo » 15 úno 2019 23:23

Začínam sa obzerať po autostanoch....nový je, ale mimo môj záber a požičovňu nechcem riešiť, lebo plánujem počas roka viac výletov, kde to zrejme výužijem.

PS: nechám si poradiť, ak má niekto aj réálnu skusenosť na praktickosť...

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: kúpim autostan

#2 Příspěvek od MadTom » 16 úno 2019 06:59

Podle mě nejdůležitější je, jak dobře se ten stan balí. V dešti je každá drobnost najednou důležitá. Proto jsem vzal laminátovej a nikoliv hadrák. Druhá věc jsou rozměry otevřeného, aby se v tom dobře spalo, a zavřeného, aby se dovnitř vešly věci na spaní.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Janotifo
Příspěvky: 243
Registrován: 28 úno 2013 21:41
auto: RRC, ex Defik, D4,
Bydliště: Žilina

Re: kúpim autostan

#3 Příspěvek od Janotifo » 16 úno 2019 18:36

MadTom, Ďakujem za recenziu rep.postreh z používania stanu. :grin: Ja som tiež tak dáko vnutorne presvedčený, že asi laminát aj keď zase keď bude pršat bočný dážd, alebo bude ranná rosa tak aj tak bude vlhký a samozrejme ho bude nutné vysušiť hneď ako to bude možné.
Hadrák má zase asi iné výhody, čo som čítal ako veľkost / váha a možnosť uloženia na strechu aj iných vecí ( samozrejme ak nerátam laminát s možnosťou zabudovasnej záhradky na veci, čo ma ale tiež svoje uskalia ako napr. držanie vody v lamináte). Ja to potrebujem tak pre 2 osoby, ak bude pre viac osôb nevadí.
Zase sa nechystám na dáku 1/2 ročnú expedíciu, tak zase viem obetovať čo to z dákeho komfortu.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: kúpim autostan

#4 Příspěvek od MadTom » 16 úno 2019 19:24

Mám už druhej laminátovej - první byl od Huberta, kde vpředu byl pant, takže po otevření byl vrch šikmo, rozměr 200x125cm - fungovalo to dobře, ale byl mi krapet krátkej. Ve dvou se tam dalo ale v pohodě vyspat. Teď mám největší James Baroud - 220x160cm - otevírá se to jako kostka. Prostoru je to o moc víc, vyspíme se tam nouzově 2 dospělí a 2 děti - to když je venku moc hnusně na rozbalování druhého spaní v autě.
Hadrák - měl jsem ho jednou půjčený, funguje, nezatékalo, ale ráno samozřejmě pršelo. Složit stan bylo podobné, jako složit ten laminátový, natažení plachty přes vrch bylo tak trošku dost navíc. To už jsem byl promočený skrz. Někde na webu jsem zahlédl, že chtějí udělat hadrák, který nebude ten potah potřebovat - bude integrovaný a jenom so zapne zip. To bude podle mě docela velká výhoda.
Co se týče další věcí na zahrádce - já bych tam toho dával co nejméně, už ten stan je docela váha, která se projevuje. Do stanu dávám běžně 4 spacáky, 4 deky, 4 polštářky, a do toho většího nacpu i matrace (200x130x7cm) co mám na spaní v autě. To je obrovská výhoda, aby matrace v autě nezavazely. 7cm matrace jsou tak akorát.
Baroud má něco jako integrovaný prolis, tedy jako malou zahrádku. Raději bych bez toho prolisu - pořídil jsem k tomu i originál vak na věci, má docela velký problém - když prší, tak voda nateče dovnitř, ale už tam také zůstane. A když je auto zaparkované, a není vyloženě čumákem do kopce, tak se tam dělá slušná louže.
Nevozíme žebřík - stačí ten co máme na D2 na zadních dveřích, takže další krám, co není potřeba a nezavazí. Otevření stanu je do minuty, i s vlezením dovnitř. Sbalení je trošku déle - nejvíc času trvá všechno uvnitř urovnat, pokud tam nedávám matrace navíc, tak stačí zaklapnout. Když prší, i třeba z boku, tak stačí oklepat většinou vody, a samozřejmě při vhodné příležitosti vysušit. Docela dobrý systém je mít v autě horkovzdušný bufík a hadici nataženou do stanu - dobře se tím vysuší rosa a vlhkost.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2550
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: kúpim autostan

#5 Příspěvek od pojir » 16 úno 2019 19:41

Mel jsem hadrak pro dva a znova bych ho nechtel. To baleni a suseni je otravny a prostor navic stejne neni nic extra. Ted mam ten laminatovy vyrobeny Hubertem, ktery mel driv MadTom. Co do baleni a deste je mi to rozhodne sympatictejsi, ale spis se ho chci brzo zbavit a poridit spani do auta. Je mi proste sympatictejsi a ve dvou se tam vejdem.

Jinak hadraky bez obalu vyrabi napr. firma technitop. Jen to v nasich zemepisnych sirkach neni k sehnani.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Janotifo
Příspěvky: 243
Registrován: 28 úno 2013 21:41
auto: RRC, ex Defik, D4,
Bydliště: Žilina

Re: kúpim autostan

#6 Příspěvek od Janotifo » 16 úno 2019 20:00

super dakujem obom za postreh....najlepšie je keď dá niekto reálny príklad z praxe, a povie aj to čo reklama nehovorí a hlavne tie nevýhody....tak už len aby prišla dáka dobrá ponuka na predaj stanu.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: kúpim autostan

#7 Příspěvek od MadTom » 16 úno 2019 20:03

Spaní v autě, pokud se v D2 jede ve dvou a vyhodí se sedačky co nejdou potřeba je výborné řešení na naše krátké výlety. My jezdíme ve 4, takže to moc nejde.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Janotifo
Příspěvky: 243
Registrován: 28 úno 2013 21:41
auto: RRC, ex Defik, D4,
Bydliště: Žilina

Re: kúpim autostan

#8 Příspěvek od Janotifo » 16 úno 2019 20:35

Ja origo spanie nechcem už primárne riešiť v aute, lebo mením autá podľa dojazdu, požadovaného komfortu a aktuálneho počtu pasažierov. Keďže mám aj RRC raz za čas je predpoklad, že bude aj na tomto aute, resp. ak mám firemné auto aj na toto ho chcem použiť .
Dosť často potrebujem vzhľadom na pasažierov aj 6-7 miestu verziu, a vyberať spanie ak potepujem kufor v aute , alebo mať 6-7 sedačiek ma isto nebaví. Teraz to chcem hlavne na D4 a príležitostne aj na RRC.
D4 má síce super rýchle spanie po sklopení sedačiek, ale je to zase otrava všetko niekde potom rýchlo popratať na predné sedadlá, a keď je zlé počasie tak je potom v aute bodrel. Mal som spanie/šaflíky v Defíku 110, ale po čase som to vyhodil, lebo som zistil, že viac potrebujem kufor auta ako nosiť zbytočne váhu v aute a ešte to celé hrkotalo viac ako bolo potrebné :grin: :grin: :grin: (Ono sa stalo potom z toho spania skladisko všetkého offroad vybavenia)
Auto D4 je primárne určené na bežné používanie. Stan plánujem v garáži dávať dole navijakom, aby som ho vedel relatívne rýchlo dať dole napr. aj sám, alebo len so synátorom.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: kúpim autostan

#9 Příspěvek od MadTom » 16 úno 2019 20:49

Tak tomu rozumím - taky mám v plánu na strop garáže, až bude hotová, dát zvedací mechanismus, abych stan jenom spustil na zem. Na druhou stranu, toho velikého Barouda jsme na D2 zvedli ve dvou, což je docela dobré. Samozřejmě jsem si to vzadu spustil až na dorazy, což ti na D4 půjde ještě lépe.
Na D2 mám originál prodloužené hagusy a na nich 3 příčníky a na tom stan. Stačí to, akorát příčníky jsem si musel udělat z kusu jeklu delší. Jakákoliv zahrádka by byla o velikej kus těžší. Ciž je zbytečné. Když jsem měl ještě menší stan, tak jsem ho posunul na bok a vedle něj jsem dal 30cm širokej a 2m dlouhej kabelovej rošt, jako malou zahrádku, fungovalo to, ale nebylo to ideální, komplikovalo to přístup k porovnání hadry stanu při jeho zavírání. Pokud byl stan skoro prázdnej, tak to nebylo potřeba řešit, ale když jsem v něm vozil věci na spaní, tak už jo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Josef-Z (Jugin)
Příspěvky: 691
Registrován: 25 črc 2008 22:27
tel.: 773492666
auto: Discovery 300TDi
Bydliště: Slatinky

Re: kúpim autostan

#10 Příspěvek od Josef-Z (Jugin) » 17 úno 2019 10:08

Nazdar, tady jsem na něco narazil: https://auto.bazos.cz/inzerat/100426207 ... rkyzou.php
Nevím jestli to ještě platí.
Discovery 300 TDi automat alijaz: "cihla" na cestování to nejlepší!

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2550
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: kúpim autostan

#11 Příspěvek od pojir » 17 úno 2019 11:07

Ja jsem to jen tak naznacil, tak ro radsi napisu jeste naprimo - klidne bych zase pustil ten svuj stan - tady je puvodni inzerat od MadToma viewtopic.php?f=22&t=34425. Stav je vicemene stejny, cena tez. Mam k nemu i dva pricniky na D1/D2, ale ty by te asi nezajimaly.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Janotifo
Příspěvky: 243
Registrován: 28 úno 2013 21:41
auto: RRC, ex Defik, D4,
Bydliště: Žilina

Re: kúpim autostan

#12 Příspěvek od Janotifo » 19 úno 2019 16:42

Jugin....dakujem, ale ten stan čo je v inzeráte nie je cesta, kotrou sa chem uberať :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: ....to je už hard core :shock:

janci86
Příspěvky: 63
Registrován: 26 led 2014 09:40
auto: D2
Bydliště: NO
Kontaktovat uživatele:

Re: kúpim autostan

#13 Příspěvek od janci86 » 19 úno 2019 17:23

Nazdar,

Skus pohladat pozicovnu tent4rent - vedia dodat tak nove stany, ako aj jazdene. Ceny podla stavu okolo 30 000 czk za skrupinu, pre dvoch, co si myslim ze je ok (rozmer si uz presne nepamatam). Vedia aj poslat, komunikacia vyborna. Zrejme je to cina, ale nevyzera zle.

Nedavno som od nich chcel stan kupit. Nemame s tym vsak zatial skusenost, v zivote som v stane nespal a moja draha tiez nie, tak si ho radsej najprv poziciame a kupime ho ak sa osvedci.

J.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: kúpim autostan

#14 Příspěvek od MadTom » 19 úno 2019 17:50

Ke stanům z Číny - než jsem si nechal udělat stan od Huberta, tak jsem koukal i na čínský stan - firma co je prodává byla v Brně ve stejném baráku, co jsem pracoval. Laminát, panty a podobné vypadalo výborně, co se mi ale vůbec nelíbilo byl vlastní hadr - vypadalo to jako slabej rip-stop šusťák, narozdíl od pořádného silného hadru co má třeba Magiollina nebo Baroud. Ale je to 6 let zpátky, tak se třeba posunuli někam dál. Hubert používá ještě silnější hadr, stejnej jako na markýzy, takže by to mělo něco vydržet. Navíc stan v zelené barvě pěkně ladil s barvou auta, a šedá barva hadry zase ladila se stejnou barvou markýzy. Teda ne že by mi to nebylo jedno, ale žena něco takového říkala. :mrgreen:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Zamčeno