central Disco 3

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
ranger7
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2010 15:35
auto: LR D3

central Disco 3

#1 Příspěvek od ranger7 » 21 kvě 2010 15:41

pozdravujem... forum navstevujem uz dlhsiu dobu..asi zopar rokou..ale registroval som sa az teraz..s ocom mame disco 3 2,7TD r.v. 2005. kupovali sme ho pred rokom na doporucenie znameho, ktory sa venuje land roverom..s diskom sme spokojni az na jednu vec...kupovali sme ho v autobazare, bol dovezeny z itl, na svk jazdeny rok..mal 4 roky a 60tis km co je ako nove auto, ale vrasky na cele nam robi central, resp jeho dialkove ovladanie klucom, raz ideš raz nejde...vacsinou nejde..auto bolo uz zopar krat na diagnostike a ta neukazala nic. bol aj v land robveri v PO tam s tym nevedeli tiez nic urobit. takze ho zamykame talcidlom zvnutra a vodicove dvere potom mechanicky zamkom zvonku..ide to na nervy...predpokladam ze bude niekde porucha, resp studeny spoj. preto moja otazka je kolko elektronickych suciastok v tomto okruhu muze byt...vie mi niekto poradit ?

Uživatelský avatar
MIROFF
Příspěvky: 293
Registrován: 18 říj 2007 20:28
tel.: +421915833118
auto: Discovery 300 Tdi
Bydliště: Dudince, Prešov, Bratislava - Karloffka

Re: central Disco 3

#2 Příspěvek od MIROFF » 21 kvě 2010 19:29

Pozri sem.
http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... =12&t=8896" onclick="window.open(this.href);return false;
Miro
Always Look on the Bright Side of Life...

ranger7
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2010 15:35
auto: LR D3

Re: central Disco 3

#3 Příspěvek od ranger7 » 21 kvě 2010 20:53

diki pekne..skusim sa mu ozvat..aj ked som pisal ze na diagnostike uz bol trikrat a ziadnu chybu nevyhadzuje

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: central Disco 3

#4 Příspěvek od discover » 22 kvě 2010 02:04

Může to být cokoliv. Kamarád koupil před dvěma lety DII a od začátku mu nešel centrál, neuzamkl jak měl a občas pípl. Až v lednu t.r. si všiml, že zámek PZ dveří nezamyká. Objednal nový a po jeho výměně pracuje dálkové ovládání k úplné spokojenosti. S :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: central Disco 3

#5 Příspěvek od evo828 » 22 kvě 2010 07:13

predpokladam ze mas aj druhy kluc - s tym to robi to iste? odomkne resp. neodompkne vsetko - alebo niektore dvere ano niektore nie?

prijimacovy modul je v strope medzi prednymi a zadnymi sedadlami - tam kde sa zalamuje strecha. ale ako uz bolo spominane - problem moze byt hocikde v kabelazi - a to sa hlada veeeelmi tazko.
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

ranger7
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2010 15:35
auto: LR D3

Re: central Disco 3

#6 Příspěvek od ranger7 » 22 kvě 2010 18:44

no prave ze ta chyba moze byt kde kolvek...akurat ze diagnostika nevyhodi ziadnu chybu...tak uz nam ostava len premyslat a premyslat kde by ta chyba mohla byt...ja by som chcel vediet vlastne z kolkych takpovediac hlavnych casti sa sklada cely system centralneho zamykania, resp. konkretne prijimac z DO a jednotka ktora dava signaly jednotlivym zamkom...lebo su to predsa len zasuvatelne konektory a tie sa na nasich slovenskych cestach mozu vytrasenim aj rozpojit...tolko moja teoria...len fakt potrebujem vediet kde su tie casti ulozene..

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: central Disco 3

#7 Příspěvek od RudaK » 22 kvě 2010 19:22

ranger7 píše: lebo su to predsa len zasuvatelne konektory a tie sa na nasich slovenskych cestach mozu vytrasenim aj rozpojit...tolko moja teoria...

My jsme to otestovali na kamenitých cestách Islandu a nikomu se žádné konektory nerozpojily .... :Sorry: tak hrbolatá není ani D1 v ČR. A máme štěstí dodnes. Takové závady se blbě hledají.Přeju hodně štěstí při hledání .
p.s. jsou i horší cesty než slovenské nebo české :mrgreen:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

ranger7
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2010 15:35
auto: LR D3

Re: central Disco 3

#8 Příspěvek od ranger7 » 22 kvě 2010 19:42

urobim foto nasej cesty? eheh...aj island sa moze skryt...
k tym konektorom...no jasne ze ak su spravne zastrcene a zacvaknute tak sami sa nerozpoja...ale to ci su vsetky zacvaknute....vcera na par hodin sa po dvoch mesiacoch zase obnovila cinnost DO :D auto zamykalo vo vsetkych rezimoch, taktiez bolo mozne rozsvietit svetla z DO....a to vsetko z cca 25metrov od auta....ale uz to opat nejde :D je to jedna velka zahada..lebo uz sme vymenili aj autobateriu...po jej vymene to slo trosku dolhsie..cca tri tyzdne...ale taktiez to potom prestalo fungovat..
a prijimac DO nie je nahodou v zadnej prave casti ?

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: central Disco 3

#9 Příspěvek od RudaK » 22 kvě 2010 20:05

ranger7 píše:urobim foto nasej cesty? eheh...aj island sa moze skryt...

No v jednom místě na Islandu to je,jak bys projížděl kamenolom. Na Islandu je asfaltová cesta jen okolo a to ještě ne celá .... :mrgreen: Vnitrozemí má jen vyjeté koleje . :hi
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

ranger7
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2010 15:35
auto: LR D3

Re: central Disco 3

#10 Příspěvek od ranger7 » 22 kvě 2010 20:14

videl som foto z islandu...bol tam kamarat s partiou monterou...slovaci tam stavali elektricke stoziare...ficali na defenderoch...a ked zbadali islandske upravy offov tak padali na zem...asi na to neboli psychicky pripraveni...pozeral som prave vase fotky...musela to byt krasna a zaujimava expedicia...
a k tym nasim cestam...stredne a zapadne slovensko skoro bez vyhrad...je aj tam par dozivajucich ciest...ale momentalne je vychod ako tankodrom...pochadzam z hnileckej doliny..mame tu zaujimave kopce na mensie povozenie sa...ale momentalne cesty v nepredstavitelnom dezolatnom stave...ak budem mat cas tak nieco zajtra pofotim....je to na zaplakanie....

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: central Disco 3

#11 Příspěvek od RudaK » 23 kvě 2010 05:23

:Sorry: jasně,všude se něco najde .....v každým případě,přeju ať příjdeš na to,co to na dálkovém zlobí :!:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
lojzabobr
Příspěvky: 72
Registrován: 08 led 2010 11:51
auto: disco 3
Bydliště: Praha

Re: central Disco 3

#12 Příspěvek od lojzabobr » 23 kvě 2010 10:18

ranger7 píše:urobim foto nasej cesty? eheh...aj island sa moze skryt...
k tym konektorom...no jasne ze ak su spravne zastrcene a zacvaknute tak sami sa nerozpoja...ale to ci su vsetky zacvaknute....vcera na par hodin sa po dvoch mesiacoch zase obnovila cinnost DO :D auto zamykalo vo vsetkych rezimoch, taktiez bolo mozne rozsvietit svetla z DO....a to vsetko z cca 25metrov od auta....ale uz to opat nejde :D je to jedna velka zahada..lebo uz sme vymenili aj autobateriu...po jej vymene to slo trosku dolhsie..cca tri tyzdne...ale taktiez to potom prestalo fungovat..
a prijimac DO nie je nahodou v zadnej prave casti ?
tohle co popisuješ vypada na akumulator v klíči neudrži napětí a klíč neni schopen vyslat signal v takovy sile aby ho přečetla jednotka v autě je to poměrně běžnej problem bohužel se špatně řeší ty akumulatory se špatně schaněj a ještě huř vyměnujou ja to zatim delal akorat do dvou klíčů u BMW do landika ještě ne ale princip je stejnej (vubec by mě nepřekvapilo kdyby to byl i stejnej system) diagnostika to nepozna ta ohlasi že je všechno v pořadku

připadně varianta B je uvolněna nebo poškozena indukční civka na zapalovani přes kterou se klíč dobíjí a tim padem je taky bez proudu:-))

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: central Disco 3

#13 Příspěvek od Mahatma » 08 úno 2011 19:08

Mám jednu novou veselou příhodu s centrálem a Disco 3.
Přijedu před barák, nechám nastartováno, vystoupím a jdu otevřít vrata. Vracím se k autu a koukám, že se dveře zabouchly, ale jen napůl. Beru za kliku, nic. Auto je zamknuté, nastartované a napříč ulicí. V lehké panice obíhám auto a beru za kliky, všechno zamčené. V ještě větší panice začínám přemýšlet, kde jsou druhé klíče. Jsou v práci. Pomalu se ulice začíná ucpávat motorizovanými sousedy. Ve velké panice uvažuji, jestli nerozbít boční okno, abych se dovnitř dostal. Nakonec jsem si řekl, že radši zavolám kolegům z práce, aby klíč dovezli. Tu půl hodinu sousedi vydrží. Odcházím od auta domů a jen tak mimochodem dotlačuji nedovřené dveře u řidiče. Cvak a auto je otevřené.
Teď už nikdy u nastartovaného auta nebudu zavírat dveře.
Proč to ale říkám. Vzpomněl jsem si přitom, že můj druhý klíč je KO. Neodemyká, ani když ho mám celou dlouhou cestu v zapalování. Nedokáže už někdo vyměnit ten akumulátor? Nebo sehnat klíč levněji než autorizovaný servis?

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: central Disco 3

#14 Příspěvek od RudaK » 08 úno 2011 19:37

Nastartované auto normálně zavírám a zatím za pět let nebyl žádný problém .I když chápu ,že to je zákon schválnosti,když nemáš druhý klíč . Naopak mě nešlo zamknout druhým klíčem nastartované auto :Sorry: .
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

PavelK
Příspěvky: 125
Registrován: 09 úno 2007 21:44
auto: LC 200
Bydliště: Břeclav

Re: central Disco 3

#15 Příspěvek od PavelK » 08 úno 2011 20:13

Co se týká zamykání D3 chtěl bych jen upozornit že D3 se dá lehce zamčít s klíči uvnitř. Mě se to stalo večer hluboko v horách v Rumunsku :Ja blb: a nebylo to žádná sranda, nakonec to vyřešila vhodně natvarovaná CB anténa kterou jsem to odemčel přes řidičovy dveře.

Uživatelský avatar
petrs
Příspěvky: 105
Registrován: 13 bře 2007 14:54
auto: D4
Kontaktovat uživatele:

Re: central Disco 3

#16 Příspěvek od petrs » 08 úno 2011 20:23

Měl jsem úplně stejný problém, a závada byla v kabeláži uvnitř auta k tomu střešnímu modulu. :Ja blb:
S tím zamčením si myslím , že jsi omylem zmačkl na středovém panelu tlačíko zamknutí ,ale po zavření řidičových dveří se ti zámek odemkne, pozor neplatí to u dveří od spolujezdce,tam ti auto zůstane zamčené.l ,Osobní zkušenost kdy jsme auto v Rumunsku v lesích auto otevírali anténou z vysílačky. Oba klíče byli uvnitř auta. :Sorry: Cca po 30 minutách jsem se tam dostali. :Pohoda:
PavelK by mohl vyprávět.

Uživatelský avatar
vizos
Příspěvky: 567
Registrován: 18 led 2007 09:13
tel.: 739266781
auto: D3 ala G4 a S1
Bydliště: Předmostí

Re: central Disco 3

#17 Příspěvek od vizos » 08 úno 2011 21:56

Mě se to taky stalo jednou naštěstí před domem ale podruhé v Plzni na benzince a taky s obouma klíčema uvnitř . Není nad trochu adrenalinu v 6stupnich 1cm škvírou, kusem drátu a jenom tričku :D . Od té doby beru pořád klíče z auta sebou a nebo stahuju okno u řidiče.
Jedna Series one 1950 nápravy na špalkách a rám na dvoře ale nic nebliká ani nemlátí.

Uživatelský avatar
Dan.te
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2011 21:15
auto: Discovery 3
Bydliště: Brno

Re: central Disco 3

#18 Příspěvek od Dan.te » 29 dub 2011 12:52

Ahoj,
měl jsem podobný problém s centrálem na D3. Někdy fungoval, ale většinou ne. Musel jsem chodit kolem auta, mačkat čudlík na klíčku a čekat kdy ,,zabere". Stalo se mi, že jsem zaparkoval nedaleko výstaviště v Brně, po chvíli pokusů jsem auto zamkl a asi po hodince chci odjet a zase nic. Započnu tedy svůj rituál mačkání klíčku a obíhání auta což upoutalo pozornost kolemjdoucí hlídky městské policie. Vysvětlovat, že auto je opravdu moje a jen se do něj nemůžu dostat, a že se tedy nejedná o žádnou nelegální aktivitu, nebylo moc příjemné. :)
Tato zkušenost mě donutila jet do servisu. Diagnostika také nic nezjistila, ale prý mají zkušenost s tím, že to bývá řídící jednotkou centrálu, která je umístěná pod středovým stropním světlem. Výměna za novou cca 2000Kč. Fungovalo to asi týden a pak se vše vrátilo zpět. V servisu řekli, že je to tedy klíčem a nový je něco přes 3000Kč.
Začal jsem tedy dumat a hledat na forech (i zahraničních) a postupem času jsem se dopátral, že by to mohlo být baterií v klíčku. Asi tak jak u mobilu se postupným nabíjením a vybíjením snižuje kapacita baterie a napětí, které je schopna udržet, až je natolik slabé, že otvírání přestane fungovat.
Nastal však drobný problém - baterii sehnat lze, ale pouze obyčejnou nedobíjecí, která, jak jsem byl ve specializovaných obchodech upozorněn, může v případě dobíjení explodovat :)
A jelikož sehnat dobíjecí baterii nešlo, tak klíček za 3tis. ze servisu problém ukončil.
Pořád mi to nedalo až mi kamarád doporučil jeden obchod s elektronikou na Slovákové v Brně a tam světe div se po půlhodince hledání baterie Panasonic VL 2330 - cena asi 120Kč! O kousek dál ve Videoklinik na Antonínské mi ji za 5min a 80Kč naletovali. Zkouška a klíček funguje jak ten novej!
Vědět to na začátku, mohl jsem si ušetřit minimálně 4800Kč ...

Přikládám ještě pár obrázků jak jsem klíček rozebral a složil:

Obrázek
Protože je obal dobře slepenej je potřeba jej postupně rozloupnout, což jde nejlépe právě z tohoto místa

Obrázek
Pak už jen pokračovat dál po obvodu než se celej rozloupne.

Obrázek
A tohle jsou všechny dílky co jsou uvnitř vyfocené z jedné strany ...

Obrázek
... a z druhé. A aby vás nemátlo, že tam jsou dvě baterie, ta druhá je ta původní nefunkční.

Obrázek
Toto je samotný tištěný spoj s naletovanou baterkou. Sám jsem si na tu výměnu a letování netroufl.

Obrázek
Tišťáček se vloží do toho gumového obalu (napravo) a ten se vloží do spodní části krytu klíčku (ta bez čudlíků) ...

Obrázek
... k tomu se přidá chromované očko na pověšení klíčku(na obrázku v levém horním rohu obalu). Pak se na pružinku, která kouká z obalu, nasadí čudlík na vystřelování planžety. Uvnitř toho čudlíku je vybrání kam pružinka musí zapadnout. Pak se nasadí planžeta, která zase zapadá do tří zoubků na tom čudlíku. Když vše do sebe dobře zapadne, otočíme planžetou v protisměru hodinových ručiček, což natáhne pružinku, která pak klíček vystřeluje.

Obrázek
A pak už jen přiklapnout(a přilepit) horní částí krytu klíče (ta s čudlíkama). Já jsem ještě pilníkem zahladil co jsem dříve domršil šroubovákem při otvírání.

Doufám, že to není moc složitý, nebo naopak jak pro idioty. Jen jsem myslel, že bych tím mohl někomu ušetřit spoustu trablů a nějaké peníze. Já bych to před třemi měsíci uvítal :) Pokud by měl někdo problém sehnat tu baterii, toto http://www.fulgurbattman.cz by měl být ten obchod.

P.S.: Ještě jsem si teď vzpomněl, že na britským fóru jsem se dočetl, že pokud klíček přestane fungovat, ztratí se, nebo podobně, máte zavolat mobilem domů manželce ať vezme náhradní klíč, přiloží k mikrofonu mobilu a zmáčkne otvírání zatím co vy držíte svůj mobil na hlasitej poslech poblíž auta ... mělo by se odemknout ... jestli to funguje nevím, nezkouše jsem to. :)

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: central Disco 3

#19 Příspěvek od Mahatma » 29 dub 2011 13:11

Paráda!
Konečně budu moct použít i ten druhý klíč. Jsou to nervy, vědět, že funkční je jen jeden.

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: central Disco 3

#20 Příspěvek od Mahatma » 29 dub 2011 14:27

Hned jsem si tu baterku šupajdil objednat. Ale jaký je to přesně typ? Jsou tam tři: 2330-1F3E, 2330-1HFE, 2330-1VCE

Odpovědět