Gong při startování

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Gong při startování

#21 Příspěvek od Benjamin » 08 kvě 2011 12:26

No když už jsme u toho mně to taky gongá :wink:
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
McPet
Příspěvky: 333
Registrován: 29 zář 2008 16:37
Bydliště: Vsetín

Re: Gong při startování

#22 Příspěvek od McPet » 08 kvě 2011 14:25

MILUNAK píše:Tak mám nový poznatek......gong už dokážu vyvolat kdykoliv :D . Zapnu zapalování, nechám rozsvítit milion kontrolek, počkám až to všechno zhasne a zůstane svítit jen baterka a mazání. Pak nastartuju... tak se vždy ozve gong (zkoušej jsem to asi 10x) :wink: Pořád ale nevím proč :doh
Tak to můžu přesně potvrdit! Budu to brát zatím tak, že mě Disco zdraví ;)

Uživatelský avatar
Wojto
Příspěvky: 356
Registrován: 08 led 2009 13:02
auto: D II

Re: Gong při startování

#23 Příspěvek od Wojto » 08 kvě 2011 15:19

Čo na to príručka:
Přílohy
zvukove upozornenie (Medium).JPG
zvukove upozornenie (Medium).JPG (70.83 KiB) Zobrazeno 1947 x
Nie každý kto blúdi, je stratený...

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Gong při startování

#24 Příspěvek od Benjamin » 08 kvě 2011 18:15

Tak jsem to taky vyzkoušel - nasednu, otočím klíčem bez zapnutého pásu - 6 gongů hlubšího tónu pokud nezacvaknu pás - jak ho zacvaknu přestanu - zhasnou všechny kontrolky - nastartuju - disko mě pozdraví dalšími třemi gongy vyššího tónu - žádná kontrolka přitom nesvítí - já i disco se pozdraveni vesele rozjíždíme :mrk
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
MirekNL
Příspěvky: 27
Registrován: 19 led 2011 20:26
tel.: 737208080
auto: Discovery II TD5
Bydliště: Zlín

Re: Gong při startování

#25 Příspěvek od MirekNL » 11 kvě 2011 21:08

Tak se přidám taky - Po nastartování 3x gong, někdy dvakrát a ojediněle, po krátké zastávce, negongám. Dokud jsem měl měchy, tak jsem to sváděl na kalibraci výšky. Měchy nemám a je to tam pořád. Dokokonce jsme to řešili společně s diagnostikou a gongá i když není hlášená žádná závada. Kdyby to dělal vždycky stejně tak si zvyknu. Že to dělá pokaždé jinak, tak na to musím pořád myslet. No nic, gong negong, jdu shánět regulátor tlaku paliva - mám potečenou převodovku naftou... :?

Uživatelský avatar
Ondra_BIG
Příspěvky: 278
Registrován: 26 črc 2010 07:44
auto: sněžný muž TSI
Bydliště: Brno

Re: Gong při startování

#26 Příspěvek od Ondra_BIG » 02 led 2013 19:06

Tak mě to taky sralo až jsem zagooglil a zjistil, že český překlad manuálu k Disco 2 nás ochudil o podstatnou informaci:

ABS warning
If a fault with the anti-lock braking system is detected, a warning will chime three times and the warning light will be illuminated. You may continue driving, but should understand that full ABS control may not be available. Consult your Land Rover Dealer/Authorised Repairer at the earliest opportunity.
Three warnings may also be heard during engine start-up as part of the ABS system self-checks. This is normal unless the ABS warning light stays illuminated after the engine is running.

V českém manuálu je jenom ta první část. Ta druhá říká, že: Tři varování mohou zaznít po startu jako součást kontroly funkce ABS systému. Toto je normální pokud nezůstane rozsvícená ABS kontrolka při běžícím motoru."

:yes

teď už jen vyřešit tisíc dalších závad a překvapení D2 Td5 a je to doma :Pohoda:
Nutně potřebuju "novou" Diskárnu!

Sajmon
Příspěvky: 159
Registrován: 01 úno 2011 18:58
tel.: 0918334337
auto: DiscoveryII
Bydliště: Šumiac

Re: Gong při startování

#27 Příspěvek od Sajmon » 02 led 2013 20:37

Keď to3x zagonga po zhasnutí kontroliek a po naštartovaní je to kontrola ABS.No mne to niekedy zagonga aj za jazdy a rozsvieti sa 3 amigos.Bol som na diagnostike a je vadny nejaky ventil v kocke ABS ,zatial neviem aky lebo nemam doslovny preklad .Budem to musieť vyriešiť lebo som z toho nervôzny. Stava sa to niekedy a hlavne akurat keď najviac treba ABS alebo TC

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: Gong při startování

#28 Příspěvek od Mahatma » 03 led 2013 09:37

U mě gongne při startování, když je teplota 4° a méně. Vždycky se leknu, protože jinak nehlásí nic a ani teplota nebliká jako u jiných aut. Jinak gongne pro každé jiné info hlášení (voda v ostřikovači, dveře), ale to se na displayi v kapličce zobrazí.
Ještě může být problém ve slabší baterce, mě pak zvolí libovolnou chybu jako převodovku, pérování, motor, ale kromě hlášky a gongu se nic neděje.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Gong při startování

#29 Příspěvek od RudaK » 03 led 2013 12:00

Nebojte to gongnutí je podle mě jen upozornění na něco ...třeba málo nafty, možnost tvoření náledí a já nevím co ještě . Bych to nevyšetřoval . Jede to,tak dobrá,co víc potřebujete :ty jeden...: Když by se něco dělo,tak buď by to gongalo furt :chuckle ,nebo nejelo vůbec :)
p.s. jestli je vozidlo vybaveno palubním pičítačem ,tak se v něm dozvíte Vo CO GO !!!!!
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět