Postup pri necitatelnom VIN

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
brunko
Příspěvky: 246
Registrován: 07 zář 2011 11:37
auto: Disco 1 96
Bydliště: Dolný Kubín

Postup pri necitatelnom VIN

#1 Příspěvek od brunko » 19 zář 2012 14:42

Zdravim Vas.
Konecne sa mi podarilo najst Disco ktore sa ako tak voslo do mojich predstav. O tom ze bolo " pod nosom" uz ani nehovorim. Po 2 navstevach u majitela a niekolkych jazdach som sa druhy den rozhodol ze ho beriem. Druhy den rano k policajtom nech to mame co najskor z krku. Ale coto: VIN zle viditelne, zo vsetkych pismen len jedno v strede bolo kvoli hrdze dost zle vidiet, policajt nevidel ani tie pred nim, to mi nevadi lebo boli fakt slabo vidno. tak sme sa s majitelom mordovali este pol dna ale lepsie to uz nebolo. Takze som zase na zaciatku. No zaujima ma ako ste riesili takyto problem lebo urcite nie som jediny komu sa to stalo. Na kontrole originality povedali ze to musi ist do najblizsieho servisu kde to robia (pre mna zilina) a tiez poziadat na ministerstve o pridelenie noveho. Potom to vraj vyrazia. Zaujimalo by ma aka je doba tohto procesu a cena.
Bratia cesi ministerstvo na fore nespominaju tak neviem ci to je tak fakt len u nas.

Uživatelský avatar
paramount2
Příspěvky: 756
Registrován: 24 dub 2010 16:19
tel.: 775958013
auto: LR DI 300, 200
Bydliště: Jihlava

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#2 Příspěvek od paramount2 » 19 zář 2012 16:07

u mě pomohlo řádně očistit benzínem, pak křída, rozmáznutá palcem a VIN bylo hned čitelný z metru.... :wink:

brunko
Příspěvky: 246
Registrován: 07 zář 2011 11:37
auto: Disco 1 96
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#3 Příspěvek od brunko » 19 zář 2012 16:23

skusali sme vsetkomozne...problem je v tom ze okolo toho pismena je vela podobnych bodiek od hrdze, takze kym to nie je uplne jasne tak to nezapisu.

Uživatelský avatar
archanger
Příspěvky: 70
Registrován: 12 čer 2011 20:32
auto: RR Sport 2005
Bydliště: BA | LE

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#4 Příspěvek od archanger » 20 zář 2012 21:00

Tomu celkom nerozumie, asi to zavisi od dopravneho inspektoratu. Na aute by mali byt 3 VIN-ka a stacia dve na zapis.

Ked som minuly rok bol zapisat moju disko, tak sme naski dve VIN-ka jedno je tusim na prednom okne, ale pod rednou kapotou niekde a druhe tusim vo dverach. A to tej policajtke, alebo uradnicke stacilo na zapis a este som bratrancom skakal okolo auta a obzerali ramy, ze kde je to vidno. Nakoniec sme to nasli za tym pravym zadnym kolesom, vdaka bohu citatelne. Ale aj tak nam ta zenska povedala, ze je to ok, lebo stacia dve tie VIN-ka.

takze zase bananistan? :nech
-pale

Uživatelský avatar
Uska
Příspěvky: 463
Registrován: 22 črc 2010 18:27
auto: Defender 110
Bydliště: Brno

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#5 Příspěvek od Uska » 20 zář 2012 21:19

Už jsem to tady psal. Stačí aby na inspektorátu napsali žádost o obnovení VIN a servisu který na to má oprávnění ti ho vyrazí znovu. Já jsem na rámu měl z VIN jedno písmeno :D . Celá akce v servisu trvala 20 minut a stála 600 kč.

JSK
Příspěvky: 350
Registrován: 01 srp 2012 16:05
tel.: 734214238
auto: RRS TDV8
Bydliště: ČB

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#6 Příspěvek od JSK » 22 zář 2012 16:26

archanger píše:Tomu celkom nerozumie, asi to zavisi od dopravneho inspektoratu. Na aute by mali byt 3 VIN-ka a stacia dve na zapis.

Ked som minuly rok bol zapisat moju disko, tak sme naski dve VIN-ka jedno je tusim na prednom okne, ale pod rednou kapotou niekde a druhe tusim vo dverach. A to tej policajtke, alebo uradnicke stacilo na zapis a este som bratrancom skakal okolo auta a obzerali ramy, ze kde je to vidno. Nakoniec sme to nasli za tym pravym zadnym kolesom, vdaka bohu citatelne. Ale aj tak nam ta zenska povedala, ze je to ok, lebo stacia dve tie VIN-ka.

takze zase bananistan? :nech
Tentokrát ne, na autě s rámem musí být VIN čitelný na rámu+na autě musí být přinýtován (přilepen) štítek s VIN a minimálně hmotnostními údaji. Štítek s VIN za předním oknem je jen pro orientační ověření, navíc u Disco je připevněn plastovými nýty na panelu přístrojové desky, ne na karoserii.

miro750
Příspěvky: 88
Registrován: 19 pro 2011 23:15
tel.: +421915477667
auto: DISCO II,td5+S.GV
Bydliště: Modra, Pk, SK

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#7 Příspěvek od miro750 » 10 lis 2012 08:17

Ja som mal ten isty problem pri dovoze. musel som zohnat niekoho kto vie to cislo vyrobit ako original (iskrenim) a stalo to skoro 500eur, ale ina moznost nebola lebo ist na koniec nemecka s prepadnupimy prevoznymi znackami a cakat kym ho tam nemci vyrazia by bolo omnoho nakladnejsie, a na slovensku sa to oficialne neda pokial to nebolo prihlasene u nas tak ti nahradne cislo neprideli.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#8 Příspěvek od Acon » 10 lis 2012 09:41

Tak tak, stačia 2 identifikátory. Tiež mám DII kde po čísle na ráme nie je ani stopy (navyše ho niekto už asi obrúsil a natrel) a policajt sám povedal, že stačia 2. Jeden je štítok pod prednou kapotou a jeden pod čelným sklom.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#9 Příspěvek od Steve » 10 lis 2012 09:57

U mého D.I bylo číslo hezky vidět (když už jsem nakonec vypátral, kde je :D ). Pod mastnou vrstvou se zachovalo hezky čitelné.
Problém ale nastal loni, když jsem se na něj chtěl podívat. Toho místa se (téměř?) dotýká hadice a ta to místo nějak sedřela, nevím proč. Nebo po ní tekla hydraulika (předtím mi stříkala tlaková hadice u serva). Prostě jsou naštěstí sice čitelná poslední čísla, ale ostatní už ne.
Sám nevím, co s tím, snad to bude stačit. Dokonce jsem to kdysi nafotil, když to ještě bylo OK.
Teď jen doufat, že to na STK bude stačit, nebo dělat mrtvého brouka a nechat je hledat číslo.
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#10 Příspěvek od petmic » 10 lis 2012 19:58

Ja som kupil D2 na Slovensku, a pri prihlasovani (prepise z okresu do olresu) mi ju nechceli prihlasit kedze som nevedel policajtovi ukazat citatelny VIN na rame. Stitok v motorovom priestore a cislo pod prednym sklom nemalo pre policajta ziadnu vahu. Na argumet ze ja mam len pristavit vozidlo ku kontrole VIN a nie asistovat policajtovi pri najdeni a kontrole VIN som bol odbity slovami 'Ja tu mam aj ine stranky a nemam sa tu cas s vami vybavovat!!'

Nastastie tepla wapka, trocha WD40 a biela krieda VIN zvyraznila dostatocne aj pre dotycneho policajta.
if it ain't broke, don't fix it

mn2005
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2013 16:51
auto: LR Disco 1

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#11 Příspěvek od mn2005 » 13 led 2013 17:14

Mám LR Disco 1 r.v.1995, na evidenční kontrole jsme hledali VIN na rámu za předním pravým kolem, ale nenašli. Rám je perfektní, absolutně bez koroze, nastříkaný proti korozi. Můžete mi poradit, zda jsem VIN hledal na správném míastě??? Díky z apomoc.

Uživatelský avatar
gibson
Příspěvky: 3310
Registrován: 08 bře 2011 16:33
tel.: +421907201052
auto: DI 300, mini, vw t2
Bydliště: stará ľubovňa

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#12 Příspěvek od gibson » 13 led 2013 17:24

tak stary ram bez korozie si neviem predstavit ale ak je to 300Tdi tak by to malo byt pred spolujazdcovym kolesom
je to dost slabo vybodkovane takze to moze zakryt aj farba si myslim :hmm:
DI 300Tdi - pojazdne
mini 1300 98' - zhnity bruchoplaz ultimate!
D90 300Tdi - EX
VW T2 77' - Rusty
http://www.gibsonsg.rajce.idnes.cz http://www.fedorsecurity.sk

Uživatelský avatar
sonorek
Příspěvky: 232
Registrován: 21 bře 2012 11:56
auto: FreeLander 2.0 TD4

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#13 Příspěvek od sonorek » 13 led 2013 17:45

Vybrousit, nabouchat znovu, natřít a na STK jinam.

ATOL
Příspěvky: 410
Registrován: 09 úno 2007 14:27
tel.: 777 832 708
Bydliště: Vojnův Městec

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#14 Příspěvek od ATOL » 13 led 2013 18:11

sonorek píše:Vybrousit, nabouchat znovu, natřít a na STK jinam.
to bych asi takhle neřešil.....protože tím vyjiskřením to vypadá úplně jinak než vyražením....
JEEP Wrangler Rubicon, JEEP Grand Cherokee, Polaris RZR 900 XP, Polaris Sportsman 850 XP,

Uživatelský avatar
Mirda_Disco
Příspěvky: 127
Registrován: 25 lis 2012 17:57
tel.: 777325858
auto: Disco II
Bydliště: Forbes

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#15 Příspěvek od Mirda_Disco » 13 led 2013 19:00

Já bych to nerazil. Potkáš nějakého blba a máš víc starostí. Já to řešil před rokem. Nafotit. aspoň tři fotky pod jiným úhlem. Došel jsem na inspektorát o povolení naražení VIN náhradní postupem. Dojel na STK tam to vyrazí nafotí dají protokol. Opět na ispektorát změna v TP a tam ti to napíšou, že máš VIN vyraženo pod původní. Je to legá akorád to běhání. Když tě stopnou v Rakousku a budou dělat dusno máš to OK. Jo a v nouzi si můžeš vyrobit to samé auto do lesa na stejný TP :mrk

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#16 Příspěvek od eveUSO » 13 led 2013 20:42

Právě jsem to dořešil (končila mi technická a o absenci VIN na rámu jsem věděl), vyrazit sám si to nemůžeš!

Na STK, tam napíši do protokolu o STK závadu C a to nečitelné VIN, do poznámky: Z důvodu koroze, bez patrného zásahu, doporučení nová ražba. Z STK na Úřad na odbor dopravy, tam zažádat o přidělení ražby VIN náhradní technologií ( pokud natrefiš na idiota, jako já, tak tě chce poslat do CEBIe na kontrolu originality vozu, já jsem si změnil trvalé bydliště a šel jsem na jiný úřad, kde to už proběhlo bez problému), vydají povolení k nové ražbě, pal tě pošlou do servisu s kterým má město bud smlouvu, nebo servis má atestaci na tuto ražbu, v servise ti to vyrazí ( ano, mně to opravdu razili ještě po staru raznici a kladivem, moc jim to teda nešlo) a vydají papír o ražbě náhradní technologií. Ze servisu znovu na STK, kde STK předložíš dokument s povolenim od úřadu a dokument ze servisu, oni udělají novou evidenčku,ddke zase napiši závadu C o neoriginálni ražbě VIN, ale do poznámky dopíši, že bylo vyraženo náhradní technologi. Z STK běžíš na úřad, tam jim předáš dokument z STK, oni ti do techničáku (maleho i velkého) zapíší , že VIn vozidla bylo vyraženo náhradní technologíí, s tím utíkaš zase na STK, kde ti prodlouží STK na další dva roky :-)

Je to dlouhej kolotoč a když natrefiš na blba, tak ze z toho... no zkončiš u Chocholouška, já jsem před týdnem konečně dobojoval :-)

PS: taky mi technik na STK říkál, že je to super věc ta náhradní technologie, když otočim auto přes střechu, pořídim nový a jen vyrazim svoje VIN a jezdím na stejne papiry :-D
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#17 Příspěvek od MadTom » 13 led 2013 20:49

No a když už si to tak necháš opravit, tak doporučuju nafotit, aby příště bylo podle čeho hledat, kde je VIN.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

ATOL
Příspěvky: 410
Registrován: 09 úno 2007 14:27
tel.: 777 832 708
Bydliště: Vojnův Městec

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#18 Příspěvek od ATOL » 13 led 2013 23:04

taky jsem to absolvoval a mám to vyraženo na rámu vzadu....vepředu je poločitelný původní....a dělal jsem to především z důvodů cest na Ukrajinu, kde se to dost kontroluje....
JEEP Wrangler Rubicon, JEEP Grand Cherokee, Polaris RZR 900 XP, Polaris Sportsman 850 XP,

Uživatelský avatar
sonorek
Příspěvky: 232
Registrován: 21 bře 2012 11:56
auto: FreeLander 2.0 TD4

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#19 Příspěvek od sonorek » 14 led 2013 06:34

Tak já měl dříve Opela Campo. Tam byl vin na rámu vybouchanej. Na druhý pokus u jiné stk jsem prošel bez problémů. Ještě mne pochválili, že s tím není práce. :D

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Postup pri necitatelnom VIN

#20 Příspěvek od Steve » 14 led 2013 21:32

Já mám nafocený VIN kód z doby, kdy byl ještě čitelný.
Ale teď je část nečitelná, na podzim jsem to zjistil. Otírala se o to místo hadice a kdo ví co ještě to urychlilo.
Nevím co s tím, jestli dělat mrtvého brouka na STK a nebo to předem řešit? Když to čtu, tak je to na celý měsíc nebo víc..
Stačilo mi na evidenčce, že jsem si od Stehlíka musel koupit rodný list, abych dokázal, že moje D.I nikdy neměla ABS, přestože ji někdo při dovozu z Německa napsal a třikrát potom prošla STK v Práglu....
Mám jen kopii, originál si tehdy vzali na DI :S
Stačila by ta fotka? Karosérie a motor pomůžou ale nejsou směrodatné.
Discovery je životní styl.

Odpovědět