Servo pumpa td5

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
JirkaR
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2016 09:16
auto: D2 td5

Servo pumpa td5

#1 Příspěvek od JirkaR » 13 bře 2018 16:39

Potreboval bych radu zkusenejsich. Praskla mi hadicka od serva, ta co vede z nadrzky do pumpy. Musel jsem dojet cca 9km bez oleje. Stihne se za tu dobu pridrit pumpa? Po vymene hadice a doliti oleje, servo stale vydava kvicivi zvuk pri otaceni volantem. Olej jsem pouzil original LR co se dava do serva a ACE. Po nastartovani je olej porad napeneny ale v nadrzce jde videt ze koluje. Muze pumpa nekde prisavat vzduch? Predpokladam ze odvzdusnit se odvzdusni sama kdyz je vse ok. Diky za nejaky postreh nez budu menit pumpu. Diky jirka

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Servo pumpa td5

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 13 bře 2018 19:51

má v podstatě jen jedno ložisko, vepředu. a to když mi umřelo, tak olej kupodivu netekl ale opravdu to tam přisávalo vzduch a dělalo to takovou jahodovou pěnu. Jinak o td5 servopupách je tu několik vláken, děkujeme za další. Shoď řemen a zkus s tím zakvedlat rukou, pokud nemá žádnou vůli, tak tajenka pokračuje, pokud s tím pujde zakvedlat, třeba i jen trošičku, tak je ložisko v háji. mimochodemmám tu dvě pumpy náhradní, jednu z defa a jednu z disco2 - dodneška nevím, čím se mají lišit - možná jen tou regulační pružinkou, fakt nevim, ale značí se různě a vypadaj uplně stejně.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

JirkaR
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2016 09:16
auto: D2 td5

Re: Servo pumpa td5

#3 Příspěvek od JirkaR » 13 bře 2018 20:06

Ostatni vlakna jsem cetl, bud to je problem v lozisku jak pises nebo jim pumpy ruzne tekly. Zkousel jsem vuli na lozisku a zda se byt vporadku, takze tajenka nejspose pokracuje. Kdyby bylo spatne tesneni pod pumpou tak by to teklo ne? Mam to kolem dokola suche, odmastene. Privodni hadice je nova a ostatni by nemeli pripadne zavzdusnovat tak moc okruh ? A nebo je mozne ze to prisaje nekde jinde vzduch ( bez uniku kapaliny) a pumpa si nasaje z nadrzky uz zapenenou kapalinu. Myslim si teda dobre ze se cerpadlo nemusi nijak odvzdusnovat? Nechtel jsem zakladat nove tema klidne ho muzem smazat, jen jsem nenasel nikde potrebne odpovedi. Diky

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Servo pumpa td5

#4 Příspěvek od MadTom » 13 bře 2018 20:20

Na převodce řízení je odvzdušňovací šroub. Sice by se to mělo odvzdušnit samo, ale jako poslední pokus bych to zkusil.
Nám se stalo před lety u Baltu, že se udělala miniaturní prasklinka na tlakové trubce vedoucí do převodky řízení. Naštěstí k pumpě to bylo relativně kousek - doléval jsem Dextron 3, od té doby tam zůstal. Za 1000km jsem dolil něco přes 3l. Takže pokud to vyloženě dlouho neběží za sucho, tak to docela dost vydrží. Projevilo se to divnými zvuky při zatáčení - když to mělo začít dělat tlak.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

JirkaR
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2016 09:16
auto: D2 td5

Re: Servo pumpa td5

#5 Příspěvek od JirkaR » 13 bře 2018 20:43

Ano to jsem taky cetl :) zatim teda ujeto cca 150km a vsude sucho bez naznaku uniku.. Jinak kdyz tocim do prave strany tak je to bez hluku a pri srovnani nebo toceni do leva je to jakoby bylo malo oleje. Bez oleje jsem jel cca 9 km a pri demontazi hadic i tak neco malo oleje z pumpy vyteklo, tak nejspise uplne na sucho nejela. Muze byt problem v prevodce? Ze by vzniklo neco nezavisle na sobe? Prevodka samozdrejme netece a je bez vetsich vuli..on ten zvuk pumpy je jedna vec a druha je proc tak peni olej.

JirkaR
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2016 09:16
auto: D2 td5

Re: Servo pumpa td5 vyřešeno klidně smazat?

#6 Příspěvek od JirkaR » 16 bře 2018 17:42

Problém vyřešen. Nakonec byla prasklina na přívodní trubkohadici, ta co vede zespoda do pumpy. Prasklá byla ta příruba na kterou se nasazuje hadice. Proč to neteklo nevím, jen to přisávalo vzduch. Pokud budete chtít klidně toto téma smázněte ať tady není toho tolik. Díky

Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: Servo pumpa td5

#7 Příspěvek od bobo7 » 29 led 2019 10:01

Trochu to tu oživím....zaujíma len jedna vec, ako silné by malo byť servo? Stáva sa mi pravidelne teraz v hlbokom snehu, že neviem otočiť kolesami, hlavne teda keď som zapadnutý :wasntme :) ...príde mi ale, že tú trochu snehu by to pretlačiť malo, neviem či je niekde nižšie guma zarezaná v tvrdom snehu, ktorý by ju držal, ale stalo sa mi to už tretí krát, tak reku, že či to servo nie je nejaké slabé...Inak na ceste všetko funguje, únik žiaden, zvuky žiadne. Robím zbytočnú paniku asi, čo? :S :think
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Servo pumpa td5

#8 Příspěvek od habakuk » 29 led 2019 11:28

Pokud je špatné servo (pumpa) tak většinou teče nebo píská. No je otázka v jakém stavu máš převodku, ale to nezjistíš pokud to neporovnáš s druhou dvojkou. Sníh to může a nemusí přetlačit to není berná mince na určení toho, že je to špatně.
Pokud se neztrácí olej tak bych to neřešil.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Odpovědět