Vzduchové pérování Disco III

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dendy42
Příspěvky: 15
Registrován: 22 pro 2017 13:59
tel.: 724160092
auto: Land Rover Discovery

Vzduchové pérování Disco III

#1 Příspěvek od Dendy42 » 21 zář 2018 15:00

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat na nějaký ten rozum, Disco III mám sotva rok, něco jsem načetl, něco vyposlechl...nicméně, v poslední době se mi občas po nastartování objeví hláška "Suspension fault". Po vypnutí klíčku a opětovném nastartování hláška zmizí, objeví se znova třeba až po padesáti, stu nebo i více km. Kompresor je nový, měnili jsme ho v rámci dalších oprav v červenci u pana Hose v Jihlavě. Měnil se také hlavní ventil, ten, co je u kompresoru, ale nebyl nový, byl však funkční. Myslím, že měchy neutíkají, zaparkované auto vydrží stát bez poklesnutí i několik dnů. Hláška se většinou objeví ráno, když jedu do práce a auto stojí venku, vzhledem k nastupujícím ranním mlhám, v poměrně vlhkém prostředí. Kompresor pak běží dle mého mínění poněkud déle, nevím však přesně, podle čeho to posoudit. Na změnu polohy do "Off road mode" auto reaguje rychle, zvedá se okamžitě a pravidelně, nejdříve zadek, pak předek. Po vypnutí motoru jsem si všiml, že po několika vteřinách si systém maličko "odfoukne", celé to o trochu poklesne, ale jak jsem už psal, potom se už výška nemění. Po neděli zkusíme se známým mechanikem diagnostiku, chtěl bych proto touto cestou poprosit, jestli by mi někdo neposlal čísla a vysvětlení chybových kódů, které se v tomto případě mohou objevit. Děkuji velmi za ochotu a vstřícnost, užívejte dnů a buďte všichni zdrávi.

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Vzduchové pérování Disco III

#2 Příspěvek od hrochado » 21 zář 2018 15:29

Nemám teda DiscoIII, ale řekl bych, že by mohlo kecat nějaké z čidel ... pokud ti měchy neuchází, tak tam problém nebude, odfouknutí po zastavení je normální, stejně tak, když zastavíš třeba na semaforu, prostě se srovná ... taky by to vysvětlovalo to, že to začalo dělat teď, když začíná být vhlko :)
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
Dendy42
Příspěvky: 15
Registrován: 22 pro 2017 13:59
tel.: 724160092
auto: Land Rover Discovery

Re: Vzduchové pérování Disco III

#3 Příspěvek od Dendy42 » 21 zář 2018 15:34

Díky za bleskovou odpověď...myslíš, že by bylo k věci rozpojit konektory čidel výšky, prohlédnout a dát napít izopropylalkoholu, potažmo kontaktolu??

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vzduchové pérování Disco III

#4 Příspěvek od MadTom » 21 zář 2018 17:36

Než něco rozebírat, tak napíchnout na diagnostiku. Teď je tam nejspíš uložená stávající závada, rozpojováním mohou vzniknout další "neskutečné" závady. A rozlišit, co vzniklo rozpojováním a co je skutečná závada může být problém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

cyberax
Příspěvky: 44
Registrován: 22 srp 2012 15:16
auto: RR L322 3.6 TDV8
Bydliště: Nitra SK

Re: Vzduchové pérování Disco III

#5 Příspěvek od cyberax » 25 zář 2018 11:12

Mal som tento problem ked som mal D3, taktiez som menil ventil pri kompresore, ale nepomohlo. Potom som nasiel mikro praskliny vo zvaroch vzdusniku, bol uz po rokoch hrdzavy. Cez noc stihol cely vyfucat, rano hodil chybu, cez den uz kompresor stihol dofukovat, takze ako tak fungoval, ale kompresor isiel dlhsie. Po vymene to bolo OK.
https://www.litep4x4.cz/detail/discover ... --vzdusnik

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové pérování Disco III

#6 Příspěvek od Maxsel » 25 zář 2018 19:09

MadTom píše: 21 zář 2018 17:36 Než něco rozebírat, tak napíchnout na diagnostiku. Teď je tam nejspíš uložená stávající závada, rozpojováním mohou vzniknout další "neskutečné" závady. A rozlišit, co vzniklo rozpojováním a co je skutečná závada může být problém.
:nod

Pokud jezdíš do Jihlavy, můžu ti chybu vyčíst iCarsoftem.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Odpovědět