krytky šroubů kol, hever...

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

krytky šroubů kol, hever...

#1 Příspěvek od panRichard » 21 říj 2018 17:38

Ahoj,
musel jsem založit nové téma, protože tak blbý dotaz, jako mám já, tu bude jediný.
Jsem u LR nováček a v autech jsem se nikdy neměl možnost vrtat, takže v tomhle jsem nemožnej.
Poprosil bych o radu a přikládám fotku. To co vidím na disku, to jsou jen krytky šroubů kol? Já když za to chytnu,
tak cítím jak to má vůli, takže proto předpokládám, že je to jen krytka.. Akorát za boha ty krytky nemůžu sundat.
Jsou to tedy jen čepičky? Nechci za to vzít moc, abych je nepoškodil. Je na to nějaká finta, nebo běžným lidem jen stačí nebýt levej? :-)

A pak ještě, jedná se o Discovery 1. Pod kapotou je hever, najdu někde i tu tyč k tomu, nebo by měla být někde u heveru
a tudíž jí nemám?

Díky za každou radu.
Přílohy
hever.JPG
disk.JPG

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: krytky šroubů kol, hever...

#2 Příspěvek od habakuk » 21 říj 2018 18:23

Jediné krytky co se u LR dělají jsou na bezpečnostní matice a ty jsou označeny důlkem. Ty máš normálně šrouby jsou tam vidět omačkání od klíče.

U heveru by byly tyčky. Já je taky nemám používám trubku příslušné tloušťky.


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: krytky šroubů kol, hever...

#3 Příspěvek od pojir » 21 říj 2018 18:50

Tycka od heveru (dvoudilna skladaci) nebyva u heveru, ale u klice na kola - pokud ji tam nemas, dost mozna je ztracena. To jeale porad ta lepsi moznost. Ja uz jsem dvakrat koupil auto, u ktereho byla tycka, ale ne hever :)

Ty nerezove krytky na matkach jsou sice krytky, ale nesundavaji se, utahuje a povoluje se normalne pres ne.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: krytky šroubů kol, hever...

#4 Příspěvek od panRichard » 21 říj 2018 18:50

super, díky za zprávu. Mě právě znejistilo, jak tam byla u některých šroubů trošku vůle, ale zase když jsem za to chytil, tak zcela volně nebyly.. proto ta úvaha s krytkami.
kdyby tedy ty tyčky byly, tak jsou někde u heveru (koukal jsem, že jsou delší, tak kam by se tam vlezly)? V návodu to umístění není nakreslené...
díky
habakuk píše: 21 říj 2018 18:23 Jediné krytky co se u LR dělají jsou na bezpečnostní matice a ty jsou označeny důlkem. Ty máš normálně šrouby jsou tam vidět omačkání od klíče.

U heveru by byly tyčky. Já je taky nemám používám trubku příslušné tloušťky.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: krytky šroubů kol, hever...

#5 Příspěvek od panRichard » 21 říj 2018 18:55

pojir píše: 21 říj 2018 18:50 Tycka od heveru (dvoudilna skladaci) nebyva u heveru, ale u klice na kola - pokud ji tam nemas, dost mozna je ztracena. To jeale porad ta lepsi moznost. Ja uz jsem dvakrat koupil auto, u ktereho byla tycka, ale ne hever :)

Ty nerezove krytky na matkach jsou sice krytky, ale nesundavaji se, utahuje a povoluje se normalne pres ne.

jj, já ten hever beru jako bonus, o tom žádná... :) ten klíč a tyčky by měly být prosím kde? Mám 2 dvéř. verzi a nikde jsem to nenašel, víko žádné v kufru není...

Uživatelský avatar
Wojto
Příspěvky: 356
Registrován: 08 led 2009 13:02
auto: D II

Re: krytky šroubů kol, hever...

#6 Příspěvek od Wojto » 21 říj 2018 19:36

Neviem ako D1 ,ale D2 má mať v kufri takú tašku a v nej ma byť kľúč na kolesá, tyčka na hever z dvoch častí, dva kliny, nástroj na sťahovanie krytu z bezpečnostného šróba.
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (73.58 KiB) Zobrazeno 2470 x
Nie každý kto blúdi, je stratený...

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: krytky šroubů kol, hever...

#7 Příspěvek od panRichard » 21 říj 2018 20:00

Wojto píše: 21 říj 2018 19:36 Neviem ako D1 ,ale D2 má mať v kufri takú tašku a v nej ma byť kľúč na kolesá, tyčka na hever z dvoch častí, dva kliny, nástroj na sťahovanie krytu z bezpečnostného šróba.
díky moc.. jestli by to u D1 mělo být také v kufru, tak nikde nic, čili to jsem asi s autem nedostal :)

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: krytky šroubů kol, hever...

#8 Příspěvek od Sláma Karel » 21 říj 2018 20:15

To bylo u DII. DI měla ty tyčky delší a byli ve futrálu pod zadní sedačkou.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: krytky šroubů kol, hever...

#9 Příspěvek od panRichard » 21 říj 2018 20:34

Sláma Karel píše: 21 říj 2018 20:15 To bylo u DII. DI měla ty tyčky delší a byli ve futrálu pod zadní sedačkou.

K :dance
Joo, tak tam to urcite neni, sedacky byly vyrvane, ty jsem musel davat zpet.. cili vyreseno :-)
Dekuji za rady!

Odpovědět