D3: Zamcene dvere spolujezdce

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
kliste
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2014 16:08
auto: D3, FreeLander I
Bydliště: Zbraslav
Kontaktovat uživatele:

D3: Zamcene dvere spolujezdce

#1 Příspěvek od kliste » 24 led 2019 16:32

Ahoj,
z niceho nic se mi prestaly odemykat dvere na strane spolujezdce. Nejdou odemknout dalkou, ale ani pri odemcenem aute dalkou nejdou dvere odemknout/otevrit zevnitr. Packa zamku na dverich je v poloze zamknuto a nelze ji prepnout do polohy odemceno.
Pochopil bych, kdyby se rozbil motorek zamku a fungoval jen superlock, takze by nesly dvere odemknout dalkou a fungovalo jen zamykani, ale nechapu proc nejdou odemknout aspon manualne z vnitrku auta :( .

Muzete mi prosim nekdo poradi, jak dvere odemknout/otevrit? Nejaka finta na nouzove otevreni... Pripadne zda jste se s tim nekdo setkal, tak rada, kde by mohl byt problem (krom motorku zamku dveri).
Dekuji

kliste
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2014 16:08
auto: D3, FreeLander I
Bydliště: Zbraslav
Kontaktovat uživatele:

Re: D3: Zamcene dvere spolujezdce

#2 Příspěvek od kliste » 24 led 2019 16:35

Ted jeste koukam, ze ve Freeckach resi podobny problem... Tak je mozne ze je to jen zamrzle, ale zvlastni je, ze uz mrzne delsi dobu a problem nastal az ted.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: D3: Zamcene dvere spolujezdce

#3 Příspěvek od Maxsel » 28 led 2019 15:27

Někdy pomůže, pokud tu zajišťovací páčku uvnitř chytneš a pustíš, aby s ní ta pružina praskla zpět (jakoby rána) a přitom mačkáš odemykání na palubce nebo na dálce. No a je to tím motorkem v zámku. Běžná závada napříč všemi LR. Je prostě "unavený" a nemá sílu. Jsou tam dva. Jeden myslím odemyká a zamyká a druhý dělá superlocking. Už jsem na různých autech měnil nejméně 3 a další 3 s Hubertem.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

kliste
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2014 16:08
auto: D3, FreeLander I
Bydliště: Zbraslav
Kontaktovat uživatele:

Re: D3: Zamcene dvere spolujezdce

#4 Příspěvek od kliste » 14 úno 2019 12:00

Dekuji za doporuceni, kazdopadne me nepomohlo :(, skoda. To bude radost ty dvere rozebirat zevnitr

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7824
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: D3: Zamcene dvere spolujezdce

#5 Příspěvek od Sláma Karel » 14 úno 2019 12:14

To zničíš víc věcí než když si vyndáš zadní dveře a přeřízneš tu podkovu, ve které je ten zámek zavřený. A bude to asi i rychlejší.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Odpovědět