TD5 nastartuje ale chcípne

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

TD5 nastartuje ale chcípne

#1 Příspěvek od JulieZvire » 31 led 2019 10:50

Ahojte,
byli jsme se dívat na Disco II 1999. Pán ho nastartoval (chyba, měli jsme si to udělat sami), chytl pěkně, ale chcípl. Pán tvrdil, že zapomněl přidat plyn, že když ho přidá, tak to nechcípá, že to tak prostě dělává. A že je to v pohodě. No... nevím... Hlavně protože na druhý den volal, že nám dá slevu když ho vezneme. A my že nevíme co ten motor a on najednou zase tvrdil, že to běžně nechcípá, že to bylo jen jak to dlouho stálo. Že máme dojet a zkusit to znova nastartovat za studena. Ale my nedojeli, páč jsme chytli chřipku :sad
Auto se jinak zdálo být v dobrém stavu. Nové vyhřívané čelní sklo. Měchy jak nové. Brzdy jak nové. Koroze maličkato (no vybrousit by to asi radši chtělo hned). Přišlo mi, že to auto asi v terénu nikdy nejezdilo. Zvedlé taky nebylo. Vlastně žádné úpravy. Interiér pěkný. Jen se při jízdě při vyšších otáčkách ozýval nějaký hukot, nejspíš to byl řemen, takže v pohodě. A vyhřívaným sedačkám se moc rychle do vyhřívání nechtělo. Detail. Ale co jsem si vlastně ještě všimla - topení bylo míň účinné než v tom, ve kterém jsem seděla předtím (bylo to v jeden den). V tom bylo totiž během chviličky opravdu vedro, v tomhle ne. A to přece taky souvisí s motorem.
Zajímalo by mě, jestli se to někomu taky stalo, obvyklá závada to totiž prej není. Protože až se na to auto příští týden pojedeme zase podívat, tak už bysme měli říct, jestli ho berem, nebo neberem a ne zase, že si to rozmyslíme. To už je blbé. A možná dělám z komára velblouda a pán prostě jen málo otočil klíčkem.... :think
Díky kluci :kiss
Naposledy upravil(a) JulieZvire dne 04 úno 2019 21:54, celkem upraveno 1 x.
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#2 Příspěvek od MadTom » 31 led 2019 10:57

Normální to není, ale pokud auto déle stálo, tak se to stát může, a nemusí to být problém.
A k tomu topení - TD5ka se na volnoběh nezahřeje a za jízdy je to hodně o stylu - když jsme ještě bydleli v Hlubočkách, tak do Olomouce to bylo cca 18km, celou cestu v dědině a lehce z kopce, podle toho, jak teče řeka. Po 15km auto v zimě běžně nebylo zahřáté, protože celou cestu se jelo skoro bez plynu, a ten motor moc odpadního tepla neprodukuje. Stejně se ale chovali všechny naftové auta na téhle trati.
Co se týče koroze - chce se to podívat na zadní část rámu - zhruba od zadní nápravy dozadu. A co se týče zbytku auta - osobně bych to nejdřív napíchnul na diagnostiku, které tohle auto umí, a hlavně, by se s tím měl projet někdo, kdo tyhle auta zná. Je to doopravdy hodně jiné, než dnešní osobáky.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#3 Příspěvek od JulieZvire » 31 led 2019 11:12

Jsi rychlejší než já. Zrovna jsem ti psala mail :D
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#4 Příspěvek od JulieZvire » 31 led 2019 11:31

No jo, chtělo by to zkusit nastartovat znovu. Ale zase říkal, že to stálo tak týden a to přece není zase tak dlouhá doba, nebo je?
Může to být v pohodě. Ale kdyby ne, jaké jsou varianty? Špatné čerpadlo? Chyba v elektrice? Špatná hlava?
Ráda bych věděla než to koupím, kolik peněz se bude rovnou muset dát do opravy...
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

omar
Příspěvky: 2715
Registrován: 15 črc 2008 21:30
tel.: 736769704
auto: Discovery TD5,F2
Bydliště: kousek od Nového Jičína

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#5 Příspěvek od omar » 31 led 2019 11:46

Raději sebou vem někoho kdo tomu rozumí, napiš kde to auto je a určitě bude někdo ochotný kdo bydlí poblíž.

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#6 Příspěvek od JulieZvire » 31 led 2019 11:50

Je to v Prostějově, už se domlouvám s Tomášem.
Ale jde o to, že další auto, které mi přijde, že by bylo fajn je v Praze. A tam se mnou nikdo nepojede. Jedině najít zase někoho tam. Ale to je takové... už zas dost složité pokaždé hledat někoho poblíž auta...
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

PAVELmcz
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2018 11:04
auto: D2 TD5
Bydliště: Litovel

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#7 Příspěvek od PAVELmcz » 31 led 2019 12:16

Jen se neboj zeptat, třeba se na to auto už někdo díval, nebo bydlí kousek. Může ti ušetřit cestu a peníze za nákup auta ve špatném stavu.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#8 Příspěvek od habakuk » 31 led 2019 13:31

Jedná se o toto auto. Tedy to co nastartuje a chcípne a něco v něm rachtá.
https://auto.bazos.cz/inzerat/99721969/ ... -rv-99.php
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#9 Příspěvek od JulieZvire » 31 led 2019 18:40

Jo, to je ono. Takže ses na to byl dívat a nebral jo? Nějaký nápad co tomu může být?

Nebo jsi Ondra, se kterým sem to řešila před týdnem? :D
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#10 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 01 úno 2019 12:54

Taky bych něco napsal k tédépětce, ale zatím si prohlížím tvoji fotku, todle nám nedělej, my jsme tady samí voškliví chlapi, na todle nejsem zvyklej.

Jinak moje td5 když teď bylo ráno minus 12 a stala tyden tak chytla - chcipla, to udělala asi třikrát a pak už vrčela ok. je teda fakt, že mi asi vubec nejde žhavení, resp. ho ani nepouživám, vemu za kliček a rovnou otočím až doprava. To bylo teda kvuli zimě evidentně, protože jinak chytá vždycky hned a přidávání plynu je uplná blbost. Pokud mu to zdechává a tak tam bude problém s dodávkou nafty si myslím, že prostě padá, se to zavzdušňuje neb tak něco, ale jestli se o tebe postara madtom, tak jsou asi další slova zbytečná. Ten to prodejci během návštěvy rovnou opraví :-)
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#11 Příspěvek od habakuk » 01 úno 2019 13:32

JulieZvire píše: 31 led 2019 18:40 Jo, to je ono. Takže ses na to byl dívat a nebral jo? Nějaký nápad co tomu může být?

Nebo jsi Ondra, se kterým sem to řešila před týdnem? :D
Ne nebyl, jen jsme si psali.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#12 Příspěvek od JulieZvire » 01 úno 2019 13:46

:ty jeden...: Chtělo to po mně nahrát avatara, tak ho tu máte :P Až budu mít svůj nový kočár, tak fotku vyměním :mrk :hand

Tak jasně že dodávka nafty. Ale to právě může být ze spousty různých důvodů přece, ať už to zavzdušnění, elektrika - to co dává příkaz aby tam palivo vůbec při startování šlo, jedno z čerpadel, nějaký únik nafty někudy... A nejsem si jistá, jestli tohle všechno jde jen tak pohledem prověřit. Diagnostika by chybu v elektrice zřejmě měla zjistit, ale jestli pro ten zbytek jsou nějaké čidla, které by to nějak hlásily, to netuším.

Co se týče teploty, no, bylo myslím třeba tak -7°C, což mi zas tak hrozné nepřijde. Ale mohl tam může tam mít taky nějakou starou letní naftu, která pěkně ztuhla.

Další podivnou věcí je, že to pán prodává po půl roce (!!). Na otázku proč, odpověděl, že jeho brácha pracoval v Krkonoších a když tam za ním jel, tak potřeboval pořádné auto. No a brácha už tam nepracuje, tak ho prodává. Tomu, že si auto koupil jen z tohoto důvodu docela věřím, pán vypadal movitě. Před jeho vilkou stálo dalších několik aut, převážně mercedesy... Ale stejně...

No dobře teda, nechám to zatím být, pojedeme se na to podívat podruhé a pak případně hodím echo jak to dopadlo....
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#13 Příspěvek od habakuk » 01 úno 2019 14:09

No já bych se spíš bál toho hučení při jízdě tam to může být ve výsledku dražší než oprava nestartování. Čerpadlo se dá koupit jen ten váleček a zbytek vyčistit, filtr nafty vyměnit stojí pár korun, pak už tem je jen regulátor ten bude maximálně týct, ale fungovat a pak vstřiky nic jiného tam není. Td5 nemá ve zvyku že by nenastartoval a -7°C to je pohoda má problém až kolem -20°C.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

lenham3
Příspěvky: 457
Registrován: 19 led 2010 21:08
Bydliště: Zlin/Uherske hradiste

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#14 Příspěvek od lenham3 » 02 úno 2019 16:03

To huceni bude pravdepodobne nejake lozisko v kole ,Na to chcipani by to chtelo napichnout na diagnostiku zda to tam neco neukaze.
Pišeš ,že jsi z Hluku,delam servis plus origo diagnostika LR/MG Rover v Otrokovicich

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#15 Příspěvek od iYary » 07 úno 2019 11:29

Hanys ty jsi démon posmál jsme se .... ale zatím si prohlížím tvoji fotku, todle nám nedělej, my jsme tady samí voškliví chlapi, na todle nejsem zvyklej
ale jestli se o tebe postara madtom, tak jsou asi další slova zbytečná. Ten to prodejci během návštěvy rovnou opraví ...
také pravda, ať se vše vydaří.

Uživatelský avatar
Dex
Příspěvky: 900
Registrován: 17 led 2012 16:33
tel.: +420606945930
auto: D2,D3,S3,RRC
Bydliště: Ostrava

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#16 Příspěvek od Dex » 07 úno 2019 11:55

Taky kouknout na svody jestli to nefici pod kapotu, to ve vyšších otáčkách pak jde u slyšet v kabině. Běžná věc u TD5

Odesláno z mého VFD 820 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
peppino
Příspěvky: 720
Registrován: 04 zář 2011 23:29
tel.: 606486252
auto: LR DII Td5
Bydliště: Chotěboř

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#17 Příspěvek od peppino » 07 úno 2019 16:16

Tak opravit se dá všechno,ale já osobně bych řešil, proč to prodává po půl roce.Buď s nima kšeftuje(což není nic proti ničemu) nebo pán ví svoje.Že bych si koupil auto jen proto,abych mohl jezdit někam za bráchou,když jich mám před barákem hafo? Aut je spousta.
Pokud něco funguje,nebojte se použít kurvítko!

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#18 Příspěvek od habakuk » 07 úno 2019 16:23

Hanys tady jednu D2 prodává a aspoň o ní budeš vědět reálnou historii. Ne různé příběhy o bráchovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#19 Příspěvek od Mira 101 » 07 úno 2019 16:46

habakuk píše: 07 úno 2019 16:23 Hanys tady jednu D2 prodává a aspoň o ní budeš vědět reálnou historii. Ne různé příběhy o bráchovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
:grin: To je PRAVDA ,Hanys už ji má třičtvrtě roku a za bráchou jezdí audinou….. :yx :yx :mrgreen: :mrgreen:



jinak vedle slečna kupuje Toyku a žaluje na přítele že krade kerosin,to je taky sranda,ale to už jste určitě četli :clap ,akorát tady je jí o rok míň..... :D :D :D

Uživatelský avatar
JulieZvire
Příspěvky: 158
Registrován: 25 led 2019 10:09
auto: 2x D2
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TD5 nastartuje ale chcípne

#20 Příspěvek od JulieZvire » 07 úno 2019 18:13

Svody to nejsou, byl to jiný zvuk.
Jo, pán je divnej, zjistila jsem, že prodává i jiné auto a ještě prsaté figuríny na oblečení :D Je trochu zvláštní, ale třeba má prostě jen krizi, finanční, nebo středního věku, to nedokážu posoudit... :think
Hanysovo Disco jsem viděla. Ale má to prej někdo zarezervované a ještě to stejně ladí. A já bych to auto ráda brzo. Respektive hned jak se zbavíme té podělané chřipky, co si doma pořád mezi sebou přehazujeme. :envy
Co se týče offroadfora - ano, dotaz jsem položila obecně na Landcruisery, zajímalo mě to. Zvěsti o kazivosti LR jsou hrozivé, zatímco LC mají držet a mít lepší jízdní vlastnosti, teda prej... Nikdo mi ale nebyl pořádně schopný nic říct. A ani mě to auto nijak nenadchlo a nepřesvědčilo. Takže na to asi kašlu. Navíc, když už se něco pokazí, radši bych to řešila tady, v tomto super kolektivu, kde lidi mluví k věci a nemají jen blbé poznámky. Což mi ovšem připomíná poznámku ke kerosinu. Nevím o co ti jde, kde to beru je přece moje věc. Na přítele nic nepráskám. Pohybuju se v kolektivu lidí, jejichž životem jsou především letadla. Ať už jsou to piloti, instruktoři, mechanici... Sama si dělám piloťáky a ráda chodím pomáhat do leteckého muzea (taky se hrabat ve šrotech, ehmm pardon, unikátních kouscích z minulého století :) ) protože je tam parta fajn lidí a mám ráda vojenskou techniku. Tak jsem ostatně poznala i přítele :mrk
Jo a je mi tu o rok míň, protože tu mám zadané přesné datum narozenin a jsem narozená až v březnu :P Někdo ještě nějaké zbytečné otázky?
Naposledy upravil(a) JulieZvire dne 07 úno 2019 18:37, celkem upraveno 1 x.
2x D2: shnilá a překulená

Hunting and travelling

S pozdravem J&J

Odpovědět