POMOCCCC....spojka / kabel? (disco 2 / 2002)

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chilliez
Příspěvky: 14
Registrován: 18 srp 2016 13:48
auto: LR Discovery II

POMOCCCC....spojka / kabel? (disco 2 / 2002)

#1 Příspěvek od chilliez » 26 zář 2019 16:38

Ahojte,

dnes se mi nejak blbe zacalo radit rychlosti..slo to blbeji zaradit nez normalne, a bylo to cim dal cim horsi. Dojel jsem do prace..zaparkoval auto no a ted kdyz jsem chtel nastartovat, tak jsem proslapl pedal spojky a jak kdyby naprazdno a slysim jen takovy 'klik'.

Dival jsem se kam to vede ale v motoru to nemuzu dohledat... nevi nekdo poradit? treba tam neco vyskocilo...nebo se neco zlomilo...v tom druhem pripade bych si to provizorne mohl svarit... nez auto pujde do garaze, nicmene... jsem uveznen na stavbe, z 2 pejskama... a potreboval bych vedet ci to jde nejak opravit abych se alespon dostal domu.

Mozna zde nekdo bude vedet poradit... pana Pesla se nemuzu dovolat :(

diky predem,

Stepan
604287568

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: POMOCCCC....spojka / kabel? (disco 2 / 2002)

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 26 zář 2019 16:48

Tězko radit na dalku, ale muze chcat horni nebo dolni spojkový valec - je to normalne hydraulicky ovladane, pokud ale chces verit na to, ze neco prasklo, pak samotna vydlicka - to je takova paka za spodnim valcem, ktera prenácsi silu uz na osu (podel osy) spojky. Ta umi nakrápnout, ohnout se a zlomit se. To ti pak nepomuze nic nez prevodovky dolu.

Jinak v zasade pokud nejde ovladani spojky a potrebujes nekam odjet, da se i bez spojky, dej nejakou malou rychlost, treb ajednicku nebo zpatecku a rozjet to rovnou na starter a pak rad v synchronich otackach, chce to trochu cvik, ale jde to.

Pokud potrebujes zastavit, tak bud vyradit a brzdit, a byt pripraven chcipnout motor, rozjezd zase a starter. ja takhle projel pulku islandu a dojel domu, da se ledascos...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: POMOCCCC....spojka / kabel? (disco 2 / 2002)

#3 Příspěvek od MadTom » 26 zář 2019 17:42

První se podívej, jestli tam máš dost brzdové kapaliny - nádržka je společná pro brzdy i spojku.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
chilliez
Příspěvky: 14
Registrován: 18 srp 2016 13:48
auto: LR Discovery II

Re: POMOCCCC....spojka / kabel? (disco 2 / 2002)

#4 Příspěvek od chilliez » 26 zář 2019 18:41

Po vycerpavajici odpovedi od Hanys_a_Kaca a take po youtube videu, jsem pochopil ze to je propojene.... dava smysl kdyz hned vedle je servo na brzdy napojene na stejnou nadrzku. No neco se pomalu naucim...ikdyz cas neni, knizky jsem si koupil... asi musim :)

Nadrzka je plna. Jestli to chapu dobre, tak valec u nadrzky je hlavni valec... a ten dole (jeste jsem tam pod to nevlezl) je poddruzny..potrebny ktery prenese tlak, a pohne nejakym mechanismem....(ktery zitra zkontroluji jestli je funkcni) No, tak pod hlavnim valcem je flek...takze tam neco evidentne teklo a asi neni neco v poradku.

Zatim se mi nikdo neozval komu jsem psal sms... a potrebuji auto zprovoznit (a to ne ze budu startovat bez spojky atd... aby udelal dalsi skodu, ono to funguje...ale take to udela skody).

Takze dejme tomu ze si zitra jsem schopen zajistit hlavni valec a jsem technicky dost na to si ho vymenit... delal to nekdo sam? protoze se nebojim to vymenit, ale nevim jak odvzdusnit po vymene..coz je u hydrauliky dost dulezite.

diky za info...

S

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: POMOCCCC....spojka / kabel? (disco 2 / 2002)

#5 Příspěvek od MadTom » 26 zář 2019 19:50

Jestli umíš alespoň trošku anglicky, tak si stáhni RAVE (Google pomůže) - je to originál LR servisní manuál, a věci jako spojka jsou tak i rozkreslené.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět