Disco TD5 běží na 4 válce

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
MaTRiX
Příspěvky: 41
Registrován: 04 lis 2014 13:40
tel.: 721450232
auto: Disco 2

Disco TD5 běží na 4 válce

#1 Příspěvek od MaTRiX » 26 lis 2019 06:58

Zdravím přátelé, moje diskoska mě zřejmě chce donutit jí poslat do světa. Včera večer jsem normálně natočil na cvrnknutí, dojel do práce a ráno trval start celkem dlouho až naskočila na 4 válce a tak běží i po zahřátí na provozní teplotu Poraďte co mám zkontrolovat než mě jebne...

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


MadTom
Příspěvky: 14948
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Disco TD5 běží na 4 válce

#2 Příspěvek od MadTom » 26 lis 2019 07:18

Velmi pravděpodobně je problém v drátech mezi řídící jednotkou a vstřikovači. Začal bych napíchnutím na diagnostiku.
Velmi často se pouze unaví konektor v kabelové liště připojený přímo na vstřikovač. V takovém případě je třeba sundat víko ventilů, vyndat lištu, piny v konektoru napružit, vyměnit těsnící O-kroužky na konektoru vycházejícím z hlavy. Když už to bude otevřené, tak zkontrolovat respektive seřídit vůle na vstřikovačích a vyfotit si kódy na vstřikovačích pro jejich kontrolu v řídící jednotce.
Druhá možnost je kabelovou lištu vyměnit za novou, bohužel už se mi stalo, že ty za rozumnou cenu byly od počátku ještě horší (tj. nefungovaly), než ta původní.
Bez diagnostiky bych ale nic nerozebíral, může to být i špatný vstřikovač (přerušená cívka), což se dá při sundaném víku jednoduše zkontrolovat. Mě to před lety auto dělalo, ale jenom za tepla. Po takto provedené opravě mám už 8 let klid.
Stejný problém udělají shnilé konektory po cestě mezi vstřikovači a řídící jednotkou - rozpojit, zkontrolovat. Olej v konektoru nevadí, aby vadil v řídící jednotce, musela by ho být plná.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MaTRiX
Příspěvky: 41
Registrován: 04 lis 2014 13:40
tel.: 721450232
auto: Disco 2

Re: Disco TD5 běží na 4 válce

#3 Příspěvek od MaTRiX » 26 lis 2019 07:23

Jak jsi tu cívku vstřikovače vyzkoušel? Až dokoktam domů, mrkl bych na to a na kabely + ŘJ přeci jen dříve než diagnostiku na kterou bych musel dokoktat až do Kralup.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


MaTRiX
Příspěvky: 41
Registrován: 04 lis 2014 13:40
tel.: 721450232
auto: Disco 2

Re: Disco TD5 běží na 4 válce

#4 Příspěvek od MaTRiX » 26 lis 2019 07:59

Tak nový poznatek, po vychladnutí těsně nad modrou rysku auto chytlo na 5... Já to tedy vydím na ten kabelový svazek ke vstřikům ( dával jsem ho asi před rokem - o stupeň horší kvalita než originál), zřejmě se vyplatí originál...

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


MaTRiX
Příspěvky: 41
Registrován: 04 lis 2014 13:40
tel.: 721450232
auto: Disco 2

Re: Disco TD5 běží na 4 válce

#5 Příspěvek od MaTRiX » 26 lis 2019 09:04

Tak další poznatek, auto sice chytne na 5, ale jeden vstřik znatelně hlučnější... A v tahu začne cukat... Na 5ku v 1900ot, na 4ku kolem 2500ot cukatůra jako kdyby neměl naftu... Takhle jsem docukal domů. Jen tak preventivně jsem otočil na kontrolky a ono ejhle ticho, čerpadlo nic... Tak znovu kontrolky + 5x plyn, žlutý motor začne blikat - stav kdy by čerpadlo mělo tlačit stále dokola a ono ticho...

Máte někdo zkušenost zda vyměnit pouze čerpadlo ( váleček ) https://www.litep4x4.cz/detail/discover ... rpadlo-td5
A nebo celý komplet s plovákem atd? https://www.litep4x4.cz/detail/discover ... e-cerpadlo

Případně jakou variantu koupit - originál nebo o stupeň levnější?

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


MadTom
Příspěvky: 14948
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Disco TD5 běží na 4 válce

#6 Příspěvek od MadTom » 26 lis 2019 09:17

K té cívce - pouze jsem multimetrem změřil její odpor a porovnal to s ostatními vstřikovači - byly všechny stejné, takže jsem vyloučil závadu typu přerušená cívka ve vstřikovači, alespoň za studena.
Co se týče čerpadla - zkontroluj si, jestli ti do něj jde napájení, než ho začneš kuchat z nádrže. Zkusil jsem nějakou repliku - vydržela 3 měsíce. Tak jsem dal starší originál a mám klid. TD5ka běží i s úplně nefunkčním čerpadlem, teda pokud je odvzdušněná, moc to ale nejde. Když mi umřelo jenom z půlky, tak se nedal motor odvzdušnit a auto mělo menší maximální výkon.
Ještě můžeš mít problém s řídící jednotkou motoru - kontroluje jak vstřikovače, tak ovládá přes relé naftové čerpadlo v nádrži.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Oktan
Příspěvky: 6
Registrován: 02 úno 2018 22:37
auto: Discovery 2

Re: Disco TD5 běží na 4 válce

#7 Příspěvek od Oktan » 26 lis 2019 19:26

Ahoj nejsem žádnej odborník, ale auto (discovery 2 td5) se mi chovalo stejně jako tobě ty poslední příznaky .....cukatura na 4 a 5 stupeň pod plynem a pak jízda na 4 válce až to umřelo uplně ........ napětí na čerpadle bylo ale nešlo z něj vůbec nic.
Měnil jsem samotný čerpadlo (tuším VDO) a zatím to furt funguje ( cca 6 mesíců) jen je trošku hlučnější než to původní

MaTRiX
Příspěvky: 41
Registrován: 04 lis 2014 13:40
tel.: 721450232
auto: Disco 2

Re: Disco TD5 běží na 4 válce

#8 Příspěvek od MaTRiX » 29 lis 2019 14:10

Čerpadlo vyměněno a po problému

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


Odpovědět