Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
jirkoviny
Příspěvky: 74
Registrován: 12 pro 2017 23:51

Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#1 Příspěvek od jirkoviny » 08 črc 2020 17:43

Ahoj,
co si s sebou berete za náhradní díly když si jedete zajezdit třeba do rumunska? Už jsme tam párkrát byli a nic jsme nepotřebovali, takže se šance pořád zvyšuje :lol:
Pojedeme 3ks D2, 2x před FL a 1xFL
tak nevim třeba jak moc se liší poloosy zadní přední levá pravá před FL po FL, nevím jestli kříže jsou stejný a kolik, a třeba snímač otáček? Nebo jestli něco ještě co se nedá vyrobit z větvičky a kamínku Mcgyverovým nožíkem

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#2 Příspěvek od habakuk » 08 črc 2020 17:57

Provozní náplně, křížky, náboj, řemen, náboj, brzdové desky, žárovky, hromadu drobných spojovacích prvků a nářadí trubky na prodloužení goly aby byla páka. Prostě se skupina domluví co kdo má a to vezme. Je zbytečné brát 3 goly atd.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#3 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 08 črc 2020 20:36

Diagnostiku si vemte, když už je vás tolik s d2, ikdyž právě při větším počtu se to dá přehazováním dost vyzkoušet. Náboje kola bych vzal a přední kardan, nebo se naučit dělat ten dvojkříž i s tím jehlovým ložiskem středu. Poloosy jsou každá jiná, ale na fl a nefl jsou stejný. Náboje kola jsou stejný všechny 4 i na fl i na nefl, akorát přední a zadní mají jinak dlouhé čidlo abs, ale pokud jde o to dojet domu, tak čidlo je fuk. Po svých zkušenostech bych si vzal membránu do regulátoru tlaku paliva, ty regly cele se budou lišit 10p a 15p, ale membrána je stejná, tak bych vzal jednu s sebou. Váhu vzduchu možná, ale není to nutný, jede to i bez ní. Možná diferák jeden, jestli nemáte všichni uzávěrky...
Nějaké věci mužu pujčit, jestli je nechcete kupovat extra.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#4 Příspěvek od visby » 09 črc 2020 09:09

vsetko bez coho je auto nepojazdne:
kardanovy kriz (kludne 2x)
ak este mate, tak hardy spojka
snimac otacok kluky
jeden zadny naboj (je rovnaky ako vpredu, akurat ma dodatocne tesnenie)
olej do diffov/rozvodovky
rozne matice/sroby (na kolesa, turbo, atd.)
silikonovu tesniacu pasku
urcite diagnostiku
dobre je este podavacie cerpadlo

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#5 Příspěvek od pojir » 09 črc 2020 09:18

Jestli ma auto uzaveru na pridavce (klidne nevyvedenou), tak nahradni kardanovy kriz neni uplne potreba. Zato nahradni hardyna se hodi, ta se snadno vymenuje. Oleje mi taky nepripadaji moc uzitecne - zvlast kdyz jede vic aut. Daji se koupit na kazde benzince. To spis destilka, brzdovka a koncentrat do ostrikovacu. A hlavne bych pridal nejaky manual - Haynes nebo RAVE. Idealne v papirove podobe.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#6 Příspěvek od visby » 09 črc 2020 09:46

pojir píše: 09 črc 2020 09:18 Jestli ma auto uzaveru na pridavce (klidne nevyvedenou), tak nahradni kardanovy kriz neni uplne potreba. Zato nahradni hardyna se hodi, ta se snadno vymenuje. Oleje mi taky nepripadaji moc uzitecne - zvlast kdyz jede vic aut. Daji se koupit na kazde benzince. To spis destilka, brzdovka a koncentrat do ostrikovacu. A hlavne bych pridal nejaky manual - Haynes nebo RAVE. Idealne v papirove podobe.
olej do diffov/rozvodky tak lahko nekupis, motorovy olej hej.

Uživatelský avatar
MFENCE
Příspěvky: 816
Registrován: 31 led 2019 11:56
tel.: 732805348
auto: D2 Td5/110 300Tdi

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#7 Příspěvek od MFENCE » 09 črc 2020 10:49

Ty woe to mě tady desite😀

To si sebou má člověk brát půlku dalšího auta?
Já chápu proč to lidi píšou, jsou to trpké zkušenosti z oprav na cestách. Ale to jsou věci jak do Mongolska.

Pomůže třeba před příprava před cestou a výměna starých dílu za nové? Nemyslím za díl,který je od výrobce špatný.

Nebo to vše berete jen tam kde počítáte s těžkým terénem? Nějak si nepřipouštím, že bych tohle tahal napr do Benátek 😀

Uživatelský avatar
tomáš štěpnička
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 srp 2008 09:37
Bydliště: Nový Jáchymov

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#8 Příspěvek od tomáš štěpnička » 09 črc 2020 10:55

co je to za auto.....tahat sebou půl druhého auta na díly :shock: :shock: :shock: :shock: to bych radši nikam nejel ,než tohle ...z principu mám v autě klíč na kola ,šroubovák a kleště ...víc nebrat

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#9 Příspěvek od pojir » 09 črc 2020 11:26

Vzdyt tech par drobnych dilu nic nezabere. Mam to vsecko nacpany v male plastove krabici na naradi a kdyz nekam jedu, tak ji proste zahrabu co nejhloubeji do kufru - tam, odkud by se mi uzitecne veci vytahovat nechtely. Na co na balkane prijit o den nebo dva dovolene cekanim na miste, nez dorazi novy naboj, kdyz se da za dve hodinky vymenit u krajnice vlastnimi silami... Vozit pul auta je nesmysl, ale tech par drobnosti, co jdou jednoduse vymenit v polnich podminkach, a auto bez nich neodjede, mi teda smysl dava.
Naposledy upravil(a) pojir dne 09 črc 2020 11:30, celkem upraveno 1 x.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#10 Příspěvek od MadTom » 09 črc 2020 11:29

Bych to tak nedramatizoval - za 10 let výletování po evropě mi umřela hardyspojka a následně vyměněná levná replika (už jsem bez ní a vždy z regálu vytáhnu nějaké rezervní kříže - servis se vždy najde), dále mi prasknul měch (vozím rezervní, nesmí se zapomenout), umřelo čidlo měchů a loupal jsem tyčky od stabilizátorů (mám vyměněné za jiné).
Jinak nic zásadního.
Takže balík nářadí, kříže, čidlo kliky, čidlo měchů, náboj, řídící jednotka motoru (protože mi jinak leží v regálu), diagnostika, brzdovka a oleje na dolití, případně abych auto dostal někam na silnici a k pumpě (olej tam musí nějaký být, konkrétní typ není velký problém, horší je, když není vůbec).
A to nejdůležitější - RAVE v PDFkách v mobilu - ideální je v servisu ukazovat obrázky, co vlastně potřebuju pořešit, když už se něco stane a nerozumíme si.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#11 Příspěvek od hrochado » 09 črc 2020 13:59

pojir píše: 09 črc 2020 11:26 Vzdyt tech par drobnych dilu nic nezabere. Mam to vsecko nacpany v male plastove krabici na naradi a kdyz nekam jedu, tak ji proste zahrabu co nejhloubeji do kufru - tam, odkud by se mi uzitecne veci vytahovat nechtely. Na co na balkane prijit o den nebo dva dovolene cekanim na miste, nez dorazi novy naboj, kdyz se da za dve hodinky vymenit u krajnice vlastnimi silami... Vozit pul auta je nesmysl, ale tech par drobnosti, co jdou jednoduse vymenit v polnich podminkach, a auto bez nich neodjede, mi teda smysl dava.
Ve druhé půlce srpna bych si tu kouzelnou krabičku pro klid duše zase vypůjčil, jestli je cena stejná jako loni :Sorry: :Sorry: :D
Jinak já vozím slivovicu a živočišné uhlí...
Naposledy upravil(a) hrochado dne 09 črc 2020 14:14, celkem upraveno 1 x.
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#12 Příspěvek od habakuk » 09 črc 2020 14:03

hrochado píše: 09 črc 2020 13:59
pojir píše: 09 črc 2020 11:26 Vzdyt tech par drobnych dilu nic nezabere. Mam to vsecko nacpany v male plastove krabici na naradi a kdyz nekam jedu, tak ji proste zahrabu co nejhloubeji do kufru - tam, odkud by se mi uzitecne veci vytahovat nechtely. Na co na balkane prijit o den nebo dva dovolene cekanim na miste, nez dorazi novy naboj, kdyz se da za dve hodinky vymenit u krajnice vlastnimi silami... Vozit pul auta je nesmysl, ale tech par drobnosti, co jdou jednoduse vymenit v polnich podminkach, a auto bez nich neodjede, mi teda smysl dava.
Ve druhé půlce srpna bych si tu kouzelnou krabičku pro klid duše zase vypůjčil, jestli je cena stejná jako loni :Sorry: :Sorry: :D
Náboj u krajnice v sobotu večer je pohoda :blush jen je potřeba mít nářadí jinak je to neřešitelná problém.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#13 Příspěvek od hrochado » 09 črc 2020 14:16

habakuk píše: 09 črc 2020 14:03
hrochado píše: 09 črc 2020 13:59

Ve druhé půlce srpna bych si tu kouzelnou krabičku pro klid duše zase vypůjčil, jestli je cena stejná jako loni :Sorry: :Sorry: :D
Náboj u krajnice v sobotu večer je pohoda :blush jen je potřeba mít nářadí jinak je to neřešitelná problém.
Tak já nepředpokládám, že bych sám (jezdíme sami) někdě něco opravil, ale ta Pojirova krabica mi dodává jistý pocit klidu :D
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#14 Příspěvek od habakuk » 09 črc 2020 14:37

hrochado píše: 09 črc 2020 14:16
habakuk píše: 09 črc 2020 14:03
Náboj u krajnice v sobotu večer je pohoda :blush jen je potřeba mít nářadí jinak je to neřešitelná problém.
Tak já nepředpokládám, že bych sám (jezdíme sami) někdě něco opravil, ale ta Pojirova krabica mi dodává jistý pocit klidu :D
No i když jsi ve skupině tak stejně makáš sám :skleb
Přílohy
IMG_3188.JPG
IMG_3188.JPG (84.13 KiB) Zobrazeno 5718 x
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#15 Příspěvek od visby » 09 črc 2020 15:10

MFENCE píše: 09 črc 2020 10:49 To si sebou má člověk brát půlku dalšího auta?
Já chápu proč to lidi píšou, jsou to trpké zkušenosti z oprav na cestách. Ale to jsou věci jak do Mongolska.
vsetko co som napisal vyssie, co bral vzdy ked som siel dalej ako 200km od domu. zmestilo sa to do jednej hlinikovej krabice.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#16 Příspěvek od habakuk » 09 črc 2020 15:18

visby píše: 09 črc 2020 15:10
MFENCE píše: 09 črc 2020 10:49 To si sebou má člověk brát půlku dalšího auta?
Já chápu proč to lidi píšou, jsou to trpké zkušenosti z oprav na cestách. Ale to jsou věci jak do Mongolska.
vsetko co som napisal vyssie, co bral vzdy ked som siel dalej ako 200km od domu. zmestilo sa to do jednej hlinikovej krabice.
Ne polovinu auto není potřeba brát, ale je fajn mít schopnost se z hor dokodrcat do civilizace kde se dá auto finálně opravit.
Tedy vyselektovat věci bez který se auto nedá do pohybu a to mít. Není toho moc jak píše Visby jedná se o maly box s váhou do
10kg možná ani to ne.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
radekd
Příspěvky: 305
Registrován: 01 pro 2013 12:50
tel.: 608337230
auto: DII 2x 01 04, D4
Bydliště: Pec pod Sněžkou

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#17 Příspěvek od radekd » 09 črc 2020 16:18

habakuk píše: 09 črc 2020 15:18
visby píše: 09 črc 2020 15:10

vsetko co som napisal vyssie, co bral vzdy ked som siel dalej ako 200km od domu. zmestilo sa to do jednej hlinikovej krabice.
Ne polovinu auto není potřeba brát, ale je fajn mít schopnost se z hor dokodrcat do civilizace kde se dá auto finálně opravit.
Tedy vyselektovat věci bez který se auto nedá do pohybu a to mít. Není toho moc jak píše Visby jedná se o maly box s váhou do
10kg možná ani to ne.
Naprostý souhlas s Visbym, tak např vloni do Albošky jsem vyhodil s bedny co sebou beru pokaždé turbo a hned se dotavil Murphyho zákon...praskla hřídel. A znáte to, když motor začne sát olej, tak i to dokodrcání není příjemný zážitek.. :hmm:
Ubytování v Krkonoších www.chatasohajka.cz, www.chataboubelka.cz

Uživatelský avatar
MFENCE
Příspěvky: 816
Registrován: 31 led 2019 11:56
tel.: 732805348
auto: D2 Td5/110 300Tdi

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#18 Příspěvek od MFENCE » 09 črc 2020 16:34

Tak malá bedna ok. Ale počítám že pokud jedu do měst napr k moři tak toho tolik člověk brát nemusí. Chápu Rumunsko atd.

No asi si pořídím KPZ BEDNU 😀

Uživatelský avatar
Wojto
Příspěvky: 356
Registrován: 08 led 2009 13:02
auto: D II

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#19 Příspěvek od Wojto » 09 črc 2020 17:02

Náhradné kľúče. - - - - - - Kolega z práce v amoku keď zbadal more sa doň hodil s kľúčami vo vrecku. Samozrejme mu vypadli a viac ich nenašli.
Nie každý kto blúdi, je stratený...

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Co si s sebou berete za díly na D2 na cestování?

#20 Příspěvek od habakuk » 09 črc 2020 17:51

Jo taky dávám svoje klíče do jiného auta kdyby proběhla stráta.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Odpovědět