Discovery 3, prosím o radu

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alpha1
Příspěvky: 13
Registrován: 26 bře 2010 19:19
auto: Discovery 3 HSE
Bydliště: Slovensko

Discovery 3, prosím o radu

#1 Příspěvek od Alpha1 » 27 bře 2010 15:26

Zdravím všetkých ,som tu novy a už par dni listujem a čítam vaše rady ktoré tu píšete. Je tu toho dosť, ale chcem sa opýtať a nechať si poradiť od ľudí čo majú skúsenosti. Moja otázka je na Discovery 3. Mam záujem o kúpu tohto auta ojazdeného z Nemecka ročník 2005 až 2007 od 80tisic km až do 150tisic km vo full výbave HSE, čo by ma zaujímalo je ako je to zo servisovanim, sporadické zavady a čo odchádza často, načo si dať pozor hneď na začiatku čo treba spraviť a tak, strešné okno ako je to z jeho zatekaním keďže som niečo našiel kde to niekto spomínal. Jedno som mal úplne nove zapožičané na mesiac, diesel automat minimálna výbava séria S. Pýtam sa preto lebo mal som posledne 2 roky Volkswagen Pheaton V10 5l diesel ani nebudem rozprávať ako často som navštevoval servis. Preto sa pýtam o radu čo človeka čaká pri tomto aute či viac pôžitku alebo časte návštevy v servise.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#2 Příspěvek od RudaK » 27 bře 2010 16:53

No myslím,že zkušenosti jsou individuelní . Nemám střesní okno a mám výbavu SE ( s navigací ). Já si na D III nestěžuju a jsem s ní spokojený :Pohoda: .Těžko radit,když nemám problémy a to si myslím,že jsem se s ní nemazlil v terénu ani vodě :hi .
p.s. Záleží na výbavě,jakou chceš :shock: dnes bych vyzvedl to co já nemám : možnost telefonování přes Hans free ( bo jak se to menuje ) a dynamické natáčení světlometů - to je jedinný co nemám v D III - jinak spokojenost :yes
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
hokulia
Příspěvky: 411
Registrován: 29 kvě 2008 08:05
auto: RR S'charged, 2x110
Bydliště: Benesovsko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#3 Příspěvek od hokulia » 27 bře 2010 17:02

mam HSE a jsem v zasade spokojeny. mam 160 tis a menil jsem : kompresor, cidlo vysky, hadici k turbu cidla v naraznicich a ted rozvodove remeny, protoze je cas. Jinak OK.
V zasade doporucuju.
Všechno je jinak.

Uživatelský avatar
Alpha1
Příspěvky: 13
Registrován: 26 bře 2010 19:19
auto: Discovery 3 HSE
Bydliště: Slovensko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#4 Příspěvek od Alpha1 » 27 bře 2010 18:03

Vďaka vám za odpovede. Čiže nie je to až tak strašné čo ste mali ohľadom výdavkov. Lebo vám poviem z limuzínou som mal len výdavky v servise :shock: . Čo mesiac som tam bol pre niečo a ústretovosť 0%. RudaK aká výbava klasika navigační, elektrické sedačky plus predne vyhrievane, xenóny, automat, v koži goog audio, veci ktoré človeku robia pohodlie ak si do auta sadne. Natacaci svetla hans free, kamery atd. to nemusí bit. Pri automate sa aj tak dá telefonovať a keď sú poldove tak ho len pustíš a ako že nič ja muzikant :rofl

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#5 Příspěvek od RudaK » 27 bře 2010 21:32

Já to myslel,kdybych si moh zas vybrat,tak to orig hans free zas nestojí tolik ( z výroby ) :mrgreen: jasně,že si můžeš pořídit i tu klipsnu na ucho a nemusíš pouštět nic :wink: Mě se líbí,že to vypne rádio a de hovor z repráků a to pro mě,co špatně slyší je výhoda :chuckle
Sedadla mám hadrové,sice vyhřívané,ale že bych se s tou textilií cítil méně spokojený se říct nedá a na provoz to nemá žádný vliv. Auto zatím jezdí a vo tom to je ..... :yes
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
MRAK
Příspěvky: 218
Registrován: 15 bře 2008 21:56
Bydliště: Sever

Re: Discovery 3, prosím o radu

#6 Příspěvek od MRAK » 29 bře 2010 08:54

Mám HSE z roku 08 , a zatím mi všechno sedí a neměl jsem žádný :!: :!: :!: problém, přestože se k tomu autu nechovám úplně v rukavičkách.
Až si budu kupovat nové další, pravděpodobně to bude zase discovery (nebo RR Sport) a nebudu šetřit na výbavě (kromě kožených sedaček - ty jsou v zimě fakt studený, i přestože mám vyhřívané sedačky -a to i vzadu!!!- než se to zahřeje, tak to trvá) , každopádně aspoň vyhřívané přední sklo!!!! (nedoshneš na něj), HF, muziku (Harman Kardon - paráda) a automatickou převodovku. O uzávěrce , TR a měchách ani nepíšu, to je asi samozřejmost pro toto auto.
Jsem s autem naprosto !!!!!! spokojenej :Pohoda:
LR DISCOVERY 3 2,7HSE (prodaná kamarádovi)
RR SPORT 3.0 SDV6 HSE (leštěnka)

Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#7 Příspěvek od evo828 » 29 bře 2010 10:16

DIII 2007 SE; 44tis km; okrem zvolavacej akcie na palivovu pumpu a brzdy som riesil:
- auto nestartovalo ked bolo chladnejsie ako -5 - odstranene - vraj bol niekde nejaky zly kontakt a auto nezhavilo tak ako malo (3 navstevy servisu)
- pokazene otvaranie kufra - vraj bezny problem - vymena tiahla v zaruke
- klesanie Air Suspension - vymenili ventil na prednej casti Air suspension (2 navstevy servisu) - vyzera ze to zatial drzi
- najnovsie - EGR ventil alebo nieco s tym suvisiace - vcera mi skoncila zaruka a prave vcera sa rozsvietila kontrolka motora - na diagnostike mi napisalo chybu:
EXHAUST GAS RECIRCULATION CONTROL - CIRCUIT HIGH -:P0490

Auto jazdi normalne ale svieti kontrolka :) Idem dnes do servisu - snad to este spravia v zaruke.

S autom jazdi manzelka - o vymene za nieco ine nechce ani pocut :inlove
Naposledy upravil(a) evo828 dne 30 bře 2010 16:00, celkem upraveno 1 x.
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 3, prosím o radu

#8 Příspěvek od Stavros » 29 bře 2010 10:22

mne se D3 taky moc libi, v cizine spadly ceny na 12 tis. EUR a dle meho auto asi nic nebude. Myslim, ze jako takovy univerzalni, pohodlny auto je to dobra volba.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
Alpha1
Příspěvky: 13
Registrován: 26 bře 2010 19:19
auto: Discovery 3 HSE
Bydliště: Slovensko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#9 Příspěvek od Alpha1 » 29 bře 2010 11:19

Hosi vďaka za cene rady. Viac menej na 99% som pre Disco 3, i keď sem tam poškuľujem po RRS ale... :talk Disko sa my vidí viac kompatibilne. Preto viac k nemu inklinujem, ale jeden nikdy nevie :mrk . Záleží čo bude ponuke a za akú cenu a výbava. Keďže mam stvorkolku a vodný skúter plánujem si kúpiť pred letom ak budem mat auto už a na toto potrebujem univerzálne auto a samoska zase nie úplne až také ako poniektorý my radia že ak chcem off-road tak Micubisi alebo Patrol, ale mne tieto značky nič nehovoria jedine tak zadara :D . Ja jazdím 30 až 35tisic km ročné a to pohodlie na ceste a teréne schopnosti ak treba vojsť don tam musí bit skĺbene 50 na 50. Nie buď 99% off-road alebo 99% cestak nap. BMW X5... Poslednej dobe uvažujem začať chodiť do Rumunska na Enduro-romania, do Česka a tak po zrazoch stvorkoliek atd. a nato potrebujem auto ako sa hovory do divadla i do pola lepšie povedané ‘’ do koča i do voza’’. Tie kožene sedačky, mne to nevadí v zime počas 5 rokov som mal BMW 530 2003,Peugeot cabrio manželka a posledne to bolo Pheaton a všetko v koži a pohoda. Ta koze sa lepšie čisti po havkáčovi. Nie je veľký ‚7kg‘ :rofl , ale keď je zima alebo prší, viete si predstaviť to ako to býva potom. Textilne tie sa blbo čistia a keď to ešte navlhne a nedaj bože ma si niekto sadnúť do zadu….. Pýtam sa o rady preto, lebo manželka keďže i ona jazdi, lebo nemám problém s tým, pri poslednom skoro zrušila nervy :angry čo bolo problémové a hlavne elektronika. Nešlo o zle zaobchádzanie, lebo premna auto nie je len kus železa, ale niečo viac čo občas manželka aj podrýpavala že auto mam radšej ako ju.... :sun , ale buď som trafil na nepodarok alebo.... Ale to asi viete sami dobre, že keď je niečo natrieskane elektronikou ako bol Pheaton tak... :hmm:

Uživatelský avatar
hokulia
Příspěvky: 411
Registrován: 29 kvě 2008 08:05
auto: RR S'charged, 2x110
Bydliště: Benesovsko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#10 Příspěvek od hokulia » 29 bře 2010 17:43

Kterej chytrak ti rekl ze do terenu je lepsi Nissan nebo dokonce Mitsubishi? Nisan je OK, ale Mitsu hraje v terenu proti LR okresni ligu...
Ja jsem taky uvazoval o RRSportu, ale nakonec jsem rad ze mam Disco. A kufr ve Sportu je o nicem v porovnani s Disco pri stejne platforme.
Tak hodne stesti.
Všechno je jinak.

Uživatelský avatar
Alpha1
Příspěvky: 13
Registrován: 26 bře 2010 19:19
auto: Discovery 3 HSE
Bydliště: Slovensko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#11 Příspěvek od Alpha1 » 29 bře 2010 17:56

To vis, sú to chytráci čo sedia pri pive a garáži im stoji felda a rozprávajú to čo kamarát počul od kamaráta a ten to počul od hentoho atd., proste všetko machri od fachu….. :mrgreen: no ten kufor to máš pravdu s tím RRS v Disco je väčší a hlavne toho tam hodne vejde na dlhé cesty a hlavne ak tahnes za sebou neco tak máš kde to dať.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#12 Příspěvek od RudaK » 29 bře 2010 19:08

Příští auto bude RR Sport " Jasná zpráva " :Pohoda: . Nepotřebuju velký kufr , ani D IV :P ( mám D III :clap )
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
hokulia
Příspěvky: 411
Registrován: 29 kvě 2008 08:05
auto: RR S'charged, 2x110
Bydliště: Benesovsko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#13 Příspěvek od hokulia » 29 bře 2010 21:35

Rudo tos me prekvapil, neznam hrdejsiho D3 prispivatele. Je na tomhle foru vebec nejakej RR S? mimochodem predpokladam, ze si poridis toho Sporta v benzinu. S TDV6 motorem je to jen " hra na sport".
Všechno je jinak.

Uživatelský avatar
Radek D3
Příspěvky: 539
Registrován: 04 úno 2007 20:30
tel.: 603427700
auto: LR Discovery 3
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 3, prosím o radu

#14 Příspěvek od Radek D3 » 29 bře 2010 22:27

hokulia píše:Rudo tos me prekvapil, neznam hrdejsiho D3 prispivatele. Je na tomhle foru vebec nejakej RR S? mimochodem predpokladam, ze si poridis toho Sporta v benzinu. S TDV6 motorem je to jen " hra na sport".
Já vlastním RRS 3,6 Ten osmiválec TD jede jako s praku. Jinak jsem se měl možnost projet tím 5,0 benzínem a ta 510 koňová stáj to je fakt mazec.
Ale diskoška je přece jen diskoška.Neměnil bych.
Zdar Radek.

Uživatelský avatar
Alpha1
Příspěvky: 13
Registrován: 26 bře 2010 19:19
auto: Discovery 3 HSE
Bydliště: Slovensko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#15 Příspěvek od Alpha1 » 30 bře 2010 05:36

To je pravda čo čítam fórum tak klobúk dole, ale RudaK je asi živa reklama na tuto značku. RudaK mal by si osloviť spolecnost Land Rover a dohodnúť sa na provízii.... :mrk ale cením si rady jeho a všetkých čo my doteraz v niečom poradili a utvrdili že to auto je :yes

Uživatelský avatar
Alpha1
Příspěvky: 13
Registrován: 26 bře 2010 19:19
auto: Discovery 3 HSE
Bydliště: Slovensko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#16 Příspěvek od Alpha1 » 30 bře 2010 05:56

I keď včera som volal z manželkou keďže som teraz mimo Slovenska a sused čo je polda hodil reč že čo si chcem kúpiť a tak a manželka mu spomenula že asi Disco 3 a on že oni na Slovensku keď sa prevážalo Euro tak poldove dostali Discovery 3 myslím benzín na prevoz eura z Rakúska a že nie ako sa im to sralo, že voda do oleja im šla atd. Čo ja si myslím že asi je to normálka, lebo od kdy :bandit vedia jazdiť… keď na jednom aute sa vystrieda X vodičov čo každý z nich si mysli že je Shumacher… :D tak je jasne asi že dokážu rozbiť aj kováčsku kovadlinu a pak :wasntme

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#17 Příspěvek od RudaK » 30 bře 2010 07:31

hokulia píše:Rudo tos me prekvapil, neznam hrdejsiho D3 prispivatele. Je na tomhle foru vebec nejakej RR S? mimochodem predpokladam, ze si poridis toho Sporta v benzinu. S TDV6 motorem je to jen " hra na sport".


Asi sem to nenapsal správně . D III už mám a nechci se jí zbavovat ( taky nemám proč,bo slouží jak má :yes ),spíš jak Radek - přibrat do kolony RRS . Ale to je hudba budoucnosti :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
lojzabobr
Příspěvky: 72
Registrován: 08 led 2010 11:51
auto: disco 3
Bydliště: Praha

Re: Discovery 3, prosím o radu

#18 Příspěvek od lojzabobr » 30 bře 2010 14:32

tak ja mam d3 r.v.05 TDV6 mam ho sice jen v ve vybave S ale zakladni veci mi tam nechybej:-) mam ho od zacatku ledna a naprosta spokojenost jednou mi odešlo vejškovy čidlo vyměnili odmazali :Pohoda: priste budu chtit HSE ale jak tady pišou chci ho bez kuze nemam ji rad hlavně v letě.-)) takže jako doporučení k nakupu ROZHODNĚ ANO jediny co bych při nakupu doporučil chtěl bych vidět protokol z diagnostiky

Uživatelský avatar
Alpha1
Příspěvky: 13
Registrován: 26 bře 2010 19:19
auto: Discovery 3 HSE
Bydliště: Slovensko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#19 Příspěvek od Alpha1 » 30 bře 2010 14:53

lojzabobr píše:tak ja mam d3 r.v.05 TDV6 mam ho sice jen v ve vybave S ale zakladni veci mi tam nechybej:-) mam ho od zacatku ledna a naprosta spokojenost jednou mi odešlo vejškovy čidlo vyměnili odmazali :Pohoda: priste budu chtit HSE ale jak tady pišou chci ho bez kuze nemam ji rad hlavně v letě.-)) takže jako doporučení k nakupu ROZHODNĚ ANO jediny co bych při nakupu doporučil chtěl bych vidět protokol z diagnostiky
To jo, ale asi i pritom muší bit človek opatrný. Vieš ako to robia vo Volkswagene? Ty si dohodneš schôdzku z borcom že si prídeš auto pozrieť X deň on predtým poženie auto do servisu urobí diagnostiku ak je niečo zle, vymaže sa s pamäte a ty prídeš ako že zajtra čo za jeden deň sa až také nič neukáže v aute pozrieš ok, pôjdeš na diagnostiku všetko pohode tak obchod uzavretý berieš a tu o mesiac čí dva problém a vtedy sa začína bo…a je ho a do pi…. atd. To sa my stalo pri tom blbom Pheatone a myslel som si že mne sa to stať nemôže. No stalo se. Preto tedkom si chcem dať poradiť.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#20 Příspěvek od RudaK » 31 bře 2010 07:00

Já protokol z diagnostiky neviděl , bo auto bylo nový :D Ale jak je předešlý příspěvek,tak nachystat se dá cokoli ..... :Sorry: Ono se v tomdle nedobře radí - já ani nemůžu,bo auto dělá co má : JEZDÍ :) a o tom to je :!:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět