F1 Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petr pp
Příspěvky: 1328
Registrován: 19 zář 2013 16:06
tel.: 0903790668
auto: def 90
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#21 Příspěvek od petr pp » 21 úno 2015 16:43

Jednu visco mam doma ale netusim ci je ok asi ne ak ma niekto zaujem tak za nieco vymenim :wink:

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#22 Příspěvek od tagr » 13 bře 2015 14:48

Hezký návod , super. :D ale vzhledem k tomu co to zabere času a materiál vyjde minimálně na 1200,- to raději pošlu panu Balážovi a mám klid. Ale pokud je čas a nejsou drobné, nebo je potřeba vyřešit rychle do 24 hodin bezva, že jste to sem dali.
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#23 Příspěvek od sodar » 14 dub 2015 23:54

Jen by mě zajímalo, co znamená volně otáčet po propláchnutí visko spojky technickým benzinem. Jak lehce to znamená - otočím ji silou prstů, dlaní nebo celý paže, když ji chytím za připojený hřídel

Uživatelský avatar
Klema
Příspěvky: 27
Registrován: 15 bře 2014 20:41
auto: Freelander

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#24 Příspěvek od Klema » 22 dub 2015 19:42

Jak vlastně poznám že mám visco v háji? čtyřkolka mi funguje, ale mám pocit že když se otáčím na suchu tak se mi to dost pere.

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#25 Příspěvek od sodar » 27 dub 2015 22:40

Když je visko spojka špatná, tak na rovince nebo i v mirným kopci auto při plným vytočení kol znatelně brzdí. Jak zde bylo (asi v jiným vláknu) napsaný - s dobrou visko spojkou by si měl auto při plným rejdu na rovince utlačit (jestli to budeš zkoušet, tak nestačí jen půl metru, ale zkus to alespoň pár metrů).

juraj maco
Příspěvky: 65
Registrován: 09 srp 2014 14:04
auto: Free td4 04
Bydliště: Topolčany

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#26 Příspěvek od juraj maco » 03 kvě 2015 11:19

sodar píše:Když je visko spojka špatná, tak na rovince nebo i v mirným kopci auto při plným vytočení kol znatelně brzdí. Jak zde bylo (asi v jiným vláknu) napsaný - s dobrou visko spojkou by si měl auto při plným rejdu na rovince utlačit (jestli to budeš zkoušet, tak nestačí jen půl metru, ale zkus to alespoň pár metrů).
Je to zaujmavé. pisal som p.Balažovi do žiaru aodpisal mi že repas tej visko spojky trvá asi 2až3 hodiny..ked to robí na aute.. neako sa mi to zdá kratka doba na to aby vypláchol ten bordel z vnútra tej spojky.. uvžoval som či by nebol dobre skúsiť tu spojku normalne rozrezať po zvare a potom vyumývať .. zavariť a potom naplniť.. možno to bude rychlejšia robota a dôkladnejšie vyčistené..myslim že vo výrobe to inak ani nerobia

vena
Příspěvky: 20
Registrován: 26 srp 2014 22:10
auto: freelander 2.0 td
Bydliště: Stachy

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#27 Příspěvek od vena » 03 kvě 2015 13:52

juraj maco píše:
sodar píše:Když je visko spojka špatná, tak na rovince nebo i v mirným kopci auto při plným vytočení kol znatelně brzdí. Jak zde bylo (asi v jiným vláknu) napsaný - s dobrou visko spojkou by si měl auto při plným rejdu na rovince utlačit (jestli to budeš zkoušet, tak nestačí jen půl metru, ale zkus to alespoň pár metrů).
Je to zaujmavé. pisal som p.Balažovi do žiaru aodpisal mi že repas tej visko spojky trvá asi 2až3 hodiny..ked to robí na aute.. neako sa mi to zdá kratka doba na to aby vypláchol ten bordel z vnútra tej spojky.. uvžoval som či by nebol dobre skúsiť tu spojku normalne rozrezať po zvare a potom vyumývať .. zavariť a potom naplniť.. možno to bude rychlejšia robota a dôkladnejšie vyčistené..myslim že vo výrobe to inak ani nerobia

Zdar, viskospojku sem si taky repasoval doma a abych řekl pravdu nevěřím že jde plnohodnotně zrepasovat na autě. Hodně sem nad tím dumal a při repasi sem si všimnul že když se viskospojka naplní technickým benzínem tak povolí a již neni zatuhlá. Nevim jak je to potom s funkcí 4x4. Je to ale pouze můj osobní názor a nechci někomu poskvrňovat řemeslo, třeba na to má pan Baláž nějaký fígl, hodně lidí repas od pana Baláže má a nestěžují si a když poskytuje záruku tak ví co dělá...
k tomu rozřezání, taky sem nad tim přemýšlel ale jsou tu dvě ALE.
1) musíš ji rozříznout opravdu stejnoměrně po celém obvodu, toho by se dalo dosáhnout třeba na soustruhu.
2) musíš ji pak i svařit stejnoměrně aby si zachoval její souosost mezi hřídely na kardany. Aby nebyla uhnutá jestli mě chápeš.

A jak píšeš že to ve výrobě jinak nedělaj, tak nevim o tom že by výrobce vozu repasoval viskospojky. Ten pouze dodává nové, ale ne repasované, jestli se však mýlim tak mě prosim opravte.

juraj maco
Příspěvky: 65
Registrován: 09 srp 2014 14:04
auto: Free td4 04
Bydliště: Topolčany

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#28 Příspěvek od juraj maco » 03 kvě 2015 18:19

Nemyslel som repasovanie vo výrobe ,to nerobia určite,ale ked ju vyrabaju novú.. to si myslim že robí len človek (možno automat) a stačil by na to prípravok aby to bolo v osi a ako píšeš odpichnúť to v sustruhu vyplachnuť zavariť a naplniť. neviem to bol len môj nazor.ale keby sa to tak dalo urobiť bolo by to určite kvalitnejšie vyčistené.a bolo by lepšie meratelne kolko tej naplne tam je.. a bola by ako čisto nový kus ktorý stoki cca 500eur

vena
Příspěvky: 20
Registrován: 26 srp 2014 22:10
auto: freelander 2.0 td
Bydliště: Stachy

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#29 Příspěvek od vena » 03 kvě 2015 22:41

Určitě to můžeš zkusit, přinejhoršim přijdeš o visku, ale každému úspěchu vždy předchází neúspěch. Já jsem ji čistil taktéž v soustruhu ale pouze tak že jsem ji naplnil tech. benzinem a nechal ji převalovat. Když kladla již menší odpor tak jsem jednu hřídel zablokoval aby se protáčela a pořádně se dostal ten sajrat i z prostoru mezi lamelama. A podle mě byla vyčištěna celkem dokonale. Naplnil jsem ji z cca z 75%. Teď však budu dělat druhou a u ní to odměření udělam tak že ji nejprve naplnim z 50% a budu postupně projíždět a doplňovat až se dostanu k nějakému kompromisu kdy bude 4x4 fungovat přesně podle mých potřeb. Chtěl bych docílit měkčí visko spojky aby nedostávala tolik zabrat IRD.

Ještě bych chtěl zareagovat k finanční stránce této repase. Asi Tagr tu psal že to vyjde na 1200,-, dle mých rozpočtů to byla pouze 1 plechovka tech. benzinu 60,- , viskozní olej na jednu spojku cca 200,- i s poštovnym, nějaká ta elektřina max 100,- suma sumárum sem se s přehledem vešel do 400,- + teda půl dne času, krabička červených spart a tři plzně :-)

Juraj ať se dílo vydaří a napiš jak si pochodil zdar

juraj maco
Příspěvky: 65
Registrován: 09 srp 2014 14:04
auto: Free td4 04
Bydliště: Topolčany

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#30 Příspěvek od juraj maco » 04 kvě 2015 20:52

vena píše:Určitě to můžeš zkusit, přinejhoršim přijdeš o visku, ale každému úspěchu vždy předchází neúspěch. Já jsem ji čistil taktéž v soustruhu ale pouze tak že jsem ji naplnil tech. benzinem a nechal ji převalovat. Když kladla již menší odpor tak jsem jednu hřídel zablokoval aby se protáčela a pořádně se dostal ten sajrat i z prostoru mezi lamelama. A podle mě byla vyčištěna celkem dokonale. Naplnil jsem ji z cca z 75%. Teď však budu dělat druhou a u ní to odměření udělam tak že ji nejprve naplnim z 50% a budu postupně projíždět a doplňovat až se dostanu k nějakému kompromisu kdy bude 4x4 fungovat přesně podle mých potřeb. Chtěl bych docílit měkčí visko spojky aby nedostávala tolik zabrat IRD.

Ještě bych chtěl zareagovat k finanční stránce této repase. Asi Tagr tu psal že to vyjde na 1200,-, dle mých rozpočtů to byla pouze 1 plechovka tech. benzinu 60,- , viskozní olej na jednu spojku cca 200,- i s poštovnym, nějaká ta elektřina max 100,- suma sumárum sem se s přehledem vešel do 400,- + teda půl dne času, krabička červených spart a tři plzně :-)

Juraj ať se dílo vydaří a napiš jak si pochodil zdar
a kde si zohnal ten viskozni olej?

vena
Příspěvky: 20
Registrován: 26 srp 2014 22:10
auto: freelander 2.0 td
Bydliště: Stachy

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#31 Příspěvek od vena » 04 kvě 2015 23:26

Stejně jako cermen, deckenbach české budejovice
Webovky jsou http://www.fina-oleje.cz/,
ten olej nemaj v e-shopu, kontaktoval jsem je pres formulář a olej mi normálně na dobírku poslali.
Presny název toho oleje MOLYDUVAL SILO D 100 T. Je to tu už popsaný.

juraj maco
Příspěvky: 65
Registrován: 09 srp 2014 14:04
auto: Free td4 04
Bydliště: Topolčany

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#32 Příspěvek od juraj maco » 05 kvě 2015 05:59

[quote="vena"]Stejně jako cermen, deckenbach české budejovice
Webovky jsou http://www.fina-oleje.cz/,
ten olej nemaj v e-shopu, kontaktoval jsem je pres formulář a olej mi normálně na dobírku poslali.
Presny název toho oleje MOLYDUVAL SILO D 100 T. Je to tu už popsaný.[/qu

Preto som sa pytal že kde ho dostať.kupit. lebo v tom e-shopu nebol. tak Dakujem..

juraj maco
Příspěvky: 65
Registrován: 09 srp 2014 14:04
auto: Free td4 04
Bydliště: Topolčany

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#33 Příspěvek od juraj maco » 13 kvě 2015 05:30

Nebude problem. ked idem repasovať visko spojku a dam dolu celý kardan a budem jazdiť bez neho?

Uživatelský avatar
Matz
Příspěvky: 233
Registrován: 03 led 2013 16:55
auto: D3, 2x Free Td4
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#34 Příspěvek od Matz » 13 kvě 2015 07:40

Žádný problém,klidně ho sundej.
D3 HSE tdv6 2006
Free SE Td4 2004 4x2 + chip
Free Td4 2001 4x4, +2"

Uživatelský avatar
Klema
Příspěvky: 27
Registrován: 15 bře 2014 20:41
auto: Freelander

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#35 Příspěvek od Klema » 02 črc 2015 15:02

Tak mám to úspěšně za sebou, muel jsem si na to vyrobit i přípravky, nejhorší je dostat z toho starou náplň :Ja blb: a pak najít optimum kolik dát nové..zbyla mi náplň tak na tři spojky, takže když by někdo chtěl za dvojku mu spojku zrepásnu....

Uživatelský avatar
Dandy008
Příspěvky: 79
Registrován: 06 bře 2015 18:05
auto: Discovery 3 TDV6
Bydliště: Ludgeřovice

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#36 Příspěvek od Dandy008 » 04 črc 2015 16:56

Tak jsem zdárně repasoval visco na free 2.0Di a za pomoci (cermen) je dílo hotovo :-)
Nešla mi za nic na světě protočit, "ani svěrák s obrovskou pákou" mi nic nepomohlo. Nasadol jsem visco s karanem na auto a zvedl předni kolo. A hurá protočila se. Tak se mi ji podařilo ji důůkladně vyčistit benzinem. Naplnil jsem ji za pomoci 20ml-stříkačky. A kde že ??? Přímo na autě. Šrouby jsem zalepil a perfektně funguje.
Díky ;-)
Přílohy
IMG_20150702_165634.jpg

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#37 Příspěvek od Hubert » 05 črc 2015 09:30

Dejte někdo vědět co to dělá po cca 50 - 100 tis. km. Jsem příznivcem vašeho snažení, ale záleží jak dlouho to bude fungovat.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Dandy008
Příspěvky: 79
Registrován: 06 bře 2015 18:05
auto: Discovery 3 TDV6
Bydliště: Ludgeřovice

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#38 Příspěvek od Dandy008 » 07 črc 2015 11:22

Těžko říct co.
Odvíjí se to od jízdy a spínáni visca !!! Předpokládám, že to vydrží tolik, co předchozí - jelikož je tam stejná náplň a stejné množství.
A jestli tam jsou šrouby nebo se to zavaří a zabrousí je jedno.

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#39 Příspěvek od Hubert » 14 srp 2015 18:00

Jak hluboko jsou vrtané ty otvory na vypuštění?
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Dandy008
Příspěvky: 79
Registrován: 06 bře 2015 18:05
auto: Discovery 3 TDV6
Bydliště: Ludgeřovice

Re: Dělal jste někdo repas visco spojky doma?

#40 Příspěvek od Dandy008 » 17 srp 2015 20:14

Je to vrtané jen přez plášť cca 5mm

Odpovědět