VAG a jeho chybka

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Claudius
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2016 15:38
auto: fee I

VAG a jeho chybka

#1 Příspěvek od Claudius » 18 črc 2016 15:45

Zdravím,zcela jsem nepochopil info diagnostiky - U Free I 1,8 benzín r.99 mi hlásí " Snímač tlaku v sacím potrubí - vadný"
Tak a otázka zní,kde hledat a následně sehnat.V sacím potrubí jsem našel jenom zeleně označené čidlo se dvěma piny.
Ale to hlídá asi teplotu a víc po dvou drátech nezvládne.Ale kde je to tlakové,tak to těžko říct.
V podstatě to zelené je i vedeno jako náhr.díl.Ale tamto udané nemohu nikde nalézt.A dokud to neposkládám,nebudou emise - jsem těžce v červených číslech... :O

lenham3
Příspěvky: 457
Registrován: 19 led 2010 21:08
Bydliště: Zlin/Uherske hradiste

Re: VAG a jeho chybka

#2 Příspěvek od lenham3 » 18 črc 2016 23:36

Pokud mas free a to asi ano z rozdelovacem tak MAP sensor je na ridici jednotce motoru jde do ni hadicka z podtlakem a to je to co hledas,bud je poskozene vedeni nebo problem primo v jednotce

Claudius
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2016 15:38
auto: fee I

Re: VAG a jeho chybka

#3 Příspěvek od Claudius » 19 črc 2016 07:48

Tak super díky za radu.To jsem koukal - z posledního hrnku(nejblíž k nádrži nemrzky) vede ze sání směrem k řídící jednotce černá plastová hadička.Na boku řídící jednotky je taková malá černá krabička a do ní vede tato zmíněná hadička a z ní vede krátká přímo do řídící jednotky.Tak to by měla na svědomí tahle krabička?A co je to náhradní díl,ten jsem na litepu nikde nepotkal.
A teď trochu laborace - když jsem tu hadičku na čtvrtém hrnku odpojil a pak nastartoval,motor začal koktat a vypadalo to,že umře.Nějaký klidný vyvážený běh ani omylem.Že by tato krabička předávala info do řídící jednotky O.K. a řídící jednotka se loučila?
A pak ještě poznatek,když sem se to jal chcípnout ,svítili na mě oranžové kontrolky - sjezd a trakcion kontrol.Tak to jsem to poladil tedy.Jo jo,s tímto werkem se člověk nestíhá nudit. :hmm:

Odpovědět