Freelander 1 - generalna oprava

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
petee
Příspěvky: 45
Registrován: 28 úno 2012 16:01
tel.: +421917808841
auto: Freelander 2.0 Di,
Bydliště: SK - Vyšehradné, Nitrianske Pravno
Kontaktovat uživatele:

Freelander 1 - generalna oprava

#1 Příspěvek od petee » 04 lis 2016 21:39

Ahojte. Zalozil som toto tema kedze moj Free 2.0 Di caka generalka, preto by som bol rad keby ste sa podelili s vasimi skusenostami, pokial si niekto s niecim podobnym presiel. Rad uvitam ak posuniete aj kontakt na niekoho kto by vedel generalku urobit. Predsa len Free nie je bezne auto a mnohe "vychytavky" musi servisak vediet, preto by som ho nerad zveril beznemu servisu (viem ze par info o odporucani servisov tu bolo, avsak toto je iny pripad). Dakujem za postrehy, rady a skusenosti...

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Freelander 1 - generalna oprava

#2 Příspěvek od Krasty » 05 lis 2016 22:06

Od toho tu je cele forum.
Co znamena generalka? Jen motor nebo i prevodovky, rozvodovky, diferaku, atdatd.
Smyslem tohoto fora jsou prave tyto individualni rady, ktere se tu daji celkem snadno dohledat. Takze napred hledat a pokud nenajdes, tak pak se ptat, ale na konkretni vec. A pozor, prevazna vetsina z nas jsme pouze majitele, nikoliv automechanici, i kdyz zrovna freelander1 dal rade z nas dost moznosti se hodne veci naucit ...
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

petee
Příspěvky: 45
Registrován: 28 úno 2012 16:01
tel.: +421917808841
auto: Freelander 2.0 Di,
Bydliště: SK - Vyšehradné, Nitrianske Pravno
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander 1 - generalna oprava

#3 Příspěvek od petee » 08 lis 2016 20:49

Tak aby som to upresnil ide o generalku motora a generalku podvozku (vyvarenie, osetrenie dutin a nastrek). O odporucaniach na servis je tu kopec vlakien, avsak o rozsiahlejsich opravach sa pri nich nikto nezmienoval (bezne prehliadky a drobne upravy to hej). A z vlastnej skusenosti viem ze aj dobry servisak ktory nema zrovna skusenost s Free 1, vela veci nevychyta ...takze preto by ma zaujimali nazory s kym kto riesil nieco komplexnejsie ako len bezny servis....

Odpovědět