Freelander I plave

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Lukaas
Příspěvky: 1
Registrován: 28 led 2017 17:51

Freelander I plave

#1 Příspěvek od Lukaas » 28 led 2017 18:06

ahoj, mel bych dotaz.
mam problem s freelandrem, auto na snehu plave jako blazen, na asfaltu je to o neco lepsi ale stejne to neni ono... kdyz treba na asfaltu najedu na krajnici kde je snih, auto za zavlni jak na prazdnych pneu. mam podezreni a dotaz na visco. dnes jsem auto zvedl, mezi krize kardanu jsem dal montpaky a snazi jsem se protocit viscko na kardanu.

pohlo se to sotva o 1-2cm a to jsem tema cca 50cm pakama musel opravdu zabrat....

myslite ze to plavani auta muze delat ta visko spojka??
diky moc za rady....

a jeste jeden dotaz, dnes jsem na tom delal rozvody a potreboval bych ten bocni drzak co je na motoru... jedna se o 1.8 benzin
nemate nekdo nahodou, nebo alespon kde by se dal sehnat? diky moc

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Freelander I plave

#2 Příspěvek od deyva » 08 úno 2017 10:43

jen asi ohledně té visco... posledně jsem měl zvedlej jen předek a potřeboval jsem otočit kolem - šlo to dost ztěžka právě díky visco, ale šlo to a otočil jsem si kolik jsem chtěl... jinak když na rovným parkáču zastavíš, dáš plnej rejd, za jedna bez plynu, tak to jede a nechcípne? (nevim mě teda u nafty ne a ani to neštosuje). jinak to plavání - není stabik ko (kostičky, uložení)?

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Freelander I plave

#3 Příspěvek od 22lukas277 » 11 úno 2017 22:02

Lukaas píše: 28 led 2017 18:06 ahoj, mel bych dotaz.
mam problem s freelandrem, auto na snehu plave jako blazen, na asfaltu je to o neco lepsi ale stejne to neni ono... kdyz treba na asfaltu najedu na krajnici kde je snih, auto za zavlni jak na prazdnych pneu. mam podezreni a dotaz na visco. dnes jsem auto zvedl, mezi krize kardanu jsem dal montpaky a snazi jsem se protocit viscko na kardanu.

pohlo se to sotva o 1-2cm a to jsem tema cca 50cm pakama musel opravdu zabrat....

myslite ze to plavani auta muze delat ta visko spojka??
diky moc za rady....

a jeste jeden dotaz, dnes jsem na tom delal rozvody a potreboval bych ten bocni drzak co je na motoru... jedna se o 1.8 benzin
nemate nekdo nahodou, nebo alespon kde by se dal sehnat? diky moc
Najkor by som pozrel tlmice a pruziny... nechce sa mi verit zeby kvoli visco ... auto plavalo na ceste

Uživatelský avatar
TOMAS83
Příspěvky: 340
Registrován: 13 led 2011 13:58
auto: Freelander + RRS
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Freelander I plave

#4 Příspěvek od TOMAS83 » 11 úno 2017 22:21

Předpokladam že spodek máš pořádně zapojeného a funkční..Nemáš třeba upravenou IRD?
Jen můj poznatek..Chvíli sem jezdil na sněhu jen s náhonem na předek..Kvůli repasu visko a můžu potvrdit že udržet ho na silnici jen s predkolkou bylo umeni víc jak 50km sem nedal.. Podotýkám že mám pneu 90%off..Po nasazení 4x4 sem už byl kong;-)
Jinak hledej v historii..Četl sem že někdo koupil free s upravenou IRD jelo to jen na předek a šílene plavalo.
Pokud máš vše ok..Mrkni na stabik, tlumiče atd..
Freelander 1 2,0 TD4 rv.02,zvednuto 5cm, rozšířeno,225/80/16,zahrádka,CB aktuálně se pracuje na barvě RAPTOR Black

Range Rover Sport Tdv8 3,6 rv. 2008 Black/Red edition🙈

Discovery 3 2,7 rv.2007 na úpravách makáme

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: Freelander I plave

#5 Příspěvek od Zizal » 12 úno 2017 07:12

Máš všude stejné a obdobně sjeté gumy? Jestli máš vzadu větší průměr tak se to hádá a zadek přetlačuje předek.

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: Freelander I plave

#6 Příspěvek od ludarover » 21 úno 2017 20:15

Dělá mi to teď uplně stejně, na sněhu mě to málem vysekalo, jak jsem najel na led nebo něco kluzkého tak jsem se rozvlnil jal kokot. Teď když jedu po dálnici a jsou tam koleje tak max 100km v/H, jináč je to o držku z ničeho nic se to strhne do prava nebo do leva jako kdyby byli čepy v háji ale samozřejmě že nejsou. Ve předu jsem měl menší vzorek než ve předu tak jsem to prohodil a je to stejné, možná horší. Jedinej problém kterej jsem udělal byl ten že při nasazení visco spojky jsem jí otočil, takže jsem jako couval 130km v h. Bojim se že jsem tam něco pokurvil. Jediný možný je zajet na stk aby mě za 100kč zkusili na plotnách potahat nápravu.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: Freelander I plave

#7 Příspěvek od ludarover » 22 úno 2017 20:58

Tak jsem na to asi přišel.............Na visco jsou dvě ložiska a na jednom ložisku je utržená ta guma od toho ložiska a vím o tom delší dobu, je to také důvod buchotu do podlahy při nižších otáčkách. Při včerejší prověrce montpákama jsem si řekl že to o kolo toho ložiska omotám šňůrou na lezení (lanem), tak jsem to omotal a dnes jsem to jel projet do práce cca 25km, jezdím zde každý den, tak už znám kde to dělalo ty úhybný manévry a dnes nic. Takže je to tim ložiskem. Že to bude poměrem otáček jsem tušil, a na kardanu bych to zrovna nečekal. Takže už věřím i na nižší vzorek pneu.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Freelander I plave

#8 Příspěvek od deyva » 23 úno 2017 06:26

Tak ten vzorek a prohazovani kol zepredu dozadu a do krize kazdyho myslim pul roku nebo jak pisou i v manualu ;-) Jinak ja jsem to lozisko predni na kardanu mel taky utrhly a asi i pridreny (pac se z nej oddelila plechova krytka kulicek) cely leto a krom bouchani pri rozjezdu jsem si niceho tak strasnyho nevsiml.

Odesláno z mého VFD 700 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: Freelander I plave

#9 Příspěvek od ludarover » 23 úno 2017 06:57

deyva píše: 23 úno 2017 06:26 Tak ten vzorek a prohazovani kol zepredu dozadu a do krize kazdyho myslim pul roku nebo jak pisou i v manualu ;-) Jinak ja jsem to lozisko predni na kardanu mel taky utrhly a asi i pridreny (pac se z nej oddelila plechova krytka kulicek) cely leto a krom bouchani pri rozjezdu jsem si niceho tak strasnyho nevsiml.

Odesláno z mého VFD 700 pomocí Tapatalk
Hele to auto je individualni stCi neco jinak a je to v haji, ja jezdil 3mesice bez kardanu kuli krizum a pak jsem to tam nasadil jeste z vsisco obracene a problem byl na svete. To auto ma milion zavad pokazde jinak
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Odpovědět