free motorový olej

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

free motorový olej

#1 Příspěvek od sodar » 07 bře 2017 16:46

Zdravím.
Potřeboval bych poradit. Freelander už má dva roky, je to benzín 1.8 z roku 1999. Když jsem ho dovezl, tak hned první závadu, co jsem řešil byla chladící kapalina. V nádobce místo vody, byla tuhá světle hnědá hmota. Když jsem to čistil, tak jsem vyndal i chladič, ze kterého teklo to samé. pak jsem se dočetl, že častou vadou tohoto motoru je těsnění pod hlavou. Proto jsem koupil to dvouvrstvé a motor rozebral. Samozřejmě tam bylo to s tim červeným lemováním otvorů, ale bylo vidět, že hlava motoru byl nedávno sundavána (zřejmě už těsnění někdo měnil, ale stejně tam dal to horší). Bohužel jsem při tom pořádně nezkontroloval hlavu, jestli není někdé vadná. Motor jsem dal do kupy a auto začal užívat. Našel jsem však, že chladící kapalina uníká u vodní pumpy, především v teplých dnech. Asi po roce jsem ji vyměnil - byla poškozená a šla i hůře otáčet. Pak už bylo pod motorem sucho, nic z něho neteklo. Přesto se mi chladící kapalina stále ztrácí, ne nijak moc, ale mizí. Stejně tak se stále v expanzce objevuje ten olejovej šlem, ale chladící okruh jsem nijak nevymíval, takže to pořád můžou být zbytky toho bordelu od koupi vozu. Teď na podzim jsem si i kontroloval olej a sledoval jsem jestli mizí. Přesně prvního listopadu jsem doplnil motorový olej. Na risce hladina ukazovala nad třetí křížek (je jich tam šest, tři v oleji tři na suchu). Dneska jsem to kontroloval znovu v oleji už je jen jeden křížek, pět jich kouká, najel jsem shruba 3000 km. Myslíte, že by mohla bejt hlava poškozená, nebo je to v normě? Motor jede v pohodě, nepřehřívá i dobře startuje. Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: free motorový olej

#2 Příspěvek od Maxsel » 07 bře 2017 21:02

Pořád dokola to bývá těsněním. Dost to na něm záleží. Tvrdí to u nás v servisu a Hubert s tím má také nějaké opakované zkušenosti.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: free motorový olej

#3 Příspěvek od sodar » 08 bře 2017 16:12

Takže myslíš, že i to dvouvrstvé těsnění dělá neplechu? Dneska jsem dolil olej. Za tu dobu, co jsem zmiňoval ubyl cca 1/4 litru.

lenham3
Příspěvky: 457
Registrován: 19 led 2010 21:08
Bydliště: Zlin/Uherske hradiste

Re: free motorový olej

#4 Příspěvek od lenham3 » 08 bře 2017 20:27

sodar píše: 08 bře 2017 16:12 Takže myslíš, že i to dvouvrstvé těsnění dělá neplechu? Dneska jsem dolil olej. Za tu dobu, co jsem zmiňoval ubyl cca 1/4 litru.
Prave ze vicevrstve tesneni dela neplechu, jednovrstve je bez problemu pokud to udelas poradne :wink:

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: free motorový olej

#5 Příspěvek od ludarover » 11 bře 2017 19:16

Měnil jsem těsnění, dal jsem dvojvrstvé a sjel hlavu, nové šrouby a jezdim už dva roky, udělal jsem rozvody vyměnil pumpu a vodu dolévám pořád jednou za měsíc celou tu nádobku topení mi nikde neteče koberce mám suché a nikdy asi nepřijdu na to čím to je.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: free motorový olej

#6 Příspěvek od sodar » 12 bře 2017 20:16

ludarover píše: 11 bře 2017 19:16 Měnil jsem těsnění, dal jsem dvojvrstvé a sjel hlavu, nové šrouby a jezdim už dva roky, udělal jsem rozvody vyměnil pumpu a vodu dolévám pořád jednou za měsíc celou tu nádobku topení mi nikde neteče koberce mám suché a nikdy asi nepřijdu na to čím to je.
A hladina oleje se drží nebo?

lenham3
Příspěvky: 457
Registrován: 19 led 2010 21:08
Bydliště: Zlin/Uherske hradiste

Re: free motorový olej

#7 Příspěvek od lenham3 » 12 bře 2017 23:22

ludarover píše: 11 bře 2017 19:16 Měnil jsem těsnění, dal jsem dvojvrstvé a sjel hlavu, nové šrouby a jezdim už dva roky, udělal jsem rozvody vyměnil pumpu a vodu dolévám pořád jednou za měsíc celou tu nádobku topení mi nikde neteče koberce mám suché a nikdy asi nepřijdu na to čím to je.
Tak ti asi jde voda nepatrne do vyfuku proto nemus prijid kde se straci :hmm:

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: free motorový olej

#8 Příspěvek od ludarover » 13 bře 2017 07:22

lenham3 píše: 12 bře 2017 23:22
ludarover píše: 11 bře 2017 19:16 Měnil jsem těsnění, dal jsem dvojvrstvé a sjel hlavu, nové šrouby a jezdim už dva roky, udělal jsem rozvody vyměnil pumpu a vodu dolévám pořád jednou za měsíc celou tu nádobku topení mi nikde neteče koberce mám suché a nikdy asi nepřijdu na to čím to je.
Tak ti asi jde voda nepatrne do vyfuku proto nemus prijid kde se straci :hmm:
To je mozne, ale v hlave nebyla videt zadna prasklinka kdyz dojedu tak nekdy citim smrad z kapaliny tak jestli to kape nekde o motoru a staci se to spalit nevim.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: free motorový olej

#9 Příspěvek od MadTom » 13 bře 2017 07:47

Nedávno jsem řešil únik vody na Defíku - nikde nebylo pořádně nic vidět. Tak jsem to opatrně natlakoval a poslouchal, kde se ozve syčení. Našel jsem dvě prodřené a pěkně schované hadice. Potom už to bylo jednoduché. Voda z nich tekla a stíhala se odpařovat zvenku na motoru.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: free motorový olej

#10 Příspěvek od ludarover » 13 bře 2017 17:36

MadTom píše: 13 bře 2017 07:47 Nedávno jsem řešil únik vody na Defíku - nikde nebylo pořádně nic vidět. Tak jsem to opatrně natlakoval a poslouchal, kde se ozve syčení. Našel jsem dvě prodřené a pěkně schované hadice. Potom už to bylo jednoduché. Voda z nich tekla a stíhala se odpařovat zvenku na motoru.
To si právě myslím taky že to tak je, můžeš popsat kolik jsi dal atnosfer a jak jsi napojil hadici ze vzduchem na sistém? Neříkám že bych to nevymyslel, ale třeba to někomu tady pomůže jednou, děkuju za dobrou radu určitě to budu muset vyzkoušet, cítím to od motoru ten smrádek.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: free motorový olej

#11 Příspěvek od MadTom » 13 bře 2017 19:56

Tlak maximálně 0,5-1 At, víc určitě ne. U Defa jsem odpojil slabou hadičku co vede nahoru do expanzky - je tam pro odvzdušňování chladiče. Do expanzky jsem připojil přes kus hadice výstup z kompresoru a tu odpojenou hadičku jsem ucpal vhodným šroubovákem. Zásadní bylo, aby kompresor byl se vzduchojemem, který tam udrží přetlak. A potom už jsem jenom poslouchal. Jednodušší by to bylo přes víčko expanzky, ale druhé jsem neměl.
Dalo by se to nafoukat i pumpou na kolo - opatrně, ale potom to chce dva lidi, jeden fouká a druhý hledá.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: free motorový olej

#12 Příspěvek od ludarover » 14 bře 2017 07:36

MadTom píše: 13 bře 2017 19:56 Tlak maximálně 0,5-1 At, víc určitě ne. U Defa jsem odpojil slabou hadičku co vede nahoru do expanzky - je tam pro odvzdušňování chladiče. Do expanzky jsem připojil přes kus hadice výstup z kompresoru a tu odpojenou hadičku jsem ucpal vhodným šroubovákem. Zásadní bylo, aby kompresor byl se vzduchojemem, který tam udrží přetlak. A potom už jsem jenom poslouchal. Jednodušší by to bylo přes víčko expanzky, ale druhé jsem neměl.
Dalo by se to nafoukat i pumpou na kolo - opatrně, ale potom to chce dva lidi, jeden fouká a druhý hledá.
Super postup
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: free motorový olej

#13 Příspěvek od ludarover » 14 led 2018 11:26

Jo udělaj jsem ten postup a ve svorce od topení kde mám přidělané téčko to kapalo........takže tak. Ale voda se po měsíci začala ztrácet zase nu a teď dělám zase po třech letech těsnění tak uvidíme potom.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: free motorový olej

#14 Příspěvek od deyva » 18 led 2018 14:53

Tak u mě se taky ztrácí na 2.0Di voda... Ale je to tak půl nádobky za dva měsíce, takže to moc neřeším... Posledne se ztráela víc, když mi měnili spojku a dali tam blbě hadici na chlazení IRD, respektive už je taková vyžvatlaná a tvrdá a byla potřeba stahnout šroubovací stahovačkou namísto té pružné sponky... Ale furt se mi trochec voda ztrácí.

Odpovědět