katalyzátor a emise

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

katalyzátor a emise

#1 Příspěvek od sodar » 31 bře 2017 22:57

Zdravím. Dokážemi někdo vysvětlit:

Končila mi technická na autě, tak jsem se vydal na STK, ale neprošel jsem ani přes emise. Technik řekl, že test vykazuje výsledky, které ukazují na nefunkčnost katalyzátoru, tedy při testu na normální volnoběh (pod 1000 ot/min) a při asi 3000 ot/min se zplodiny (CO) nevešly do dané tolerance, ani se nijak výrazně neměnil jejich objem (0,706 a 0,644), jak mi ukazoval na monitoru. Takže jsem hned objednal novej katalyzátor a druhej den jsem ho už měnil. Samozřejmě ten na autě byl v čudu, ten keramickej včelí úl, co je ve vnitř byl úplně rozpadlej, takže skrz katalyzátor čistá díra. vyměnil jsem za novej a vyjel zase na STK, tentokrát ale na jinou stanici, než před tím. Na emisích ale to samý. Opět se auto nevešlo do tolerance CO. Technik to pak nějak zaondil, že jsem prošel, ale nejde mi na rozum, že totálně nefunkční katalyzátor a úplně novej dávají prakticky stejný hodnoty CO.

Uživatelský avatar
bata
Příspěvky: 420
Registrován: 26 dub 2011 19:37
tel.: 607 168 746
auto: Freelander I + II
Bydliště: Kolín

Re: katalyzátor a emise

#2 Příspěvek od bata » 31 bře 2017 23:08

Měl jsem stejný problém a na STK mi řekli, že úplně nový katalyzátor hned nefunguje a je potřeba na něm něco najet, tak nevím, je pravda, že když jsem něco najel a "Vypálil" ho, tak hodnoty klesly.
Land Rover Freelander 1.8 / 99, Freelander 2 HSE i6 3.2 / 2007

Odpovědět