Free 1 stahovani zadniho okna - problem

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#121 Příspěvek od cesta » 28 bře 2012 14:41

Jestli je to třídveřák, tak ten hlídá stav té přídavné střechy střechy, v těch kolíkách pod páčkama jsou asi spínače .Odzkoušíš to tak, že jakoby zkus tu střechu z venku nadzdvihnout no a jestli je některý z nich tak na hraně tak okno sjede. Pokud je to pětidveřák tak nevím. Ahoj
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Samm
Příspěvky: 9
Registrován: 27 bře 2012 12:40

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#122 Příspěvek od Samm » 29 bře 2012 09:59

Je to 3 dveřák, zkusím to jak přijdou ty lanovody a dám vědět. :ty jeden...:

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#123 Příspěvek od Krasty » 11 dub 2012 20:16

Zdravim panove,
tak jsem se konecne dostal k te oprave praskleho lanka v zadnich dverich. Koupil jsem si pres ebay opravnou sadu, kde jsou vsechny lanka vc. bovdenu a taky to kolecko, na kterem jsou ty lanka namotany....cele i s postovnym 400 kc.
Postupoval jsem tak, ze jsem dal drzaky okna na tech listach do zavrene polohy (drzaky byly nahore), namotal jsem lanka, napnul to jak blazen. Cele jsem to dal zpatky.
Procetl jsem cele tohle vlakno a jeste ten odkaz na adminovo radu, takze jsem postupoval tak, ze jsem proste nastartoval a tlacitkemu vnitr jsem napred sjel dolu...okno sjelo uplne dolu, ale kdyz jsem macknul, aby vyjelo nahoru, tak to jako ze slibilo a pak se ozvaly hrozny zvuky. Cele jsem to zase rozebral a ty nova lanka na te civce byly zmackane.
Co jsem udelal blbe???? Mel jsem odpojit/pripojit baterku a kalibrovat klickem v zamku zadnich dveri?
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Samm
Příspěvky: 9
Registrován: 27 bře 2012 12:40

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#124 Příspěvek od Samm » 12 dub 2012 22:21

Krasty píše:Zdravim panove,
tak jsem se konecne dostal k te oprave praskleho lanka v zadnich dverich. Koupil jsem si pres ebay opravnou sadu, kde jsou vsechny lanka vc. bovdenu a taky to kolecko, na kterem jsou ty lanka namotany....cele i s postovnym 400 kc.
Postupoval jsem tak, ze jsem dal drzaky okna na tech listach do zavrene polohy (drzaky byly nahore), namotal jsem lanka, napnul to jak blazen. Cele jsem to dal zpatky.
Procetl jsem cele tohle vlakno a jeste ten odkaz na adminovo radu, takze jsem postupoval tak, ze jsem proste nastartoval a tlacitkemu vnitr jsem napred sjel dolu...okno sjelo uplne dolu, ale kdyz jsem macknul, aby vyjelo nahoru, tak to jako ze slibilo a pak se ozvaly hrozny zvuky. Cele jsem to zase rozebral a ty nova lanka na te civce byly zmackane.
Co jsem udelal blbe???? Mel jsem odpojit/pripojit baterku a kalibrovat klickem v zamku zadnich dveri?
Nechal jsi si poslat odkaz na video ohledně montáže těch lanek? Je to tam docela dobře vidět jak to správně navléct. Je možné, že ti lanko vyskočilo z některé kladky v rozích. Dobře to zkontroluj, aby některé nebyla vybočená ze směru.Mohlo se to stát při první poruše.Taky je dobrý před zavřením převodovky motůrku, lanka postříkat tekutou vazelínou. Já to dával již podruhé. Při smontování by jsi měl mít držáky skel zhruba 2/3 směrem nahoru. Po složení zavřít dveře, připojit baterii a zasunout klíček do zámku zadních dveří a otočit doprava, držet tak dlouho, dokud okno nezajede až nahoru pod lištu. Pak můžeš auto zamknout a na 1. stisknutí se odemknou dveře u řidiče, stiskni podruhé a DRŽ, zadní okno sjede, drž dokud není úplně dole.....Já mám ale jiný problém, nevím proč, ale při otevření zadních dveří sklo sjede jen hodně málo. Nevíte, zda se dá interval pro spouštění někde nastavovat?

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#125 Příspěvek od Krasty » 13 dub 2012 06:20

Samm píše:
Krasty píše:Zdravim panove,
tak jsem se konecne dostal k te oprave praskleho lanka v zadnich dverich. Koupil jsem si pres ebay opravnou sadu, kde jsou vsechny lanka vc. bovdenu a taky to kolecko, na kterem jsou ty lanka namotany....cele i s postovnym 400 kc.
Postupoval jsem tak, ze jsem dal drzaky okna na tech listach do zavrene polohy (drzaky byly nahore), namotal jsem lanka, napnul to jak blazen. Cele jsem to dal zpatky.
Procetl jsem cele tohle vlakno a jeste ten odkaz na adminovo radu, takze jsem postupoval tak, ze jsem proste nastartoval a tlacitkemu vnitr jsem napred sjel dolu...okno sjelo uplne dolu, ale kdyz jsem macknul, aby vyjelo nahoru, tak to jako ze slibilo a pak se ozvaly hrozny zvuky. Cele jsem to zase rozebral a ty nova lanka na te civce byly zmackane.
Co jsem udelal blbe???? Mel jsem odpojit/pripojit baterku a kalibrovat klickem v zamku zadnich dveri?
Nechal jsi si poslat odkaz na video ohledně montáže těch lanek? Je to tam docela dobře vidět jak to správně navléct. Je možné, že ti lanko vyskočilo z některé kladky v rozích. Dobře to zkontroluj, aby některé nebyla vybočená ze směru.Mohlo se to stát při první poruše.Taky je dobrý před zavřením převodovky motůrku, lanka postříkat tekutou vazelínou. Já to dával již podruhé. Při smontování by jsi měl mít držáky skel zhruba 2/3 směrem nahoru. Po složení zavřít dveře, připojit baterii a zasunout klíček do zámku zadních dveří a otočit doprava, držet tak dlouho, dokud okno nezajede až nahoru pod lištu. Pak můžeš auto zamknout a na 1. stisknutí se odemknou dveře u řidiče, stiskni podruhé a DRŽ, zadní okno sjede, drž dokud není úplně dole.....Já mám ale jiný problém, nevím proč, ale při otevření zadních dveří sklo sjede jen hodně málo. Nevíte, zda se dá interval pro spouštění někde nastavovat?
Diky moc za radu!
Nemel bys nahodou ten odkaz na to video? Mohl bys ho dat sem?
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Samm
Příspěvky: 9
Registrován: 27 bře 2012 12:40

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#126 Příspěvek od Samm » 13 dub 2012 08:44

Tady je odkaz na ilustrační video montáže lanovodů zadního okna : http://www.youtube.com/watch?v=31Y_ogzUzWA" onclick="window.open(this.href);return false;

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#127 Příspěvek od Krasty » 13 dub 2012 19:53

Tak ti musim podekovat, uspesne jsem to dneska znovu rozlozil a slozil, ale ten nejvetsi kamen urazu byla pred tim ta kalibrace a tu se mi podarilo udelat dle tvych instrukci a vse je jak ma byt. Malinko mi taky blbne to nedostatecne automaticke otevreni okna pri otevreni kufru, ale zas tak mi to nevadi.
Jeste jednou diky moc!!! :clap
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

belah
Příspěvky: 13
Registrován: 31 led 2012 07:03
auto: Freelander 1 TD4
Bydliště: Spisska Bela SR

Re:

#128 Příspěvek od belah » 26 kvě 2012 19:47

Tommy77 píše:koukal jsem ze vykrivani zadniho okna ma dva kabely zvlast, ty vypadaji ok, sterac taky funguje, je to tak, vypada to, ze elektrika impuls normalne da, ale popojede to dolu jen asi 1-2 cm...musim tomu pomoct zvenku rukou, pak otevru, zavira se to normalne ok...Problem asi musi byt mechanicky nekde v tech lankach... :?: jeden ten bovden, co je blizko tomu moturku ma skrabatelou tu cernou buzirku, jako by se prerval pres tu myslim modrou plastovou podlozku, to je asi jediny, co jsem nasel ze by mohlo byt spatne....? Jinak jak rikam zevnitr pres cudlik to slape normalne....budu za dalsi postrehy, dokud funguje ta elektrika, tak verim ze mechanicky se to da opravit....nejak... :roll:
Ano, problem je v uchyteniu bowdena, bud v jednom alebo v druhom konci /plastové koncovky/. Dnes som to opravoval, je to na logickom uvažovaní a hladaní vhodného materialu. V každom pripade ale len dočasne a bude potrebné uvažovať o opravnej sade.

NeedFear
Příspěvky: 7
Registrován: 14 říj 2012 07:09
auto: Freelander

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#129 Příspěvek od NeedFear » 14 říj 2012 08:02

ja som mal then isty problem a vyriesil som to dospanovanim lanka ktore ide ked mas otvorene dvere pred sebou do pravej strany ....naspanoval som ho a ide teraz pekne....tiez mi otvaralo asi len na dva cm...inak som musel stiahnut rukou...

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#130 Příspěvek od fugín » 28 říj 2012 00:42

Kolegové kamarádi,nevím jestli můj problém patří zrovna sem,ale budu rád za každou radu nebo názor. Auto mám v nejlepším pořádku ale jedno jediné mě trápí. Když otevřu zadní dveře okno krásně sjede a dveře jdou bez problémů otevřít. Problém nastává až při snaze zadní dveře zavřít. Někdy musím vícenásobně zmáčknout kliku zadních dveří než mohu tyto bez problémů zabouchnout. Vysledoval jsem že pokud klika pátých (v mém případě třetích dveří) při otevření cvakne a kliku pustím a uslyším dvojí cvaknutí pak dveře bez problémů zavřu na první (bouchnutí). Pokud se neozve po zmáčknutí a následném uvolnění kliky takové to dvojí (klik/klik) mohu zadními dveřmi bouchat jako blázen a stejně se pořádně nezavřou. Dle mě to není mechanikou stahovačky ale problém bude nejspíš přímo v zámku. No nevím...uvítám každou radu. Předem dík za případné názory a rady. Fugín.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#131 Příspěvek od cesta » 29 říj 2012 05:58

Rozeber tu kliku(myslím žě tam jsou 2 šroubky)je tam mikrospínač a 2 pérka,dostává se tam voda a u mě bylo jedno uhnilé a pak to spíná nespíná.
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
benetto
Příspěvky: 48
Registrován: 28 srp 2012 08:00
auto: Free TD4
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#132 Příspěvek od benetto » 08 lis 2012 17:00

Zdravím. Zadní stahovačka fungovala, pak fungovala a k tomu v ní cvakalo. A teď... je to v pytli.
Spadlé okno, takže asi lanka.
Momentálně to mam podepřený, ale ať to je v cajku...
Našel by se někdo, kdo mi to dá (za rozumný prachy) do kupy?
Jsem ze severu, takže ideálně někde okolo, ale samozřejmě klidně zajedu i dál.
Díky za nabídky a doporučení.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#133 Příspěvek od Tim » 14 lis 2012 18:22

Zdravím.
Chlapi mám problém. Po navrácení auta ze servisu mi nejde stahovat zadní okno. Zůstalo nahoře, kufr je otevřený, nesjede ani po odpojení baterie... Při sáhnutí na spínač to cvakne v zámku, ale nijakým způsobem ho nedostanu dolů. Poradíte mi, na co mám juknout při rozebírání? Díky Jirka
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#134 Příspěvek od Tim » 15 lis 2012 14:46

Tak jsem to rozhodil, a mam praskle lanko... Spis mne zarazi, ze ani po odpojeni baterie, ani klicem to okno nesjede, a motorek ani nezavrci... Muze to byt spatnou polohou okna? A jake konektory mam vsecky odpojit. Staci u motorku, nebo je toho vic abych to vytahl? Diky
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#135 Příspěvek od Krasty » 15 lis 2012 15:24

Tim píše:Tak jsem to rozhodil, a mam praskle lanko... Spis mne zarazi, ze ani po odpojeni baterie, ani klicem to okno nesjede, a motorek ani nezavrci... Muze to byt spatnou polohou okna? A jake konektory mam vsecky odpojit. Staci u motorku, nebo je toho vic abych to vytahl? Diky
Je divny, ze kdyz odpojis a zapojis baterku, ze okno nesjede?!?
Kazdopadne te asi ceka vymena lanka, kdyz je praskly.
Ja to delal nedavlo....napred vyndat sklo (jdo do nej 2 konektory na prave dolni strane skla (z pohledu z kufru)
Jinak do motorku jde jedna zastrcka s vice dratkama, tu jsem odpojil a moturek jsem odsrouboval (3 srouby do trojuhelniku) a tez odsroubovat ty listy, co po nich jezdi to sklo. Pak jsem ten mechanismus vyndal (listy s moturkem)
Vymenil lanka....hrozna opicarna, hlavne to upinani na tu civku, ale nakonec to dopadlo dobre a ted mi to facha. Mel sjem to cele tak za jedno odpolende hotove...celkem uspech, dkyz jsem to delal po prve.

Nevim, jaka lanka tam budes davat...ja jsem si objednal opravnou sadu pres ebay odnekud z Turecka za 400 czk i s postovnym a ta sada obsahovala i to plastove kolecko z moturku (civku). To byva kolikrat dost ponicene....

Jiank ja mam Freelander 2,0Tcie 1998....

PS: uz jsi porybnej? :mrk
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#136 Příspěvek od Tim » 15 lis 2012 15:47

Za ty konektory na skle mám normálně silou zatáhnout? Protože mne to nešlo moc, a bál jsem se, abych něco nezkuzničil :D
Myslím si, že po mechanické stránce jsem poměrně šikovný mladý hoch, ale jak bych někde vytrhl elektriku, tak bych to shodil do rokle :devil Teď jsem to přivezl po generálce motoru a teď tohle :head Koupil jsem si dvě lanka na kolo, no a pokud se mi to nepovede, vyhodím to a koupím celou novou stahovačku a k vánocům odemne dostanou všici ponožky :chuckle

Porybný ještě nejsem, ale je to na dobré cestě :rock
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#137 Příspěvek od Safraporte » 15 lis 2012 19:06

Tim píše:...Koupil jsem si dvě lanka na kolo, no a pokud se mi to nepovede, vyhodím to a koupím celou novou stahovačku ..
A i B je špatně.
Kup rovnou tu opravnou sadu, jinak se z toho posereš - ať už po manuální stránce (lanko na kolo) a nebo finanční (nová stahovačka).
Já taky dával opravnou sadu na boční okno a fachá to jako fík.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#138 Příspěvek od Tim » 15 lis 2012 19:57

Safraporte píše:
Tim píše:...Koupil jsem si dvě lanka na kolo, no a pokud se mi to nepovede, vyhodím to a koupím celou novou stahovačku ..
A i B je špatně.
Kup rovnou tu opravnou sadu, jinak se z toho posereš - ať už po manuální stránce (lanko na kolo) a nebo finanční (nová stahovačka).
Já taky dával opravnou sadu na boční okno a fachá to jako fík.
Já jsem koukal, že jsi sem dával odkaz. Ale po pravdě... Nechce se mi nic platit předem... A trochu se bojím toho, že nepůjde ten motorek a na celou stahovačku stejně dojde :cry
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#139 Příspěvek od Krasty » 16 lis 2012 06:48

Kdyz moturek vyndas, tak si myslim, ze ho snadno otestujes....muze byt problem i v privodnich dratkach...
Kdyz je to pres ebay a prodejce ma nekolik tisic kladnych hodnoceni, tak bych se niceho nebal....a 400 kc neni zas tak moc, kdyz by doslo fakt k nejhorsimu. Pokusim se najit ten odkaz z ebaye.

Delam tu ted machry,ale diky tomu, ze se stale kolem free ucim, pac ho mam od unora a diky tomu, ze prave one praskle lanko mi dalo taky zabrat, tak ted zpetne vim, ze jsem z toho mel zbytecnou hruzu a nakonec na tom nic nebylo.

Premyslim, ze bych si jednu sadu objednal do rezervy, abych si to mohl priste hned opravit a necekat nez to prijde. (i kdyz to z tho Turecka prislo asi do 4 dnu)
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#140 Příspěvek od Safraporte » 16 lis 2012 12:24

Tim píše: Já jsem koukal, že jsi sem dával odkaz. Ale po pravdě... Nechce se mi nic platit předem... A trochu se bojím toho, že nepůjde ten motorek a na celou stahovačku stejně dojde :cry
Tady to máš http://www.ebay.de/itm/FREELANDER-FENST ... 20b1fc8bc3" onclick="window.open(this.href);return false; Pošle ti to z Německa a od Okzama už jsem toho bral vícero. Vždy jsem platil předem přes PayPal a nikdy nebyl problém :yes

Odpovědět