Free 1 stahovani zadniho okna - problem

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#141 Příspěvek od Krasty » 16 lis 2012 12:39

... tady je to za podstatne nizsi naklady...ale asi v te sade chybi ty dve pruzinky...

http://www.ebay.de/itm/FREELANDER-Tailg ... 20cb2f4b4c" onclick="window.open(this.href);return false;
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#142 Příspěvek od Tim » 16 lis 2012 21:53

Díky za odkazy pánové :hand

Nicméně oprava se mi dnes podařila na jedničku asi za tři a půl hodiny, přičemž mi z úst vyběhly asi jen dvě ženy lehkých mravů, tři dámská přirození a jedno pánské :chuckle
Zkusím sem napsat pár rad a tipů, třeba to někomu propříště pomůže.
Vše začíná v cykloservise, kde je potřeba koupit lanko K PŘEHAZOVAČCE! Já koupil brzdové, ale to má moc velkou koncovku a musel jsem ji zbrousit, a pak jedna ta "matička", co se s ní napíná výplet v ráfku, je to ideální náhradní koncovka na druhou stranu lanka. Pak je potřeba to rozhodit a podívat se, které lanko je prasklé. Pokud je to jako u mne to, které stahuje okno dolů (vede přes pravé spodní kolečko), je lepší udělat ho o cca. 5 cm kratší než bylo původní, nasunout bowden s tou napínací pružinkou, nandat provizorní koncovku, zamáčknout ve svěráku a zakápnout cínem. Lanko kratší proto, že na tom jezdci je na jedné straně průřez a na druhé nikoli a ta lanka jdou křížem přes sebe. Já to lanko udělal kratší přesně o šířku toho jezdce, a dal jsem ho tou nastavenou koncovkou do stejného důlku pro zarážku jako to druhé, právě díky tomu průřezu, protože ta zarážka se do původního nevešla. Kdyby prasklo jakékoli jiné lanko z těch tří, nebude s tím problém a dáte ho tam normálně ve stejné délce, jako bylo originál. Nejdůležitější je, pamatovat si, kterými vývody to lanko kde šlo z motorku (je jich tam asi šest :Ja blb: ), protože když se o jeden spletete, motorek neusadíte, já to převíjel asi šestkrát... No a pak už je to brnkačka...

PS: Tu opravnou sadu si stejně objednám na příště, ale přiznám se, vůbec netuším, co je to ten PAY PAL a jak si to udělat :blush Njn. Holt vesnickej balík :smoke :drunk
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#143 Příspěvek od Tim » 19 pro 2012 16:40

Tak proto, že jsem to při předchozí opravě napnul až moc, rozskočil se mi takovej ten plastovej bazmek, co drží bowden na motůrku (taky netušim, kterej blb vymyslel, že to na jedný straně bude bytelný kovový a na druhý plastový), musel jsem sáhnout po opravné sadě. A kdyby se to někomu stalo, tady jsou přesné délky lanek, ať nemusíte měřit ta stará zkroucená a nestane se vám to co mě, že to uděláte o chlup kratší.

měřeno mezi zarážkami certifik. krejčovským metrem.

Lanko spojující jezdce (křížem mezi lyžinami) - 152,5cm
Kratší lanko k motůrku - 92cm
Delší lanko k motůrku (to se železným šponovákem) - 120cm

Snad to někomu pomůže.

A taky bych tady chtěl veřejně poděkovat Krastymu, kterému se zřejmě zželelo mé jednoduchosti a prostomyslnosti (prostě mi zaboha nešlo udělat si ten Pay Pal) a nabídl mi, že to objedná přes svůj účet a pošle mi to na dobírku, což učinil a já ho proto blahořečím :clap :D Ještě jednou děkuju :hand
Naposledy upravil(a) Tim dne 06 led 2013 13:14, celkem upraveno 1 x.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#144 Příspěvek od Safraporte » 19 pro 2012 17:36

Tim píše:... (prostě mi zaboha nešlo udělat si ten Pay Pal)
Ani podle tohohle? http://www.paypalcz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; :P

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#145 Příspěvek od Tim » 19 pro 2012 17:40

Safraporte píše:
Tim píše:... (prostě mi zaboha nešlo udělat si ten Pay Pal)
Ani podle tohohle? http://www.paypalcz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; :P
Kdes´to vyhrabal? Já to našel jen v "éngličtině" a to jsem v řiti jak Baťa s cvičkama, ani německy to tam ty špíny neměli :nerd
A přihlásil jsem se na Deutsche Ebay, to jste neviděli, jak v dopise co mi poslali, napsali ti klucí Němečtí slova Jiří a Hleďsebe. Já myslel, že umřu :rofl
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

petronel
Příspěvky: 30
Registrován: 25 kvě 2009 15:52

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#146 Příspěvek od petronel » 07 led 2013 23:17

Já si tu sadu koupil a fungovala 3 měsíce, prasklo opět lanko, prostě čína...

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#147 Příspěvek od Tim » 08 led 2013 00:25

To je divný, Čínskou jsem neviděl... Jen Tureckou, i ta je o dost bytelnější než originál a pak Německou a tam bych se toho fakt nebál...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

ivantest
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2013 22:53
auto: freelander

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#148 Příspěvek od ivantest » 08 led 2013 23:43

V případu prasklého lanka.
Na opravu mechanizmu stahování okna 5-tých dveří jsou délky lanek 92 a 122.5 (+-5mm) lze donastavit v mechanismu napínání.
Originál lanka mají prům 1.6mm. Lanko 1.6mm, které koupíte v ČR je příliš tuhé. Vhodnější je lanko k přehazovačce 1.2mm bez teflonu(nedá se letovat)!
postup :
1 demontujte systém ze zadních dveří.
2 rozeberte navíjecí mechanismus a vymotejte lanka
3 do bovdenů navlečte lanka, konce zaletujte pájkou do el.svorek (nezaomeňte na pružinky a koncovky bovdenů)
4 držáky skla vysuňte do horní polohy !
5 vyjměte bubínek z motoru a na bubínek naviňte lanko (to kratší) založené do úchytu vespod bubínku a druhý konec do držáku skla.
6 vložte bubínek do motoru
7 založte druhé lanko do horního úchytu a druhého držáku skla
8 uzavřete nav.mech. dotáhněte všechny šrouby
9 vymezte vůli v napínacím mech.
10 namontujte zpět do dveří
11 ODPOJTE BATERII !!! a opět připojte baterii - držáky skla sjedou dolů
12 namontujte sklo - zavřete dveře
13 klíček do zapalování a vyjeďte sklo nahoru
A JE TO !!! :D
V případě neúspěchu postup opakujte - já 5x ,než jsem si vyzkoušel co je špatně!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#149 Příspěvek od Tim » 09 led 2013 09:18

122 cm je na to lanko moc. Ten napinaci mechanismus je pak na hranici a az se lanko casem vytaha, uz ho nedopne. Je lepsi o ty 2cm mene.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Petroff
Příspěvky: 117
Registrován: 19 zář 2011 11:04
tel.: 775269030
auto: Disco II,Free I a II
Bydliště: na samotě v lese (Jablonecko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#150 Příspěvek od Petroff » 10 led 2013 22:58

Zdravím všechny!
Já mám s pátými dveřmi jiný problém. Po vypnutí klíčku sjede občas sklo pátých dveří o kousek dolů, jako při otvírání, cvakne zámek a dveře odskočí. Potom se to stalo ale i za jízdy a dveře se otevřely dokořán, což už je opravdu problém. Dali jsme free do Land Rover servisu v Českém Dubu a tam řekli, že je špatný elektromagnet, který se bohužel jako náhradní díl neprodává a celý mechanismus je za 4.000,- což je zbytečný, když je vadnej jenom ten elektromagnet. Poradíte co s tím? pokusím se poptat jen ten magnet na vrakáčích, nebo celej mechanizmus asi? P.

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#151 Příspěvek od cesta » 11 led 2013 06:46

Ahoj,to se mě moc nezdá, aby byl zámek v poruše, když popisuješ,že cvakne a odskočí a sjede okno.Tak ho něco spouští! Zkontroluj ten spínač co je v tom madle. Rozeber ho a to madlo je napružené na 2 pružinách a pod ním je přilepený mikrospínač, zkontroluj ho jestli není už za klidu skoro sepnutý, třeba. Jinak ještě mě napadá jedna možnost, ty dráty co do něj vedou(myslím že je tam 2xčerný a 1xmodrý)vedou přes to madlo do prostoru osvětlení SPZ a je to tam všechno tak natěsno udělané, jestli třeba nejsou prodřené a sem tam se dostanou do zkratu, a tím se to spustí.Ty 2 černé jsou společné a proti nim spíná ten modrý.Jinak kdyby byl vadný mikrospínač tak je to tady tento http://www.gme.cz/mikrospinace-s-konekt ... -p630-262/" onclick="window.open(this.href);return false;
v madle je sice 3pólový, ale ten 3 pol je nevyužitý takže stačí tento 2 polóvý (černé spojíš spolu).
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
Petroff
Příspěvky: 117
Registrován: 19 zář 2011 11:04
tel.: 775269030
auto: Disco II,Free I a II
Bydliště: na samotě v lese (Jablonecko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#152 Příspěvek od Petroff » 14 led 2013 02:11

Ahoj, díky za radu. Já se do toho nevrtal, vycházím jenom z toho, co jsem po telefonu vyzvěděl od chlapíka v servisu, páč to tam vezla a vyzvedla žena. Prý elektromagnet. Hbitě reagoval Karel Sláma a udělal mi solidní nabídku na vnitřní mechanizmus zámku. Po jeho otázce, zda je chyba v mechanizmu kliky, nebo vnitřního zámku jsem musel uznat, že vlastně nevím, tak budu ještě volat do servisu abych si to ujasnil. Kdyby to měl být ten mikrospínač, tak by to byla vůbec legrační částka. Díky moc za radu. P.

Uživatelský avatar
Petroff
Příspěvky: 117
Registrován: 19 zář 2011 11:04
tel.: 775269030
auto: Disco II,Free I a II
Bydliště: na samotě v lese (Jablonecko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#153 Příspěvek od Petroff » 15 led 2013 02:16

Tak v servise mi potvrdili, že teda ne elektromagnet, ale mikrospínač. Ten prý LR nedodává, jako samostatný díl a díl, jako celek(asi celé madlo) je za 4.200,-. Takže jsem objednal mikrospínač na e-shopu z odkazu od cesty. Za tu cenu radši dva kusy. Nejdražší je na tom stejně doprava. Celkem s DPH tedy nějakých 170,-kč. Neuvěřitelný. Doufám, že to bude ono. Pokud ano, má u mě cesta nějaké to pětipívo až se ne nějaký LR akci potkáme. Poreferuju, jak to chodí.

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#154 Příspěvek od cesta » 15 led 2013 06:01

No hlavně ať je to ono. Jak to budeš rozebírat tak opatrně, netahej to madlo silou ať si neutrhneš ty dráty co vedou k tomu mikrospínači.
Ten mikrospínač tam drží na těch 2 nožkách a ty jsou prostrčené v tom madle a pájkou z druhé strany rozpájené.
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
Petroff
Příspěvky: 117
Registrován: 19 zář 2011 11:04
tel.: 775269030
auto: Disco II,Free I a II
Bydliště: na samotě v lese (Jablonecko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#155 Příspěvek od Petroff » 16 led 2013 01:05

Skvělé, díky moc. Dnes by měl balíček dorazit, tak se do toho odpoledne pustim.

kukuruku
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2009 08:15

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#156 Příspěvek od kukuruku » 21 úno 2013 13:07

ahoj.me okno sjelo uplne dolů a ničím nelze vratit nahoru.pri zmáčknutí čudlu v kabině to pípne a nic se nestane.tak jsem odpojil od moturku kabel a nahradni baterkou a dvoulinkou okno zvedl.Nevite prosim cim to muze byt?

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#157 Příspěvek od Sláma Karel » 21 úno 2013 13:17

kukuruku píše:ahoj.me okno sjelo uplne dolů a ničím nelze vratit nahoru.pri zmáčknutí čudlu v kabině to pípne a nic se nestane.tak jsem odpojil od moturku kabel a nahradni baterkou a dvoulinkou okno zvedl.Nevite prosim cim to muze byt?
Je to tu napsané asi padesátkrát všude možně na foru.
Ty jsi měl odpojenou baterku a po připojení ti sjelo dolu. Je to tak?
Vem klíček od zapalování strč ho do toho zámku co je v zadním madle 5/3 dveří a otoč s ním doprava a podrž ho než okno vyjede nahoru. Tím se nakalibruje a pak funguje už normálně.
Ten zámek je tam jenom na to. Nic s ním odemykat nejde. Je jenom na to okno. :wink:
Pokud to nebude fungovat, tak máš problém v jednotce.
K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

zakybecva
Příspěvky: 4
Registrován: 04 led 2015 18:26
auto: Freelander I

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#158 Příspěvek od zakybecva » 04 led 2015 18:39

Prosim poradte,ktere ty kontakty propojit,aby fungoval zadni sterac,okno mam zafixovane,vsechny lanovody sou pryc,protoze pri kazde zime vetsinou praskly a uz nemam naladu to porad rozebirat a opravovat :Ja blb:

diky moc za odpovedi :mrk

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#159 Příspěvek od cesta » 05 led 2015 10:25

No nevím nevím jestli to v tomto případě půjde. Pokud si dobře pamatuju tak tam žádné koncové kontakty nejsou a podmínka proto aby fungoval stěrač je že, okno je nahoře a zavřené nadoraz. A tuhle hodnotu načítá po kalibraci zadního okna, takže je tam asi potenciometr a jeho horní odporová hodnota je uložena v jednotce.
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Free 1 stahovani zadniho okna - problem

#160 Příspěvek od y.sajty » 05 led 2015 11:03

Tak to je,když vyřadíš okno nejde stěrač.Před zimou si natři sklo po okrajích a těsnící gumu silikonovým olejem,pak ti nepřimrzne .V opačném případě musíš zákonitě trhat lanka!

Odpovědět