Free 1 repas visko

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xedos
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2009 17:50

Re: repas visko

#81 Příspěvek od xedos » 18 říj 2009 08:06

To by mě taky zajimalo, budu ted objednávat, tak at nemám ty samé.

Uživatelský avatar
Dusan K
Příspěvky: 54
Registrován: 15 črc 2009 09:20

Re: repas visko

#82 Příspěvek od Dusan K » 18 říj 2009 14:54

čus prosím vás odkud objednáváte s Anglie visko spojku díky.

Uživatelský avatar
bajo433
Příspěvky: 84
Registrován: 04 lis 2008 20:42

Re: repas visko

#83 Příspěvek od bajo433 » 18 říj 2009 22:51

loziska mi poslal clovek s Ruzomberka od ktoreho som bral uz viac veci. bez problemov mi vsak dal hned nove lebo som mal cestu cez ruzomberok. dozvedel som sa vsak ze su to nahrady. zatial som nove nenahodil a asi tak skoro to riesit ani nebudem. mam tam stare, nehucia, tak chcerm mat uz aspon chvilu od toho auta klud.

Uživatelský avatar
Jaromír
Příspěvky: 398
Registrován: 12 led 2009 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#84 Příspěvek od Jaromír » 19 říj 2009 07:39

Na www.bazos.cz auto zadej land rover a najdeš tam odkaz na Radovana, od něj visko asi za 10500kč. Pošle ti ji na dobírku,je tam i tel. J.

Uživatelský avatar
xedos
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2009 17:50

Re: repas visko

#85 Příspěvek od xedos » 26 říj 2009 18:21

Nemá prosím někdo navíc oba šrouby co přitahují kardany k visko???
Jeden mi pan Baláž zničil a druhý má pochroumané závity.
Děkuji

Ravl
Příspěvky: 24
Registrován: 26 říj 2009 20:13

Re: repas visko

#86 Příspěvek od Ravl » 26 říj 2009 20:47

Nejdřív ahoj všem účastníkům fóra.Jsem asi 2 měsíce šťastným majitelem frýčka 2 DI r.v.2000.Teď zrovna řeším repasi visko spojky. Už jsem telef. mluvil s panem Balážem a protože jsem z Ústí n.L. což je 500km cesty, navrhnul mi pan Baláž ať mu jí pošlu.Teď můj dotaz, má tady už někdo z Čech zkušenost s posíláním visko na Slovensko? Lámu si hlavu,jestli mám použít služeb pošty, nebo je lepší využít služeb nějaké přepravní společnosti.Rád uvítám jakoukoliv zkušenost. A ještě jeden dotaz.Poradí si běžný automechanik s vyndáním visko (jak jsem pochopil, musí se sundat celý kardan, přední i zadní část ,abych mohl mezitím jezdit)bez většího rizika,že něco poškodí? Myslím,jestli na tuhle práci musí být odborník na LR.
Dík za odpovědi a ať vám to jezdí........
Radek

Uživatelský avatar
xedos
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2009 17:50

Re: repas visko

#87 Příspěvek od xedos » 27 říj 2009 08:19

Pokud máš jámu nebo zvedák, nářadí a jsi trochu zručný dokážeš to sám. Automechanik bez problému.

Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: repas visko

#88 Příspěvek od will.26 » 27 říj 2009 18:10

tak jsem po výměně visko spojky(repas) a abych řekl pravdu tak moc nadšený nejsem,nějakou velkou změnu jsem nezaznamenal ,myslím si že asi by bylo lepší koupit novou,je to muj názor takže mě moc nedrbejte :shock:

Uživatelský avatar
Dusan K
Příspěvky: 54
Registrován: 15 črc 2009 09:20

Re: repas visko

#89 Příspěvek od Dusan K » 27 říj 2009 19:12

ahoj já jedu zítra ,ale na novou tak napíšu jak to dopadlo docela se těším

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: repas visko

#90 Příspěvek od Safraporte » 27 říj 2009 23:24

will.26 píše:tak jsem po výměně visko spojky(repas) a abych řekl pravdu tak moc nadšený nejsem,nějakou velkou změnu jsem nezaznamenal ,myslím si že asi by bylo lepší koupit novou,je to muj názor takže mě moc nedrbejte :shock:
tak jsi tu měněnou třeba ještě neměl tak špatnou :lol:
já když dal plný ,,rejd" tak mi skoro chcípal motor, natož abych to auto popotlačil rukou. Netvrdím, že po výměně za repas je to kdovíjaký šlágr, také jsem měl jiné očekávání ale:
za a ) nemám to jak porovnat se zcela novou
za b ) když teď dám plný ,,rejd" tak mi motor ani neprotestuje a na rovném parkovišti auto z vnější strany kružnice v poho zatlačím jednou rukou. Jediné kdy mi to protestuje je při couvání - to mi při plném ,,rejdu" jde motor víc do tahu a při volnoběžné jízdě mi auto přibržďuje.

Povím ti to takhle - když čtu na fóru třeba tři problémy třech nešťastníků, tak zjišťuju, že já je mám všechny dohromady a ještě třeba dva navíc :evil: a taky žiju, takže pokud je to tvůj jediný problém s Freečkem, tak bych s tebou hned vyměnil :Pohoda:

PS: jo a původně jsem tam dal stará ložiska s informací, že prý jsou ještě dobrá - chyba, nikdy to nedělej. Mám už nová ložiska a je to sakra poznat :wink:

Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: repas visko

#91 Příspěvek od will.26 » 28 říj 2009 07:40

Safraporte píše:
will.26 píše:tak jsem po výměně visko spojky(repas) a abych řekl pravdu tak moc nadšený nejsem,nějakou velkou změnu jsem nezaznamenal ,myslím si že asi by bylo lepší koupit novou,je to muj názor takže mě moc nedrbejte :shock:
tak jsi tu měněnou třeba ještě neměl tak špatnou :lol:
já když dal plný ,,rejd" tak mi skoro chcípal motor, natož abych to auto popotlačil rukou. Netvrdím, že po výměně za repas je to kdovíjaký šlágr, také jsem měl jiné očekávání ale:
za a ) nemám to jak porovnat se zcela novou
za b ) když teď dám plný ,,rejd" tak mi motor ani neprotestuje a na rovném parkovišti auto z vnější strany kružnice v poho zatlačím jednou rukou. Jediné kdy mi to protestuje je při couvání - to mi při plném ,,rejdu" jde motor víc do tahu a při volnoběžné jízdě mi auto přibržďuje.

Povím ti to takhle - když čtu na fóru třeba tři problémy třech nešťastníků, tak zjišťuju, že já je mám všechny dohromady a ještě třeba dva navíc :evil: a taky žiju, takže pokud je to tvůj jediný problém s Freečkem, tak bych s tebou hned vyměnil :Pohoda:

PS: jo a původně jsem tam dal stará ložiska s informací, že prý jsou ještě dobrá - chyba, nikdy to nedělej. Mám už nová ložiska a je to sakra poznat :wink:
no fryčka se zbavovat nebudu nejsem přeci vůl :D akorát mě to trochu štve protože kdybych to tak nechal tak ušetřim nějakou tu kačku ale co by jsme pro svoje miláčky neudělali že? jenom mě děsí teďkom takové podivné zvuky....buď zadní diferák nebo IRD tož tak nějak :roll:

Uživatelský avatar
Dusan K
Příspěvky: 54
Registrován: 15 črc 2009 09:20

Re: repas visko

#92 Příspěvek od Dusan K » 31 říj 2009 19:00

tak mám novou visko spojku a je rozdíl při normálni jízdě jede auto lehčeji a při plném rejdu lehce přibržduje ,ale to je normalka ,ale už mi tam nic nebouchá

Uživatelský avatar
bajo433
Příspěvky: 84
Registrován: 04 lis 2008 20:42

Re: repas visko

#93 Příspěvek od bajo433 » 10 lis 2009 19:19

Dusan K píše:tak mám novou visko spojku a je rozdíl při normálni jízdě jede auto lehčeji a při plném rejdu lehce přibržduje ,ale to je normalka ,ale už mi tam nic nebouchá
ahoj dusan k menil si aj nove loziska, alebo si tam nechal tie z tranzita? ja som dal zas na kardan zreklamovane a je to zle. auto huci a jemne sa chveje. preto rozmyslam ze tam hodim tiez z tranzita, lebo po malej uprave roztece na obale loziska tam sadnu. len sa obavam ci nebude problem s tou lisovanou gomou okolo, leba na mojich novych je tvrdsia a pevnejsia, asi koli vahe viskospojky.

Uživatelský avatar
Dusan K
Příspěvky: 54
Registrován: 15 črc 2009 09:20

Re: repas visko

#94 Příspěvek od Dusan K » 10 lis 2009 20:12

ahoj dával jsem i nové ložiska ty staré se jevily jako funkční,ale když mi je sundaly tak jedno mělo vůly jako prase a byly úplně měký asi bych je tam už nedal a najeto měly asi 4 tisíce na netu aliot jsem je koupil a mááám klid :Pohoda:

Uživatelský avatar
bajo433
Příspěvky: 84
Registrován: 04 lis 2008 20:42

Re: repas visko

#95 Příspěvek od bajo433 » 10 lis 2009 22:31

vdaka tak to tiez skusim objednat.

Uživatelský avatar
skino
Příspěvky: 115
Registrován: 19 úno 2009 23:39
Bydliště: Prešov

Re: repas visko

#96 Příspěvek od skino » 12 lis 2009 18:33

zdravim. no ja som dnes zdvihol zadne koleso a tiž som nemohol vobec pretočiť. auto mam pocit že pri zatačani pribrzduje ale horšie to je keď cuvam. ale horšie je že mi auto teras začalo ako keby vybrovat? predtym to nerobylo. asi od 50km/h mi to začne a nieje to stale rovnake a niekedy mi aj niečo v predu zaklepe, ako keby bolo niečo uvolnene ale pozeral som a vyzera všetko ok. može visko roboť to že to auto vibruje? a ani sa s nim neda richlejšie isť. dakujem za rady.
Freelander 1.8 16V r.v. 1999 LPG

Uživatelský avatar
Dusan K
Příspěvky: 54
Registrován: 15 črc 2009 09:20

Re: repas visko

#97 Příspěvek od Dusan K » 12 lis 2009 19:53

a dělá ti to na čtvrtý rychlostní stupen víc?

Uživatelský avatar
skino
Příspěvky: 115
Registrován: 19 úno 2009 23:39
Bydliště: Prešov

Re: repas visko

#98 Příspěvek od skino » 12 lis 2009 22:04

ani nie. skor by som povedal že tak rovnako a mam pocit že ak uberem plyn alebo vyhodim richlost tak sa to zlepši.
Freelander 1.8 16V r.v. 1999 LPG

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#99 Příspěvek od tagr » 30 lis 2009 13:10

no je škoda že se tento díl ,který asi celkem ,,zlobí " nedá nahradit jinou novější variantou , která bybyla bezporuchová, nebo alespoň lépe udržovatelná. Nevím jak by se pod autem zachovala jéjí nejmladší a asi i nejlepší sestřička :) . Myslím že novou navařit a poté seřídit i ostatní kardany by pro spoustu zdejších nadšenců potíž být neměla :).
Jinak díky za opravdu věcná témata moc mně pomohla při opravě mého FREE - Dráčka :)
PS : teče při uplném naplnění nádrž :( , nemáte s tím někdo zkušenosti . Předem moc děkuju :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Ravl
Příspěvky: 24
Registrován: 26 říj 2009 20:13

Re: repas visko

#100 Příspěvek od Ravl » 30 lis 2009 17:32

Taky přispěju svým názorem.Mám čerstvě namontovanou visko po repasi u pana Baláže.Před repasí to jelo při plným rejdu víc ztuha, při zpátečce a plným rejdu, když jsem se rozjel trochu víc zprudka, tak se to jakoby kouslo a kladlo to relativně veliký odpor.Při pomalém couvání to nebylo tak výrazný. Při sundaném kardanu to sice jezdilo zlehka, ale celé auto se chovalo prostě jinak, holt jenom přední náhon.Teď s repasovanou visko to při plným rejdu jede líp, přitom je znát, že zabíraj všechna 4 kola, odskoušel jsem to na trávě a na bahně....pohoda.Takže závěr...spokojenost.Jsem taky klidnější, že nehuntuju IRD a zadní diferák.Jedinou otázkou pořád zůstává životnost takto provedené repase.Pokud vydrží alespoň 80000km, tak myslím,že je to určité ekonomické řešení pro ty méně movité nadšence, co si tyhle auta zamilovali.

Odpovědět