Free 1 repas visko

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaromír
Příspěvky: 398
Registrován: 12 led 2009 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#21 Příspěvek od Jaromír » 21 črc 2009 20:51

4X4 jsem zatím nezkoušel. Malý odpor při maximálním zatáčení je trochu poznat. Příští středu t.j. 29.7 bych měl jet do Žiaru a proto vás žádám nemá někdo unavenou visco a moh by mi ji poslat na repas?? Dotaz na tel:777233350. Díky

Uživatelský avatar
Luk_as
Příspěvky: 114
Registrován: 01 bře 2008 22:36
Bydliště: Revúca

Re: repas visko

#22 Příspěvek od Luk_as » 11 srp 2009 22:39

Tak som dalsi po navsteve pana Balaza, dnes sme to absolvovali. Trochu som sa obaval, ale stacilo sa pohnut spred dielne a spadla mi sanka, proste ine auto, nic sa nedrhne, nezasekava, a oproti jazde bez kardanu to je tiez iny pocit, proste citit, ze takto to ma jazdit. Co sa tyka 4x4 skuska prebehla asi po 1km a vsetko "hrabe" ako ma. Doma este vyjazd prudkeho kopca po dazdi, a zdalo sa nam, ze este pohodlnejsie ako predtym. Pan Balaz vravel, ze visko uz bola uplne seknuta a kladla velky odpor. Takze kto ma cestu okolo Ziaru nad Hronom, 4 hodiny casu, 100 Eur a chce konecne normalne jazdit na Free, odporucam. Odpoved ci ma Free zadrhavat pri prudkom zatoceni je pre mna uz jednoznacna - nema.
Freelander 2.0 Di, 2" lift a 30" Yokohama Geolandar A/T-S

Uživatelský avatar
xedos
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2009 17:50

Re: repas visko

#23 Příspěvek od xedos » 12 srp 2009 17:48

Diky za info, takže se tam za měsíc rozjedu taky , jak bude dovolenka. Nebylo by tel. číslo na pana Balaža?

Ještě takový dotaz, mém komplet kardan dole, takže když si tam vše přivezu i nové ložiska , tak mi to poskládají a namontují na auto?

Uživatelský avatar
jarin63-js
Příspěvky: 60
Registrován: 20 lis 2008 11:12
tel.: 608504434
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: repas visko

#24 Příspěvek od jarin63-js » 12 srp 2009 18:47

xedos píše:Diky za info, takže se tam za měsíc rozjedu taky , jak bude dovolenka. Nebylo by tel. číslo na pana Balaža?

Ještě takový dotaz, mém komplet kardan dole, takže když si tam vše přivezu i nové ložiska , tak mi to poskládají a namontují na auto?

Ahoj,tel.č.na p.Baláže je mobil:0907813134
Mám na tebe takovou prosbu.Když pojedeš na repas visko,tak jestli bys mi jí tam nevzal taky.Dám ti půlku na benzín.
Zatim díky Jarda.

Uživatelský avatar
Jaromír
Příspěvky: 398
Registrován: 12 led 2009 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#25 Příspěvek od Jaromír » 13 srp 2009 08:11

Jsem rád,že jsi z prací p.Baláže spokojený. Mám pro Vás ještě jednu informaci. Pan Baláž repasuje poloosy, takže kdo potřebuje může se domluvit. Na visko mám asi 5000 a zátím v pohodě. J.

Barca

Re: repas visko

#26 Příspěvek od Barca » 13 srp 2009 11:28

Taky jsem další po renovaci visko u p. Baláže. Jednoznačně se podepisuji pod Luk_ase. Je to prostě bomba. Přidám ještě, že dává roční záruku a práce se odehrává přímo na autě bez jakékoliv demontáže (podle mne ti ani žádnou demontáž a montáž kardanu neudělají, nemají vybavení). Nechal jsem si udělat ještě jednu, kterou jsem koupil před rokem již použitou. Dávám ji na prodej viz prodej ND.

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7824
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: repas visko

#27 Příspěvek od Sláma Karel » 13 srp 2009 20:09

:shock: A jak ji zrepasuje na autě? Bych teda čekal, že se musí rozříznout a poladit vnetřek, jinak si neumím představit, že to jde zrapasovat bez montáže. By mě zajímalo, jak se to dělá. To čumím na drát. K :shock:
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
Jaromír
Příspěvky: 398
Registrován: 12 led 2009 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#28 Příspěvek od Jaromír » 13 srp 2009 22:08

Mně taky to zajimá, byl jsem tam dvakrát ani jednou mě u toho nenechal / výrobní tajemství / . Zavolej Land Jirkovi třeba ti k tomu něco řekne. Ne přes forum. J

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 809
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
Bydliště: Bratislava

Re: repas visko

#29 Příspěvek od vladob8 » 13 srp 2009 22:48

To cumim aj ja :shock: ked to robi priamo na aute tak to moze jedine navrtat, streknut dovnutra nejake riedidlo a zaslepit, to zavana samanizmom, ale mozno to bude fungovat, niekedy sa veci zdaju zlozite a su pritom jednoduche, treba to vyskusat...za tu cenu...
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

Uživatelský avatar
Luk_as
Příspěvky: 114
Registrován: 01 bře 2008 22:36
Bydliště: Revúca

Re: repas visko

#30 Příspěvek od Luk_as » 13 srp 2009 22:57

Dnes sme to mali na zdvihaku a vidno tam dieru po navrtani a potom zavarenu. Tiez som len videl ako si pod auto berie vrtacku, kluc a stopkovu brusku.Takze asi vylial to povodne mazivo, alebo olej, alebo co to je a naplnilo visko novym olejom. Vravel, ze nieje problem "nastavit" visko na makksie, alebo natvrdsie a to sa podla mna da iba hustotou toho oleja. Mozno je to uplne primitivne riesenie a my si nad tym lameme hlavu - zlate Slovenske rucicky.
Freelander 2.0 Di, 2" lift a 30" Yokohama Geolandar A/T-S

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#31 Příspěvek od Maxsel » 15 srp 2009 00:04

Viskózní spojka LR Freelanderu je naplněná silikonovou želatinovou hmotou, jejíž viskozita se zvyšuje, když je namáhána na střih (něco jako hračka zvaná "Inteligentní plastelína"). Drážkované lamely uvnitř spojky jsou střídavě připevněny ke vstupní hřídeli a k vnitřku tělesa spojky. Pokud dojde k rozdílu rychlosti mezi předním a zadním kardanem, začnou se lamely tělesa spojky a vstupního hřídele společně díky silikonu otáčet (unášet). Je-li rozdíl rychlostí malý, je viskozita silikonu nízká a odolnost proti vzájemnému protočení lamel je také nízká. Pokud je však rozdíl otáček větší, zvýší se viskozita a odolnost silikonu proti vzájemnému protočení lamel. Zadní kola Freelanderu jsou poháněna o 0,8% méně, aby spojka stále přenášela část točivého momentu dozadu a to způsobí její opotřebení, které je závislé na způsobu používání (např. ježděním v terénu a klikatých cestách dříve, než dálničním provozem).

Následkem špatné funkce viskozní spojky může dojít k poškození IRD převodovky, která byla u první generace Freelanderu poddimenzovaná v uložení hřídelů.

Viskozní spojka Freelanderu je navržena jako nerozebiratelná. Stačí ale spojku po určité době "rozebrat", nově naplnit správnou hmotou a je to...
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Barca

Re: repas visko

#32 Příspěvek od Barca » 17 srp 2009 13:14

Musím přidat ještě jeden postřeh po renovaci visko u pana Baláže. Při zkušební jízdě před úkonem konstatoval, že ta visko není v tak špatném stavu, což byla pravda protože jsem ji nechával asi před 5 tis. km zkontrolovat u British Cars v Železné se stejným výsledkem, s tím, že se mám zastavit zase za asi 15 tis. Přesto jsme se dohodli s p. Balážem na repasi, protože mi vloni odešla IRD, mám novou a chci mít trochu jistotu. Mám za sebou prvních 800 km, rozdíl je opravdu neskutečný, auto jede i na dálnici o poznání lehčeji (podle mne lépe rozděluje tah na nápravy, zadek asi téměř vypne) a zatáčení na místě jde úplně lehounce. Ale hlavně co jsem chtěl napsat spotřeba na 800 km o 1 litr menší, za 7,0- nechtělo se mi věřit. Je klidně možné, že při té repasi pouze vyčistí lamely (musí být asi slepené) a vymění silikonovou náplň, ale je to neskutečná změna. Připomínám, že mám jednu repasovanou na prodej.

Uživatelský avatar
jarin63-js
Příspěvky: 60
Registrován: 20 lis 2008 11:12
tel.: 608504434
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: repas visko

#33 Příspěvek od jarin63-js » 17 srp 2009 15:07

Barca píše:Musím přidat ještě jeden postřeh po renovaci visko u pana Baláže. Při zkušební jízdě před úkonem konstatoval, že ta visko není v tak špatném stavu, což byla pravda protože jsem ji nechával asi před 5 tis. km zkontrolovat u British Cars v Železné se stejným výsledkem, s tím, že se mám zastavit zase za asi 15 tis. Přesto jsme se dohodli s p. Balážem na repasi, protože mi vloni odešla IRD, mám novou a chci mít trochu jistotu. Mám za sebou prvních 800 km, rozdíl je opravdu neskutečný, auto jede i na dálnici o poznání lehčeji (podle mne lépe rozděluje tah na nápravy, zadek asi téměř vypne) a zatáčení na místě jde úplně lehounce. Ale hlavně co jsem chtěl napsat spotřeba na 800 km o 1 litr menší, za 7,0- nechtělo se mi věřit. Je klidně možné, že při té repasi pouze vyčistí lamely (musí být asi slepené) a vymění silikonovou náplň, ale je to neskutečná změna. Připomínám, že mám jednu repasovanou na prodej.

pepinplzen
Příspěvky: 13
Registrován: 04 kvě 2009 08:25

Re: repas visko

#34 Příspěvek od pepinplzen » 31 srp 2009 14:19

Ahoj všichni, přidávám se k pozitivním ohlasům na práci pana Baláže, visco je cca 1 měsíc po repasi, díky Jaromírovi, kterému touto cestou ještě jednou děkuji, poznatky z jízdy jsou podobné jako u všech ostatních, lehké přibržďování při plném rejdu (opravdu jen lehké, s tím co bylo předtím se to nedá srovnat), 4x4 bez problémů. Demontáž a montáž jsem si prováděl sám, jeden postřeh - při výměně křížů na kardanu dejte pozor na velikosti, alespoň u mne byly strany o cca 0,8 desetin rozdílné a jedno ložisko jsem díky tomu zničil. Ahoj

Uživatelský avatar
Jan Ikl
Příspěvky: 144
Registrován: 10 úno 2008 21:39
tel.: 608859665
Bydliště: Kopřivnice,Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#35 Příspěvek od Jan Ikl » 01 zář 2009 02:01

Nedalo mi to a rozjel jsem se osobně za p.Balážem do Žiaru n.H....co říct?Doporučuji....fakt doporučuji..pro někoho "šaman",pro někoho odborník...
A Jaromírovi taktéž tímto děkuji...(jak za další tel.kontakt na p.B.,tak za informace,které mi poskytl po tel.a které poskytl tomuto fóru)
p.s.já kontrolu kardanů svěřil Kardan servis-ML-Tuning(Jablonné v P.,Praha,Olomouc),pečlivá kontrola,výměna křížů,popřípadné vyvážení,prof.přístup,-solidní ceny.taktéž doporučuji...
p.s.s.prodám 1ks visko spojky,repas u p.Baláže,s dokladem,se zárukou,cena dohodou.

Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: repas visko

#36 Příspěvek od will.26 » 01 zář 2009 13:18

tak jsem konečně koupil repasovanou visko ale problém-nemá mi to kdo namontovat(kopyto nejsem ale dělám v jiném oboru a vybavení taky žádné) :roll: kdyby náhodou byl někdo šikovný v okruhu 50km od ostravy tak by mě udělal radost-samozřejmně ne za darmo

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#37 Příspěvek od PavelU » 01 zář 2009 13:30

K Jardovi Pešlovi to máš 65km, zkus se s ním domluvit... :wink:

http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... =12&t=1587
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: repas visko

#38 Příspěvek od will.26 » 01 zář 2009 13:51

na toho jsem uplně zapoměl dík

Uživatelský avatar
jarin63-js
Příspěvky: 60
Registrován: 20 lis 2008 11:12
tel.: 608504434
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: repas visko

#39 Příspěvek od jarin63-js » 01 zář 2009 17:38

Jan Ikl píše:Nedalo mi to a rozjel jsem se osobně za p.Balážem do Žiaru n.H....co říct?Doporučuji....fakt doporučuji..pro někoho "šaman",pro někoho odborník...
A Jaromírovi taktéž tímto děkuji...(jak za další tel.kontakt na p.B.,tak za informace,které mi poskytl po tel.a které poskytl tomuto fóru)
p.s.já kontrolu kardanů svěřil Kardan servis-ML-Tuning(Jablonné v P.,Praha,Olomouc),pečlivá kontrola,výměna křížů,popřípadné vyvážení,prof.přístup,-solidní ceny.taktéž doporučuji...
p.s.s.prodám 1ks visko spojky,repas u p.Baláže,s dokladem,se zárukou,cena dohodou.
Ahoj chci se zeptat jestli máš ještě tu repasovanou visko spojku.
Dík Jarda.

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: repas visko

#40 Příspěvek od PavelU » 01 zář 2009 20:10

jarin63-js píše:Ahoj chci se zeptat jestli máš ještě tu repasovanou visko spojku.
Dík Jarda.
Nabízí ji tady :arrow: http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... 890#p81890
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Odpovědět