Ventilátor na okná - Classic

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Ventilátor na okná - Classic

#1 Příspěvek od Macej » 29 srp 2010 22:23

Mám (zrejme) taký problém. Neviem kde ho hladať (ten ventilátor ak tam taký je alebo má byť) a je dosť možné že nefunguje. Ventilátor na klímu funguje súdim že je to klímový lebo pri jeho zapnutí ide vzduch iba z oblžnikových otvorov na palubke (taký ten otočný vypínač pri spolujazdcovy). Tam kde je ovládanie teplého a studeného vzduchu pri páčke s nápisom "VENTS" -"ON" (na plabuke na úrovni radiacej páky) sa pri jej preklopení zase iba zosíli prúd vzduchu z tých na okno nepotrebných otvorov. Z vrchných gulatých fúka iba náporovo a slabo (ešte jedna páčka prehodená do polohy "SCREEN"). Je chyba v tom že to neviem správne naladiť alebo mám snáď klapku v tých kanáloch nejak pošahanú že by ten kllímový mal tlačiť na okná? Alebo... :roll: :roll: . Doteraz to ma to nejak netrápilo keďže sa v lete okná nerosia :roll: :lol:

Chcem vás poprosiť o radu a ak náhodou existuje nákres týcho vetracích kanálov podelte sa oň prosím.

Ďakujem :)

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7824
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Ventilátor na okná - Classic

#2 Příspěvek od Sláma Karel » 29 srp 2010 22:42

Klima a topení mají rozdílné ventilátory, ten od toho topení ti asi opravdu nefunguje. A vyměnit ho je práce opravdu na prd.
Jinak jsem ti zapomněl odepsat, že některé ty díly co jsi chtěl asi najdem. Ale musí se to tam prohrabat a na to teď nemám bohužel čas.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: Ventilátor na okná - Classic

#3 Příspěvek od Macej » 29 srp 2010 23:31

Treba rozkuchať celú palubku asi že? Neni on skrytý akurát v strede pod tým dierkovaným deklom? (len tak náhodou) :shock: .

A ďakujem. Ono to moc nehorí tak až keď budete mať čas :wink:

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: Ventilátor na okná - Classic

#4 Příspěvek od Macej » 31 srp 2010 22:36

Ešte ma napadlo kým sa na tú operáciu odhodlám...
Čo sa rado se*e na tých ventilátoroch? Existuje nejaká najčastejšia príčina ich nefukčnosti? Alebo proste ten umrel na vysoký vek? :lol: (šak už má 30 rokov tak aby ne :D ) Alebo to možu byť iba uhlíky? Jaké sú vaše skúsenosti?
A ešte pre prípad najhoršieho...
Je to zohnatelný diel poprípade aj nový alebo iba použitý a už sa to nevyrába? Sú tam nejaké ročníkové konštrukčné odchílky pre ktoré by som snáď musel zháňať v mojom ročníku alebo pásne aj z mladšieho?(nejedná sa mi o rovnaký výkon ale o namotovatelnosť do stávajúceho uchytenia)

Vopred ďakujem

kubes
Příspěvky: 203
Registrován: 21 bře 2007 14:03

Re: Ventilátor na okná - Classic

#5 Příspěvek od kubes » 01 zář 2010 18:26

Než se pustíš do demontáže přístrojovky tak si ověř, že chyba není někde v obvodu pro napájení motoru. Projdi celou instalaci od plus polu, který bude někde v pojistkové skříňce, přes všechny spoje a vypínač až k plusovému drátu na motoru. Dej pozor aby všude bylo dokonalé spojení. Někdy, pokud je např. v konektoru přechodový odpor se to tváří, jako že v pořádku, ale pokud obvod uzavřeš tak třeba přes zoxidovaný konektor už větší proud neprojde.
Až si budeš jist, že až k motoru je vše O.K. ( např. že natahneš 2 dráty přímo od baterky a na tvrdo propojíš s motorem) a motor nic, pak se dej do palubky.
Na motoru to může být visící nebo krátký uhlík, zkratovaný rotor, obecně uvnitř upadlý drát.
Taky v prostoru vrtule může být nějaká mechanická překážka
Pokud to do poslední chvíle běhalo a vyloženě to neshořelo, že by se smažila izolace na drátech, tak by se to mělo nechat opravit a nic by se měnit nemuselo.
Přeji, ať se dílo podaří.
Zdraví Kubeš

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: Ventilátor na okná - Classic

#6 Příspěvek od Macej » 01 zář 2010 23:04

U mňa je ten problém že nemám jednotnú poistkovú skrinku ale poistky mám "rohádzané" po celom motorovom priestore ale mám podozrenie na isté poistky na strane spolujazdca pod oknom že by s tým nejako mohli súviseť (dlhodobé pozorovanie :lol: ). Skúsil by som to takto vyskúmať len by som musel vedieť ktoré poistka to je aby som mohol začať tým čo je podla mňa v takejto záležitosti základ. Budem pátrať a ak sa nájde čas a odvaha tak to rovno rozhádžem celé nech viem jak tam vyzerá :) .

Kubeš ďakujem za radu :wink:

Ešte teda zostáva otázka ako je to s dostupnosťou funkčného (nemusí byť rovno nový) kusu ventilátora? (ak by predsa prišlo k najhoršiemu)

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: Ventilátor na okná - Classic

#7 Příspěvek od Macej » 07 úno 2011 18:25

Dneska prišlo na lámanie chleba - teda skôr rozoberanie kuchanie palubky :) . Zvláštnou cestou od spodu (strach a hrúza takáto robota) som sa k nemu prebojoval aj bez demontáže komplet palubky. Po konzultácii s dvorným elektrikárom (otec :) -lebo ja sa nemám rád s káblami) sme došli na to že jeden pos... -pardon to je výraz do inej témy :lol: - káblik mal zlý kontakt :head . Takže teraz to fúka jak vietor z tých všemožných výduchov čo tam mám.

Ďakujem všetkým za rady a nikomu neprajem aby mu ten ventilátor prestal ísť z iného dôvodu než je vypálená poistka. (lebo ten prístup je fakt hrozný)

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor na okná - Classic

#8 Příspěvek od Land Jirka » 07 úno 2011 19:38

Zrovna to mám na svém taky rozdělané a nejvíc mě dostal motorek, kterej jsem si koupil dopředu novej za 100L, abych se nemusel zdržovat opravou a on je tam jinej :x a navíc jsem zjistil, že od spáleného motorku se vytavil i přepínač, ktej stojí 35 L = 1000Kč
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: Ventilátor na okná - Classic

#9 Příspěvek od Macej » 07 úno 2011 23:51

Ja som nemal dole celú palubovku ale dostával som sa k nemu všemožnými cestami (ano aj z vonku som skúšal cez mriežku :lol: ). Je to ale hrúza. A ešte k tomu keď to je tak jak píšeš. To je potom fakt :angry .
No držím palce nech to potom ide bez problémovo :wink: lebo naozaj robota na pevné nervy

Odpovědět