diferencial, rozvodovka, kardann - opravna sada

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Pavel Bednář
Příspěvky: 8
Registrován: 21 pro 2014 00:06
tel.: 739924772
auto: RR L322
Bydliště: Bily Újezd u RK

diferencial, rozvodovka, kardann - opravna sada

#1 Příspěvek od Pavel Bednář » 27 črc 2015 19:15

Ahoj. tak se me na nasem RR L322 2002 motor BMW 3,0D objevila zavada, o ktere jsem zatim jen cetl. (Uz jsem si s timhle RR uzil dost, ani nevim co vsechno je tam nove). Tentokrat je to napojeni predniho kardanu do diferencialu. Pokud vezmu kardan do ruky, je v prednim napojeni fakt velka vule, kovove to zvoni. Pri zarazeni to hezky cinkne jak to jde do zaberu. Zatim to jezdi, nicmene mam obavu ze ne dlouho. Je to reseni napojeni, ktere je uz po svolavaci akci.. tedy to ,,pruzne,, nicmene je KO
Lezl jsem pod to protoze me tam zlobi jeste jina vec. Pri razeni z jednicky na dvojku se po chvili ,,rozvibruje auto,, jako by pod sedackami. Mel jsem podezreni na redukcni prevodovku. Mohlo by to byt tim kardanem ale tezko rict. Dale se pri rozjed, v nizsich otackach, ozyva od spoda takove prapodivne mlaskani, susteni...jak kdyz se rozjizdi parni lokomotiva... po zvyseni otacek - rychlosti, to zmizne. Nejdriv jsem si myslel ze se namotalo neco na kardan :) Pokud covam je to jak skripani gumy. To me tam donutilo vlezt. To ze se auto po spusteni z heveru vyfokne a taham bricho po zemi jak sousedova kocka, me uz ani netrapi. Cely auto jsem dal dokupy a ted zase tohle.

Kdesi, kdysi ve Svete motoru jsem cetl, ze existuje nejaka opravna sada na tenhle poddimenzovany spoj. Nicmene sem to nikde nenasel (v dilech) Nevite prosim jak se to jmenuje, pripadne kde to koupit? Pripadne zda neni na Hradecku nekdo kdo vi co s tim. Jsem Od Dobrusky. To je tam co F. Vek chodil za tatou z Prahy :)
Cely diferencial za 30000 fakt nechci.
Nebo si to nekdo odvezte a koupim si neco jineho :(
Naposledy upravil(a) Pavel Bednář dne 27 črc 2015 22:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: diferencial, rozvodovka, kardann - opravna sada

#2 Příspěvek od eliott » 27 črc 2015 20:03

Dej si to do poptávky po ND, tady ti nesmím nic nabídnout...
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Dobrák
Příspěvky: 422
Registrován: 23 pro 2009 22:21
auto: D Trojka
Bydliště: Olomouc

Re: diferencial, rozvodovka, kardann - opravna sada

#3 Příspěvek od Dobrák » 16 led 2018 12:58

Ahoj všem.

Rád bych navázal na tohlé téma, protože kdybych ho našel dřív tak bych neskončil stát na D1 :grin:

Mohl by admin přesunout prosím moje předchozí vlákno sem- pokud to nějak lze ? (pro přehlednost - popisuje se v něm ono záhadné šustění od přední části vozu 8)
tady odkaz : http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 36#p411936


Pravděpodobně se mi "protočil" přední kardan. Měl bych k tomu několik otázek:

Bylo by možné vysvětlit jak pro blbce co se vlastně stane při tom protočení ? - viz otázka 1, :grin:


1, Co všechno se poškodí při této situaci. je možné že se poškodí rozvodovka nebo vnitřek diffu nebo se jedná pouze o "venkovní" část a s vnitřkem to nemá nic soolečného.

2, Lze sehnat opravnou sadu někde levněji než jsme ji našel v čr ?

3, bylo by možno namontovat tam zase stejný díl, nebo se to poškodí do té miry že se tam musí dát ta opravná sada? například dát starší a smiřit se stím, že to zae jednoho dne odejde ? (s autem neplánuju už tak velkej náběh Km jak v minulosti tak bych to možná akceptoval výměnou za asi výrazně nižší cenovku než opravnou sadu ( ale to jenom ta přemýšlím)

4, v případě, že bych měnil ať už opravnou sadu nebo stejnej díl kus za kus, je to možné udělat v normálně vybavné dílně s dírou nebo na to je potřeba specialní nářadí a neb oněco nadstandardního ?


Díky moc za jakokoliv odpověď, určitě to čeká do budoucna ještě dost "třistadvacetdvojkařů". :Ja blb:


LR zdar !

Dobrák

Uživatelský avatar
Dobrák
Příspěvky: 422
Registrován: 23 pro 2009 22:21
auto: D Trojka
Bydliště: Olomouc

Re: diferencial, rozvodovka, kardann - opravna sada

#4 Příspěvek od Dobrák » 16 led 2018 17:50

Máte někdo zkušenost s tímhle ? http://land-rover.eliott.in/cz/e-shop/7 ... a2355.html

řeší to celej problém ?


Díky

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: diferencial, rozvodovka, kardann - opravna sada

#5 Příspěvek od eliott » 16 led 2018 20:48

Moc lidí už to řešit nebude, byla na to svolávačka a většina aut už to má vyměněné za system unašeč+ homokineťák. Při výměně by to chtělo dát nový rozpěrný kroužek mezi ložiska a nový simering. A hlavně pořádně namazat.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Odpovědět