DEXRON II nebo III ?

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
MH1
Příspěvky: 66
Registrován: 21 srp 2010 14:22

DEXRON II nebo III ?

#1 Příspěvek od MH1 » 26 bře 2019 12:17

Chtěl bych se zeptat jestli je pro P 38 předepsán Dexron II nebo III.
Liší se olej v automatu u vozidel do roku 1999 a nad rok 1999 ?
Případně jestli lze poznat podle např .barvy jaký olej v autě je, abych tam dal pokud možno stejný.
Podle příručky na starší vozidla jsem našel že tam má být dvojka.
Ve fóru jsem se dočetl že po výměně oleje - použit Dexron III došlo k uvolnění úsad a poškození převodovky.
Napište prosím vaše zkušenosti s výměnou v tomto autě.
Dále bych se chtěl zeptat na trubky k chladiči oleje automatu.
V nabídkách e-shopů jsou levnější trubky od firmy Britpart. Na fóru jsem zjistil že Britpart zrovna nechválíte,
tak přemýšlím jestli nemám raději koupit 4x dražší originál. Pokud máte někdo trubky od Britpartu vyzkoušeny
že pasují a těsní tak prosím napište.

Předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2655
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: DEXRON II nebo III ?

#2 Příspěvek od teslo » 26 bře 2019 14:28

Odpovede v texte:
MH1 píše: 26 bře 2019 12:17 Liší se olej v automatu u vozidel do roku 1999 a nad rok 1999 ? - NIE
Případně jestli lze poznat podle např .barvy jaký olej v autě je, abych tam dal pokud možno stejný. - NIE
Podle příručky na starší vozidla jsem našel že tam má být dvojka. - MOZE BYT
Ve fóru jsem se dočetl že po výměně oleje - použit Dexron III došlo k uvolnění úsad a poškození převodovky. - RIZIKO SKOR SPOJENE S PREVODOVKAMI V KTORYCH NEBOL MENENY OLEJ A BOL PREPALOVANY, ALE TOTO RIZIKO VZNIKNE PRI AKEJKOLVEK VYMENE ZA AKYKOLVEK TYP OLEJA
Napište prosím vaše zkušenosti s výměnou v tomto autě. - SKUSENOSTI POZITIVNE. DIII DAVAM UZ ROKY.
Dále bych se chtěl zeptat na trubky k chladiči oleje automatu.
V nabídkách e-shopů jsou levnější trubky od firmy Britpart. Na fóru jsem zjistil že Britpart zrovna nechválíte,
tak přemýšlím jestli nemám raději koupit 4x dražší originál. Pokud máte někdo trubky od Britpartu vyzkoušeny
že pasují a těsní tak prosím napište. - V TOMTO PRIPADE TIEZ POZITIVNE SKUSENOSTI. TIE KTORE SOM MAL JA SEDELI DOBRE A TESNILI.
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
uhlic
Příspěvky: 474
Registrován: 07 zář 2014 20:58
auto: RR P38 1999
Bydliště: Prašice

Re: DEXRON II nebo III ?

#3 Příspěvek od uhlic » 26 bře 2019 18:51

Ja mam na autimate britpart a su v pohode pasuju a tesnia

Odpovědět