Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

#1 Příspěvek od Allik » 05 říj 2010 23:32

Pomalu jsem dospel do stadia, ze nastal cas se osamostatnit od Zdic a vytvorit si vlastni sbirku-zaklad Land Rover muzea (i treba v ramci klubu LRSC apod), ktere bych jednou chtel a prvnim velkym kamenem urazu je najit vhodne prostory a jak se rika "lina huba,...", tak se radeji rovnou zeptam, co kdyby se stesti usmalo: Nevi nekdo ze zde pritomnych, ci dokonce nema k dispozici prostory, halu, statek, vojensky objekt, ktere by byly k tomuto ucelu v Praze a okoli ci Stredoceskem kraji? Ale v zaklade by pro zacatek stacilo i zastresene ustajeni pro cca 6 vozidel. Momentalne sem na 5-6 vozidlech a limituji me prave jen ty prostory, ktere ve Zdicich jsou nedostatecne a jsem tam spise trpen vzhledem k zamereni muzea na druhovalecnou US Army...
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

#2 Příspěvek od Sláma Karel » 06 říj 2010 10:30

No ono to bude o penězích. Vedle mě v Okrouhle budou pronajímat další halu, ale bude to stát peníze. A asi to nebude málo. Kolik myslíš, že do toho budeš měsíčně investovat? K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

#3 Příspěvek od Allik » 06 říj 2010 10:44

prvni informace jsem ziskal z mestskeho uradu ve Zdicich, kde mi bylo receno, ze primo hala naproti soucasnemu muzeu je k pronajmu. Jedna se o 600 m2, cca 15x40m rozmery plus je mozno ziskat otevreny pristresek o rozloze 740 m2, ktery s halou sousedi. Pokud by se seslo vice lidi na zaplaceni rocniho pronajmu a zadost se dobre sepsala s durazem na neziskovost, tak by bylo k mani stani pro cca 35-40 kusu techniky pod zamkem v hlidanem objektu s vybornou dopravni dostupnosti a patrne za velmi slusnou cenu. Nemuselo by se jednat jen o vozidla znacky Land Rover pro pripadne ustajeni.
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

#4 Příspěvek od Allik » 06 říj 2010 10:47

Sláma Karel píše:No ono to bude o penězích. Vedle mě v Okrouhle budou pronajímat další halu, ale bude to stát peníze. A asi to nebude málo. Kolik myslíš, že do toho budeš měsíčně investovat? K :dance
to zalezi na velikosti haly a kolik se podari sehnat dalsich zajemcu (par jich znam, proto tuto myslenku i resim), pro sebe mi staci de facto 50 m2..., ale vzdy je jednodussi kdyz se o to podeli vice lidi
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

#5 Příspěvek od Mirko » 06 říj 2010 12:18

Jelikož to tady zrovna kreslím: 50 m2 není ani garáž pro tři vozidla, takže pokud jích máš 5-6, tak bych přehodnotil tu velikost: Budeš potřebovat místo na obcházení vozidla, stojany s popisky, komunikace pro návstěvníka atd. Např na veletrzích typu autosalon se počítá s 30-50 m2 na jedno vozidlo (50 spíš pro highlight stánku, 30 pro běžné výrobky) Exponát musí dýchat, chci ho obhlídnout ze všech stran a s dostatečným odstupem pro získání celkového dojmu. Krásný antipříklad je v současnosti muzeum Tatry v Kopřivnice, kde to vychází ještě jakžtakž u osobáku, ale mezi náklaďákama sotva projdeš a nejseš schopný vytvořit patřičný odstup a obdiv daného vozidla (a už vůbec žádnou slušnou fotku). Chápu, že to nechceš hnát do dimenzí jako v Mulhousu, ale přesto by patřilo těm autům prostor, aby mohli vyniknout a působit. Jako tip pro dobrý automobolivý muzea může doporučit přestavěné muzeum BMW v Mníchově (máš to kousek), nový muzeum Mercedesu ve Stuttagarta a Porsche v Zuffenhausenu, nemyslím teď baráky (jsou úžasné), ale jakým způsobem (prostorově) tam vozy jsou prezentované.
Prostor něco stojí, ale když už tak už :mrk
Mirko

Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

#6 Příspěvek od Allik » 06 říj 2010 13:06

50m je mysleno na parkovani, ne na nejake muzeum a je to minimum, co je vubec pristupne, pochopitelne vim, jak by to melo vypadat, ale ja nepsal, ze sem milionar :cash , kdyby ano, tak tu vubec nezakladam toto tema ohledne i moznosti jen kryteho zabezpeceneho parkovani, ale za dotaz nic nedam, tak co kdyby se neco s rozumnym najmem naslo, starych stodol, vyrobnich hal a vseho je plno a spousta lidi by privitala par tisic az desitek tisic, dle rozlohy
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

#7 Příspěvek od Mirko » 06 říj 2010 13:31

Muzeum věnováno Land Roverům je chvályhodna akce a doufám, že to dopadne :yes Pokud nejsi vázaný na město, tak takové prostory snad jsou k nalezení. Pozeptíám se ti, kde můžu. Já hledám něco podobného na dílnu, ateliér a bydlení ve městě a to už je složitější.
Mirko

Uživatelský avatar
Allik
Příspěvky: 858
Registrován: 09 pro 2007 12:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovaci/vystavni prostory Praha a okoli

#8 Příspěvek od Allik » 06 říj 2010 14:26

neco je rozjednano a verim, ze se podari kdyz ne ted, tak treba za rok, dva i casem male muzeum zrealizovat, vzdyt neni potreba novostavba s mramorovymi toaletami :D a verim, ze spousta kolegu zde by prispela materialy, ktere s tim souviseji, doplnky, tiskoviny i vozidly, ktera uz jim pretekaji z chalup :D
"It's a Land Rover"
S3 FFR 109 DPV "Anubis" - Desert Storm; S2A LW; 101 FC - 7 PARA RHA
S3 GS 109 - 7th Gurkha Regiment - Hong Kong + sankey trailer; S2 88 STW; S1 - Minerva TT, Land Rover 90 - 3 PARA

Odpovědět