Ako vytiahnut naftu z nadrze

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Distruptor
Příspěvky: 154
Registrován: 30 bře 2009 04:29
auto: Freelander, D4?
Bydliště: SR

Ako vytiahnut naftu z nadrze

#1 Příspěvek od Distruptor » 11 srp 2009 12:51

Zdravim Vas, natankovali sme do nasho Freeho, zlu naftu (Jurki), co nam asi pomohlo k blizkej vymene vstrekov :Ja blb: , lebo pri cca 3500 otackach sa zacne dusit a na diagnostike to vyzera prave na vstreky, stale tam mam pol nadrze tej "nafty" :hmm: a chcem ju cim skor vytiahnut a dat tam normalnu. Viete mi poradit ako a kade ju mam vytiahnut? Cez nadrz som skusal ale to samozrejme nejde :oops: , da sa do nadrze dostat cez to veko pod pod pravym zadnym sedadlom? Myslim ze pod nim je palivove cerapadlo, treba ho odstranit? Ak ano tak ako? Nemate niekdo obrazkovy navod alebo video ako sa to robi, nemam ani sajnu a Rave mi tiez moc nepomohol. Dalej by som chcel prezret aj palivovy filter ci je zaneseny, ten sa nachadza kde? V motorovom priestore alebo je dakde pri tom palivovom cerpadle pod pravym zadnym sedadlom?

Dakujem vsetkym za pomoc a rady.
Land Rover FREELANDER Td4, HSE, 5dv, 2005, automat

Uživatelský avatar
macejky1
Příspěvky: 2213
Registrován: 18 lis 2008 13:06
tel.: 736245909
auto: EX Freelander, RRC
Bydliště: Trebíc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako vytiahnut naftu z nadrze

#2 Příspěvek od macejky1 » 11 srp 2009 14:39

cau

proc hned myslet na nejaký rozebírání :coze:

jednoduse odpoj palivový hadicky, na hadicku co privádí naftu do motoru si pridelej prodlouzení tak abys s tím dosáhnul do kanistru a do tý druhý hadicky ( vracecka nafty zpátky do nádrze ) zacni foukat kompresorem. Behem chvilky to zacne týct a más nádrz venku co by dup.

Jo a musís mít zavrený vícko nádrze :D jinak to nefunguje.

Takhle jsem vytahoval naftu ze spousty aut. Z freecka sice jeste ne ale nevidím duvod proc by to nemelo jít i u nej.
EX-FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT/MT, polybush, CB, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl
RRC 3.5V8 EFI MY1986 - Barnabáš ve fázi vývoje
Harley Davidson Street 750 MY2018 - custom

Uživatelský avatar
Distruptor
Příspěvky: 154
Registrován: 30 bře 2009 04:29
auto: Freelander, D4?
Bydliště: SR

Re: Ako vytiahnut naftu z nadrze

#3 Příspěvek od Distruptor » 26 srp 2009 20:31

Zdravim, takze mam stale velky problem, vsetko zacalo ked sa nam nepodarilo Freelandra nastartovat, odtiahli sme ho domov (cca 1km) a ked som znovu skusil nastartovat tak nabehol, potom sa vsak objavil problem ze ak chcem rychlo pridat a dam podal na podlahu otacky idu az do 4000 a ukaze sa ikonka chyby motora (ta zlta s vykricnikom vnutri) motor prestane tahat a prevodovka nepreradi na vyssiu rychlost. V servise na diagnostike ukazalo nieco so salabym tlakom paliva, vytiahli vstreky a na teste 2 nepresli tak ich zrepasovali ale problem sa tym neodstranil, neviem co dalej, ani v servise nevedia co to moze byt (palivove cerpadlo(vzadu alebo to v motorovom priestore), alebo prevodovka) :hmm: Nemate tusenia co by to mohlo byt?

Velmi dakujem za kazdu radu, naozaj uz neviem co s tym

Auto je Freelander, Td4 rv2005, automaticka prevodovka, 108000km.
Land Rover FREELANDER Td4, HSE, 5dv, 2005, automat

Uživatelský avatar
papin
Příspěvky: 25
Registrován: 25 čer 2009 21:36
Bydliště: Třebíč

Re: Ako vytiahnut naftu z nadrze

#4 Příspěvek od papin » 27 srp 2009 19:55

Ahoj možná že Ti moc neporadím ale nejprve zkontroluj ten palivový filtr jak přestane auto tahat a ztrácet výkon,je potřeba začít od filtru. Nachází se u motoru po levé straně po směru jízdy pod černou pojistkovou skříňkou . Musíš tu skříňku vyndat ven ,a pak se k němu dostaneš. Nevím jak máš Fríčko dlouho ale jestli máš najeto 108 000 km a nebil dávaný nový tak si to určitě motor zaslouží. U nás stojí kolem 500 kč. No a potom uvidíš jak se to bude chovat. Z tou kontrolkou na motor a řazením to nevím. :roll:

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako vytiahnut naftu z nadrze

#5 Příspěvek od Hunter » 27 srp 2009 20:19

Pozor Distruptor píše, že ma MY 2005 a tam je úplně jiný filtr a hlavně jinde - v pravém zadním podběhu a mění se po 100.000km, a jeho výměna není tak primitivní jako u staršího modelu :idea: A že v servisu nevědí, co dál, to je divné :shock: A hlavně že tak nové auto se takto projevuje. Že by nekvalitní nafta :?: Ale taky se jedná a automat, a o tom nevím vůbec nic..
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
Distruptor
Příspěvky: 154
Registrován: 30 bře 2009 04:29
auto: Freelander, D4?
Bydliště: SR

Re: Ako vytiahnut naftu z nadrze

#6 Příspěvek od Distruptor » 27 srp 2009 21:08

Zdravim, no mame ho asi od 105000km, dnes som bol znova v servise na diagnostike a zavada je stale rovnaka: "chyba předradného tlaku - príliš nízky tlak" tu istu chybu ukazovalo aj predtym, podozrievali vstreky tak ich dali na stolicu a 2 zrepasovali a vymenili aj palivovy filter. Robi to stale to iste a chyba zostala rovnaka. Tak teraz podozrievaju palivové cerpadlo. Pred startom ukazuje tlak cca 280 kPa, pri pridavani so zvysujucimi sa otackami tlak klesa az na cca 209 kPa, pretým za jazdy ukazovalo az hodnoty pod 200 kPa pri vysokych otackach samozrejme. Takze moze to by t sposobene aj niecim inym ako cerpadlom samotnym?

Dalej podozrievaju aj snimac tlaku paliva ktory sa nachadza (ked stojite pred autom) na pravej strane.

Blbe je ze som na anglickych strankach videl vela pripadov ked sa vymenilo cerpadlo a problem sa nevyriesil, takze pchat do toho dalsie peniaze ked ani neviem ci to pomoze je dost iritujuce.

Co sa tyka nafty tak je pravda ze raz sme natankovali "zlu naftu" od firmy JURKI a s nou v nadrzi sme aj nenastartovali ako som pisal v druhom prispevku, ale po jednej nadrzi zeby vsetko odislo? :hmm: Sused tam tankuje casto a Land Cruiser mu bezi krasne. Ale uz tam tankovat nebudeme nikdy.

Este sa chcem opytat co sa nachadza pod pravym zadnym sedadlom je tam taky sulec, myslel som ze to je palivove cerpadlo, v servise vravia ze to je plavak :hmm: , cerpadlo sa nachadza spolu s filtrom pod pravvym blatnikom (podbehom), dalej by som rad vedel ci ma free 2005 v motorovom priestore aj vysokotlake cerpadlo alebo nie.

Za odpovede velmi Dakujem :!:
Land Rover FREELANDER Td4, HSE, 5dv, 2005, automat

Uživatelský avatar
Distruptor
Příspěvky: 154
Registrován: 30 bře 2009 04:29
auto: Freelander, D4?
Bydliště: SR

Re: Ako vytiahnut naftu z nadrze

#7 Příspěvek od Distruptor » 30 zář 2009 18:39

Zda sa ze to nakoniec bolo nizkotlake cerpadlo.
Land Rover FREELANDER Td4, HSE, 5dv, 2005, automat

mifo3
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2010 11:32
auto: Freelander II TD4

Re: Ako vytiahnut naftu z nadrze

#8 Příspěvek od mifo3 » 30 kvě 2010 16:17

Ja mám ten istý problém. Všetko nové okrem vysokotlakového čerpadla a porucha sa stále neodstránila. U vás to teda ako dopadlo? Čo bola príčina poruchy poklesu tlaku?

Ďakujem za odpoveď.

Odpovědět