Cestovní pojištění

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Cestovní pojištění

#1 Příspěvek od Safraporte » 19 kvě 2010 20:17

,,Search" mi nic nevyplivnul, tak jsem založil nový topic.
Jak se blíží léto - čas dovolených a cestování - zajímá mne jedna věc a tou je cestovní pojištění (v mém případě pro Evropu/EU).
Kde se pojišťujete? Jaké máte zkušenosti a jakou pojišťovnu by jste poradili? [pro běžné cestování - žádné extrémní sporty - jde hlavně o pojištění léčebných výloh, asistenční služby a pod.]

Uživatelský avatar
lupik84
Příspěvky: 104
Registrován: 13 dub 2010 23:24
auto: 110 Hardtop, V8
Bydliště: Praha + KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#2 Příspěvek od lupik84 » 19 kvě 2010 20:19

ja mam pojisteni k visa karte, je to par stovek rocne a clovek nemusi nic resit, funguje to automaticky

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4169
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#3 Příspěvek od low » 19 kvě 2010 21:20

Ja pouzivam kooperativu, mam tam krapitek nadstandardni vztahy na asistencni sluzbe
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Cestovní pojištění

#4 Příspěvek od RudaK » 19 kvě 2010 21:54

lupik84 píše:ja mam pojisteni k visa karte, je to par stovek rocne a clovek nemusi nic resit, funguje to automaticky

Mám to samé ..... :Pohoda:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#5 Příspěvek od default » 25 kvě 2010 11:50

Používám zásadně Evropskou Cestovní Pojišťovnu.
Např.
Nějakej debil mě sestřelil ve Francii z prkna
takže mě přivezli ze sjezdovky (saně pak skutr) k doktorovi ve Val Thorens (k tomu DEBILOVI co mi posledně zničil koleno). Vzhledem ke zkušennostem s tímto IDIOTEM jsem se nechal převézt k normálnímu doktorovi. Pak bylo potžeba vyzdvihnout zabavené lyže (Alenky) a moje prkno u HS. Oni to zabaví jako pojistku neb jejich služby jsou placené.
VEŠKERÉ platby proběhly ukázáním kartičky z pojišťovny. Když se doktor vzpěčoval, že chce prachy, stačil telefon na pojišťovnu, a ještě než mu vylezl rentgen, tak měl na stole kvitanci od místní pojišťovny na 10Mio.

Alenka chytila v Dominikánské republice nějakou něco.
Odvoz z hotelu do Bavaro Hospitan a 4dny v nemocnici i s mojí maličkostí se platí ukázáním karty. Kvitanci na veškeré poskytnuté služby dodala pobočka z Ria, která se o nás starala (když zjistili že umíme anglicky a pár latinských výrazů). Zdarma návrat do hotelu taxíkem. Pobyt v nemocnici v apatrmánu na úrovni 4* karibského hotelu - jediné co tam rušilo dobrý pocit byly ty doktorský přístroje, co nepřetržitě kontrolovaly Alenin stav. Strava hotelového typu (tohle Ája neocení - ona měla dietu), jen s tím rozdílem, že se vepřové nepeče na pokoji před hostem, výhled do udržované zahrady, vlastní půlsestra = 1ks na 2 pacoše každé 2h na pokoji kontroluje pacienta (jestli si ve spánku nepochroumal kapačky a další sondy a nesmysly). Televize (sat), internet, fax na pokoji. Rozkládací pohovka pro doprovod, a já nevím co ještě. Jen do trafiky to bylo daleko, ale USD je mocný pán. Jo připojení jen po pevné lajně - je to holt rovojová krajina a před těma 3 rokama tam ještě neměli WiFi.

Nějaké paní se ztratila na letišti zavazadla (asi je poslali jinam). Dalším letem z ČR jí poslali USD v hotovosti (po posádce), aby si mohla koupit alespoň plavky, zmrzku, a tak - když už je u toho moře.

a NEMÁM známé na asistenci (a to že osobně znám JUDr KRAJÍČKA jim NIKDY neříkám)
Prostě špičkové služby se poznají podle toho, že fungují i pro CIZÍ lidi.

Cena: Roční pojištění do celého světa pro posádku auta (včetně auta) cca 500/měsíčně. + sluší se na recepci donést flašku pro členy asistence. Nikdo Vás k nim nepustí (aby se vyrušili "nadstandartní vztahy" ke klientům. K ceně patří i konzultace s českým lékařem (dokumentaci mu pošlou ještě když jste v nemocnici), prodloužení pobytu i pro doprovod (než dorazí sanitka), atd... atd...

Ještě v dobách, kdy jsme do Francie jezdili autobusem, jsem se smál při instuktáži k pojištění. Např. "platby do 100EUR se platí doktorovi hotově" (kooperativa, generali. atd...)

Pojistka ke kreditní kartě se o Vás tímto způsobem rozhodně nepostará... ale zase co chtít za těch pár stovek ročně...

Zlaté pravidlo totiž zní: "výkon je přímo úměrný příkonu"
Co do toho vrazíš, to z toho dostaneš....
asi tak

TO LOW
zeptej se na podnímky pro cestofky - mají specielní bonusy a nesrovnatelné služby pro klienty
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#6 Příspěvek od tagr » 28 kvě 2010 17:25

Ahoj zajímavý příspěvek, hodil by jsi sem odkaz ? :) díky
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#7 Příspěvek od Stavros » 28 kvě 2010 22:37

jeste, ze se mi nikdy nikde nic nestava :D , ale pojistenej sem nastesti.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Cestovní pojištění

#8 Příspěvek od RudaK » 29 kvě 2010 15:39

default píše:Pojistka ke kreditní kartě se o Vás tímto způsobem rozhodně nepostará... ale zase co chtít za těch pár stovek ročně...

Tak nějak s tím počítám .
Ovšem to tvoje pojištění je nadstandart v každém směru - ale se vyplatí . :!: Život a zdarví máme každý jen jedno ..... :Sorry: V případě,že bych cestoval,tak bych po této info o něm hodně uvažoval . :yes
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4169
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#9 Příspěvek od low » 29 kvě 2010 15:59

default píše:
Pojistka ke kreditní kartě se o Vás tímto způsobem rozhodně nepostará...
s timto bych uplne nesouhlasil tedy...
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#10 Příspěvek od default » 02 čer 2010 18:01

tagr píše:Ahoj zajímavý příspěvek, hodil by jsi sem odkaz ? :) díky
zadej do google "Evropská cestovní pojišťovna" a ono něco vyleze. Já tu jejich adresu už nevím, každý rok mi pošlou poděkování za používání jejich služeb a rovnou k tomu přilepí data pro předplatné na další rok.
Telefon mám jen na asistenci a tam tě opravdu asi nepojistí...
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 1674
Registrován: 26 zář 2007 23:48
tel.: +420603440581
auto: Defender
Bydliště: Pchery
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#11 Příspěvek od Gobey » 02 čer 2010 20:24

low píše:
default píše:
Pojistka ke kreditní kartě se o Vás tímto způsobem rozhodně nepostará...
s timto bych uplne nesouhlasil tedy...
Pojištění na kartě funguje velice dobře, zejména jestli se jedná o nějakou "lepší" kartu - stříbrnou, zlatou, AMEX ...

Chce se to pořádně podívat na pojistné podmínky. Zatím s tím nikdy nebyl problém. Ze zkušenosti vím, že pojištění na AMEX, které bylo zajištěno přes AMCICO (či jak se to píše) fungovalo skvěle. Bohužel před cca 13 lety jsem měl velice špatné zkušenosti s Českou pojišťovnou v Maroku, když jsme vše (asi 50 litrů) museli kešovat a vymáhali jsme to z nich asi rok a o asistenční službě se nedalo mluvit. Ale jak říkám, je to zkušenost někdy z 96 nebo 97 a doba už je malinko jiná. Nicméně jako právní zástupce jedné nejmenované pojišťovny musím uvést motto pojišťoven: Pojištěnému peníze do rukou nepatří :devil

H.
Svobodný advokát, potápěč a definitivně rozpolcená osobnost-vezmu to podle stáří: Jeep Willys MB SAS, Jawa 350 sidecar, Jaguar Daimler XJ6C 4.2l, LR SIII Lightweight, LR Defender Td4 110 & 90-volanty a řídítka na všech stranách. http://www.onheiser.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Cestovní pojištění

#12 Příspěvek od pablo.gs » 02 čer 2010 20:35

U karty (VISA intercard embosovaná - KB) jsem si pojistné podmínky proštudoval opravdu podrobně a můžu říct, že až na 1 výjimku krejou velmi dobře mě i celou rodinu. Ta výjimka je, že se nevztahuje na poj. události vzniklé jízdou na motocyklu nad 150ccm. Takže na motorku se radši připojišťuju cestovním pojištěním u Generali. Ale ani to mi nedává vyšší krytí než to z karty, v některých případech spíš nižší.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#13 Příspěvek od tagr » 03 čer 2010 05:50

:nod jo jo díky za podně t jdu na to :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní pojištění

#14 Příspěvek od visby » 03 čer 2010 08:50

ak robis aj nejake sporty, tak super je alpenverein...

co sa tyka zimnych sportov, tak si poisteny na jazdenie aj mimo zjazdovky, nejaky skialp a podobne. v lete si poisteny aj na paraglide alebo zjazd na horskych bikoch. samozrejme nesutazne...
plati to na celom svete, do vysky tusim 5tis mnm;-)

Odpovědět