Freelader I. JO, NEBO NE?!...

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fotoatelier
Příspěvky: 8
Registrován: 29 říj 2014 15:59
auto: Freelander I
Bydliště: Chotěboř

Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#1 Příspěvek od fotoatelier » 29 říj 2014 16:07

Přeji krásný den!
V pátek si mám jet pro freelandera 1 rok 98,
Vše, co se zde propírá jako nemoc auta, je vyměněno, auto bez rezu, první majitel v čr po němcovi.
Normálně se musím přiznat, že po čtení na foru mám pocit, že koupím nejhorší auto, co se kdy vyrobilo....
Normálně fakt nevím :-(

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#2 Příspěvek od Tim » 29 říj 2014 16:36

Tvůj pocit je správný ;-) Ale neboj, mít takové auto a nejít si zažádat o lobotomii Ti krásně vybrousí charakter. Když Tě nerozhodí Freelander, tak už nic :-)
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
fotoatelier
Příspěvky: 8
Registrován: 29 říj 2014 15:59
auto: Freelander I
Bydliště: Chotěboř

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#3 Příspěvek od fotoatelier » 29 říj 2014 16:45

no super...
měl jsem pocit, že ve dvaačtyřiceti mě už nic nerozhodí, ale....
no, takže zřejmě kupovat nebudu, chtěl jsem změnu a koupit tohle, (jezdím BMW 750i, v létě veteránem Porsche a Harley-em,) ale bydlím na Vysočině a chtěl jsem něco ušlechtilého a ne drahého.
Do lesa pro dřevo, na houby, ryby....
Opravdu je to tak zlé, že mám od auta upustit?
Potom nevím, co pořídit :-(

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#4 Příspěvek od Balú » 29 říj 2014 17:03

frecko je SUV, auta na cesty mas,tak si kup radsej OFFROAD ,cize ak to musi byt Land Rover, tak Defender,Range Rover Clasic,Discovery I,II vkazdom pripade su to vsetko Landrovery,cize zabudni na to ze bude posluchat ako napr.to porsche,sem-tam ti zdvihne mandle :grin:

Uživatelský avatar
fotoatelier
Příspěvky: 8
Registrován: 29 říj 2014 15:59
auto: Freelander I
Bydliště: Chotěboř

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#5 Příspěvek od fotoatelier » 29 říj 2014 17:18

to už mi zvedá sedmička BMW i Porsche... :-)
ne, fakt nevím, do patku se mám rozmyslet.
do cca 70tis kč nic není a víc do toho dávat nebudu.
Už měsíc lezu po bazarech a už mě to neba.
Chci 4x4 suv- offroad, ale jsem na auta exot a Land se mi líbí už pár let.
Takže uvidím, bud se pos.... nebo ne :-)

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#6 Příspěvek od Balú » 29 říj 2014 17:43

no za 70 tis nekupis bezproblemove auto a SUV a OFFROAD uz vobec nie

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#7 Příspěvek od MadTom » 29 říj 2014 17:49

Free za 70000 asi koupíš a dalších 70000 do něj obratem dáš, aby pořádně fungoval a nevydával divné nelibé zvuky.
Každopádně je potřeba si to auto nejdřív u někoho vyzkoušet, aby jsi nebyl zklamanej, tím co vlastně chceš. My jsme před pár lety chtěli auto na polní a lesní cesty a jako druhej velkej kombík domů, a vylezlo z toho Discovery2. Dodnes si myslím, že to byla jedna z nejlepších možností. Freelander jsme nechtěli - byl malej.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fotoatelier
Příspěvky: 8
Registrován: 29 říj 2014 15:59
auto: Freelander I
Bydliště: Chotěboř

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#8 Příspěvek od fotoatelier » 29 říj 2014 18:00

byl jsem se na něj už dívat, mám to za humny.
Nové těsnění pod hlavou, generálka brzd, dělané spojky
s autem jsem byl spokojený a vzal bych ho, ale mám na rozmyšlenou do pátku a začal jsem od včera šmejdit zde na foru....
je mi jasný jak je to starý, nekupuju nové auto, důležité věci jsou udělané, ale nahlodali jste mě.

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#9 Příspěvek od MadTom » 29 říj 2014 18:08

Nech na to kouknout někoho, kdo Freelandera zná. Většina servisáků v ČR to auto viděla tak na obrázku.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fotoatelier
Příspěvky: 8
Registrován: 29 říj 2014 15:59
auto: Freelander I
Bydliště: Chotěboř

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#10 Příspěvek od fotoatelier » 29 říj 2014 18:36

no, tak takovýho člověka neznám...
mě jen zarazilo, že tohle auto je pro každýho i tady víceméně nejhorší :-(
kdybych se dočetl, že záleží od kusu- je to staré auto, tak se nelekám, ale mám pocit, že zde je jasně řečeno- noční můra.

MadTom
Příspěvky: 14988
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#11 Příspěvek od MadTom » 29 říj 2014 18:43

Asi tak, ono pokud se u těch nejstarších včas nevyměnila nebo nerepasovala viskózní spojka, která je na kardanu vedoucímu k zadní nápravě, tak zatuhla a postupně se vyčesala ozubená kola v IRD převodovce. A to u všech aut, není to o štěstí ale o čase. Lepší snad byly po roce 2004. Snad. A k tomu je třeba připočíst cenu v autorizovaném servisu (nesmysl) a to že neautorizované servisy takové auto neznají.
Jinak Free projede až neuvěřitelné věci, takže na polní a lesní cestu proč ne. Moc podobných aut na trhu není.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
fotoatelier
Příspěvky: 8
Registrován: 29 říj 2014 15:59
auto: Freelander I
Bydliště: Chotěboř

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#12 Příspěvek od fotoatelier » 29 říj 2014 18:57

ok, děkuji za názor
V pátek tam zajedu i s penězi a uvidím.
Bud pojedu bez, nebo s ním 8)

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#13 Příspěvek od Safraporte » 29 říj 2014 20:01

Nenech se strašit. Já ho mám od 2009 a jsem nad míru spokojený. Uvědom si, že na fórum se vždy píše až když něco nefunguje. Proč by tu zakládal topik někdo, kdo s ním nemá problém, no né? :wink:

Uživatelský avatar
fotoatelier
Příspěvky: 8
Registrován: 29 říj 2014 15:59
auto: Freelander I
Bydliště: Chotěboř

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#14 Příspěvek od fotoatelier » 29 říj 2014 20:13

a, tak třeba jsem chtěl slyšet, že mi bude dělat radost... :mrk

Bzuk
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2013 12:32
auto: Free I 2003 TD4 82kw
Bydliště: Oznice

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#15 Příspěvek od Bzuk » 29 říj 2014 21:17

Zdarec chlapci, taky se přidám troškou svého. Já třeba loni pořídil Freecko a nic moc jsem o nich nevěděl a až jsem ho koupil tak jsem našel tohle fórum. Mým snem je Defender, ale už nevyšly prostředky a asi to sen i zůstane na nejakou dobu než se nešetří. Koupil jsem dům na kopcích a pochazim z Beskyd kousek od Radhoště takže je mi třeba takový vůz. Byl jsem z něj tak napůl, měl jsem dobrý pocit než napadl sníh, to bylo jak na saních na zimáku. Jenže to jsem měl špatné pneu a visko v haj.lu... v létě super, vyjelo toho celkem dost, ale opět me zklamalo na zahradě kde se ani nehlo, opět pneu. Na závěr jsem s nim celkem spokojený,spotřeba v pohodě,tahám za tím koně,až na spojku, která nevydrží tlačit dozadu nic moc těžkého a chraň tlačit do kopce... ale ten smrad přejde a je zase v pohodě. Mám ho přes rok a kromě visko jsem do něj nedal ani korunu. Klidně bych do něj šel, protože s čím si nebudeš vědět rady tak máš přece nás, bandu zde na fóru.. :-) a to je víc,než nějaký servis, kde sypeš prachy za jejich metodu pokus omyl. Rád bych se potkal a lidma z okolí co mají LR. Podle mně se LR kupuje “srdcem“ protože se ti líbí ať už auto nebo značka.. tak ať dobře pořídíš a pokud se rozhodneš pro něj tak ať ti slouží bez závad minimálně jako mně! A spoustu “zábavy“ s ním i zažiješ, to nepochybuj.. ať už v něm nebo pod ním... :-D :-D
Bohuš

Uživatelský avatar
fR4Nk
Příspěvky: 161
Registrován: 23 říj 2013 18:52
tel.: 0948028417
auto: LR Freelander
Bydliště: Parchovany/Cibuľarovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#16 Příspěvek od fR4Nk » 29 říj 2014 21:21

Najlepsie ist z niekym kto Freetezu pozna. Ja som Fretezu nechcel, presvedcila ma zena :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: za ten cas co ho mame nelutujeme. Pekne, zvonku nadcasovy, nekrabicoidny vzhlad. Nemal som nijake vaznejsie problemy ak zoberiem vek auta. Menil som IRD, po dohode z predajcom /reklamacia/. Free vyzera k svetu a to auto je v terene oproti ostatnym SUV neporazitelne :mrgreen: To ja naopak poznam ine auta na ktore sa bojim pozriet aby sa nieco nedodrbalo, Freeteza medzi podal mna nepatri. Ber vsak do uvahy ze nekujes nove auto, ale 15 rokov staru sunku.
Biely Freelander "Lord Sníh" a cierna Mazda MX-3 V6 "Black Widow". Dokonaly Jing Jang.

Uživatelský avatar
peppino
Příspěvky: 725
Registrován: 04 zář 2011 23:29
tel.: 606486252
auto: LR DII Td5
Bydliště: Chotěboř

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#17 Příspěvek od peppino » 29 říj 2014 21:34

fotoatelier píše:a, tak třeba jsem chtěl slyšet, že mi bude dělat radost... :mrk
No,můj brácha ho chtěl už dlouho a letos si udělal radost.Koupil sice o něco mladší,ale taky dražší.Je od kluka ,který ho moc nešetřil,ale taky mu dal co potřeboval.A myslím,že je rád ,že ho má.Je pravda,že u tohoto auta je důležitá visko spojka.Apokud je v pořádku tak bych se nebál.A je taky pravda,že forum jakýkoliv značky je postavený na tom,jak řešit problémy a ne na tom,jak celej rok jezdím jak blázen a přinejhorším jen natankuju.Já si už se svým autem prošel mnohé a stejně bych neměnil.
Takže za mě,pokud ho chceš,jdi do něj.Konec konců je to jenom auto a tomu se někdy něco může stát.
Pokud něco funguje,nebojte se použít kurvítko!

Uživatelský avatar
ssang
Příspěvky: 921
Registrován: 06 zář 2009 00:42
tel.: 733149044
auto: jen vzpomínky na LR
Bydliště: nad Prahou i v Praze

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#18 Příspěvek od ssang » 30 říj 2014 02:44

Fríčko 2,0 Di jsem koupil jako desetileté v roce 2008 a mělo podle tachometru najeto něco málo přes 200 tisíc km. Do dnešního dne se do něj za materiál (nepočítám do toho jeho zvednutí a pneumatiky) vrazilo tak 35 tisíc Kč a do 400 tisíc km mu moc nechybí a mimo silnice se teda vůbec nebojí jezdit a taky tam jezdí :cool . Přesto startuje jak za mlada, spotřeba kolem 7/l nafty na sto. To auto se už několikrát zaplatilo a pořád vypadá dost dobře, a to co projede je také víc než dobré. Je to vůz, který potřebuje mít dobré a rovnoměrně sjeté pneumatiky a dobré siletbloky u zadního diferenciálu, pak se chová poměrně tiše a nic se nemrví. Po celou dobu je funkční a bez opravy i zadní stahování okna. Motor od Hondy je skoro nesmrtelný a pro tohle auto dost dobrý (berte v úvahu rok kdy se začal dělat) za mě má palec :yes . Kecám, ta spolehlivost a výdrž asi nebude tak dobrá, protože loni po patnácti letech prorezly nášlapy a potom i přední ochranný rám :chuckle . Ovšem v porovnání s RR P38 je pro mě Freelander vždy něco jako bych si šel pojezdit s dětskou hračkou, která umí i potěšit :Pohoda: .
Skutečně známou osobností se stáváme, když Word přestane naše příjmení podtrhávat červeně.
http://www.remax-czech.cz/reality/re-ma ... av-bursik/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Marcel1,8
Příspěvky: 174
Registrován: 22 zář 2013 16:50
tel.: 603310481
auto: LR freelander 1,8
Bydliště: Hluboké Dvory

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#19 Příspěvek od Marcel1,8 » 30 říj 2014 07:09

Já bych neměnil !!!
Je to rodinný miláček,a docela i pracant.
Držím palce :yes

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Freelader I. JO, NEBO NE?!...

#20 Příspěvek od Tim » 30 říj 2014 07:14

No dobře a abych Tě jen nestrašil... Free mám od roku 2008. Kdyby to bylo tak hrozný, tak bych ho už zcela jistě neměl. Je pravda, že jsem ho už dvakrát málem prodal, ale nakonec jsem vždy z prodeje vycouval. A nerad bych něco zakřikl, ale za poslední dva roky jsem na tom autě měl jen tři poruchy a všechny jsem si opravil doma a do pěti set korun. A jestli chceš, tak Ti nafotim stejně starého nissana kterého teď rozebírám a budeš vidět hned, že na free jen tak něco nemá :-)
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Odpovědět