výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

#41 Příspěvek od MadTom » 01 srp 2017 13:57

Jo přesně tak, na mapě je žluto barvou, vede kus do lesa, ale tam regulérně končí.

Ještě pár poznámek k cestě:
hranice - nejdelší čekání bylo necelé půl hodiny, pouze dvakrát chtěli otevřít kufr, aby se podívali co je uvnitř. Jinak se maximálně zeptali odkud a kam jedem, a jestli nevezeme drogy, zbraně nebo cigarety. Na to vždy dostali odpověď že ne, že pouze 2 děti.
dálnice v Chorvatsku - pokud bychom jeli dál, než jenom kousek pod Záhřeb, tak zvážím tu jejich ENC krabičku. Cestou zpět jsme v sobotu v odpoledne stáli přes půl hodiny na mýtnici před hranicí do Maďarska. A pár kilometrů před tím si místní debilní děti hráli na mostě nad dálnicí a házeli po autech šutry. Naštěstí jsem to nedostal do čelního skla, ale trefili pouze stan na střeše, i tak to byla docela rána. Bohužel jak je dálnice oplocená, tak se ani nedalo vyběhnout ven a dál jim pár facek. Na mýtnici říkali, že o tom ví. Na dálnici leželo docela dost šutrů a u krajnice kousek dál stálo několik aut.
policajti - kontrolovali nás pouze jednou v Bosně, a to si spíš chtěli povídat, takže pohoda
blbci na cestě - potkali jsme jich několik, i několik nehod, ale vypozorovali jsme, že pokud nejedeme v koloně, tak i v Albánii jsou ochotní na vhodném místě přibrzdit a pustit výrazně rychlejší auto dopředu, to minule nebylo.
trajekt - Fierze - Koman - nevím proč, ale stejně jako před dvěma lety nám pršelo, tentokrát až lilo. Minule jsme jeli hned ráno tím velkým, teď jsme jeli až ve 13 hodin. Nejdřív jsme si užili divadlo, jak dva malé trajekty vykládaly a potom jak jeden nakládají. My jsme jeli na druhém malém - jel o 5 minut později, a vyšlo to, že jsme na něm byly jenom 2 auta a celkem asi 12 lidí, takže pohoda. Co se nám líbilo byl plavací autobus, tím jsme nejeli, auto se na něj nevejde, ale po cestě jsem potkali motorkáře, kteří na něj dostali po sundání kufrů motorky. Horší to prý bylo dostat je zpátky na břeh.
Valbone - fůra kempů, kde se dá přespat, případně na konci údolí na divoko. Cestu do Ragamu jsme nenašli, měli jsme málo času, a tam kde měla vést jsou v řečišti udělané gabionové zdi.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

#42 Příspěvek od The Siki » 01 srp 2017 15:49

https://www.youtube.com/watch?v=76x0xj0zhr8&t=2s

videjko z našeho Bosensko-Montenegerského výletu..... ahooj siki

BlueJane
Příspěvky: 49
Registrován: 05 srp 2009 14:31

Re: výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

#43 Příspěvek od BlueJane » 01 srp 2017 20:56

Pár fotek z Bosny (Ravna Greda, jezero Ramsko a Šatorsko) a Albánie (Valbone)...
Přílohy
vyhled z ravna greda.jpg
ravna greda.jpg
satorsko jezero.jpg
ramsko jezero.jpg
valbone.jpg
Discovery II TD5 "Drobek"

BlueJane
Příspěvky: 49
Registrován: 05 srp 2009 14:31

Re: výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

#44 Příspěvek od BlueJane » 01 srp 2017 20:59

A ještě jedno údolí Valbone, západ slunce pod Durres z kempu Pa Emer u vesnice Karpen a nová podivuhodnost, která vyrostla na odpočivadle v Llogarském průsmyku...
Přílohy
cesta do valbone.jpg
zapad slunce v karpen kemp pa emer.jpg
llogara.jpg
Discovery II TD5 "Drobek"

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

#45 Příspěvek od MadTom » 01 srp 2017 21:01

Fotky jsou takové neostré, kvůli nutnosti je zmenšit, jinak nám to sem nejde nahrát. A ta podivuhodnost na poslední fotce nejsem já, ale to betonové okolo - je to startovací plac a něco jako hlediště pro paragliding.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

BlueJane
Příspěvky: 49
Registrován: 05 srp 2009 14:31

Re: výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

#46 Příspěvek od BlueJane » 01 srp 2017 21:14

Víc fotek, doufám, že nerozmazaných, bude tady... https://www.facebook.com/atelierbluejane.cz/
Discovery II TD5 "Drobek"

Uživatelský avatar
pajam
Příspěvky: 785
Registrován: 14 čer 2006 07:10
auto: nějaké LR
Bydliště: Bělá pod Bezdězem

Re: výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

#47 Příspěvek od pajam » 07 srp 2017 20:28

MadTom píše: 01 srp 2017 21:01 Fotky jsou takové neostré, kvůli nutnosti je zmenšit, jinak nám to sem nejde nahrát. A ta podivuhodnost na poslední fotce nejsem já, ale to betonové okolo - je to startovací plac a něco jako hlediště pro paragliding.
když fotku zmenšíš musíš jí znovu zaostřit a dostaneš se na malé velikosti souboru ze slušným výstupem
Přílohy
valbone1.jpg
valbone1.jpg (219.89 KiB) Zobrazeno 3343 x
cesta do valbone1.jpg
cesta do valbone1.jpg (155.62 KiB) Zobrazeno 3343 x

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: výlet 2017 - Chorvatsko, Bosna, Černá Hora a Albánie

#48 Příspěvek od MadTom » 07 srp 2017 20:52

Tohle bych raději nekomentoval - dřív s tím problém nebyl, fórum si to přechroupalo skoro samo. Teď jsem to zkoušel postupně na 5 pokusů, než jsem se dostal na obrázek, který fórum překouslo. A na další úpravy už jsem neměl chuť. Jak budou další fotky upravené, nebo alespoň přebrané, tak je nahraju na rajče, tam to jde podstatně lépe. Třeba se s tím na fóru něco časem podaří udělat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět